“How the Grinch Stole Christmas” ın Her Sürümünü Nasıl İzlersiniz?

Grinch Noel'i Nasıl Çaldı?
MGM Televizyon

Dr. Seuss’un sevilen 1957 çocuk kitabı Grinch Noel’i Nasıl Çaldı! Noel sezonunun vazgeçilmez hikayelerinden biri haline geldi. Hem animasyon hem de canlı aksiyonda birçok kez uyarlandı. İşte her sürümünün akışını nasıl yapacağınız Grinch Noel’i Nasıl Çaldı!

Tatili sağlıklı Whoville’de sabote etmeye çalıştıktan sonra sezonun gerçek anlamını öğrenen huysuz, Noel’den nefret eden yaratığın hikayesi, birçok çocuk ve yetişkin neslinin favorisi. İster klasik animasyon TV özelini ister en son sahnelenen müzik prodüksiyonunu tercih edin, sizin için bir Grinch var.

Grinch Noel’i Nasıl Çaldı! (1966)

Efsanevi yönetmen Looney Tunes animatör Chuck Jones ve hem anlatıcının hem de Grinch’in sesi olarak korku ikonu Boris Karloff’un oynadığı bu CBS özel programı, prömiyerinden bu yana her yıl TV’de yayınlandı. Ayrıca, karakterin yeşil tenli görünümü ve tema şarkısı “Sen Kötüsün Bay Grinch” de dahil olmak üzere Grinch mitolojisinin birkaç önemli unsurunu tanıttı.

Bunu Noel temalı olmayan devam filmleri izledi Cadılar Bayramı Grinch Gecesi ve Grinch Şapkadaki Kediyi Sırıtıyor.

Grinch Noel’i Nasıl Çaldı! (ile birlikte Cadılar Bayramı Grinch Gecesi ve Grinch Şapkadaki Kediyi Sırıtıyor) Amazon, iTunes, Google Play ve diğer satış noktalarında dijital satın alma (8,99 $ +) ve kiralama (3,99 $ +) için mevcuttur.

Grinch Noel’i Nasıl Çaldı? (2000)

Grinch’i üstlenmek için doğru türden yoğunluğa sahip tek komedi yıldızı, Ron Howard’ın canlı aksiyon uyarlamasında karakteri canlandırmak için biraz rahatsız edici tüm vücut protezleri takan Jim Carrey’di. Howard, psikedelik Whoville’i yaratırken biraz Tim Burton’a kanallık yapıyor ve uzun metrajlı bir filmi doldurmak için Dr. Seuss’un basit hikayesini genişletiyor. İster hoş, ister kabus gibi bulun, Carrey’in versiyonunu unutmak kesinlikle zor.

Grinch Noel’i Nasıl Çaldı? Netflix’te (ayda 8,99 ABD Doları +) yayın yapıyor ve Amazon, iTunes, Google Play ve diğer satış noktalarında dijital satın alma (8,99 ABD Doları +) ve kiralama (3,99 ABD Doları) için mevcuttur.

Grinch (2018)

Illumination, arkasındaki animasyon stüdyosu Despicable Me filmler (ve önceki Dr. Seuss uyarlaması Lorax), hikayeyi Ron Howard’ın filminden farklı şekillerde genişleten uzun metrajlı bir animasyon versiyonu yarattı ve ona daha hafif, daha dostça bir ton verdi. Benedict Cumberbatch, Grinch olarak performansına biraz daha bastırılmış bir yaklaşım getiriyor ve filmin tasarım anlayışı önceki versiyonlara göre daha parlak ve sevimli. İzleyiciler iyi tepki verdi ve Grinch tüm zamanların en yüksek hasılat yapan tatil filmi.

Grinch Amazon, iTunes, Google Play ve diğer satış noktalarında dijital satın alma (8,99 $ +) ve kiralama (3,99 $ +) için mevcuttur.

Grinch Müzikali (2020)

Grinch’in hikayesi ilk olarak 1994’te bir sahne müzikaline uyarlandı ve 2020 yılının Aralık ayında NBC, onu ağın en son “canlı” müzik yayını yaptı – ancak pandemiyle ilgili kısıtlamalar, şahsen olmadan önceden bantlanmasını gerektirse de seyirci. Glee yıldız Matthew Morrison, Denis O’Hare ve Booboo Stewart ile birlikte Grinch’i, Grinch’in köpeği Max’in farklı versiyonları olarak oynuyor.

Prodüksiyon, orijinal olarak 1966 özel filmi, 2000 filmi ve sahne müzikali (artı bazı güncel güncel olay şakaları) dahil olmak üzere hikayenin çeşitli versiyonları için yaratılmış şarkıları içeriyor.

Grinch Müzikali Hulu (yedi günlük bir denemeden sonra ayda 5,99 ABD Doları +) ve Peacock (reklamlarla birlikte ücretsiz veya ayda 4,99 ABD Doları veya yılda 49,99 ABD Doları +) yayın yapıyor.


Bu sezon ülkenizden uzaklara seyahat ediyor ve yine de Noel favorilerinizi izlemek mi istiyorsunuz? Bölgeye özgü içerikte coğrafi kısıtlamalarla karşılaşıyorsanız, bir VPN kullanmayı düşünün. Aslında oldukça kolay. ExpressVPN kullanmanızı öneririz. Sadece indirin ve kurun, kendi ülkenizde bulunan bir sunucuya bağlanın ve normal akış içeriğinize erişiminiz olmalıdır.