Reklamı kapat
Reklamı kapat
New
New

Hevc video uzantıları

Windows 10 cihazınızdaki herhangi bir video uygulamasında hevc video uzantıları ücretsiz indir, Yüksek Verimli Video Kodlama (HEVC) videoları oynatın.Bu uzantı, 4K ve Ultra HD içeriği desteklemek için Intel 7. Nesil Core işlemciye ve daha yeni GPU’ya sahip olanlar da dahil olmak üzere bazı yeni cihazlarda donanım özelliklerinden yararlanmak için tasarlanmıştır. hevc video uzantıları ücretsiz HEVC […]

28 Ağustos 2021 - 20:17 'de eklendi ve 51 kez görüntülendi. A+A-

Hevc video uzantıları

Windows 10 cihazınızdaki herhangi bir video uygulamasında hevc video uzantıları ücretsiz indir, Yüksek Verimli Video Kodlama (HEVC) videoları oynatın.Bu uzantı, 4K ve Ultra HD içeriği desteklemek için Intel 7. Nesil Core işlemciye ve daha yeni GPU’ya sahip olanlar da dahil olmak üzere bazı yeni cihazlarda donanım özelliklerinden yararlanmak için tasarlanmıştır. hevc video uzantıları ücretsiz

HEVC Video Uzantısı 1.0.41483

HEVC videoları için donanım desteği olmayan cihazlar için yazılım desteği sağlanır, ancak oynatma deneyimi video çözünürlüğüne ve bilgisayar performansına bağlı olarak değişebilir.

Bu uzantı, donanım tabanlı video kodlayıcıya sahip olmayan cihazlarda HEVC içeriğini kodlamanıza da olanak tanır. HEVC Video Uzantısını

yükledikten sonra , Apple’ın iOS 11’de kullanmaya başladığı süslü kapsayıcı olan .HEIC dosyalarını doğrudan Fotoğraflar’da (veya Media Player’da .HEVC dosyalarını ) görüntüleyebilirsiniz. HEIF resim biçimi

JPEG’e harika bir alternatiftir. HEIC görüntüleri daha az yer kaplar ve derinlik haritaları ve 16 bit renk gibi birçok ekstra özelliği destekler.

ÖNEMLİ!
– Paket, Windows’ta OS sürüm 10.0.17763.0 veya üzerini gerektirir.
– Bir kodlayıcı arıyorsanız, DivX HEVC Encoder’ı kontrol edin . Geliştirme yıllar önce durmuş olsa da, videolarınızı kodlamak için iyi bir başlangıç ​​aracı olabilir. Ve elbette x265 Encoder’ı da unutmayın . hevc video uzantıları
– Ayrıca bkz. Bilgisayarım H.265 / HEVC medya dosyalarını oynatabiliyor mu?

4K film izlemek için Windows 10’da ücretsiz HEVC codec bileşeni nasıl kurulur

HEVC codec’i birkaç yıl görüntülemek için gerekli olmuştur 4K içerik bilgisayarınızda. Windows 10 , ilk günlerinde yerel olarak desteklendi, ancak Microsoft, codec bileşenini ayırdı ve bir Microsoft Store uygulaması yaptı . Daha sonra bunu bir ücret karşılığında yaptı, ama neyse ki bedavaya sahip olmamızı sağlayan bir hile var.

Gittikçe daha fazla yüksek tanımlı içerik ve onu destekleyen cihazlar var, ancak bu içeriklerin İnternet üzerinden gelmesi gerçeği, iyi bir deneyim için büyük bir bant genişliğinin gerekli olduğu anlamına geliyor. Bu anlamda en büyük müttefikimiz, tam olarak ne olduğunu ve Windows 10’da tamamen ücretsiz olarak nasıl kurulacağını öğreneceğimiz H.265 veya HEVC standardıdır .

HEVC nedir ve ne içindir?

Birçoğu bu yeni standardı zaten biliyor, ancak diğerleri için hala büyük bir bilinmeyen olabilir. Bilmemiz gereken ilk şey, HEVC’nin Yüksek Verimli Video Kodlama anlamına geldiğidir , bu nedenle adından da anlaşılacağı gibi, yüksek verimli bir video kodlama standardıdır.

HEVC, H.265 olarak da bilinir, H.264’ün halefi olarak ortaya çıkmıştır ve aynı veri hızıyla daha iyi video kalitesi sağlayabilen bir video sıkıştırma biçimini tanımlayan bir standarttır. Bu nedenle, en son ve en gelişmiş video sıkıştırma standardıdır. Bu nedenle, bilgisayarımızda yüksek çözünürlüklü içeriğin keyfini çıkarmak için bu codec bileşenini yüklemeniz önerilir. Ardından, gizli bir uzantı aracılığıyla ücretsiz olarak nasıl yapılacağını göstereceğiz.

HEVC ayrı olarak kurulur ve ücretlidir

HEVC codec’i veya H.265 , her tür içeriği oynatmak için, Windows 10 kullanılır. En yaygın olanları arasında diziyi Netflix’ten 4K UHD’de buluyoruz, aynı zamanda internetten elde ettiğimiz herhangi bir film, dizi veya video , 4K veya başka bir çözünürlükte, çünkü videoyu bu codec bileşeniyle sıkıştırmanın avantajı var. H.264’ün yarısı.

Yerel destek sayesinde, Windows 10 Filmler ve TV oynatıcı ile codec bileşeniyle oynadığımız herhangi bir dosyanın kodu donanım tarafından çözülecek, mümkün olan en az kaynak tüketilerek ve akıcı bir şekilde gerçekleştirilecektir. HEIF codec bileşeni de bölünmüştür , HEVC ile aynı sıkıştırmayı kullanır, ancak fotoğraflara uygulanır ve HEVC olarak tescilli olduğu için kendi uzantısının yüklenmesini de gerektirir. Biz olabilir bu yüklemek için ücretsiz açık dosyalara .heic veya .heic formatta . heif .

Ancak, yaklaşık bir yıldır Microsoft, video codec bileşenini yüklemek için ücret alıyor. Ücret sadece 0,99 Euro’dur , ancak bunun için kaydolmak ve ödemek zorunda kalmak bir tostón. Microsoft Mağazasına gidersek ve “HEVC” ifadesini ararsak, ücretli sürümünde yalnızca kodek belirir ve bizi satın almaya zorlar.

Windows 10’da ücretsiz HEVC: gizli uzantı

Neyse ki, Microsoft’un resmi HEVC codec bileşeninin başka bir uygulaması daha var , ancak mağazadaki arama sonuçlarında görünmüyor. Bu uzantı, üreticilerin codec’i satmadan önce bilgisayarlarına, dizüstü bilgisayarlarına veya tabletlerine yükleyebilmeleri için tasarlanmıştır, böylece kullanıcının yapması gerekmez. Bu nedenle, bilgisayarınızda Windows 10 önceden yüklenmiş ve etkinleştirilmişse, muhtemelen yüklemenize gerek yoktur.

Buna karşılık, birkaç yıl boyunca Windows 10 yüklüyse, onu da etkinleştirmiş olursunuz, çünkü işletim sisteminin ilk iki yılında uzantı, sahip şirketin ulaşacağı bir anlaşmayla işletim sisteminin tüm kullanıcıları için ücretsizdi. Microsoft..

Herhangi bir nedenle bilgisayarınıza yüklemediyseniz, ” cihaz üreticisinden HEVC video uzantıları ” uygulamasını ücretsiz olarak yüklemek için bu bağlantıya gidin . Almak için veriyoruz ve Microsoft Store uygulaması ile açacak, Yükle’ye tıklayacağız, indirmesine izin vereceğiz (yaklaşık 3 MB) ve yüklendiğinde codec’i bilgisayarımıza sahip olacağız. onun için öde.

Diğer alternatifler

Microsoft Store’un sunduğu seçenekleri bir kenara bırakarak K-Lite Codec Pack veya 5KPlayer gibi kurulumlarında gerekli codec’leri içeren diğer multimedya oynatıcılara da geçebiliriz. Farklı platformlarda kullanılmak üzere hazırlanmış, her türlü formatı oynatabilen, ek seçeneklere sahip multimedya oynatıcılardır.

K-Lite Codec Paketi

K-Lite bulabileceğimiz en eksiksiz kodek paketlerinden biridir. Bu paket, oynatıcınız ne olursa olsun, herhangi bir videoyu Windows’ta sorunsuz bir şekilde oynatmanıza izin verir. Windows’ta K-Lite Codec Pack beş sürüm sunar:

  • Temel:  her tür multimedya dosyasını oynatmak için gerekli tüm codec bileşenlerini içerir. AVI, MKV, MP4, FLV, MPEG, MOV, TS, M2TS, WMV, RM, RMVB, OGM, WebM, MP3, FLAC, M4A, AAC, OGG, 3GP, AMR, APE, MKA, Opus, Wavpack, Musepack’i destekler , DVD ve Blu-ray.
  • Standart:  önceki sürümle aynı, ancak Media Player Classic Ev Sineması oynatıcı, MadVR video oluşturucu ve size herhangi bir multimedya dosyasında veri sunan MediaInfo Lite aracı ile.
  • Tam: Standart paketin sunduğu her şeye ek olarak, DirectShow grafikleri oluşturmak için DC-Bass Source Mod ve GraphStudioNext araçlarına sahiptir.
  • Mega:  Tam sürüm gibi, ancak ffdshow işlemci ve kod çözücü ile.
  • Güncelleme: Son olarak, K-Lite, hiçbir şeyi yeniden yüklemeden kodeklerimizi en son sürüme güncellememizi sağlayan bir Güncelleme sürümü sunar.

İndir K-Lite  şuna linke .

Digiarty Software, Inc., 5KPlayer’ın geliştiricisidir. Her türlü içeriği 4K çözünürlükte ve ücretsiz olarak oynayabileceğiniz Windows 10 için bir oynatıcı . 4K / 5K filmlerle ve hatta 8K FUHD formatlarıyla çalışabilen hızlandırılmış bir oynatıcıdır. Ayrıca yüksek çözünürlüklü iPhone, iPad ve GoPro formatlarını da destekler. Windows için kullanılabilir ancak Mac OS kullanıcıları da sürümünü indirebilecek.

Bu oynatıcı, 4K UHD, 360º, 3D, H.265 / H.264, VP8 / 9, WebM, MP4, MKV, WMV ve FLV gibi en yaygın 4K formatlarıyla uyumludur . Yüksek çözünürlüklü DVD’leri oynatmanın da uyumlu olduğunu bilen daha nostaljik olanlar için . Müzik dinlemek istiyorsanız, 5KPlayer MP3, M3U8 / IPTV Akışı, APE, FLAC ve AAC dahil olmak üzere harika ses kalitesine sahip dosyaları da oynatır . Oyuncu gerektiğinde bilgisayardaki GPU’ları, Nvidia, CUDA, Intel-QSVAMD ve DXVA2’yi hızlandırma ve genellikle yatay olarak 4000 ve 8000 piksel civarında çözünürlükte olan 4K ve 8K piksel videolar için kod çözme işlemini iyileştirme yeteneğine sahiptir.

Bu iki oyuncuyu adil bir şekilde karşılaştırabilmek için 5KPlayer’ın bize sunduğu video oynatmaya eklenen seçenekleri bilmek önemlidir. Çeşitli tipik video düzenleme eylemlerini gerçekleştirmenize izin verdiği için çok eksiksiz bir oynatıcıdır. Örneğin, videoları kesme ve daha sonra yayınlanmak üzere GIF formatına dönüştürme seçeneği sunar . Ayrıca, AV-Sync ile senkronizasyon tablosunu sürükleyerek altyazıları sesle doğru bir şekilde senkronize edebilir veya altyazı olmadığı durumlarda bunları kendiniz ekleyebilirsiniz . Birbirine geçen çizgilerden kurtulmaya yardımcı olmak için araçla video optimizasyonu yapılabilirBu, bazı videoların çözünürlüğünde düşük kalitenin 1080i’den 1080p’ye gitmesine ve gerçek yüksek çözünürlüğün keyfini çıkarmasına neden olur. 5KPlayer mevcuttur video düzenleyicilerinden Diğer tipik araçlardır Video rotasyon bu tür sorunlar neden mobil cihazlarla kötü kaydedilmiş kayıtların tipik döndürülür videoları, zevk edebilmek için. Veya oynatma hızının değiştirilmesi , belki de YouTube’da oynatma süresini kısaltmak için bu sonsuz öğreticileri gördüğümüz kadar gerekli değildir, ancak bu bazı durumlarda gerçekten ilginç olabilir.

İLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER HABERLER
Stroboskop nedir ve ne işe yarar Stroboskop nedir ve ne işe yarar

stroboskop Web sitemizin bu bölümünde size stroboskop, stroboskopik etkiyi yaratan ve ölçen cihaz hakkında bilmeniz gereken her şeyi an...

Hotpoint ariston çamaşır makinesi kazan dönmüyor Hotpoint ariston çamaşır makinesi kazan ...

Çoğu çamaşır makinesi , suyu yıkamadan tamamen boşaltana kadar bir sıkma döngüsü başlatmaz . Senin Eğer makine olduğunu çok yavaş drene...

Arçelik vestel samsung siemens Perde yıkama programı Arçelik vestel samsung siemens Perde yık...

Çamaşır makinesinde perde yıkamanın püf noktaları Perdeleri çamaşır makinesinde sorunsuz yıkamak için belirli kurallara dikkat etmeniz ...

BU HABER HAKKINDA GÖRÜŞLERİNİZİ BELİRTMEK İSTER MİSİNİZ?(Yorum Yok)

Bu yazı yorumlara kapatılmıştır.

SON EKLENEN HABERLER
Find out About Pastimes Because Of This Short Article Find out About Pastimes B...

As someone that has a lot of activities to do in daily life,...

The Most Effective Mirrorless Cameras Under $500 In 2021 The Most Effective Mirror...

The Canon EOS-1D X Mark II is a top-of-the-line camera reser...

Stroboskopun işlevi nedir? Stroboskopun işlevi nedir...

Strobe olarak da bilinen bir stroboskop , döngüsel olarak ha...

Stroboskop Stroboskop

stroboskop , cismin hareketini incelemek veya dönme hızını v...

Stroboskop nedir ve ne işe yarar Stroboskop nedir ve ne iş...

stroboskop Web sitemizin bu bölümünde size stroboskop, strob...

Dekoratif duvar aynaları Dekoratif duvar aynaları

Dekoratif duvar aynaları – iç mekanda nasıl kullanılır...

Desire To Recognize How Cheat Requirements Operate In Video Games? Look At This Information and facts Desire To Recognize How C...

If you’re a grown-up, you most likely keep in mind tra...

Pembe  yatak odası nasıl dekore edilir Pembe yatak odası nasıl ...

Bebek odası fikirleri: güzel pembe bir yatak odası nasıl dek...

Çocuğun yatak odası tavan dekorasyonu.  27 fikir! Çocuğun yatak odası tavan...

Çocuk odası tavan dekorasyonu! İlham almak için 17 fikir ...

Ahşap Saksilik  Katli Çi̇çekli̇k Saksi Standi Ahşap Saksilik Katli Çi̇...

Ahşap çiçeklik merdiven saksıları son yıllarda oldukça talep...

Dekor
Genel bilgiler HABERLERİ