Harry Potter başarı öyküsünün kısa bir özeti

Birçoğu, kendisini diğerlerinden farklı kılan etkileyici başarılar, kişisel hayatından ve çok parçalı bir Harry Potter romanı yazmasını sağlayan deneyimlerinden yararlanmak için ünlü Harry Potter romanlarının yazarını tanımaya çalışıyor ve bu nedenle Harry Potter J K Rolling’in yazarının başarı öyküsünü sunacağız. Adı JK Rowling veya Joan Rolling ve almayı başardığı ödüller.

Ünlü Harry Potter yazarı JK Rowling kimdir?

 • JK Rowling, Temmuz 1965 doğumlu bir İngiliz romancıdır ve babasının adı Peter James Roing’dir, uçuşta bir mühendisdi ve annesinin adı Ann Worling’dir ve kız kardeşlerinin en büyüğüydü.
 • Harry Potter yazarı J.K. Rowling, Kraliyet Edebiyat Cemiyeti üyesiydi. 1992-1995 yılları arasında ilk kez George Arantes ile iki kez evlendi, ardından ilk kocasından fiziksel şiddet nedeniyle boşandı, 2001’de Neil Murray ile evlendi ve üç çocuğu var.

Ayrıca izleyin: Oprah Winfrey’in Motive Edici Gençliğin Başarı Hikayesi

J.K. Rowling’in hayatı yazmanın başlangıcından Harry Potter’daki yaratıcılığa doğru gelişti.

 • Joan erken yaşlardan itibaren yazma ve yazmada yaratıcılık belirtileri göstermişti, bu yüzden birçok masalını kardeşlerinden birine anlatırdı ve JK Rowling’in hayal gücünden ilk olan tavşanın hikayesini besteledi ve bu hikayenin ebeveynlerini yetiştirme yeteneğine ikna etmesine yardımcı olacağını düşündü. Tavşanlar.
 • JK Rowling hayatının başında bir araştırmacı ve sekreter olarak çalıştı ve Uluslararası Af Örgütü’nde birçok dil konuştu, ardından ilk kocasını tanımak için bir “öğretmen” olarak eğitim pozisyonunda çalışmak üzere Portekiz’e taşındı.
 • Rowling, televizyon gazeteciliği için çalışan ilk kocası “Jorge Arentis” ‘in kendisinden ayrıldıktan sonra annesinin ölümüyle çarpışmak için şiddete maruz kalmasının ardından İngiltere’ye döndü ve kız kardeşiyle birlikte evinde yaşamak için güçlü bir üzüntü ve hayal kırıklığına maruz kalmasına neden oldu.
 • Rowling, şu anda kendisini eşi benzeri olmayan bir başarısızlık olarak tanımladığını, çünkü o kadar şiddetli bir depresyon geçirdiğini ve bir çocukla çalışmadığı için intiharı bile düşündüğünü söylüyor; Bu nedenle, sübvansiyonlar için sosyal hizmete kaydoldu.
 • JK Rowling, Londra’ya giden ve Manchester’dan gelen bir trende Harry Potter’ın yazarıydı ve bu tren çok kalabalıktı ve yolda ünlü Harry Potter romanı fikri aklına geldi ve JK Rowling, yazının başından beri hissetmediği bu romanı yazma konusunda çok hevesli olduğunu söylüyor. 6 yaşından itibaren.
 • Harry Potter yazarı fikri yazmak için bir kalem aramaya başladı, ancak iyi işleyen bir kalem bulamadı ve birinden bir kalem ödünç almaktan utandı, bu da onu dört saat boyunca romanın olayları hakkında iyi düşünmesini sağlayarak bizi güzel Harry Potter romanı haline getirdi.
 • O akşam, Harry Potter yazarı “Felsefe Taşı” romanını yazmaya başladı.
 • JK Rowling birçok yayıncıya Harry Potter ve Felsefe Taşı romanını yayınlayabilmeleri için teklif etti, ancak reddettiler, ancak sonunda yayımlamadan önce tek yayıncıyı buldu, ancak romanın Joan Rowling adına istediği gibi yazılmaması, bunun yerine baş harflerini yalnızca hayranı olduğuna inandığı için kullanıyor olması şartıyla. Bir hanımefendi tarafından yazılan bir çocuk romanı okumaktan hoşlanmayacaktır.
 • Ve herkesi bu romanın büyük bir başarı elde etmesine ve beklenenden veya daha önce yüksek satışlar elde etmesine şaşırdınız mı?
 • Harry Potter yazarına Harry Potter serisinden yedi film yazması teklif edildi, ancak serinin son kısmı iki bölüme ayrıldı, bu nedenle toplam yedi kitap ve sekiz filmdi, böylece Harry Potter filmlerinin büyük imparatorluğu.
 • Romancı JK Rowling, Harry Potter’ın yüksek satışları nedeniyle dünyanın en zengin insanlarından biri haline geldi, dünya çapında 300 milyondan fazla kopya sattı ve ilk yayın gününde Melez Prens’in 10 milyondan fazla kopyasını sattı.

Ayrıca izleyin: Suudi Bir Girişimcinin Gerçekçi Başarı Hikayesi

Harry Potter ve Felsefe Taşı romanı hakkında

 • Harry Potter ve Felsefe Taşı romanı, İngiliz okullarının geleneksel kurgu ve gizem hikayelerinin ve hikayelerinin bir parçasıdır ve Harry Potter serisi 7 bölümden oluşur ve serideki her bir roman veya bölüm, Harry adına öksüz olan ve bir akrabasıyla yetiştirilen bir çocukla ilgili okuldaki bir yılı temsil eder Onu ihmal edenler, bir gün onun bir büyücü olduğunu öğreninceye kadar, arkadaş canlısı ve kocaman bir kişi onu 11. yaş günü partisinde ziyaret edene ve Hogwarts Akademisi’nin sihir okuyan ve onu davet eden öğrencilerinden Hagrid olarak adlandırılıncaya kadar, bu akademide sihri seven bir kızla tanışabilir. Ve onun kız arkadaşı ve Ron adında başka bir arkadaşı olmak ve tam tersine zengin Draco adlı bir meslektaşın düşmanı olmak için okumak.
 • Yaşadığı maceralar sayesinde kahramanın, babasının ve annesinin Voldemort adlı kötü bir büyücünün ellerinde ölümü olarak geçmişinin bir kısmını keşfetmesi yaşıyordu.
 • İngiltere’de çok şiddetli bir şekilde yayılan büyüyle yüzleşmek için uyum sağlamaya çalışırken, arkadaşlık zorlukları ve çalışma görevleriyle karşı karşıya kalırken, sihirle ilgili sorunlar, sosyal sorunlar ve duygusal sorunlar gibi sorunlarını nasıl aşacağını öğrenmek için kahramanın karakteri gelişene kadar ve Harry’nin yazarı Potter, kahramanın çevresini toplumda yaşadığı gerçeklikle ilişkilendirdi çünkü Harry Potter serisi, İngiliz kültüründen ve 1990’ların klasik efsanelerinden ilham alıyor.
 • JK Rowling ayrıca vahşi hayvanların yanı sıra sopa, sihirli bitki, uçan süpürge, filozof taşı ve birçok büyülü yaratık gibi diğer şeylerin yanı sıra Harry Potter yazarı JK Rowling’in yarattığı diğer birçok şeyi de bünyesine kattı.

Ünlü Harry Potter yazarına en önemli ödüller

 • Harry Potter yazarı, 2008 yılında Harvard Üniversitesi’nden fahri doktora alabildi.
 • J.K. Rowling, 2003 yılında Queen of Concorde Princess Ashtoris Ödülü’nü kazanmayı başardı.
 • JK Rowling, 2002 yılında Edinburgh Kraliyet Cemiyeti Üyesiydi.
 • Harry Potter romanının yazarı, 2001 yılında Harry Potter ve “Ateş Kadehi” nin çalışmaları için en iyi roman dalında Hugo Ödülü kazandı.
 • J.K. Rowling, Arkaban Tutsağı ve Harry Potter’ın 2000 tarihli romanıyla En İyi Fantastik Romanlar dalında Locos Ödülü’nü kazandı.
 • Gülümseme Madalyası, Şeref Sahabeleri, Şövalye Rütbesi ile Şeref Lejyonu ve Subay rütbesiyle İngiliz İmparatorluğu Nişanı adlı madalyaları aldı.

Ayrıca izleyin: İmparator Lipton’un Başarı Hikayesi ayrıntılı olarak

Harry Potter yazarının hayat öyküsünü ve aldığı ödülleri anlattıktan sonra, bu konunun beğeninizi kazanmasını ve sorduğunuz ve bilmek isteyeceğiniz pek çok bilgiyi içermesini umuyor ve bu nedenle bu makaleyi yayınlamanızı rica ediyoruz, böylece yarar bir yaşam öyküsünden yararlanmaya devam eder. İş hayatında ve servetinde başarı ile bitene kadar sosyal başarısızlıkla başlayan JK Rowling ve sizi sorgulamak için yazının altına bir yorum bırakmanız yeterli.