Haritada Al-Tur dağ konumu

Haritada Al-Tur dağ konumuGeleneksel olarak Jabal Musa olarak bilinen Sina Dağı, Mısır’ın Sina Yarımadası’nda bir dağdır ve burası, Tevrat’taki Sina Dağı’nın muhtemel yeridir ve Allah’ın peygamberi Musa’nın on emri aldığı, dolayısıyla “Jabal Musa” adını aldığı yer; Bu iddiayı destekleyecek çok az arkeolojik kanıt olmasına rağmen, dağ, altıncı yüzyılda kurulan ve dünyanın en eskilerinden biri olan, Dünya Mirası listesinde yer alan Aziz Catherine Aziz Catherine’i ziyaret etmek için hala popüler bir yer. Peki bu dağ nedir ve nerede bulunur? Bilmek için bir kültürel bilgi sitesini takip edin Haritada Al-Tur dağ konumu.

Tur Dağı, Musa Dağı veya Sina Dağı nedir?

 • Jabal Musa veya Tur Sinai Mısır, Güney Sina’da bulunan bir dağ olan bu dağ, deniz seviyesinden yaklaşık 2,285 metre (7,497 fit) yüksekliktedir ve bunun nedeni, Musa Dağı olarak adlandırılması, Hz. Ve Yahudi, Hıristiyan ve İslam dinlerine göre On Emir aldı.
 • Binlerce turist tarafından ziyaret edilen Sina Yarımadası’nda yer alan Musa Dağı, zirvesine tırmanan herkesin, özellikle gün doğumu ve günbatımında çevredeki dağların güzelliğinin yoğunluğunun hayali bir görüntüsünü görmesini sağlıyor.
 • Al-Tur Dağı, St.Petersburg Manastırı’nın bulunduğu Catherine Dağı’nın yakınında da yer almaktadır.
 • Gündüz sıcaklıkları yıl boyunca orta ila ılık arasında değişir, ancak gece sıcaklıkları çok daha düşüktür ve yağışlar, kışın Al-Tur Dağı’nda bazen kar yağması dışında yılın büyük bölümünde göz ardı edilebilir.

Haritada Al-Tur dağ konumu

 • Jabal al-Tur veya Jabal Musa, modern zamanlarda Sina Yarımadası olarak bilinen ve Catherine Dağı’nın yanında (2,629 m veya 8,625 fit yükseklikte, Mısır’ın en yüksek zirvesi) Saint Catherine kenti yakınlarında yer almaktadır. Sıradağlar.

Tur Dağı Jeolojisi

 • Sina Dağı’nın kayaları, Arap Nubya Kalkanı’nın (ANS) evriminin son aşamasında oluştu ve Sina Dağı, volkanlar da dahil olmak üzere çeşitli kaya türlerine sızmış alkali granitten oluşan halka şeklinde bir kompleks sergiliyor.
 • Granit bileşimde cenogranitten alkali feldispat granite kadar değişir ve alkalinden perkaline kadar magmatik kayaçlar, alt hava akımları, volkanik püskürmeler ve alt volkanik yay ile temsil edilir.
 • Genel olarak Sina Dağı’nda açığa çıkan kayaların doğası, bunların farklı derinliklerden oluştuğunu gösterir.

Tur Dağı’nın dini yapıları

 • Altıncı yüzyıldaki Aziz Catherine Manastırı dağın hemen kuzeyinde yer alır ve zirvede hala Müslümanlar tarafından kullanılan bir cami ve MS 1934’te on altıncı yüzyıl kilisesinin kalıntıları üzerine inşa edilmiş bir Rum Ortodoks kilisesi bulunur.
 • Halka açık değil, kilisede İncil’deki taş tabletlerin kaynağı olan kaya var ve üstte Musa’nın On Emir’i almayı beklediği söylenen “Musa Mağarası” ve burada dağa bakan şeylerin bir grubu var.

Cami tepede

Kilise tepede

Aziz Catherine Manastırı

Ayrıca bakınız: Almanya’nın en yüksek dağı ve Zugspitze zirvesindeki en önemli tesis

Aziz Catherine Manastırı Binası

 • Erken Hristiyanlık döneminde, bölge keşişler tarafından sık sık ziyaret edildi ve MS 530 yılında Saint Catherine manastırı kuzey dağının eteğine inşa edildi ve hala Sina Dağı’nın bağımsız Ortodoks Kilisesi’nden az sayıda keşiş tarafından yaşıyor.
 • Muhtemelen dünyanın en eski yerleşik Hristiyan manastırı (bkz. Aziz Catherine Kilisesi), dördüncü yüzyıldan kalma ünlü Yunan el yazmaları da dahil olmak üzere eski İncil el yazmalarından oluşan kütüphanesi (şimdi British Museum’da) İncil metnini yeniden inşa etmede paha biçilmezdi.
 • Saint Catherine Manastırı, MS 527 yılında Bizans İmparatoru Birinci Justinianus tarafından kurulmuştur ve manastırın yapımı, Justinianus’un oraya yerleşen münzevi keşişlerin soyguncu saldırılarının şikayetlerinden sonra Musa’nın yerde fark ettiği yanan ormanların geleneksel alanını güçlendirdiği MS 530 yılına kadar uzanmaktadır. Sina Dağı’nın yamaçları.
 • Manastır, Orta Çağ boyunca bir hac merkeziydi, Aziz Catherine hala orijinal görünümünün çoğunu korumakta ve 6. yüzyıldan beri kesintisiz bir geçmişe sahiptir ve orijinal gri granit duvarları (280 x 250 ft) hala [85 × 76 مترًا]Listenin yanı sıra aynı zamanda inşa edilen Meryem Ana’ya adanan kilise.
 • Apsiste, yine erken Bizans dönemine tarihlenen Başkalaşım’ın restore edilmiş bir mozaiği vardır.

Al-Tour Dağı’na nasıl ulaşılır

 • Yolcu trafiğine en yakın havaalanı Şarm El-Şeyh’te yer alır ve ulaşım için tek seçeneğiniz karayolu ve Dahab 2 saat 133 km uzaklıkta, Nuweiba 120 km ve iki saat aynı, Şarm El-Şeyh’ten (230 km) yolculuk 3’e yaklaşıyor Saatler ve çoğu ziyaretçi, bir gecede Sina Dağı’na tırmanmak ve gün doğumunu izlemek için dağın eteğine saat 1 civarında varan turlara gelir.
 • Sina’daki herhangi bir misafirhanenin bir tura katılmanızı ayarlayabileceği gibi, Saint Catharine’de de turistleri ve gezginleri aynı şekilde ağırlayabilecek birçok kamp alanı, misafirhane ve otel bulunmaktadır.
 • Dahab veya Nuweiba’dan ulaşmak için, her varış noktası için haftada iki kez çalışan Bedevi otobüsünü kullanabilirsiniz.Kahire’den, Doğu Delta Otobüs Şirketi Yeni Kahire Kapısı istasyonundan her gün 11: 00’de ayrılır ve yaklaşık 7 saat sürer ve bu otobüsün tarifesi Bedevi Otobüsü ana sayfasında da mevcuttur. (Bedevi otobüsü).
 • Halk otobüsleri Sina Dağı’nın eteğindeki manastıra varır ve oradan Malaga olarak da bilinen Saint Catherine köyüne yaklaşık 2 km uzaklıktadır.
 • Ayrıca yürüyüş ve tırmanma için iki seçeneğiniz var, ister yürümek ister deveye binebilirsiniz.

Yükseliş ve zirve

 • Zirveye çıkmanın iki ana yolu var; En uzun ve en alçak yol olan Al-Basheit Demiryolu, develerin kullanılabilmesine rağmen yürüyerek yaklaşık 2,5 saat sürmektedir ve en dik ve en doğrudan yol, Manastırın arkasındaki dar vadide, Usta Musa’nın Demiryoludur (Musa Yolu), ikincisi daha çok olanlar için uygundur. Uzun mesafeler yürüyebilme.

Ayrıca izleyin: Tur Dağı üzerine bir makale

Sonunda bir makale var Haritada Al-Tur dağ konumuGün batımından önce doruğa ulaşmak için doğru zamanda başlayın ve Yüce Tanrı’nın Peygamber Musa ile konuştuğu yerde hayret edin, selam olsun, geceleri bir kamp kurun ve yıldızların aydınlattığı evrenin engelsiz manzarasının tadını çıkarın, ancak çok fazla uyumayın çünkü güneşin doğuşu manevi bir deneyimdir. Şaşırtıcı, sonsuz bir dağ sırasının yamaçlarında parlayan bir güneş var, aşağıya inerken sabah sıcağını yenmek için toplandığınızdan emin olun, görülecek çok şey var, bu yüzden bir Bedevi rehberi bulun, deve gezileri yapın ve parmaklarınızın ucunda olan muhteşem tarihi öğrenin , Ve kültür ve uygarlık karışımını özümseyin.