Google Chrome’da Netflix Girişlerini Otomatik Olarak Atlama

Bir dizüstü bilgisayarda gösterilen Netflix logosu
JL GÖRÜNTÜLERİ / Shutterstock

Netflix, size TV şovlarında tanıtımları atlama seçeneği sunar. Ancak otomatik olarak çalışmaz, bu da her bölüm için onu seçmeniz gerektiği anlamına gelir. Neyse ki, “Tanıtımı atla” düğmesini sizin için halledebilecek pek çok Google Chrome uzantısı var.

Tanıtımı Otomatik Atla

Bu ücretsiz tarayıcı uzantısı yüklendikten sonra, web tarayıcınızda görünür görünmez otomatik olarak “Tanıtımı atla” düğmesini tıklar. Tek yapmanız gereken Google Chrome Web Mağazası’na gitmek ve onu bilgisayarınıza indirmek.

Bunu yapmak için, “Tanıtımı Otomatik Atla” listesini ziyaret edin ve mavi “Chrome’a ​​Ekle” düğmesini tıklayın.

Auto Skip Intro Chrome uzantısını indirin

Uzantıyı manuel olarak etkinleştirmeniz gerekmez — kurulum tamamlandığı anda çalışmaya başlar. Bir sekmede oynatılan bir Netflix videonuz zaten varsa, bu uzantının çalışması için videoyu yeniden yüklediğinizden emin olun.

Giriş Netflix Chrome uzantısını atla

Buna ek olarak, “Otomatik Giriş Atlama” genellikle yeni bir bölümün başında oynayan önceki bölümlerin geçmiş özetlerini atlar. Bu işlevsellik ayrıca varsayılan olarak açıktır.

Otomatik Giriş Atlama işi yapar, ancak deneyimi kişiselleştirmenize hiç izin vermez. Örneğin, tanıtımları izlemeyi tercih ettiğiniz bir gösteri varsa, tek seçeneğiniz Otomatik Giriş Atlama uzantısını devre dışı bırakmak veya silmektir.

Netflix Genişletilmiş

Netflix Extended, daha fazla kontrol arayanlar içindir. Otomatik Giriş Atlama’ya benzer şekilde, Netflix’te girişleri manuel olarak atlama ihtiyacını ortadan kaldırır. Ancak bununla birlikte, Netflix web oynatıcınızın diğer birkaç öğesini özelleştirmenize olanak tanıyan daha fazla araçla birlikte gelir.

Chrome Web Mağazası’ndan yükledikten sonra, Netflix Extended otomatik olarak çalışır ve parmağınızı kaldırmanıza gerek kalmadan tanıtımları ve özetleri atlar.

Ayrıca, Chrome’da Netflix oynatıcınıza yeşil bir nokta ekler. Daha fazla özellik ve ayar için fareyle üzerine gelin ve küçük dişli simgesini tıklayın.

Netflix Extended'da dişli ayarları simgesine tıklayın

“Asistan” sekmesinde, önizlemeleri ve tanıtımları atlamak isteyip istemediğinizi seçebilirsiniz.

Netflix Extended'da otomatik giriş atlamayı etkinleştirin

Aynı bölümde, bölüm açıklamaları, küçük resimler ve daha fazlası gibi şovu sizin için potansiyel olarak bozabilecek öğeleri sansürlemek için bir seçenek bulacaksınız. Ayrıca, “Video” sekmesinden oynatma hızını ayarlayabilirsiniz.

Netflix Extended ile Netflix spoiler'ı bulanıklaştırın

İLİŞKİLİ: Netflix Neden “Hala İzliyor musunuz?” Diye Soruyor (ve Nasıl Durdurulur)