Gillette Venus Pompeii ve faydaları | Kültürel bilgiler

Kadınların en ayırt edici özelliklerinden biri dış görünüşüdür, vücut cildinin tazeliğinin kadınlık belirtisi olması, ona özen göstermesi ve fazla vücut kıllarının uzaklaştırılması, birçok kadın kısa elbiseler giyerken vücuttaki saç şeklinden ya da bacak şeklinden utanmadan her türlü giysiyi giymeye yardımcı olur. .

Bu nedenle Gillette, cilt üzerinde yüksek kalite ve güvenlikle tüyleri alma görevini yerine getiren bir dizi tıraş bıçağı çıkarmakla ilgilenmiştir.

Gillette Venus Pompeii ve faydaları

Gillette Venus Bambi kadın tıraş bıçağının aşağıdakiler dahil birçok özelliği vardır:

 • Venüs Bumpy makinesi, diğerlerine kıyasla küçük boyutuyla karakterize edilir, bu da bikini bölgesi, koltuk altı bölgesi ve diğer vücut kıvrımları gibi vücudun en doğru yerlerine ulaşmada etkili olmasını sağlar.
 • Ayrıca cildi nemlendirmeye ve pürüzsüzlüğünü korumaya yardımcı olan bir madde içerir.
 • Fiyatı diğer türlerle rekabet ettiği için en ucuz Venüs makine türlerinden biri olarak kabul edilir.
 • Aynı makinede değiştirilebilecek kafalı bıçaklar içerir.
 • Her kafa, hassas tüy alma için üç bıçak içerir, geride kıl bırakmaz ve hareketli başlık, özellikle kıvrımlar olmak üzere tüm vücutta tüy almanın avantajını sağlar.
 • Bıçakları çok keskindir, bu nedenle yaralanmaları önlemek için dikkatli kullanmanız önerilir.
 • Bir daha aynı yere dönmeden tüyleri bir kez alabilmesiyle karakterizedir.
 • Diğer Venüs tıraş makinelerine göre daha geç saç uzaması ve saç pürüzsüzlüğünün korunması ile karakterizedir.

Ayrıca bakınız: Tüy alma ağda nasıl yapılır

Gillette Venus makinelerinin türleri

Gillette Venus makineleri, her türün kendine has özellikleri olduğundan ve her türün cildinin doğasıyla orantılı belirli bir kadın sınıfına sahip olması nedeniyle çeşitlidir ve bunlardan bazılarından şu şekilde bahsediyoruz:

 • Gillette Venus Mauve Swiri: Kullanımı kolay olduğu için tüm gruplara uygun, vücuttaki kıvrımlı yerlerde yaygın olarak kullanılmaktadır.
 • Gillette Venus Yellow Olay: Bu tip, en ince tüylerin bile alınmasında daha fazla etkinlik için, pürüzsüz ve nemli bir cilt vermek için her bir kafada beş bıçak içerir.
 • Gillette Breez: Cilt için nemlendirici jel içeren ve bununla birlikte tüy alma sürecini kolaylaştırmaya yardımcı olan çeşitlerden biridir.
 • Gillette Saten Bakımı: Daha fazla kolaylık ve yumuşaklık için bıçağın yanında tıraş jeli içerir ve bu tip vücuda tıraş sonrası güzel ve kendine özgü bir koku verdiği için birçok kadın tarafından kabul görmektedir.
 • Gillette oceana: Bu tek kullanımlık tıraş makinesi, seyahat durumları ve işin ev dışında yapılması gereken aşırı durumlar için kullanışlıdır.

Farklı ürünlerle epilasyon yöntemleri

Epilasyon yöntemleri, her kadının kendisi için çaba harcamadan en iyi şekilde tüy almanın yolunu araması ve her yöntemin avantajları, dezavantajları ve kullanım mekanizması açısından birbirinden farklı olması nedeniyle farklılık gösteriyor ve örneğin şunu belirtiyoruz:

 • Balmumu veya tatlılık kullanılarak yapılan epilasyon, evde şeker, su ve limon kullanılarak geleneksel yöntemlerle üretildiği ve cildi yumuşatması, kılların uzamasını geciktirmesi ve kılların köklerinden alınma olasılığı nedeniyle sonuçları açısından en iyi yöntem olarak kabul edilir ancak en dezavantajı ağrılı olmasıdır.
 • Tüy almada tıraş kullanımı kadınlar için kolay ve ucuz bir yoldur ve bu fikir birçok şirket tarafından Gillette Venus dahil cildi çok önemseyen kadınlara bir grup makine çıkararak benimsemiştir.
 • Aynı zamanda kolay ve ağrısız bir yöntem olan ancak dezavantajları çok hızlı bir şekilde tüylerin uzamasına neden olan kremler kullanılarak epilasyon, sık kullanılan cilde özellikle hassas bölgelerde koyu bir renk verilmesidir.
 • Bunun için belirlenen yerlerde lazer epilasyon, kılların nadiren dışında tekrar çıkmaması ile ayırt edilir ancak hassas ve narin cilde sahip kişilerde bir miktar hassasiyete neden olabilir.
 • Cımbız veya ip ile epilasyon, çok ağrılı ve çok zaman alan ancak tüm vücut tüylerini alma özelliğine sahip değildir.

Vücut epilasyon ve bakımı

Vücut tüylerinin alınması, cildin pürüzsüzleşmesine ve sağlıklı bir cilde kavuşmasına yardımcı olduğu için, dış tabakanın soyulmasıyla birlikte ölü deri hücrelerini de uzaklaştırdığı için vücut bakım yöntemlerinden biridir.

Ve tıraş sonrası nemlendirici kullanmak vücuda özellikle bikini bölgesi gibi vücudun hassas bölgelerinde hoş bir koku verir.

Ayrıca vücut traşı, kadınlar için bacaklara ve ellere nezih bir görünüm kazandırır; burada kadının çekiciliği, cildinin tazeliği ve tüysüzlüğüdür, çünkü saç, kadınların değil erkeklerin bir özelliğidir ve birçok epilasyon yönteminden bahsedilmiştir ve her yöntem belirli bir cilde uygundur.

Ayrıca bakınız: Hassas alanlardan tüy almanın en iyi yolu

Vücut epilasyon ipuçları

Kadınların tıraş bıçağıyla vücut kıllarını alırken uyması gereken birçok ipucu var ve bunlar şu şekilde özetleniyor:

 • En önemlilerinden biri de vücut kıllarını tıraş bıçağıyla alma işlemini gerçekleştirmeden önce cildi nemlendirmek, tıraşta tüyleri yumuşattığı ve epilasyon sonrası cilde tazelik ve pürüzsüzlük kazandırdığı için yapılmalıdır ve birçok kadın zeytinyağı veya badem yağı gibi doğal yağları kullanır Veya nemlendirici vücut kremleri.
 • Saçın doğru yönde tıraş edilmesi ve yönünün tersine tıraş edilmemesi, kaba saçların uzamasına ek olarak cilt altında kılların uzamasına neden olabileceği için ve bu sorunu çözecek pek çok makine imal edilmiştir.
 • Tıraş işlemini rahat, sorunsuz ve ağrısız hale getirmek için uygun tıraş jelini kullanın ve görevi cildi bazı bıçakların neden olabileceği çizik ve yaralardan korumaktır ve son zamanlarda bıçağın altında bu rolü oynayan jel şeridi içeren bir dizi bıçak üretilmiştir. Sonuna kadar.
 • Cilde zarar verebilecek kalitesiz malzemelerden yapılan ve tüy alma işlemi sırasında yaralar meydana gelebilecek ucuz bıçak satın alma işleminden kaçınmak gerektiğinden vücudun cilt tipine uygun bıçakları seçmeli ve ayrıca nemlendirici şerit içeren bıçakları tercih etmelisiniz.
 • Tıraş sonrası parfüm veya deodorant kullanılmaması, cildin gözenekleri açık olduğundan vücut derisine zarar verebilecek, enfeksiyonlara yol açabileceği gibi ciltte şiddetli ağrılara da yol açabilmekte ve bu sürecin tekrarlanması cildin koyu renge ulaşmasına neden olabilmektedir.

Gillette Venus makinelerinin avantajları ve dezavantajları

Gillette Venus tıraş makinelerinin aşağıdaki gibi çeşitli avantajları vardır:

 • Pürüzsüz bir tıraş sağlayan ve etkili sonuç veren keskin bıçaklara sahiptir.
 • Keskin ve çok yönlü bıçakları sayesinde en ince tüyleri alma kabiliyeti yüksektir.
 • Venüs bıçakları aynı kalitede birden fazla tıraş yapabilir.
 • Bazı makinelerde, makinenin tamamını satın almaya gerek kalmadan, son kullanma tarihinden sonra değiştirilebilen kafaları ve bıçakları vardır.

Gillette Venus makinesinin piyasadaki muadillerine göre biraz daha pahalı olmasının dışında herhangi bir dezavantajı bulunmadığı düşünülmektedir.

Ayrıca bakınız: Klinikler için lazer epilasyon cihazlarının fiyatları?

Gillette Venus Bambi makinesinin avantaj ve dezavantajlarını daha önce öğrenmiştik, pek çok faydası olduğu için, Venüs bıçaklarının avantaj ve dezavantajlarının yanı sıra vücut bakım yöntemlerinden bahsedilmişti ve kadınlar tarafından tıraş yoluyla kıl alınırken takip edilmesi gereken birçok işlem var.