Gerçek Suudi zaferinin kurucusu kim?

Gerçek Suudi zaferinin kurucusu kimdir?, Al-Nasr kulübü, 1955 yılında kurulduğu için Suudi Arabistan’ın en eski futbol kulüplerinden biridir ve kulüp, FIFA Kulüpler Dünya Kupası’na katılımı ve Asya kıtasını temsil etmesi nedeniyle dünya unvanı seçildi ve başardı. 1998 Asya Süper Kupası’nda.

Aynı zamanda bu turnuvada fair play ödülünü de almayı başardı ve kulübün taraftarları onu “Continental” unvanı olarak adlandırdı çünkü dört kıtada, yani Avrupa, Asya, Afrika ve Güney Amerika’da resmi maçlar oynayan ilk Asya kulüplerinden biriydi.

Gerçek Suudi zaferinin kurucusu kim?

  • Birçoğu, Suudi El Nasr Kulübü’nün kurucusunun Abdul Rahman bin Suud olduğunu belirttiği için gerçek Suudi zaferinin kurucusunun kim olduğunu bilmiyor, ancak bu doğru değil, ancak kulübün ihtişamını inşa eden ve rönesansını kuran kişi oydu.
  • Ancak Suudi El-Nasr Kulübü’nün asıl kurucusu Hüseyin ve Zeyd El-Ja’ba kardeşler ve Şeyh Hüseyin El-Ja’ba’nın ayrılmasının ardından Zeyd El-Ja’ba, Suudi El-Nasr Kulübü’nün kurulması konusuna şu şekilde değindiği uzun bir sohbete ev sahipliği yaptı:
  • Şeyh Zeyd, Hüseyin bin Mutlak el-Ja’ba’nın H. 1375 yılında iki erkek kardeşi Muhammed ve Zeyd ile Hanbelî’nin denizcilerinde yaşadığını ve bu aşamada el-Jaaba’nın oğullarının mahalleye bir takım oluşturup onu zafer olarak adlandırdıkları kulübün ilk çekirdeğinin oluştuğunu ve onların asıl amacının aşk olduğunu söyledi Spor Dalları.
  • Takımın özellikleri oluşmaya başladıktan sonra, takımın antrenman için resmi ve günlük bir stadyuma ihtiyacı olduğu anlaşıldıktan sonra, kız kardeşlerin (Hüseyin ve Zaid) bu takımı pratik bir şekilde desteklemesi gerekiyordu.
  • Kız kardeşler el-Fouta bahçesine bakan bir arsayı seçip takımın oyun alanı olarak belirlediler ve Şeyh Zaid, topun çalınmaması için arsanın ortasına (bir kutu) kurduğunu ve bunun El-Nasr kulübünün kariyerinin gerçek başlangıcı olduğunu söyledi.
  • Şeyh Zaid, şu anda Gençlik Refahı Genel Başkanlığı’nın kurulmadığını ve bu işlerden sorumlu olanın Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı bir ofis olduğunu, Hüseyin ve Zeyd kardeşlerin ise zafer takımını resmi olarak AH 1375’te ikinci sınıf bir ekip olarak bu ofise kaydettiklerini söyledi.
  • Zaid Al-Ja`ba, Al-Nasr Kulübü’nün kurulmasında en büyük kredinin, Suudi Arabistan’da tam olarak bulunmadığı için Lübnan’dan ithal ettiği gibi giysi, kıyafet ve tüm spor malzemelerini sağlayan kişi olduğu için, onları destekleyen ve tüm mali konulardan sorumlu olan ağabeyleri Muhammed Al-Ja’ba’ya bağlı olduğunu belirtti.

Ayrıca şunu okuyun: Al Ittihad Saudi Club nerede bulunur?

Tarihsel gerçek

El-Nasr Kulübü’nün kurulmasına yardım eden birçok ismin tereddütleriyle, tarihsel gerçek, Hüseyin ve Zeyd El-Ja’ba kardeşlerin kulübün gerçek kurucuları olduğunu doğruluyor.

Nasser bin Nafisa gibi pek çok ismin ortaya çıkmasına rağmen Şeyh Zeyd El-Ja’ba, Suudi El Nasr Kulübü’nün kendisi ve kardeşi Hüseyin Al-Ja’ba tarafından kurulmasının üzerinden uzun bir süre geçene kadar ve o dönemde kulübün gerçek çekirdeğini oluşturduktan sonra onlara katılmadığını iddia etti. Geçici.

Ve kız kardeşler Zaid ve Hussein Al-Jaaba, kulüp takımı Mizraman’ın attığı golle Hicaz gençliğine karşı galibiyet elde ettiğinde ve takım, Hicaz bölgesi valisi olan Majesteleri Prens Mişaal bin Abdulaziz tarafından kendilerine verilen kupayı kazanınca kulüp tarihinde bir değişiklik yapmayı başardı. 1381 AH, Al-Nasr Kulübü’nün başlangıcı ve ikinci ligden birinciye transferi, kulüp tarihinde yeni bir aşama olacak.

Ayrıca izleyin: Kaç Temel ve Yedek Futbol Oyuncusu?

Al-Nasr Saudi Club’dan uzaklaşın

Al-Ja`ba çocukları kulüpte devam ettikten ve kulübün birinci lige yükselmesinin ardından, Hussein ve Zaid Al-Ja`ba kız kardeşleri özel durumlar nedeniyle kulüpten ayrıldı ve kulüp, Muhammed Mukhtar ve kardeşi Abdullah Mukhtar, Faraj Al-Talal ve Ahmed Ali de dahil olmak üzere bir grup hayranını kabul etti.

El-Nasr Kulübü’nün alıcıları, evinde Prens Abdul Rahman bin Suud’a gitmeye karar verdiler ve başkanlık pozisyonunu devralması için baskı yaptılar ve bu, daha önce kulübün fahri başkanlığı verildiği ve gerçekten de onlar için yaptıkları ve (Ebu Halid) başkanlığı devraldığı için AH 1381 idi. Kulüp.

Hussein Al-Jaabaa kurucusu ve oyuncusu

Hüseyin Al-Ja`ba – Tanrı ona merhamet etsin – sadece kulübün kurulması ve yönetilmesinde bir ortak değildi, bunun ötesine geçti ve Al-Nasr kulüp takımının hücum merkezinde ana oyuncu olarak yer aldı, ancak uzaklaşmayı ve başkalarına fırsat sağlamayı tercih ettiği için uzun sürmedi.

Zaid Al-Ja`ba’ya gelince, Al-Nasr Kulübü’nü denetleme rolünden memnundu ve bu dönemde kariyeri boyunca Al-Nasr Kulübü’ne oyuncu olarak katılmadı ve ölümünden birkaç gün önce bile tüm sporlara manevi ve maddi olarak destek veriyordu.

Hussein Al-Ja`ba ve devam eden destek

Hussein Al-Ja`ba, yoğun spor hayatının ardından sürekli destek verirken uzak durmayı tercih etti ve Al-Nasr Kulübü’nden otuz yılı aşkın süredir uzaklaşmasına rağmen sporun ve sporcunun en büyük destekçilerinden biri olarak kaldı.

Doğu Eyaletindeki memleketindeki bazı okullarını (Al-Sidawi), okullarda sporun gelişmesine yardımcı olan, onları diğerlerinden ayıran, Her Şeye Gücü Yeten Tanrı ve ardından Hüseyin Al-Jaaba’nın spora sürekli desteği sayesinde desteklemeye katkıda bulundu.

Ayrıca ilginizi çekebilir: İlk FIFA Dünya Kupası nerede düzenlendi

Böylelikle gerçek Suudi zaferinin kurucusunun kim olduğuna dair yazının sonuna geldik Suudi El-Nasr Kulübü ile ilgili tüm bilgiler netleştikten ve bu konudaki birçok söylenti ışığında gerçek kurucusunun kim olduğunu bilerek, yazının sizi etkileyeceğini umuyoruz.