Gerçek Mona Lisa nerede

Gerçek Mona Lisa nerede bulunuyor? Bugün konumuz, Mona Lisa en önemli ve en ünlü uluslararası resimlerden biri olduğu ve en ünlü ressamlar tarafından boyandığı ve Mona Lisa’nın gözlerindeki hüzün ve gizem bakışından önerdiği için bugünkü konumuzda Mona Lisa hakkında daha çok yazı ile bahsedeceğiz.

Mona Lisa hakkında giriş bilgileri

 • En önemli ressamlardan İtalyan ressam Leonardo Da Vinci tarafından yapılan Mona Lisa, Mona Lisa’yı gören kişi gülümsediğini ancak büyük bir üzüntüyle fark eder ve ressam Da Vinci’nin, tablonun sahibini gülümsetmek için onurlandırmak için bir palyaço kiraladığı söylenir.
 • Da Vinci’nin en küçük resimlerinden biri olan Mona Lisa’nın adının Gioconda olduğu söylenen bu tablo, önce Châteaufontapleau’ya yerleştirildikten sonra Versailles Sarayı’na oradan Napolyon I odasına oradan da Louvre’a taşındı.
 • Francis, MS 1516’da vahayı satın alan kişi bendim ve genç bir Fransız 1911’de onu çalıp İtalyan kökenli bir sanatçıya sattıktan sonra Bouvier Galerisi’ne iade etti.

Ayrıca bakınız: Çığlık Boyama Analizi ve Bununla İlgili Bilgiler

Mona Lisa Gerçeği

 • Mona Lisa, MS 1503-MS 1519 döneminde ünlü İtalyan ressam Leonardo Da Vinci tarafından boyanmış kavak ağacından yağlı bir tablodur.
 • Louvre Müzesi’nde dünyanın en ünlü tablolarından biri olan Mona Lisa, pek çok kişi tarafından ziyaret ediliyor ve Mona Lisa’nın farklı olmasının nedeni, gizemli kadının gülümsemesi, ancak kimliğinin bilinmemesidir. .

Da Vinci Painter hakkında

 • Da Vinci, MS 15 Nisan 1452’de, Angelino’da bulunan bir çiftlikte, İtalya’da doğdu ve zengin bir aileden olan Piero Da Vinci’nin ilk oğlu olarak kabul edildi, ancak annesi fakir sınıflara aitti ve yasadışı bir ilişkiden kaynaklandığı ve buna rağmen hoş karşılandığı söyleniyor. Ailesi tarafından.
 • Ayrıca büyükbabası MS 1457’de sicile hoş geldin yazmış ve onlarla birlikte Vinci’nin aile evinde yaşadığı ve eğitimini alana kadar büyükbabasıyla birlikte kırsalda yaşadığı ve hem dedesi Antonio ve amcası Francesco hem de onu vaftiz eden rahip Peru tarafından desteklendiği söylenmektedir.
 • Da Vinci sağdan sola yazmayı ve tersini de öğrenmişti ve aynı zamanda baş aşağı yazmayı da öğrenmişti ve bu genç yaşındandı ve büyükbabası ölmeden önce mirasının Da Vinci ve büyükannesi Lucia’ya devredilmesini tavsiye etmişti.

Mona Lisa’nın Sırları

 • Mona Lisa tablosu dünya çapında pek çok tartışmaya yol açmış, bu tablo hakkında çok sayıda tartışma yapılmış, ayrıca Da Vinci’nin Mona Lisa’yı yandan ve cepheden resmettiği için sanatçının bu tabloyu çizerken kullandığı özgün üslubu tanımak için çeşitli çalışmalar yapılmıştır ve bu Plakayı üç boyutlu bir karakter haline getirin ve bu, net ayrıntılara yol açtı.
 • Mona Lisa’nın kim olduğu henüz bilinmemekle birlikte, Da Vinci’nin annesi olabileceğine dair pek çok söz çıkmış, ressamın hayal gücünden geldiği ve geçmişte kalan bir kadın olabileceği de söylenmektedir.
 • Tarihçi Giuseppe Balante’ye gelince, Mona Lisa’nın Da Vinci döneminde yaşadığını, bir ipek tüccarının karısı ve Da Vinci’nin arkadaşı olduğunu ispatlayan birçok belgeyle Mona Lisa üzerine 25 yıllık bir araştırma yaparak bir fikri destekledi ve Da Vinci’den karısını boyamasını istedi ama Çekme, resmi esirgemedi.
 • Mona Lisa’nın güzelliğinin sırrı onu gizemli bir gülümsemeyle çizmesidir ve onu ayırt eden de budur çünkü sırrının yorumlanması şimdiye kadar gizemli bir konu haline gelmiştir ve kimileri bu gizemli gülümsemenin sırrının karmaşık duygulara sahip olduğuna inanmış ve bunun annesinin gülüşü olduğu söylenmektedir.

Mona Lisa yapboz

 • Da Vinci’nin, kadının gülümsemesini sağlamak için bir palyaço tuttuğu söylenir, böylece her insan kendi psikolojik durumunu ifade etmek için teknik olarak saygıdeğer olur.
 • Da Vinci’nin bu resimde antropomorfizm becerisini kullanması, resimlerde harika bir tekniğin oluşmasına katkıda bulunmuştur, çünkü ressamlar insanları bir taraftan resmetmeye alışmışlardır ve bu nedenle resim canlı bir görünüm olmadan ortaya çıkmıştır.
 • Da Vinci, bu resimde üst üste binen birçok rengi kullanarak bir bulanıklaştırma tekniği kullanmış, Da Vinci, arka planı somutlaştırmak ve düz olması için arka plandaki perspektifi takip etmiş, ayrıca resmin daha bulanık olması için derin bir izlenim bırakmıştır.

Ayrıca bakınız: Louvre Müzesi’nde kaç galeri var

Gerçek Mona Lisa nerede?

 • Tablo, resimdeki yeniliğini göstermek için ülkeler arasında seyahat ederken Da Vinci’nin yanında kaldığı için, birçok yer arasında aktarılması nedeniyle tahrip edildiğini ya da detaylarının kaybolduğunu söyleyenler olduğu için tablonun tamamlanmadığına dair söylentiler var.
 • Da Vinci, Mona Lisa’yı Milano’dan Roma’ya oradan da Fransa’ya taşıdıktan sonra Fransız Francis tarafından satın alınarak Chatofontapleau Sarayı’na ve ardından Versailles Sarayı’na yerleştirildi ve ardından Louvre’a nakledildikten sonra Napolyon geleneğini yerine getirdi.
 • MS 1804’te tablo Louvre’a iade edildi, her yıl 6 milyondan fazla kişi ziyaret ediyor ve insanlar ona çok dikkatli bakıyor.

Ayrıca izleyin: Öğrenmek için 7 Adım ve Kısa Sürede Profesyonel 3 Boyutlu Çizim

Gerçek Mona Lisa’nın nerede olduğunu açıkladıktan sonra, Mona Lisa’nın diğer tablolar gibi olmadığını, daha çok Da Vinci’nin çizdiği karakter ya da Da Vinci’nin çizimde kullandığı yöntemle ilgili pek çok sırrı olduğunu biliyorduk, makalemizi herkesin yararına paylaştılar.