Gebelik kesesi sonografi ve nedenleri ile gösterilmemiştir.

Bu kist boş görünüp gebeliğin başlangıcında normal bir gebelik olabileceği için rahim içinde gebelik kesesinin ortaya çıkmasının pek çok nedeni vardır ve bu kist boş görünebilir ve sekizinci haftadan sonra boş kalmaya devam etmesi durumunda gebeliğin başarısızlığını ve eksikliğini gösterebilir ve bu konunun önemi göz önüne alındığında Pek çok kadın için, fetüsün çeşitli sonar cihazlarında görünmemesine neden olan nedenleri, boş bir gebelik kesesinin ortaya çıkmasının nedenlerini ve annenin normal ve sağlıklı bir gebelik elde etmek için uyması gereken tavsiyeleri sunacağız, öyleyse bu makaleyi bizimle birlikte takip edin.

Sonar ile fetüsü göstermeme nedenleri

Fetüsün ultrason cihazını kullanarak ortaya çıkmamasını açıklayan bir grup neden vardır ve bu nedenlerden en önemlileri şunlardır: –

 • Erken muayene durumunda: Fetus kistinin ortaya çıkmamasının en yaygın nedenlerinden biri muayenenin erken yapılmasıdır ki bu da doktorun fetüsü görememesine neden olur ki bu da doktorlar tarafından kanama olmaması durumunda aday gösterilmesinin sebebidir ancak bu kist ortaya çıkar. Üçüncü haftaya aracılık eden dönem ile beşinci hafta arasında vajinal ultrason cihazı kullanılması, ancak beşinci hafta geçmişse ve rahim içinde gebelik kisti görülmemişse, bu bir problemin varlığının açık bir göstergesidir.
 • Düşük uyarısı: Bu, vajinal kanama ve bazı dokuların ortaya çıkması gibi düşük belirtilerinin ortaya çıkmasına ek olarak bir fetal kesenin yokluğunda belirgindir ve anne hormon seviyelerini ölçmek için bir analiz yaparsa gebelik hormonlarında önemli bir azalma varsa kürtaj işlemi de doğrulanır. Ayrıca annenin meme ağrısı ve yorgunluk gibi herhangi bir hamilelik belirtisini hissetmemesi, düşük yapmayı gösteren en önemli işaretler arasındadır.
 • Hamileliğin rahim dışında bir bölgede meydana gelmesi: Bu, fetüsün ultrason makinesinde görünmemesine neden olur ve ektopik gebeliğin semptomları, karın bölgesinde kuvvetli bir ağrı hissinin yanı sıra kanamaya maruz kalma ve ayrıca sindirim sistemi bölgesinde bazı rahatsızlıkların yanı sıra baş dönmesi hissiyatıdır. Bayılmaya neden olabilir.

Ayrıca izleyin: Yumurtalık kistinin hamilelik üzerindeki etkisi

Sonar makinesinde fetal kesenin görünümü

Gebelik kesesi, gebeliğin başlangıcının beşinci haftasında vajinal ultrasonda ortaya çıkar, çünkü karın ultrasonu gebelik kesesini göstermez ve bu nedenle vajinal sistem şu anda daha doğrudur, ancak doktor herhangi bir nedenle vajinayı tarayamazsa, o zaman bu Abdominal ultrasona başvurabilir, ancak kist düzelir, ancak boş görünebilir.

Bu durumda doktor gebe kadından iki haftadan az olmayan bir süre sonra onu tekrar ziyaret etmesini isteyecektir, böylece fetüs bu anda karın ultrasonunda göründüğünden çantanın içindeki fetüsün varlığını kontrol edebilir, ancak bu zamanda kist ve fetüs de görülmezse, Doktor, hamileliğin varlığından emin olmak için kadının yapması gereken bazı testler ister.

Ve gebe kadının bu analizleri yapıp hamile olduğunu ve rahimde de kistin görülmediğini kanıtladıktan sonra bu, kadının dış gebelik probleminden muzdarip olduğunu, bu gebeliğin ortadan kaldırılması ve kürtaj işlemine başvurulması veya bir an önce kürtaj yapılması için bazı ilaçlar alınması gerektiğini gösterebilir. Olabilir.

Boş bir hamilelik kesesinin nedenleri

Boş bir hamilelik kesesinin ortaya çıkmasının temel nedeni, bozulmuş veya hasar görmüş bir yumurtanın döllenmesi olan gebeliğin tamamlanmaması ve bu yumurtanın rahim duvarı bölgesine gelmesi, fetüs için bir kese ortaya çıkmasına ve büyümesine, ancak içinde herhangi bir şeyin varlığına yol açmasıdır ve bu kist ortaya çıkabilir. Döllenmiş yumurtanın bir dizi rahatsızlığı nedeniyle boş.

Ek olarak, doktorlar ortaya çıkmasının nedenini önemli ölçüde açıklayamazlar, ancak sonuçta eksik bir hamilelik veya başarısız bir hamileliktir ve vücut ondan doğal olarak kurtulmazsa kürtaj işlemi ile ortadan kaldırılması gerekir ve bu tür vakaların bilinmesi Hamileliğin sekizinci ve on üçüncü haftası arasında tanımlanırlar.

Boş bir hamilelik kesesinin komplikasyonları

Kadın bu sorunu yaşadıktan sonra önemli bir soruna maruz kalmaz, ancak bu kistten hızlı bir şekilde kurtulmalıdır ve pek çok kadına rağmen başka bir gebelik yaşamadan önce rahmin tamamen iyileşmesi için en az 3 ay beklenmesi tercih edilir. Bu problemden sonra çok normal gebe kalabilirsiniz ancak kadının çok fazla egzersiz yapması, meyve ve sebze gibi faydalı yiyecekler yemeye dikkat etmesi ve bazı besin takviyesi ilaçlarına başvurması gerekir.

Ayrıca izleyin: Kadınlar için PKOS ile gebelik prevalansı

Gerçek ve yanlış bir gebelik kisti arasında nasıl ayrım yapılır?

Rahim içinde bir hamilelik kesesinin bulunması, bunun normal olarak büyüyen bir hamileliğin varlığının kesin kanıtı olması için gerekli değildir, bazen bu, uterus bölgesi boşluğunun içinde bulunan bir kese içinde bir miktar sıvının birikmesi olan sahte bir gebelik olabilir. :

 • Gerçek gebelik kesesi rahim duvarına tutturulur ve psödokist boşluk içindedir ve duvara yapışmaz.
 • Okyanus kisti adı verilen bir kistin varlığı, gerçek bir gebeliğin varlığını doğrulayan şeylerden biridir ve bu kist, gebeliğin başlangıcının beşinci haftasında ortaya çıkar.

Hamilelik öncesi ve sonrası hamile kadınlar için ipuçları

Bir kadının sağlıklı ve düzgün bir hamilelik geçirmek için gebe kalmak istemesi durumunda uyması gereken bir dizi ipucu vardır ve bu ipuçlarından en önemlileri şunlardır:

 • Hamilelikten önce besleyici yiyecekler yemeye dikkat edin, böylece vücudu hamileliği iyi kabul etmeye hazır olsun.
 • Fetüsün herhangi bir anormallik yaşamasını önlemek ve normal gelişimini tamamlamak için gebe kalmadan önce ve gebeliğin tamamlanmasından sonraki ilk dönemde folik asit hapları alın. Tamamen sigara içmekten veya sigara içenler arasında oturmaktan kaçının.
 • Fetüsün herhangi bir tehlikeye maruz kalmaması için her türlü alkollü içeceği tüketmekten kaçının.
 • Gebelik doğal olarak tamamlanıncaya kadar gebeliğin çeşitli dönemlerinde kadın doğum uzmanı jinekoloğu tarafından reçete edilen ilaçları almaya özen gösterin.
 • Çay, kahve, alkolsüz içecekler gibi büyük oranlarda kafein içeren içeceklerin miktarını azaltmaya çalışın.
 • Hamilelik döneminde ve doğum aşamasına kadar anne adayının durumunu izlemek için iyi deneyime sahip uygun bir doktor seçin.

Ayrıca izleyin: Boş bir hamilelik kesesi ne zaman atılmalıdır?

Bu bilgiler ile anne karnında gebelik kesesinin ortaya çıkması için normal zamanı, hamilelik kesesinin başarısızlığına neden olan nedenleri ve boş bir hamilelik kesesinin var olma nedenlerini açıklığa kavuşturduğumuz yazımızın sonuna gelmiş bulunuyoruz.Umarım bu önemli bilgiyi sizlere her zaman dileklerimizle vermişiz Başarı ve şans.