Garajlı uzun ve dar bir evin planları

İhtiyaç ile karşı karşıya kaldığımızda dar bir ev inşa etArazinin darlığı nedeniyle bazen çok önemli ortamlar bastırılır. Ancak bu, ihtiyaçlarımızı karşılayan bir ev inşa etmemizi engellememelidir.

Bizi bunları paylaşmaya motive eden şey budur garajlı uzun ve dar bir bütün evin planları. Tasarımı öğrenmek için bizimle gelir gelmez, iç dağılımının alışılmadık olduğunu göreceklerdir, ancak bu sayede birkaç metre önde ve çok daha fazla derinlik ile bu partiden en iyi sonucu almayı başarır.

Garajlı uzun ve dar bir evin tasarımı

tam ev uzun ve dar garajlı-1

Bu özel ailenin ihtiyaç duyduğu tüm ortamları inşa edebilmek için, iki katlı bir evin inşası düşünüldü, bu, bulunduğu arazinin bu kadar büyük olmasına gerek kalmadan kapalı metreler kazanmaya izin verdi.

Birinci katta bu evin bir garajı ve bizi ana girişe götürecek bir koridoru olacak. Salona girdikten sonra bizi üst kata, garajın iç kısmına veya zemin kat ya da tüm banyo için planlanan ikincil odaya götüren merdivene erişebiliriz.

ev planları garaj ile uzun ve dar

Ortak kullanım alanlarının birinci katta yer aldığı çoğu iki katlı ev tasarımlarının aksine, bu daha iyi bir görüş ve aydınlatma sağlayacağından üst katta yer alacaktır. Üst kata çıkmadan önce, birinci katta çamaşır makinesi ve otomatik kurutucuyu yerleştirmek için küçük bir alan da olacağını belirtmeliyiz.

Üst katta arkadan öne özel banyolu ve geniş bir dolaplı bir oda, bar ve kiler bulunan U şeklinde bir mutfak ve ana cepheye bakan büyük bir yemek odası ve oturma odası görebiliyoruz. Oturma odasından garaj girişinin yukarısındaki cephede görebileceğimiz balkon-terasa erişebiliriz.

tam ev uzun ve dar garajlı 2
Bu şekilde, bir garaj, iki yatak odası, iki tam banyo ve başka türlü ulaşılması çok zor olacak bir ferahlık hissi ile geniş ortak kullanım alanları olan dar ve uzun bir ev inşa etmek mümkündür.

Bu bağlantıyı ziyaret ederek garajlı dar bir evin başka bir planını görebilirsiniz.
Ayrıca garajı olmayan bir bitkiye sahip dar ve uzun bir evin bu diğer tasarımını görmenizi öneriyorum, belki size dikkate almanız gereken ilginç bir alternatif veya önceki tasarımla birleştirebileceğiniz belirli yönler sunacaktır.