Futbolda taç atışı nedir?

Futbolda taç atışı nedir? Hepimiz biliyoruz ki futbol birçok insanın ve dünyanın her yerinden izlediği bir oyun ve çok sayıda oyuncu, hakem ve seyirci içeriyor, bunların hepsi topun oynandığı yerde ve biz de bunu tanıyacağız, Futbol.

Futbol hakkında

  • Pek çok kişi tarafından oynanan bir spor oyunudur.Bacak ve baştan ele gerek kalmadan oynanır.Dört hakem ve iki oyuncu takımı vardır Top küre şeklindedir ve ne ağır ne de hafiftir.
  • Aynı zamanda rahatlık getirmek için çalışır ve vücuda iyi bir fiziksel enerji verir, vücutta ve zihinde kan dolaşımını uyarır ve topun rakibi olan diğer taraftan uzaklığı nedeniyle zihni düşünmede daha akıllı kazanır.
  • Uygulama, kalp ve akciğer sağlığını düzenlemenin yanı sıra, kemiklerin, özellikle de dizlerin güçlendirilmesi, vücut kaslarının inşa edilmesi ve zayıflatılması, fiziksel uygunluk üzerinde çalışılması ve kemikleri erken kırılganlık ve yaşlanmaya karşı korumada çalışır.

Ayrıca izleyin: Futbol Nedir ve Kanunları

Futbolda taç atışı nedir?

Taç çizgisinden futbol topunu terk eden takımın karşısındaki takıma verilen bir atıştır ve bu çizgi, oyuncuya sınırlarını gösterir ve aynı zamanda sahanın büyüklüğünü de belirler.

Topu saha dışında bırakmak ise topu uzaklaştıran takım için bir cezadır ve daha sonra hakem, hakem, topu sahaya elleriyle, bacakları ile girdikten sonra rakibini saha dışına atan rakibe bir temas atar.

Topun oyuna sokulması nasıl oynanır

Dikişin doğru bir şekilde atılabilmesi için, topu dışarı atan oyuncunun fırlatmak için rakibinden bir oyuncu seçmesi ve ardından oyuncunun saha dışında hattın arkasında durması da dahil olmak üzere bu şeylere uyulmalıdır.

Daha sonra, topu tutan ellerini arkaya koyar ve ardından takımındaki bir oyuncuya fırlatır ve rakibin oyuncusu, taç atışı yapan oyuncunun yanında iki metre durur ve bundan daha kısa olamaz.

Topun oyuna sokulduğu en ünlü oyuncular hangileri?

Oysa iyi taç atışı yapan en ünlü oyuncular:

Oyuncu Danny’nin yanı sıra Jordi Alaba’nın yanı sıra oyuncu Philip Lahm ve ayrıca Elvis oyuncusu ve bunlar diğer oyuncular varken tanınmış oyuncular.

Futbol Hukuku

Halbuki, iki takım arasında uzlaşmak için topun oyuna sokulmasıyla ilgili yasalar konulmuştur, yani oyuncu bir çağrı atarsa ​​ve gol vurulursa ve diğer takımdan hiç kimse ona dokunmazsa, sayılmaz ve rakibin topu oyuna sokması gerekir.

Halbuki eğer oyuncu bir çağrı atarsa ​​ve top kaleye ulaştıysa ve rakip takımdan herhangi bir oyuncu tarafından temas ederse, bu durumda hakem rakip takımın üzerine bir atış yapar ve bu, taç atışı yapan takımın lehine bir noktadır.

Hata yapma

Bu oyunda hata yaparken cezaların olduğu yerler, yani

1 – Serbest vuruş ve direkt ol

Bunlar, diğer takımdan bir oyuncu bir oyuncuya kasıtlı olarak tekme attığında veya zıpladığında, rakibe vurduğunda veya ona saldırdığında ve ayrıca sert bir şekilde bastırdığında ve onu yakalayıp topu ondan aldığında rakibin takımı içindir.

2 – ceza

Oyuna aykırı bir şey yapan ve topun pozisyonunu veya konumunu gerektirmeyen, ancak önemli olan topun oyun alanında olmasıdır.

Ayrıca şunu okuyun: Futbol oyununun yararları ve zararları

3 – Dolaylı bir serbest vuruş

Bunlar, rakip aşağıdakilerden birini yaptığında bir sonraki takım içindir, yani:

Kalecinin topu altı dakikalık bir süre tutması ve aynı zamanda ve süre boyunca elinde tutması ve ayrıca fırlattıktan sonra topa dokunması ve hiçbir oyuncunun topa dokunmaması.

Ayrıca, ekibinden biri onu kasıtlı olarak ağa attıktan sonra elleriyle ona dokunduğunda ve aynı şekilde bir oyuncu bir dokunuş atışı yaptığında onu yakaladığında veya ona dokunduğunda.

Kalecinin topu dikiş yerinden yakalamasına izin verilir mi?

Evet, kaleci fırlattığında tutabilir, ancak fırlatırken tutması caiz değildir ve başka hiç kimse yakalamamıştır ve ayrıca guvernör doğrudan karşı takıma serbest vuruş için hakemlik yapar ve bu el dokunuşundan kaynaklanmaktadır ..

Önemli notlar

  • Topun oyuna sokulması rakibin takımı için bir ceza olduğunda ve sonuçta ortaya çıkan gol her durumda sayılmaz ve ayrıca taç atışı, topun taç çizgisinden ve sahadan gittiği yerden hesaplanır.
  • Ayrıca, oyuncu şiddet içeren davranıştan dolayı ihraç edilir ve oyuncunun temyizi, topun oyuna sokulmasıyla yapılır ve bunun nedeni oyuncunun kasıtlı topu oyuna sokmasıdır ve aynı zamanda topun oyuna sokulması geri verilir ve bu, oyuncu topu fırlattığı ve yine de girmediği zamandır.
  • Ayrıca, oyuncunun adamı taç çizgisinin yanında olmalı veya arkasında olmalıdır ve bu, oyun alanının dışındadır ve ayrıca taç atışı, başlığın içinde değildir ve bir zorunlu dönüş haline gelirse, rakibe atışı için uygun değildir.
  • Ayrıca, oyuncu bir çağrı atar ve diğer takımda bir gol girerse, bu durumda hesaplanır ve kendisine, takımından özel bir oyuncuya bazı yönlerde atması için bir fırsat daha verilir.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Futbol tarihinin en kötü ve en tehlikeli 10 sakatlığı

Bununla beraber futbolda taç atışı nedir? Konumuzun sonuna geldik ve dokunma vuruşu, top ve tahmini ceza hakkında bazı özel bilgiler öğrendik ve bu sayede futbolda taç atışı nedir ve web sitemizdeki yazımızı takip etmekten mutluluk duyuyoruz.