Fırın ne kadar elektrik harcar 2021

CİHAZLARINIZIN EVDE NE KADAR TÜKETTİĞİNİ ÖĞRENİN

2021 Her ay ne zaman elektrik faturası merak ediyoruz neden bu kadar çok ödüyoruz? En çok ne tüketirsiniz? Ve ev aletleri veya cihazlar evde ne kadar tüketiyor? Fırın ne kadar elektrik harcar  Her şeyin yavaş yavaş toplandığı doğrudur. Ancak evlerimizde en çok tüketilen şey şüphesiz elektrikli ev aletleri ve ısıtma veya klima sistemleridir. Ve onları hangi saatlere bağladığımıza bağlı olarak, önemli bir tasarruf veya masraf oluşturabilirler.

Ev aletlerinin tüketimi nasıl ölçülür?

Tipik olarak, bir cihazın tüketimini tahmin etmenin en hızlı yolu, enerji etiketine bakmaktır. İçinde , tam kapasitede tükettiği W veya kWh cinsinden maksimum harcama gibi, bir yıl boyunca tam kapasitede bağlanmış olsaydık elde edeceği maksimum harcama gibi farklı bilgileri görebiliriz (kWh / yıl).

Ancak, cihazlarımız bir yıl boyunca bağlı değil ve her zaman tam kapasite ile çalışmıyorlar . Bu nedenle, tahminin ötesinde tam olarak ne kadar tükettiğinizi bilmek zordur.

Bir cihazın tam olarak ne kadar tükettiğini görmenin en iyi yolu, prizde bir enerji ölçer kullanmaktır. Bu, tüketimi gerçek zamanlı olarak ve bir saatte ne kadar tükettiğini görmemizi sağlayacaktır. Böylelikle kWh fiyatı ile bağlanan her bir saat için ne kadar harcadığımızı öğrenmiş olacağız.

Fırın 1 saatte ne kadar elektrik harcar 2020, Fırın ne kadar elektrik harcar 2021, En az elektrik yakan fırın, Mini fırın ne kadar elektrik harcar, Ev aletleri elektrik tüketimi tablosu, Televizyon ne kadar elektrik yakar, Ütü 1 Saatte ne kadar elektrik harcar, Mikrodalga fırın ne kadar elektrik harcar,

Evimizdeki cihazlar ne kadar tüketiyor

Cihazımızın sahip olduğu enerji sınıfına bağlı olarak, kWh / yıl cinsinden az veya çok enerji harcayacaktır . Böylece, verimli bir cihaz satın almakla çok verimli olmayan bir cihaz satın almak arasında ne kadar fark olduğunu da açıkça görebileceğiz.

Aşağıda göreceğimiz tüketimler tahminidir. Gerçek tüketimi öğrenmek için cihazla birlikte gelecek olan enerji sınıfının etiketine bakmamız gerekecek. Veya, olmaması durumunda, aynı etiketin tüketimi, watt (W) cinsinden.

EV ALETLERİDAHA VERİMLİ TÜKETİMDAHA AZ VERİMLİ TÜKETİMENERJİ SINIFLANDIRMASI
BUZDOLABI200 kWh / yıl – € 24650 kWh / yıl – € 78A +
BULAŞIK MAKİNESİ200 kWh / yıl – € 24300 kWh / yıl – € 36A +
ÇAMAŞIR MAKİNESİ150 kWh / yıl – € 18500 kWh / yıl – € 60A ++
KURUTMA MAKİNESİ150 kWh / yıl – € 18300 kWh / yıl – € 36A ++
KLİMA900 kWh / yıl – 108 €3000 kWh / yıl – € 360D
DEMİR2000 W3000 WD
ELEKTRİKLİ SÜPÜRGE800 W1600 WC
TOST MAKİNASI800 W1500 WB
VITROCERAMIC900 W2000 WC
MİKRODALGA700 W1500 WB
ELEKTRİKLİ FIRIN1200 W2000 WD
SOBA, FIRIN, OCAK800 W2000 WD
SAÇ KURUTMA MAKİNESİ2000 W3000 WD
televizyon150 W400 wattKİME
AMPULLER4 W40 WA +++

Bir buzdolabı ne kadar tüketir?

Buzdolabı veya buzdolabı , genellikle bizim evde en fazla enerjiyi tüketen elektrikli ev aletleri biridir. Bu nedenle, mümkün olduğunca verimli bir tane satın aldığımızdan emin olmak çok önemlidir. Ortalama olarak, bu tür bir elektrikli cihaz, en verimli modellerde 200 kWh / yıl ve en az verimli modelde 650 kWh tüketebilir. Bu nedenle, enerji oranlarına bakmak önemlidir.

Bulaşık makinesi ne kadar tüketir?

Bulaşık makinesi , buzdolabı benzer, genellikle daha fazla ışık (ve su) kullanan aletleri başka bir şeydir. En verimli olanlar halihazırda çok az harcamak üzere tasarlanmıştır ve tüketimleri genellikle 200 kWh / yıl civarındadır. Bununla birlikte, verimsiz bir tane alırsak, çok daha fazla, yaklaşık 300 kWh / yıl hakkında konuşabiliriz.

Bir çamaşır makinesi ne kadar tüketir?

Çamaşır makinesi genellikle bizim evde en geçirmek aletleri başka bir şeydir. Bu nedenle enerji sertifikasyonunun daha önemli olduğu bir başka yerdir. Spesifik olarak, bu cihaz, A ++ veya daha yüksek bir enerji sınıflandırmasından birini seçersek, yaklaşık 150 kWh / yıl tüketebilir. Bununla birlikte, tersine, daha az verimli modele gidersek, iki katından fazlasını, hatta 3 katına kadar daha fazla tüketebilir.

Bir kurutucu ne kadar tüketir?

Kurutucu bizim evde enerji tüketiminin bir çok üreten başka cihaz olduğunu. Bu nedenle, yalnızca alternatifimiz olmadığında bağlamanız önerilir. A +++ enerji derecesine sahip en verimli modeller, yaklaşık 150 kWh / yıl tüketir. Bununla birlikte, daha az verimli modeller, bunun iki katı olarak 300 kWh / yıl’a yakın enerji tüketebilir.

Bir klima ne kadar tüketir?

Bir klimanın tüketimi , verimliliğinden çok sahip olduğu güce bağlıdır, ancak bu aynı zamanda maksimum maliyetleri düşürmek için de önemlidir. En basit ekipman yaklaşık 900W tüketebilirken, ev için en güçlü ekipman 3000W’a ulaşabilir. Bu güce bağlı olarak, az ya da çok soğuyabilecekler.

Fırın 1 saatte ne kadar elektrik harcar 2020, Fırın ne kadar elektrik harcar 2021, En az elektrik yakan fırın, Mini fırın ne kadar elektrik harcar, Ev aletleri elektrik tüketimi tablosu, Televizyon ne kadar elektrik yakar, Ütü 1 Saatte ne kadar elektrik harcar, Mikrodalga fırın ne kadar elektrik harcar,

Bir demir ne kadar tüketir?

Demir için, demir ısı üretmek için gereklidir. Ve bu ısı sadece büyük miktarlarda enerji harcayarak elde edilir. Piyasadaki modellerin çoğu, 2000 W (basit modeller) ile 3000 W (en iyi kategorideki modeller) arasında bir tüketime sahiptir. Bu, ısıtma sırasında üreteceği maksimum tüketimdir, ancak ısıtıldığında tüketim azalır (ve yeniden ısınana kadar neredeyse 0 olabilir).

Kullanımda sporadik olduğundan, kWh / yıl cinsinden ölçülmez.

Elektrikli süpürge ne kadar tüketir?

Yıllar önce 2000 W’den fazla elektrikli süpürge bulabildik . Ancak, 2014’ten beri bu cihazların maksimum gücü 1600 W ile sınırlıdır. En verimli elektrikli süpürge modelleri genellikle yaklaşık 800 W ve hatta daha az tüketir. En az verimli olanı ararsak, bunlar belirtilen 1600 W’ye yerleştirilenlerdir. Sürekli kullanıma yönelik bir cihaz olmadığı için tüketimi genellikle kWh / yıl olarak ölçülmez.

Bir ekmek kızartma makinesi ne kadar tüketir?

Bir kez daha, ısıdan bahsettiğimizde, belirli bir miktarda ısı üretmek için enerji harcamak gerektiğinden verimli sistemler bulmak zordur. Çoğu ekmek kızartma makinesinin tüketimi genellikle 800W veya 1000W civarındadır, ancak 1500W ve hatta daha fazlası gibi çok daha fazla kapasiteye sahip modeller de bulabiliriz.

Kısa süreli bir cihaz olduğu için tüketim kWh / yıl cinsinden ölçülemez.

Bir cam seramik ne kadar tüketir?

In vitro o açıldığında, en tüketmek aletleri başka bir şeydir. Çalışması da ısıtma dirençlerine dayandığından, verimlilik hakkında çok fazla konuşamayız. Vitroslarda normal olan şey, özelliklerine bağlı olarak 900 W ile 2000 W arasında bir tüketime sahip olmalarıdır.

Bir mikrodalga ne kadar tüketir?

Ayrıca birçok farklı mikrodalga modeli bulabiliriz . Menzile ve verimliliğe bağlı olarak daha fazla veya daha az tüketebilir. Bunlarda, genellikle, tüketmek istediğimiz gücü düzenleyebiliriz, böylece enerji harcamaları konusunda biraz endişeliysek, onu kontrollerinden düşürebiliriz. Normal olan, mikrodalgaların en düşük model olan 700 W, en güçlü ve en az 1500 W’a kadar tüketmesidir.

Elektrikli fırın ne kadar tüketir?

Fırınlarda verimlilik de önemli olsa da, ısı üretmesi gereken bir şeyden bahsettiğimiz için elde etmek zordur. Fırının türüne bağlı olarak, en basit ve en verimli 1200 W modelleri ve 2000 W’tan fazla tüketebilen çok daha güçlü ve daha az verimli olan diğer fırınları bulabiliriz.

Bir soba ne kadar tüketir?

Fırın 1 saatte ne kadar elektrik harcar 2020, Fırın ne kadar elektrik harcar 2021, En az elektrik yakan fırın, Mini fırın ne kadar elektrik harcar, Ev aletleri elektrik tüketimi tablosu, Televizyon ne kadar elektrik yakar, Ütü 1 Saatte ne kadar elektrik harcar, Mikrodalga fırın ne kadar elektrik harcar,

Sobalar da işe tarafından ısıya içine elektrik dönüştürmek. Ve bu tip ekipmanda normal olan şey, tüketiminin en basit modellerde 800 W ve en güçlü modellerde 2000 W arasında değişmesidir. İstediğimiz veya ihtiyaç duyduğumuz ısıya bağlı olarak bir veya diğer modelleri seçebiliriz.

Bir saç kurutma makinesi ne kadar tüketir?

Saç kurutma makinası , yine, ısı içine elektrik dönüştüren başka cihaz olduğunu. Bu nedenle verimli modeller bulmak zordur. Bu tür cihazlarda normal olan şey, tüketimlerinin 2000 W ve 3000 W civarında olmasıdır. Bu, tam olarak en verimli veya en az tüketilenlerden biri değildir. Neyse ki, hiç kimse sürekli olarak bağlı değildir, bu nedenle tüketimi kWh / yıl olarak ölçülmez.

Bir televizyon ne kadar tüketir?

Televizyonların tüketimi büyük ölçüde içinde taşıdıkları teknolojiye bağlıdır. En normal şey, en verimli olan 150 W ve en az verimli olan 400 W arasında bir ortalama tüketim bulmaktır. Bu tür cihazlar da kWh / yıl cinsinden ölçülmez.

Evinizdeki ampuller ne kadar tüketiyor?

Evimizdeki ampullerin tüketimini bilmek çok basittir. Tek yapmamız gereken, bunların voltajına bakmak ve onu aynı anda bağlanan ampul sayısıyla çarpmak. 4 adet 40W ampulümüz varsa tüketimi 160 W olacaktır.Eğer 4 adet 4W LED ampulümüz varsa tüketim 16W olacaktır (ve biz de aynı ışığa sahip olacağız).

Şimdi, kWh’yi hesaplamak için bu tüketimi yalnızca 1000’e bölmemiz ve bunu kWh fiyatı ve bunları bağladığımız saatlerle çarpmamız gerekir.

Fantom tüketimi: nedir ve faturada bize ne kadara mal olur?

Fantom elektrik tüketimi, ağa bağlı tüm cihazların çalışmadan kullandığı miktardır. Yani, dinlenme, askıya alma veya bekleme durumunda olanlar. En yaygın olanları mobil şarj cihazları, TV LED’i, hareketsiz bir konsol, bilgisayarın RGB’si, kapalıyken trafo vb.

Gördüğümüz gibi, ev aletleri genellikle evimizde en çok ışığı kullanan aletlerdir. Ne bilgisayar, ne TV, ne konsollar, ne cep telefonu şarj cihazları. Sonuçta faturayı en çok artıran şey çamaşır makinesi, mikrodalga fırın, vitro, klima ve diğer cihazlardır.

Bu tür fantom tüketiminde her hane halkının yılda yaklaşık 3.000 kWh tükettiği tahmin edilmektedir. Nasıl azaltılacağına gelince, farklı görevleri yerine getirebiliriz:Fırın 1 saatte ne kadar elektrik harcar 2020, Fırın ne kadar elektrik harcar 2021, En az elektrik yakan fırın, Mini fırın ne kadar elektrik harcar, Ev aletleri elektrik tüketimi tablosu, Televizyon ne kadar elektrik yakar, Ütü 1 Saatte ne kadar elektrik harcar, Mikrodalga fırın ne kadar elektrik harcar,

  • Anahtarlı veya akıllı prizli prizler satın alın.
  • Zamanlayıcıları kullanın.
  • Bilgisayar satın alırken bekleme tüketimine bakın.
  • Bu beklemeyi ortadan kaldıran güç şeritleri ve cihazlar satın alın.