Evde futbol fitness egzersizleri

Evde futbol fitness egzersizleri, fitness egzersizleri vücut için çok önemlidir ve ayrıca futbol sporu için bazı insanlar spor salonlarına giderek fitness egzersizleri yaparlar, bu yüzden evde egzersizler öğreneceğiz ve bu da evde futbol fitness egzersizlerinden geçer.

Fiziksel uygunluk nedir?

Bir spora başladığında ve yaptığı zaman vücudun yapabildiği şeylerden biridir ve fitness kan dolaşımını hızlandırdığı için vücudu zarif ve zarif kılar.

Aktivite ve canlılık hissinin yanı sıra, bir kişinin egzersizlerini yaptığı süreyi bilmek için bir zamanlayıcı ile zindelik ölçülür ve uygun beslenme ile elde edilebileceği gibi, her periyotta süre artar.

Ayrıca izleyin: Yeni Başlayanlar İçin Futbol Becerileri Nasıl Öğrenilir

Futbol maçı nedir?

 • Futbol, ​​bin sekiz yüz altmış üç yılında kurulduğu ve kurucusunun bir İngiliz takımı olduğu ve çok sayıda oyuncu gelene kadar yayılmaya devam ettiği için en ünlü sporlardan biridir.
 • Ayrıca, daha fazla izleyici var ve artık herkes için ilk favori spor olarak kabul edildiğinden, oyuncu sayısı iki yüz elli milyon olana kadar tüm dünyaya hızla yayıldı.
 • Bazıları buna sihir oyunu diyor, bazıları buna futbol diyor.Ayrıca sadece bacaklardan ve kafadan oynanıyor, ancak kaleci tutabiliyor ve bu bazen her yarımda doksan dakika sürüyor.

Futbol egzersizlerinin sağlığa faydası

Futbol vücuda spor ruhunu verir, vücudu aktifleştirir ve kendine özgü fitness faydaları vardır.

 • Bencillik kadar çaba ve nefretten bedenin son bulmasını sağlar ve bu, oyunu gerektiren ve oyuncunun bir grup ruhuna sahip olmasını sağlayan takım oyunu ile olur.
 • Oyuncunun zindeliğini yükseltir, vücudunun gücünü artırır ve koşarken gördüğü zorluklara ve zorluklara katlanmasını sağlar, ayrıca kalp sağlığını iyileştirir ve kan damarlarını uyarır.
 • Aynı zamanda vücuttaki yağları azaltır, kasları güçlendirir ve kütle oluşturur ve ayrıca kemik gücünü arttırır, kendine güveni artırır, kararlılığı artırır ve oyuncunun irade kavramını geliştirir.

Evde futbol fitness egzersizleri

Bir kişinin yapması ve vücudunu aktif hale getirmesi için bu egzersizler dahil hiçbir yere gitmeye gerek kalmadan evde futbol egzersizleri yapılabilir.

1 – Hız ve ivme egzersizleri

Isınma egzersizleri yapıyoruz ve bu egzersizler iki dakika sürüyor ve bu, bacakları basit bir hareketle sağa ve sola hareket ettirerek ve küçük bir hızda koşarak ısınmanın vücudun dengesi üzerinde çalışmasıdır.

2 – Yürüyüş egzersizleri

Bu egzersiz çok kolay ve her türlü egzersiz için gereklidir ve ekipmana ve hiçbir şeye ihtiyaç duymaz, ancak tek gereken ayak rahatlığı için koşmak için tasarlanmış ayakkabılardır.

Daha sonra, evin etrafında koşmak ve koşunun süresi, çok sayıda saate ve daha uzun bir süreye ulaşana kadar kademeli olarak artırılmalıdır ve aile de sizinle birlikte evde koşmaya katılabilir.

Ayrıca bakınız: Dünyanın en güzel ve en büyük futbol stadyumları

3 – şınav

Bu egzersiz evde de yapılabildiğinden, kişinin karın baskısının yanı sıra kalçaları ve uylukları da yapması için egzersizlere başlamadan önce doğru şekilde uzanmalı ve omuzları doğru şekilde oturtmalıdır.

Daha sonra mide yerleştirilir ve kalçalar yukarı kaldırılarak açılı bir şekilde kavrama çalışması yapılır ve vücut dik pozisyonda tutulmalıdır.Bu egzersiz otuz dakikalık bir süre yapılır ve her periyot arasında ara verilmelidir.

4 – Diğer egzersizler

 • Oyuncu önce koşar ve sonra topu koşar ve hayali bir gol atar, ardından topu kaleye doğru siler ve bu egzersizleri tekrarlayarak tekrar geri döner.
 • Ayrıca, oyuncu topsuz tekrar koşar, böylece kişi topu kendisine atar ve yakalanana kadar koşar ve ayrıca topu adamla birkaç kez hedefe ulaşıncaya ve elinden tutmadan fırlatır.
 • Sırtını düzeltmek için dik durmanın yanı sıra, oyuncu topa sol yönde ulaşana kadar sol bacağından kayar ve ardından sol havada asılı olarak sağ ayağıyla geri döner.

Yeni başlayanlar için futbol egzersizleri

Yeni başlayanlar için ve bu egzersizlerden yeni başlayanların farklı hızlarda yerinde koşmasını sağlamak ve bu işlemi bir kereden fazla tekrar etmek için bazı futbol egzersizleri var.

Ayrıca kişi aşağı inip dizlerini tutmalı, daha sonra iki elini yukarı kaldırmalı ve bu adımı bir defadan fazla tekrar etmeye devam etmeli ve doğrudan oynamaya başlamadan önce bu yöntem yapılmalıdır.

Bir haftada formunuzu yükseltin

 • Hızlı bir şekilde fitness üzerinde çalışmak için bazı önemli ipuçları var ve bu her gün sabah spor yapmaktan, özellikle aerobik egzersizden ve bu vücudun kaslarını yüksek ve büyük hale getirmek için.
 • Ayrıca, yedikten hemen sonra uyumaktan kaçınmak, hızlı ve hazırlanmış yiyeceklerin yanı sıra vücuda zarar veren şekerlerin tüketimini azaltmak ve kas uyuşukluğuna neden olmamak için sigaradan tamamen kaçınmak gerekir.
 • Ayrıca bol miktarda meyve ve sebze yemenin yanı sıra egzersizler sırasında su içmemek, egzersizden hemen sonra yemek yememek ve hareketi kolaylaştırmak için ağır giysiler giymemek gerekir.

Ayrıca izleyin: Neymar da Silva nerede doğdu?

Bununla birlikte evde futbol kondisyon egzersizleri yazımızı bitirdik.Fitness ve futbolun vücuda faydaları hakkında bazı bilgiler öğrendik ve bunu evde futbol için yapılan fiziksel uygunluk egzersizleri ile öğrendik ve web sitemizdeki yeni yazımızı da takip etmekten mutluluk duyuyoruz.