Evde bir koridorun ideal genişliği nedir?

Genel olarak rüya evinin inşasına başlarken onun hakkında sayısız şey düşünülür. Yatak odası ve banyo sayısı, tavanın ne kadar yüksek olacağı. Mutfak, yemek odası ve oturma odası için alan nasıl dağıtılmalı, ayrıca bir sundurma, garaj veya rüya evinin amacına ulaşmak için iki kat gerekip gerekmediği gibi harika bir olasılık ekleniyor.

Elbette üzerine meditasyon yapılan bu şeyler çok önemlidir, ancak her şeye rağmen her bir bölgeyi birbirine bağlayacak ve bir yerden diğerine geçişi kolaylaştıracak tamamlayıcı genellikle bir kenara bırakılır. koridorlar Zevkler ve belirli bir ziyaretçiyi hoş karşılama arzusu hakkında küçük ipuçları verdiklerinden, görev başındaki ziyaretçileri çekmek ve hareket ettirmek için önemli bir anahtardır.

bir-ev-holü-ideal-genişliği-nedir

Koridorların önemi

Yukarıda bahsedildiği gibi, konut hakkında düşünürken genellikle ihmal edilirler. Bu nedenle, çoğu durumda bu mekanları dekore etmek zorunda kalmak bir kabusa dönüşür.

Uzmanlar, bir koridorun, sahibinin herkesi rahat hissetmesini sağlama arzusunu vurgulayabileceğini düşünüyor.. Ve aydınlatmadan, duvarların renginden, koridorun genişliğinden, seçilen dekorasyondan ve diğer önemli detaylardan her şey onu etkiler.

Genişlik önemli mi?

Ana sorunu ele alırken, koridorların genişliği veya yüksekliği konusunda dikkatli olunmalı mı? Herkes boyutların çok önemli olmadığını düşünebilir, ancak bunların mutfağı misafir odasına veya bir yatak odasına ve evin diğer bölümlerine bağlayacağını unutmayın.

bir evin salonu ne kadar ölçülmeli

Biraz düşünürsek, mobilya, ev aletleri veya başka bir alet alırken koridor çok dar olduğu için istenen yere girilemediği ortaya çıkıyor mu? Kulağa sıradan gelebilir, ancak koridorun ne kadar geniş olacağından endişe etmek gerçek bir rahatsızlığı önleyecektir.

Güncel avantajlar

koridorlar için boyutlar

Bu günlerin faydalarından birinin de bu boşlukları olabildiğince küçültmek olduğu düşünülebilir. Geçmiş yıllarda, bu yerler diğer geçitlere bağlanan ara sokakları andırdı ve ev içinde bir tür labirent haline geldi.

Ancak günümüzde mesafeleri kısalmıştır ki bu da mülk sahibi için büyük bir rahatlıktır, çünkü iyi bir dekorasyon stratejisi sunmak için kafalarını çok fazla kırmak zorunda kalmayacaklardır.

Koridorun asgari ölçüleri

Genel öneriler

Bir koridor, XXI.Yüzyılda herhangi bir eve uygun hale gelebilmesi için birkaç temel gereksinimi karşılamalıdır. Uyulması gereken genel kurallar olmayan öneriler verilebileceği unutulmamalıdır. Sonuç olarak, her bireyin zevki ve motivasyonu, bu hane halkı meseleleriyle ilgili kararlar alırken parlaması gereken şeydir.

koridorların genişliği

Bir koridorun, evi kasvetli veya kasvetli bir yer gibi gösterebilecek gölge sorunları yaratmaması için yeterince aydınlatılması tavsiye edilir.

Koridorun genişliği ile ilgili olarak, mimari içinde genel bir kural vardır ve bunların 1m’den daha az genişlikte ve 2.20m’den yüksek olmamalarıdır. Bunun nedeni, ev eşyaları üreten şirketlerin genellikle mallarının büyüklüğünde bu marjı verdikleri tahminidir. Tabii ki, daha büyük oranlarda başka ürünler almak istiyorsanız bu değişebilir.

minimum koridor genişliği

Bütün bunlar akılda tutularak, herhangi bir evin koridorlarının inşası, iyi orantılı ve sizi evdeki samimi ve ilginç şeyleri göstermek için sizi oradan geçmeye davet eden kişinin görünümünü sağlayabilecek dekorasyon hakkında zaten düşünebiliriz.