Eş ve çocuklar için bir dua yazılı | Kültürel bilgiler

Karı ve çocukları için dua yazılır, karı ve çocukları için dua yazılır, kocanın ve çocukların korunması için dua, sevdiğimizi tüm kötülüklerden kurtarmak için söylenebilecek en güzel dualardan biridir. Dua, onları koruduğu ve kutsadığı her defasında, kul ile Rabbi arasındaki ilişkiyi güçlendirir ve sevdiklerimiz için görünmeyenlerin sırtıyla dua etmek kalp bütünlüğünü korur.

İçin dua etmek

Allah’a başvurmak, bir Müslümanın hissettiği en güzel duygulardan biri olduğu için dua, harika ibadet eylemlerinden biridir.Hayattaki her insan pek çok sorun yaşar ve birçok durumda sıkıntı, endişe ve üzüntüden muzdariptir ve sıkıntının giderilmesi ve başarıya ulaşmanın ideal çözümü Allah’a başvurmaktır çünkü Allah’a başvurmaktır. Hayattaki her şeyden sorumlu olmak ve sevdiklerimiz için dua etmek, sevgiyi ifade etmenin en büyük ve en büyük yollarından biridir.

Ayrıca izle: ölen anne için bir dua, Ey Tanrım, merhametinle ona merhamet et, Lord

Duanın eş ve çocuklar için önemi yazılır

Genel olarak yalvarmak harika bir şeydir ve karı ve çocukları için dua etmek, Tanrı’ya nimetleri koruyan bir kişi olduğunuzu kanıtlamanın en büyük yollarından biridir ve aynı zamanda sevgi ve şefkat göstermenin bir yoludur.Kişi sevdiği her kişi için dua etmelidir çünkü görünmeyenin arkasındaki dua ucuz bir armağandır ama gelemez. Makalede sunulan yalvarışları anne, baba, koca, oğul, kız veya anne babaya çağırabilen sevgilisini seven ve onunla ilgilenen tek kişisidir.

Dua tepki süreleri

İnsan her an dua etmek zorundadır, çünkü Allah her an mevcuttur, çünkü ihmal edilmeyen ve uyumayan kişidir ve namaz kılmanın arzu edildiği belirli zamanlar vardır ve bunlara dua zamanları denilir, bunlar Ramazan ayı günleri, Araf günü, adaletsizlik zamanları, bir insanın üzerine düşen günler, hastalık zamanları gibi mübarek günlerdir. Aynı şekilde sıkıntı ve sıkıntı zamanlarında, namaz vakitlerinde, oruçta, Hac ve Umre ritüellerini yerine getirirken de dua cevaplanır.

Eş ve çocuklar için bir dua yazılır

Tüm şerefli takipçilerimize, kadın bir anne, eş ve kızının şefkatin sembolü ve iyi bir ebeveynliğin temeli olduğu ve çocukların değerli bir nimet ve mutluluk elde etmek için bir neden olduğu yazılı bir eş ve çocuklar için dua sunuyoruz:

 • Ah Tanrım, beni ve karımı barıştır, kalplerimizi birbirine sar, beni ona göz yap, onu bana bir göz yap, beni istediğin gibi onun için yap, sevdiğim gibi bana yap, bize rehberlik et ve bizi doğru kıl.
 • Ah Tanrım, eşime şifa vermeni, affetmeni, iyi olmanı, göğsünü açıklamanı, kaygısını hafifletmeni, günahlardan, günahlardan ve kötü insanlardan sakınmanı, onları gözümde güzelleştirmeni, gözlerinde beni güzelleştirmeni, bizi ayırmamanı ve rahmetinle beni korumanı rica ediyorum, Ey Merhametli.
 • Ey Tanrım, karımla aramızdaki şefkat ve merhameti onun en iyisi yap ve tamamladığım rüya ve sabırdan onu benimle mutlu et ve beni onunla mutlu et ve beni bu dünyadaki ve ebedi cennetteki varlığından mahrum etme, sevdiğin ve tatmin olduğun her şeye bize rehberlik et ey Kerim.
 • Ah Tanrım, kullarınızın kalpleri arasına çekilirken, kalbimle karımın yüreği arasında bir melodi yapın ve Musa’ya denizle alay ederken benimle alay ettim ve benimle alay ettim.
 • Ah Tanrım, beni karıma şefkatli bir baba, itaatli bir kardeş yap ve onu benim için şefkatli bir anne ve itaatli bir kız kardeş yap.
 • Tanrım, bana karımın sevgisini ve şefkatini bağışla, onu benimle kolay, yumuşak, sevgili, cömert ve tatlı yap ve sana itaat etmeme yardım et.
 • Aman Tanrım, beni karımın yüreğine sevdirdi ve onun gözlerinde beni güzelleştirdi ve bizi doğru rehberler ve rehberler yaptı.
 • Aman Tanrım, sizden karımı ıslah etmenizi ve onu sadık, cömert, cömert ve itaatkar bir kadın yapmanızı, bana olan sevgisini ve bana olan bağlılığımı artırmanızı ve ona kalıcı sağlık ve uzun ömür dilemenizi rica ediyorum.
 • Aman Tanrım, senden karımın gözünde beni her zaman bir ışık yapmanı, sevgisiyle beni kutsamanı ve kalbini günahlardan ve günahlardan korumanı istiyorum.
 • Ey Tanrım, sana en büyük isminle soruyorum, eğer senin tarafından çağrıldıysan cevap verirdim ve sorulursa, karıma ve çocuklarına iyiliğinden ve iyiliğinden dilediğimden daha fazlasını vermen, onlar için tüm zorlukları kolaylaştırman, beni yüreklerinde büyük yap ve bize sonsuz mutluluk vermen bana verildi.
 • Aman Tanrım, karımı ve çocuklarımı her kalp atışı ve parıldayan göz, güvenlik, güvenlik, af, huzur, sağlık, mutluluk ve hakikat ve itaat konusunda kararlılıkla almanızı istiyorum.

Karısı için en güzel dua

Karı koca adına yalvarmak, aralarındaki iyi ilişkinin, sevginin ve şefkatin en büyük göstergelerinden biridir.Çünkü karıya yalvarmak, kocanın evine bakıp bir oğul ya da kız çocuğu doğuran karısına karşı görevlerinden biridir:

 • Tanrım, İbrahim’i kutsadığım gibi soyumuzda bizi korusun, ona selam olsun ve karımın bana sabrını verin ve İbrahim’e ateşi soğuk ve barış kılarken, onun üzerine esenlik olsun ve Şeytan’ı aramızdan çıkarın.
 • Aman Tanrım, karımı hem içten hem de dıştan ayartmalardan korumanı ve ona yasal bir rızık sağlamanı, onu benim için en iyi eşler yapmanı ve beni onun için en iyi kocalar yapmanı istiyorum.
 • Ey Allah, kötü arkadaşları ondan uzak tut ve onu her gözünden koru, Allah ona itaatinde ve iyilikte yardım et, Ey Allah onun iyiliklerini çoğalt, kötülüklerini görmezden gel, onları salih kullarından koruduğunla tut ve onları her türlü kötülükten koru.
 • Aman Tanrım, karımla aramızdaki işleri düzelt, onları bana ver, beni ona yönlendir ve bizi sana yönlendir.
 • Ey Rabbim, kalbimin bir gün başkaları için atmadığını biliyorsun, öyleyse beni ondan mahrum etme, ey ​​her şeyi bilen, ey bilge, ey ​​Tanrım, ona hayatımı ve dünyamı verdiğimi biliyorsun, öyleyse ondan bana doğru çocukları ver ey Razak, ey Kerim
 • Aman Tanrım, karıma nezaketimi göster, bana onun iyiliğini göster, onun üzerindeki hatalarımı ört ve hatalarını benden sakla.
 • Aman Tanrım, karıma iman etsin ve ona sadık kılın.Allah, onu senin itaatine bağlı ve Peygamber Muhammed’in sünnetine uyan salih kullarından yap, Allah onu kutsasın ve huzur versin.
 • Aman Tanrım, beni karıma düzelt, onu benim için düzelt, onu doğru bir eş yap, bana olan sevgisini arttır ve itaatine kadar hayatını uzat.
 • Ey Tanrım, onu sende sevdiğimi biliyorsun, öyleyse onu bu dünyadaki hediyem yap, ey âlemlerin efendisi, ya Rabbi, onu senin için muhafaza ettiğimi biliyorsun, öyleyse ahirette benim için yap, ey Rab, ey Halim, ya Rab, biliyorsun ki, aşklarını korumak için bu dünyanın kadınlarına gözlerimi kapattım.
 • Aman Tanrım, beni karımla iyilikle bir araya getir, kalplerimizi mutlu et, bize tatmin ve huzur ver ve bizi endişeden, tembellikten ve üzüntüden uzak tut.Allah, beni bir baba ve bir kardeş yap ve onu benim için bir eş, anne ve kız kardeş yap ve tüm kötülüklerden dinlen.Allah, kalbini imana açıkla.
 • Aman Tanrım, gücünle ve senin gücünle, ben Peygamberimiz İbrahim’in ateşiyle alay ederken karım benimle alay etti ve ben Peygamber Davud’la kuşlarla ve demirle alay ettiğim için, bunu yapabilecek tek kişi sensin.
 • Ey Tanrım, ey şifacı, karımı iyileştir, ona hastalık bırakmayan bir çare, Ey Tanrım, onu hem görünür hem de görünmeyen günahlardan koru ve ona sağlık ve iffet kıyafeti giydir, Ey Tanrım, onu yerin üstünde, yer altında ve geçit töreninde sakla.
 • Ey Tanrım, karımla beni korusun ve aramızda bize sevgi ve merhamet ettirin.Allah, onu benim için yarattıklarının en sevgilisi yap ve ona göre sevdiklerin ve tatmin olduklarından dolayı, Allah yakınlığıyla beni korusun ve bizi peygamberler ve dürüstlerle en yüksek cennette toplayın.
 • Aman Tanrım, uyumayan gözlerinle sakla, Tanrı aramıza bir benlik kur ve şeytanı aramızdan çıkar, ey Tanrım, bu ev senin itaatin üzerine inşa edildi, bu yüzden onu tüm kötülüklerden koru.
 • Aman Tanrım, karımı bana itaat ettirmeni, benim yaşıtlarıma yapışmasını, itaatinde bana yardım etmesini, itaatinde bana yardım etmeni ve onu benim için iyi bir eş yapmanı istiyorum.
 • Oh Tanrım, onu sevdiğimi biliyorsun, bu yüzden onu benim için barınma, şefkat ve merhamet yap, Ey Merhametli, Ey Merhametli. Ey Tanrım, Ey Hanan, Ey Manan, O Razak, Ey Kerim.

Ayrıca izleyin: Başarı İçin Güç Yalvarışı Gecesi

Kadın ve çocuklara hidayet ve doğruluk için en güzel dua

Allah’tan hidayet, doğruluk ve başarı olarak, babanın ve annenin durumunu yansıtan, eve ve içindekilere yansıyan harika bir namazın çocuklarına hidayet ve doğruluk duası, her babanın çocuklar için çağırabileceği en güzel dualar arasındadır:

 • Aman Tanrım, karımı ve çocuklarımı zamanları ve geçimleri için kutsasın ve onlara sabır, tatmin ve huzur ilhamı verin, Tanrı onları doğru yaşamla ve doğrulara eşlik ederek kutsasın.
 • Aman Tanrım, karımı benim için doğru yapmanı, onu sadık, cömert, cömert ve itaatkar bir kadın yapmanı, bana olan sevgisini ve bana olan bağlılığımı artırmanı ve ona kalıcı sağlık ve uzun ömür dilemeni istiyorum.
 • Ey Tanrım, sana en büyük isminle soruyorum, bu şekilde çağrılsaydın cevap verirdim ve eğer sorulursa, karıma ve çocuklarıma, Senin iyiliğin ve iyiliğin denizinden dilediklerinden fazlasını verirdim.
 • Aman Tanrım, bana karımın ve çocuklarımın sevgisini bağışla ve karımı kolay, yumuşak, sevgili, cömert ve tatlı yap, çocuklarımı benimle doğru yap ve onları sana itaat etmem için bir yardımcı yap.
 • Aman Tanrım, gücünle ve gücünle, kalbime sevgimi koydun, bunun koruyucususun ve merhametinle ona muktedir olan sensin.
 • Tanrım, karımı onun kalbinde ve çocuklarımın kalbinde büyük yap, Tanrı bize sonsuz mutluluk versin.
 • Aman Tanrım, sen benim Rabbimsin ve ben kullarından biriyim.Karımı ve çocuklarımı benden uzaklaştırmamanı rica ediyorum.Allah, beni asla terk etmemeni âlemlerin efendisi Ah Tanrım, senden benim ve karımın hayırlı evlatlarını istiyorum ve bizleri her zaman imanı ve dindarlığı sevenleri yap.

Aile ve çocuklar için bir dua cevaplandı

Koca ve baba, bir insanın sahip olduğu en değerli şey olduğu için ailesi için dua etmeyi severler.Aileye ve çocuklara yalvarmak, erkek ile genç ailesi arasındaki ilişkiyi güçlendirmeye çalışır, en önemli ve güzel dualar şunlardır:

 • Aman Tanrım, kocama nezaketimi göster, bana şefkat göster, onun üzerindeki hatalarımı ört ve hatalarını bana ört.
 • Ey Tanrım, seni kocama emanet ediyorum ve sen onun yaratıcısı ve yaratıcısısın, böylece kalbimde ne olduğunu ve onsuz yaşayamayacağımı biliyorsun, Ey Tanrım, ondan tüm kötülüklerden uzak dur ve beni onda görmeyin, dünyaların efendisi, Ey Tanrım, bana ver ve beni ona rehberlik et, Ey Tanrım, onu evimize ve çocuklarımıza ver ve her zaman bizi iyilikten koru ve bizi iyilikten koru .
 • Ey Tanrım, ey şefkat, ey Manan, çocuklarımı ve karımı her türlü zarardan ve kıskançlığın kötülüğünden koru.
 • Tanrım, bana ve karıma göre ve bizi sonsuza dek bir araya getir.
 • Tanrım, bana karıma bir göz yap ve bana bir göz yap.
 • Aman Tanrım, bizi birbirimizle mutlu et ve bizi iyi topla.
 • Aman Tanrım, beni karıma sevdiği gibi yap, beni onun sevdiği gibi yap, bizi sevdiğin gibi kendin yap ve bize sevdiğimiz ve sevdiğin gibi doğru çocukları ver.
 • Ey zalim kalpleri, demirli dağları ve itaatsiz hizmetkârları alaya alan Allah, benim için karımın ve çocuklarımın yüreğiyle alay etsin.
 • Aman Tanrım, beni çocuklarımın ve ailemin gözü yap, Tanrı ailemi ve çocuklarımı bana göz yap.
 • Aman Tanrım, aramızdaki şeytanların fısıltılarından Sana sığınırım ve bu dünyayı en büyük kaygımız haline getirme.
 • Tanrım, bizi bağışla ve bize merhamet et ve bizi kıskançlıktan ve kötü küstahlıktan uzak tut, Dünyalar Efendisi.

Ayrıca izleyin: Doaa Farag, geçim kaynağı ve dinin ortadan kaldırılması

Burada, yazılan eş ve çocuklar için bir dua ile ilgili ilginç ve faydalı makalenin sonucuna geldik ve makalenin sonunda içeriğin memnuniyetinizi ve hayranlığınızı tatmin etmesini umuyoruz.Yüce Allah’tan tüm dualarınızı cevaplamasını, yorumlarınızı bekliyoruz ve her Müslüman için daha fazla dua ve anma yazısı için web sitemizi bekliyoruz.