Epilasyon sonrası cilt altındaki sivilcelerden kurtulmak

Cilt altındaki sivilcelerin görülme sıklığı, cilt gözeneklerinin tıkanması sonucu oluşan en can sıkıcı sivilce türlerinden biri olarak kabul edildiğinden ve bir sivilce türü olarak kabul edildiğinden, birçok kişinin yaşadığı en can sıkıcı şeylerden biridir ancak diğer türlerden biri olarak kabul edilmesiyle ondan farklıdır. Derinin altında belirir ve oluşur.

Bu tür tahılların vücuttaki fazla kıllardan kurtulmak için epilasyon işleminden sonra birçok kişide ortaya çıktığını belirtmekte fayda var, bu yüzden bu tür hapları tanımak ve nasıl tedavi edileceğini bilmek, dikkate alınması gereken en önemli şeylerden biridir ve bu yazıda bunu ele alıyoruz Ayrıntılı olarak bir çeşit tahıl.

Deri altındaki sivilceler nelerdir

Cildin altındaki sivilceler bir tür sivilce olmakla birlikte, diğer sivilcelerden farklı olarak cilt altında olması ve yakından bakıldığında ciltte görünmeyen görünmez bir tahıl olarak kabul edilmesi ve diğer sivilce türlerinden ayırt edilmesiyle kendi sivilceleridir. Başları beyaz veya siyah olan diğer akne türlerinin aksine, cilt altında oluşurlar ve genellikle başsızdırlar.

Ayrıca bakınız: Veet Tüy Dökücü Krem Nasıl Kullanılır?

Deri altındaki sivilcelerin şekli nedir

Deri altındaki sivilceler genellikle cildin iç katmanlarında oluşan kapalı haplardır ve aynı zamanda en önemlileri ağrı, kızarıklık ve kaşıntı olmak üzere birçok farklı semptomu vardır, çünkü bu tip hapların diğer hap türlerine göre çok ağrılı bir hap olarak kabul edildiği bilinmektedir. Ve bu, birçok kişinin yaşayabileceği en sinir bozucu şeylerden biridir.

Deri altında sivilce oluşum nedenleri

Hiç şüphe yok ki cilt altında yağlı sivilce oluşumuna yol açabilecek pek çok sebep var ki bu da dikkat edilmesi gereken en önemli şeylerden biri şu şekilde:

  • Deri altında oluşan hapların genellikle vücudun yağ bezleri içeren yüz, göğüs, boyun ve sırt gibi belirli yerlerinde görüldüğünü belirtmekte fayda var çünkü bu bezlerin varlığı cilt altında yağlı sivilce oluşumuna yol açan en önemli nedenlerden biri.
  • Derinin altında sivilceler, sadece sebum bezlerinden derinin dışına sebum salgılamaya çalışan gözenekler tıkanırsa oluşur, çünkü gözeneklerin tıkanması sebum birikmesine neden olur.
  • Daha sonra yağlı sivilceler cilt altındadır ki bu da başta yağlı cilde sahip olanlar ve büyük oranda sebumdan muzdarip olanlar olmak üzere birçok kişinin yaşadığı en yaygın cilt sorunlarından biridir.

Deri altındaki sivilcelerin tedavisi

Tedavi aşaması, bu tür haplarla enfekte olduğunda yapılması gereken en önemli şeylerden biridir ve cilt altındaki sivilcelerden kurtulmak için izlenebilecek birçok farklı tedavi türü olduğunu belirtmekte fayda var.

Bu vakalarda izlenen en önemli tedavi türlerinden biri, pek çok kişinin güvendiği şeylerden biri olan ev ilaçları ve bu durumun tedavisinde büyük fayda sağlayan en önemli tedaviler arasında da kabul edilen tıbbi tedavilerdir ve aşağıdakiler güvenilebilecek en önemli tedavilerdir. Deri altındaki yağlı sivilcelerin tedavisinde:

Evde yapılan ilaçlar

Hiç şüphe yok ki, bu koşulların tedavisinde güvenilebilecek birçok ev ilaçları vardır ve bu tür ev ilaçlarını tanımak, akılda tutulması gereken en önemli şeylerden biridir, çünkü bu konu birçok insana cilt altındaki sivilcelerden kurtulmada fayda sağlar. Özellikle epilasyon sonrası ve cilt altındaki sivilcelerden kurtulmak için kullanılan en önemli ev ilaçları şunlardır:

  • Bu vakaların tedavisinde kullanılan en önemli ev yöntemlerinden biri olarak kabul edilen sıcak kompresler, sıcak kompreslerden gelen ısı cildin gözeneklerini açacağı için bu yağlı haplardan cilt altında kurtulmaya yardımcı olduğu için bu yöntem kullanılan en önemli ev yöntemlerinden biri olarak kabul edilmektedir. Bu hapları tedavi ederken.
  • En önemlisi cilt altındaki sivilceleri tedavi etmek için en ünlü ve en etkili ev yöntemlerinden biri olarak kabul edilen çay ağacı yağı, bu yağın anti-bakteriyel özellikleri ile karakterizedir, bu nedenle pek çok kişinin olmasa da güvendiği en etkili tedavilerden biri olarak kabul edilir. Şimdiye kadar etkinliği için bilimsel kanıtlar var, ancak birçok insan onu hapların yerine birkaç damla damlatarak kullanıyor.
  • Cilt altına akne bulaştığında cildin yaşadığı iltihap, ağrı ve şişliği büyük ölçüde azaltmaya yardımcı olan en önemli şeylerden biri olan buz küpleri, bu nedenle cilt altındaki sivilceleri tedavi ederken dikkat edilmesi gereken en önemli hususlardan biridir.
  • Haplara baskı uygulamamak, çünkü haplara içlerindeki ağrı nedeniyle baskı yapmak durumu olumsuz etkileyecek ve hapların daha fazla tahriş olmasına neden olacağından kaçınılması gereken şeylerden biri budur.

Ayrıca bakınız: Köklerden Gelen En Güçlü Tüy Dökücü Krem

İlaç tedavisi

Hiç şüphe yok ki, doktorun önerdiği ilaçlarla tedavi, durumu tedavi etmede çok yararlı olan en etkili tedavi türüdür, bu nedenle bu tür tedaviye, cilt altında sivilce sorunundan muzdarip çok sayıda insan tarafından yaygın olarak güvenilmektedir ve aşağıdakiler: Bu durumlarda güvenilen en önemli tedaviler ve ilaçlar:

  • Bu vakalarda en güvenilir medikal tedavi türleri olan topikal tedaviler, merhemler ve diğer topikal tedaviler cilt altındaki yağlı sivilce sorununu azaltmanın en etkili yollarından biri olduğundan bu yöntem, uygulanması gereken en etkili yöntemlerden biri olarak kabul edilmektedir. konsedrasyonda.
  • Cildin altındaki yağlı sivilcelerin boyutunu büyük ölçüde azaltmaya yardımcı olan en önemli şeylerden biri olarak kabul edildiğinden, cilt altındaki taneyi büyük ölçüde azaltmaya çalışan tıbbi losyon türlerinin kullanılması.
  • Derideki sivilce miktarını azaltmaya çalışan en etkili tıbbi tedavilerden biri olarak kabul edilen tıbbi sıvalar, aynı zamanda etkilerinden hızlı bir şekilde kurtulmak için de çalışırlar, bu nedenle bu sorundan muzdarip birçok kişinin bağlı olduğu kullanımı en kolay şeylerden biri olarak kabul edilir. şuan.

Ayrıca bakınız: Lazer Epilasyonun Avantajları ve Dezavantajları

Makalenin sonunda özellikle epilasyon sonrası cilt altında oluşan hapları tıbbi tedaviler ve çeşitli ev ilaçları açısından belirti ve tedavi türleri açısından öğrendik, bu yazıyı sosyal paylaşım sitelerinde paylaşabilir, daha fazla yazı da görebilirsiniz. Sitemizde cilt hastalıkları veya sağlık alanıyla ilgili birçok farklı konuyu kapsayan diğeri kültürel bilgilerdir.