Endişeleri ve sorunları gidermek için yalvarma | Kültürel bilgiler

Endişeleri ve sıkıntıları gidermek, sıkıntı ve üzüntüden geçmek için dua, çoğu insanın çeşitli nedenlerle yaşadığı durumlardan biridir.Bu nedenle, Peygamberimiz ona mübarek olsun ve esenlik olsun, bir Müslümanı sıkıntı ve üzüntüden kurtaran, gönlünü rahatlatan, kalbe rahatlık ve sükunet getiren duaları ezberlememizi tavsiye etti, böylece bazı örnekleri öğreneceğiz. Herhangi bir sıkıntı ve üzüntü yaşayan herkese dua edilebilecek endişeler ve sorunlar.

Görgü kuralları okuma yalvarması

Kişi, Yüce Allah’ı her zaman ve her zaman hatırlamalıdır, ancak bir Müslüman, Rabbini çağırdığında, aşağıdaki duanın görgü kurallarına uymayı tercih eder:

 • Yalvarışları okurken kalbi ve saygıyı uyandırın.
 • Bir duanın cevaplanacağı zamanları seçin.
 • Yüce Tanrı’nın yalvarmaya tek başına cevap verebileceğine dair içsel kesinlik.
 • Duayı geciktirme durumunda umutsuzluğa kapılmadan dua istemekte Yüce Allah’a alçakgönüllülük ve ısrar.
 • Dua ve barışla başlayıp kapanış, Reslullah’a aittir.
 • Öpücüğü uyandırın.

Ayrıca izle: Anne için en iyi dua, dualar anne için cevapladı

Üzüntü ve üzüntü dualarını okumanın önemi

Tüm insanlar kalbe giren sıkıntı ve üzüntü hallerinden geçer ve Şeytan bir kişiyi keder anında kontrol edebilse bile günah ve günah işleyebilir, bu nedenle herhangi bir sıkıntı veya keder durumundan geçerken, sıkıntı ve üzüntüyü dindirip yerine neşe ve rahatlık koyabilen Yüce Tanrı’ya başvurmak daha iyidir. Zira dua, insanı Rabbine yaklaştıran en önemli unsurlardan biridir, çünkü en güzel ibadetlerden biridir, tıpkı dua kalpten samimi ise ve Allah cevap verirse kaderi değiştirebilir.

Endişeleri ve sorunları gidermek için dua

Dua, rahatlamanın anahtarıdır ve ne kadar zor olursa olsun, herhangi bir sorun veya sıkıntıdan kurtulmanın mümkün olduğu bir araçtır, bu nedenle, sıkıntı veya problemden muzdarip herkes için başvurulabilecek ve okunabilecek endişeleri ve sorunları gidermek için size bir dizi dua modeli topladık.

 • (Ey Tanrım, umarım merhametlisin, bu yüzden beni ruhuma bir göz açıp kapayıncaya kadar yutma, tüm işlerimi benim için düzelt, senden başka tanrı yok).
 • (Tanrım, Tanrı benim Rabbimdir, onunla hiçbir şeyi ortak koşmam).
 • (Sen Glory’den başka tanrı yok ben zalimler).
 • (Ey Yedi Göklerin Rabbi, Büyük Tahtın Rabbi, Rabbimiz ve her şeyin Rabbi olan Allah, sen dışsalsın ve hiçbir şey senin üstünde değilsin ve sen İçindesin, sensiz hiçbir şey yok. Hiçbir şey sizin tarafınızdan kabul edilmiyor ve son sizsiniz ve sizden sonra hiçbir şey yok, borcumuzu harcayın ve bizi yoksulluktan zenginleştirin.)
 • (Aman Tanrım, yasak davranışlarınızdan izin vermenizle beni durdurun ve sizden başka sizin sayenizde beni zenginleştirin).
 • (O alter search de alksl valhrm valmasm valmghrm, vomiting ftnh alqbr vzab alqbr, vomiting ftnh fire vzab fire, vomiting evil ftnh Ghani, vavz hunger de ftnh Faqr, vavz hunger de ftnh Masih Dajjaal, O aghsl قِلْبِي مِنَ الْخَطَايَا كَمَا نَقَّيْتَ الثَّوْبَ الْأَبْيَضَ مِنَ الدَّنَسِ, وَبَاعِدْ بَيْنِي وَبَيْنَ خَمَاَْْْْ …
 • Tanrım, bir şey için meşgul değilsiniz, onun üstleri ve şifa dahil bilgisini alan sizler ve sizler dünya Bkhvaat şeyleri, sayılmamış ve göğüslerin fısıltılarısınız ve evinizin zirvesindesiniz ve alt evin etrafındaki alan hakkındaki bilginiz, çok yukarıda Taalit, Ey Yardımcı! Bana yardım et, aileyi kaldır ve Dara’yı açığa çıkar, Ey Merhametli.
 • Ey nazik, nazik, nazik, bana gizli şefkatinle daha nazik, ve yeteneğinle demek istiyorum, Ey Tanrım, rahatlamanı bekliyorum ve iyiliğini izliyorum, bu yüzden bana nazik ol ve beni ne kendime ne de başkasına yormayın, Tanrı, Merhametli, Merhametli’den başka tanrı yoktur.

Sorunları çözmek ve işleri sakinleştirmek için bir dua

Bir insanın yanından geçtiklerinde sorunlar, Şeytan ona çok yakındır ve bu sorunları gittikçe daha büyük bir şekilde ateşlemeye çalışır, bu yüzden akıllı Müslüman, Yüce Allah’ı hatırlamalı ve herhangi bir soruna girerken sorun barış içinde çözülene kadar sorunları çözmek ve işleri sakinleştirmek için dua etmelidir.

 • (Ey Tanrım, ben senin kulunum, kulunun oğlu, milletinin oğlu, önsezim senin elinde, yargım devam edecek, senin durumunda adalet, sana ruh adını verdiğin veya onu yaratılış kitabında veya kitabında vahyettiğin her isimle soruyorum. Kuran’ı yüreğimin pınarı, yüreğimin nuru ve üzüntümü netleştirmek için endişelerim yok oldu.)
 • (Hz.Peygamber’e esenlik üzerine gelip bir hizmetçinin işten şikâyet etmesini isteyerek şöyle dedi: Ne demiştik: Sunucudan sana neyin iyi olduğunu göstermeyeyim mi? Tslaken otuz üç, Thamdin otuz üç ve onlar seni yatak odasına götürdüklerinde otuz dört büyür).
 • (Ey Tanrım, sana övgü var, Allah’tan başka Tanrı yok, Yaradan yok, göklerin ve yerin görkemi, heybet ve şeref, Ey hayatım, ey insanlar, sana soruyorum).
 • (Ey Lord alsmvat Orb earth Orb Throne, rabbanā orb şeyi, falq love valnvy vmnzl altvrah valanjyl valfrqan, search hungry minds kötü şey bağırsaktan türetilmiş bnasyth, O intestine Awal qblk şeyden kaçar, Le paso işlemlerden kaçar, Le alzahr fvqk kaçar Shay ْ e, وَأَنْتَ الْبَاطِنُ فَلَيْسَ دُونَكَ شَيْْْ, ْ .قِ عَنَّا الدَّيْنَ وَأَغْنِنَا مِنَ الْفَقْرِ).
 • (Lord aghfir Lee khtyyty vjhly vasrafy per US klh vma bağırsak parayı bilir, O aghfir Lee khtayay vmdy vjhly vhzly, vkl zlk kusma, O aghfir Li Ma qdmt vma sonraki vma srrt vma lnt intestine almqdm Le almvhr).

Endişeleri ve felaketleri gidermek için dua

Yüce Allah’a dua etmeye başvurulduğunda, bilinmelidir ki, her ne olursa olsun, talihsizliklerden ve sıkıntılardan tek başına Cenab-ı Hakk’ın kurtulabileceği ve bu nedenle herhangi bir zor sorunu yaşayanların dert ve talihsizliklerini gidermek için bazı dua örneklerinin tekrar edilebileceği bilinmelidir.

 • Tanrım, hem dış hem de içsel tüm ihtiyaçlarımı sana indirdim. Ey Tanrım, ihtiyacımız sona erdi ve senden başka bir şey yok, öyleyse ortaya çıkar, ey endişeleri serbest bırak, senden başka tanrı yok, şan senden zalimlerden biriydim.
 • Yoksul ve güçsüz olduğun ve gücü zayıfladığın kişinin duası için sana dua ediyorum, ey Tanrım ve onun hilesini söyledim, sıkıntı içinde olan, kendisine indirilenin ifşasını sizden başka bulamayan kişinin yalanı.
 • Bana yardım et, bana yardım et, canım Hamid, Ey şanlı Taht, her inatçı güçlü ve inatçının kötülüğünü benden, Ey Tanrım, suçumun, zulmümün ve savurganlığımın olduğunu biliyorsun. Sevgili Bilge.
 • Umudu kesen günahları bağışla, ölümü hızlandıran günahları affet, yalvarmayı geri döndüren günahları affet, gökyüzünü kederlendiren günahları affet, havayı karartan günahları affet ve kapağı ortaya çıkaran günahları affet.
 • Aman Tanrım, senden bir an önce rahatlamanı istiyorum ve beni dayanabileceğim ve dayanamadığım şeyden alıkoyuyorum, ey Allahım, benden ve tüm Müslümanlardan kurtulun, tüm dert ve sıkıntıları, beni ve Müslümanları tüm sıkıntılardan kurtarın.
 • Ey Tanrım, beni önemseyen ve umursamadığım şeyleri karart, Tanrı bana dindarlık sağladı, günahımı bağışla ve nereye gidersem gideyim beni iyiliğe götür, Tanrı beni soldan memnun etti ve zorluklardan kurtardı.

Ayrıca izleyin: En güzel dualar Yassin Suresi’nde cevaplandı

Doaa zor bir problemden kurtulun

Köleyi etkileyen zor bir sorun olduğunda, kişi sorundan kurtulmaya yardımcı olacak acil çözümler bulamayabilir, bu nedenle zor bir sorundan kurtulmak için duayı okuyarak Yüce Allah’a şu şekilde başvurulabilir:

 • (La Allahu Allaah Allaah al-Azizim-ul-Hilaimim, La Ullah El-Ullah Rabb Al-Sasimovat, Wal-Rizza, Waarb-ul-Arsha al-Azizim).
 • (Ey Kralın Kralı Allah, istediğin kralı getirirsin, istediğin kralı alırsın, istediğin kişiyi aşağılarsın, her şeyin üstündesin, dünyaya ve ahirete merhametlisin ve merhametlisin. Başka kim?)
 • Ey Tanrım, bize cevap verdiğin gibi, rahmetinle, iyiliğin ve cömertliğin ve göklerin yüksekliklerindeki yüksekliğinle bize acele et.
 • Ey en şerefli insanlar, Allah bana merhamet etsin ve Muhammed’in ümmetinin tüm günahkârlarına merhamet et, Allah’ın duaları ve esenliği onun üzerine olsun ki, her şeye muktedirsin.
 • Ey Tanrım, benden her talihsizliği açıkla, Ey her sırrı bilen, her felaketi dağıtan, bana yardım et, seni sertleştiğin, fakir olduğun ve gücün zayıfladığın kişiye yalvarmaya davet ediyorum ve onun hilesini, kompulsif boğulmanın duasını, Ey Tanrım, bana merhamet et ve bana yardım et, bana yardım et ve bana yardım et.
 • Ey sıkıntı ve kaygıları fark eden, büyük sıkıntıyı dindiren ve kim bir şey isterse, ona der ki: Olun, Rabbi olsun, günahlarla ve günahlarla çevriliyim, bu yüzden kimseden merhamet ve ilgi görmüyorum, öyleyse onu bana verin.

Endişeyi gidermek ve işleri kolaylaştırmak için dua edin

Kısa dualar okunması kolay olması ve tekrarı ile kolay ezberlenmesi ile ayırt edilir, bunun için endişeleri gidermek ve işleri kısaltmak için bir grup dua derledik, sıkıntı ve felaket zamanlarında herkes bu yalvarışları tekrarlayabilir.Bu dualar arasında şunlar yer almaktadır:

 • Ey Tanrım, onlara merhametinle karşılık verdiğin gibi bize cevap ver ve iyiliğin, cömertliğin ve göklerindeki yüksekliğinle bizi senden rahatlıkla hızlandır, ey Merhametli, bu konuda Allah adına dilediğin sensin. Ve Yüce Allah’tan başka bir güç ya da güç yoktur ve Allah’ın duaları son peygamber Muhammed’e ve tüm ailesi ve arkadaşları üzerine olsun.
 • Ey Tanrım, sığınağım, ey Tanrım, tek adınla, sadık kişi ve yüce adınla sana yalvarıyorum, gittiğim ve içinde olduğum yere kadar gitmeme izin ver ki düşüncelerim ve kuruntularım başkalarından korkunun tozunu riske atmasın ve umudun etkisi beni senden başka kimseden rahatsız etmez, beni ödüllendir, beni ödüllendir, beni ödüllendir, ey Tanrım.
 • Ey Tanrım, sana soruyorum, meselelerle kafası karışmayan, işiterek dikkati dağılmayan, Ey ısrarcının aciliyetiyle belirlenmeyen, Ey Allahım, felaket çabasından ve sefalet algısından, kötü yargıdan ve düşmanların yüceltilmesinden Sana sığınırım, Ey Allah bütün Müslümanların bütün sıkıntılarını, sıkıntılarını ve ızdırabını benden açıkla .
 • Ey canlı, ey kayyum, ey nur, ey kutsal, ey yaşayan, ey Allah, ey merhametli, tövbe eden günahları affet, pişmanlığa yol açan günahları affet, yemin tuzağına düşen günahları bağışla ve seni saptıran günahları affet.
 • Ey Tanrım, Ey Faraj Al-Hamm, Ey Hüzün Detektörü, Dünyanın ve Ahiret’in Sıkıntılı, Merhametli ve Şefkatli Çağrısına Cevap Vererek, beni başkasının merhametiyle zenginleştirecek olan sizden rahmetle bana merhamet etmenizi rica ediyorum.
 • Ey Davud’un dersini açıklayan, Eyüp’ün zararını ortaya çıkaran, mazlumun çağrısına cevap veren, sıkıntılıların üzüntüsünü ortaya çıkaran, senden dertlerimden kurtulmanı rica ediyorum ey Farag, beni işlerimden kurtar, Ey her şikayeti işiten ve her sıkıntıyı açığa vuran.

Ayrıca izle: İhtiyacı gidermek için en güzel dualar cevaplandı

Burada sevdiklerimiz ve birçoğu Peygamber’in Sünneti’nde sözü edilen dua aforizmalarına dair pek çok örnekle tanıştıktan sonra, her Müslüman hizmetkarın hayatında yaşayabileceği herhangi bir soruna maruz kaldığında endişelerini ve sorunlarını gidermek için bir dua okumasını tavsiye ediyoruz.Çünkü dua, herhangi birinden kurtulmaya yardımcı olan en önemli nedenlerden biridir. Müslümanların karşılaştığı sorunların çözümünde sıkıntı veya keder ve yardım.