En ünlü futbolcuların isimleri

En ünlü futbolcuların isimleri futbol, ​​dünyanın tüm ülkelerinde çok sayıda futbolcuyu kendine çeken spordur ve tabii ki futbolu seven herkesin en ünlü futbolcuların isimlerini bilmesi ve tanımayanlara bu ünlü isimleri anlatacağız.

Futbol ünlülerinin isimleri ve fotoğrafları

Aşağıdaki oyuncular dahil olmak üzere, futbol oynarken başarılar elde etmeyi başaran birçok oyuncu var:

1- Diego Maradona

Bu oyuncu MS 2960 yılında doğdu ve Arjantin kökenli bir futbolcu ve futbol oynama tutkusu ilk kez hayatının ilk dönemlerinden itibaren ortaya çıktı.

Maradona birçok uluslararası maça katılmış, Meksika milli takımının 1989 yılında galibiyetine katılmış ve o sırada Barcelona ile oynamış ve o dönemde birçok ödül kazanmış ve Afrika Uluslar Kupası’nı kazanmıştır.

Ayrıca okuyun: Neymar Da Silva nerede doğdu?

2- Zinedine Zidane

  • Bu oyuncu 1972 yılında Fransa’da doğmuş, Cezayir asıllı fakir bir ailedendir ve futbol oynamaya olan sevgisi dört yaşından beri yeşerdi ve futbol oynadığında 14 yaşında bir Fransız takımıyla oynuyordu ve milli takıma katıldı. Fransız, MS 1994.
  • Oyuncu Zidane, Fransız milli takımıyla yaklaşık 65 maç oynadı ve bu maçlarda MS 1998’de dünyanın en iyi oyuncusu unvanını kazandığı ve aynı yıl Altın Top ödülünü kazandığı bu maçlarda 18 gol attı.
  • Zidane daha sonra 2001 yılında Real Madrid takımına katıldı ve 2006 yılına kadar onlarla oynamaya devam etti.

En ünlü futbolcuların isimleri

Pek çok oyuncunun futbol oynama konusunda farklı bir yeteneği vardır ve bu oyunculardan en ünlüleri şunlardır:

1- Lionel Messi

  • Lionel Messi 1987 doğumlu ve Arjantin asıllı bir oyuncudur ve babası bir fabrikada, annesi temizlikçi olarak çalışmış ve Messi beş yaşından itibaren futbol oynamaya başlamıştır.
  • Doktorlar, Messi’nin kemik hormonlarında bir eksiklik olduğunu keşfettiler, ancak hayatının erken dönemlerinden itibaren tedavi gördü.
  • Messi, Barcelona takımının şu anda var olan küresel şöhreti kazanmasına katkıda bulundu, çünkü bu takıma AD 2005’te katıldı ve Lig Kupası ve İspanya Süper Kupası’nda Messi bu sezon yaklaşık 47 gol attı.

2- Cristiano Ronaldo

  • Oyuncu Cristiano 1985 doğumlu, Portekiz yerlisi ve basit bir aileden geliyordu ve futbol oynamaya ilk başladığında sekiz yaşındaydı ve kalbindeki bir sağlık sorunu nedeniyle 15 yaşındayken oynamayı bırakmak zorunda kaldı.
  • Cristiano kalp ameliyatı geçirdikten sonra oyuna geri döndü, ardından Reynaldo birden fazla takıma girdi ve birçok gol attı ve yakın zamanda Manchester takımına katıldı.
  • Cristiano Manchester ekibine 2008’de katıldı, ancak 2009’da Real Madrid’e katıldı ve bu sezon 33 gol attı ve o sırada Altın Ayakkabı ödülünü kazandı.

Futbolcuların ünlü isimleri

Aşağıdakiler dahil olmak üzere bir dizi oyuncu isimlerini futbol tarihine kazımayı başarmıştır:

1- Pelet

Bu oyuncunun adı Edison Nascimento’dur ve adı Brezilya’da doğup 1940’ta doğan Pele’ydi ve Pele zor bir çocukluk geçirdi; Ayakkabıları temizledi ve futbol oynamanın ilkelerini babasından öğrendi.

Oyuncu Pele, 1956 yılında Santos kulüp takımıyla futbol oynamaya başlayarak futbola başladı ve Güney Amerika Kulüpler Kupası’nı aldı, Pele 2000 yılında FIFA’dan yüzyılın oyuncusu seçildi.

Ayrıca izleyin: İlk FIFA Dünya Kupası nerede düzenlendi

Tarihteki en iyi futbolcu

Onları tarihin en iyi futbolcularından bazıları olarak adlandıran birçok oyuncu var:

1- David Beckham

Bu oyuncu MS 1975 yılında İngiltere’de doğdu ve bu oyuncunun yaptığı ilk oyun 11 yaşındayken oynamaya devam etti ve yirmi yaşına gelene kadar oynamaya devam etti ve profesyonel kölelikle girmeye başladı.

Beckham, sahada orta sahadan gol attığında dikkatleri üzerine çekti ve bu 1995’teydi, bu yüzden serbest vuruşları ve kendine özgü ihlalleri ile tanındı ve ardından 2003’te Real Madrid takımına katıldı.

2- Mohamed Salah

Mohamed Salah, İngiliz takımı Liverpool’da oynayan Mısırlı bir oyuncu ve Afrika’nın en önde gelen oyuncularından biri. 1992’de Mısır’da Gharbia Valiliği’ndeki bir köyde yenilenerek doğdu ve üniversiteye değil, yaşadığı zor mali koşullar nedeniyle Kablosuz Enstitüsüne katıldı.

Mohamed Salah, 2018’de İngiltere’de sezonun en iyi golcüsü olmak üzere birçok ödül kazandı ve aynı zamanda Afrika’nın en iyi oyuncusu ve İngiltere Premier Ligi’nin en iyi oyuncusu ödülünü kazandı ve ayrıca 2019’da American Time dergisi tarafından en iyilerden biri olarak seçildi. Dünyadaki futbolda etkili kişilikler.

Ayrıca ilginizi çekebilir: Nasıl bir futbolcu olunur?

Dünyanın en ünlü futbolcularının isimlerini inceledikten ve dünya futbol tarihine büyük etki bırakan birçok kişiyi sizlere sunduktan sonra bu konunun beğeninizi kazanmasını dileriz.