En pahalı çamaşır makinesi

Çamaşır makinesi nasıl seçilir

Ev tipi çamaşır makinelerinden bahsettiğimizde, insanların çoğu önden yüklemeli bir  çamaşır makinesini istemektedir , ancak buna ek olarak gömme , ince ve üstten yüklemeli farklılıklar vardır .en pahalı çamaşır makinesi , dünyanın en pahalı çamaşır makinesi , çamaşır makinesi en pahalı,

Enerji derecesi

Çamaşır makinesi satın almadan önce dikkat etmeniz gereken ilk şey enerji etiketidir . Bunu genellikle cihazın tepesinde, gözümüzün önünde buluyoruz.

Bu bize cihazın gerçek tüketimi (elektrik ve su), yük kapasitesi, gürültü emisyonları ve santrifüjün enerji sınıfı hakkında bilgi verir.

Seçilen ürün , düşük elektrik tüketimi olan, net olması için en yüksek enerji sınıflarına, A +++, A ++, A + sınıflarına ait olmalıdır .

Bu aynı zamanda santrifüjün enerji sınıfı ve su tüketimi için de geçerlidir. Üçünün ortalamasından, haftada 4 kullanım düşünülerek, yıllık maliyet 10 yıllık bir süre boyunca elde edilir .

Santrifüj ve sepet

Santrifüje dikkat edin . Dönüş sayısı kaliteyi göstermez . B Astano, iyi bir yıkama elde etmek için 1000-1200 tur . Ayrıca yüksek hız, giysileri tüm kullanıcılar tarafından istenmeyen aşırı bir kurutma işlemine maruz bırakabilir. Aslında, bazıları ütüyle sonraki geçişi kolaylaştırmak için temiz ve tamamen kuru olmayan giysilere sahip olmayı tercih eder .

Alanlar da önemlidir . Kapıyı açmak, hafife alınmaması gereken bir husustur. Tambur açıklığı ne kadar büyükse, çamaşırları yüklemek o kadar rahat olacaktır . Ve yük kapasitesi? Bekarlar ve çiftler için maksimum 6 kg yükü destekleyen modeller idealdir . Bu durumlarda, standart bir modelden daha az yer kaplayan bir model olan ince bir çamaşır makinesi satın almayı düşünebilirsiniz.

İçin ailesine 4, gerekli yük en az bir 8/10 kg . Yorgan ve hacimli giysileri yıkamak isteyenler daha sonra 12 kg yük kapasiteli daha büyük modelleri tercih etmelidir .

en pahalı çamaşır makinesi , dünyanın en pahalı çamaşır makinesi , çamaşır makinesi en pahalı,

Yıkama programları ve fonksiyonları

Seçilen modelin , seçilebilir programları, etkinleştirilebilecek işlevleri, yıkama süresini vb. Açıkça gösteren, kullanımı kolay bir ekrana sahip olması önemlidir . En iyi modeller, yenidoğanların ve alerjisi olan kişilerin hassas giysilerini yıkamak için ekstra durulama işlevi ve yıkamayı tercih edilen bir zamanda başlatmamızı sağlayan gecikmeli başlatma işlevi gibi kullanışlı işlevlerle donatılmış modellerdir .

Programlara geçelim, son nesil çamaşır makineleri , narin, renkli vb. Giysi tipine göre farklılık gösteren geniş bir program yelpazesi sunuyor . aynı zamanda elektrik ve suyun enerji tüketimine de dayanmaktadır.

Bununla birlikte,  çok yüksek sayıda program yıkama işlemlerini engelleyebilir ve cihazın performansını etkileyebilir . Bu nedenle, en çok kullandığımız programlara sahip modellere odaklanılması tercih edilir . Bu bakımdan çamaşır makinesinin sembollerinin ne anlama geldiğini bilmekte   fayda var .

Yıkama programlarına ek olarak, modern ev tipi çamaşır makineleri, tambura kaç kg çamaşır koyduğumuzu ve sıkma döngüsünü hangi hızda ayarlayacağımızı cihazın anlamasına olanak tanıyan akıllı işlevlerle donatılabilir. Kablosuz ağa bağlanan farklı modeller, cihazı akıllı telefonlardaki uygulamalar aracılığıyla yönetmemize, programları, işlevleri ve çalışma sürelerini ayarlamamıza olanak tanır.

Son sınır, tamburun içine püskürtülen bir dizi buhar jeti sayesinde yıkanan giysilerde oluşabilecek kırışıklıkları azaltmaya izin veren kırışık önleme fonksiyonudur.

Çamaşır makinenizi seçmenize yardımcı olmak için ilginç bir infografik oluşturduk .

Çamaşır makinesini eve entegre etmek genellikle karmaşıktır çünkü herkes çamaşır odası veya açık hava verandası olacak kadar şanslı değildir. Bir çamaşır makinesi kapağının satın alınması , cihazı merdiven altı, garaj veya balkon gibi kritik noktalarda bile gizlemenizi sağlar.

en pahalı çamaşır makinesi , dünyanın en pahalı çamaşır makinesi , çamaşır makinesi en pahalı,

En iyi çamaşır makinesi markaları

En iyi çamaşır makinesi markaları nelerdir? Aşağıda, bence en güvenilir olan çamaşır makinesi üreticilerinin alfabetik sırasına göre bir liste bulunmaktadır :

 • AEG
 • Beko
 • Bosch
 • Şeker
 • Electrolux
 • Hoover
 • Hotpoint Ariston
 • Indesit
 • LG
 • Bal
 • Samsung
 • Smeg
 • Girdap

En iyi çamaşır makinesi teknolojileri

Bosch ActiveOxygen

Bosch ActiveOxygen, çamaşır makinesine yerleştirilen kirli çamaşırların üzerindeki bakteri yükünü ortadan kaldırmayı amaçlayan yenilikçi bir teknolojidir. İlk ve son yıkama aşamasında, makinenin içinde% 99,99’a kadar alerjenleri ortadan kaldıran tamamen doğal bir madde üretilir. Döngünün sonunda, çamaşırların üzerinde kalan patojenleri ortadan kaldıran ikinci işlem gerçekleştirilir.

Miele PowerWash 2.0

Miele PowerWash 2.0, çamaşır makinesini kullanırken% 40’a kadar daha az tüketim (enerji verimliliği sınıfı A +++ olan bir cihaz dikkate alınarak hesaplanan değer) sağlayan bir enerji tasarrufu sistemidir. Sonuç, yıkama kalitesini korurken daha az miktarda su kullanımına ve ısıtmada tasarruf sağlayan Spin & Spray teknolojisi sayesinde elde edilir.

LG AI DD

LG AI DD, yükün ağırlığını ve kumaş türünü algılamak için belirli sensörlerden yararlanabilen, parametreleri tamamen otonom bir şekilde optimize eden ve 20 bin yıkama kombinasyonu arasından seçim yapabilen bir tür yapay zeka olarak tanımlayabileceğimiz bir teknolojidir.

Samsung QuickDrive

Normal bir çamaşır makinesinde tambur ve alt birlikte dönüyorsa, Samsung QuickDrive teknolojisine sahip modellerde ayrı bir çift hareketimiz var. Alttan bağımsız olarak dönen sepet, yıkama çevriminin hızını% 50’ye varan oranda artırmaya imkan verir. Bu, kumaşlarda daha fazla hassaslığa, daha iyi bir temizlik seviyesine ve su ve elektrik tüketiminde bir azalmaya yol açar.

Hotpoint Aktif 20

Hotpoint Active 20, en inatçı lekelerin (çimen, kırmızı şarap, çikolata vb.) Yalnızca 20 ° C sıcaklıkta suyla yıkama programı kullanılarak çıkarılmasına olanak tanıyan yenilikçi bir teknolojidir.

Whirlpool 6. SENSE

6th SENSE, Whirlpool markalı tüm cihazlarda ve çamaşır makinelerinde uygulanan ünlü teknolojidir.Yük hacmini ve kumaş kalitesini algılayabilen bir dizi sensörden oluşur. Bu, en verimli yıkama döngüsünü seçmenize ve hem su hem de elektrik tüketiminden tasarruf etmenize olanak tanır.

Whirlpool FreshCare +

Bu teknoloji, tamburun hareketi ve dönüşümlü buhar püskürtücüleriyle, çamaşır makinesinden saatler sonra çıkarılsa bile çamaşırları taze ve yumuşak tutmanıza olanak tanır.

Beko AirTherapy

Beko AirTherapy, çamaşırlardan gelen nem seviyesini düşürme işlevine sahip yenilikçi bir teknolojidir. Bu sistemle donatılmış çamaşır makineleri, giysileri tazelemek veya kırışmadan ve döngünün sonunda giyilmeye hazır halde teslim etmek için sıcak hava sirkülasyonunu kullanır.

Şeker Çırpma ve Yıkama

Candy Snap & Wash, çamaşır makinesinin kullanımını basitleştirmek ve otomatikleştirmek için tasarlanmış özel bir işlevdir. Kullanıcının sadece içindeki çamaşırları olan sepetin bir fotoğrafını çekmesi gerekir ve uygulama aracılığıyla cihaz, en uygun hızlı yıkama programını, ayrıca su sıcaklığını ve sıkma hızını da önerecektir.

Siemens SensoFresh

Siemens SensoFresh, giysi hijyenini iyileştirmek ve her şeyden önce kötü kokuları azaltmak için tasarlanmış bir teknolojidir. Aktif oksijenin buhar gücü ile birleşik etkisinden, kimyasal katkı maddelerinin eklenmesine gerek kalmadan yararlanılır. Kötü kokuları içeren hava nötralize edilerek çamaşırlardan uzaklaştırılır ve arındırılmak üzere bir karbon filtreye aktarılır.

Çamaşır makinesi hakkında sık sorulan sorular

İşte bana çamaşır makinesi hakkında sorduğun bir dizi soru

 • Çamaşır makinesini iyi kullanmanın püf noktaları nelerdir?
 • Çamaşır makinesi sembolleri ne anlama geliyor?
 • Önden veya üstten yüklemeli çamaşır makinesi?
 • Çamaşır makinesi ne zaman değiştirilmeli?

Kaç çeşit ev tipi çamaşır makinesi var?

Çamaşır makinelerinden bahsettiğimizde çoğu insan çamaşır makinesini önden yüklemeli olarak düşünür , ancak buna ek olarak gömme , ince ve üstten yüklemeli farklılıklar vardır .

Çamaşır makinelerinde inverter motor nedir?

İnvertör motoru temelde, cihazın daha az gürültülü olmasını, elektrik tasarrufu yapmasını ve daha az aşınmasını sağlayan fırçasız bir dijital motordur. Sadece olumsuz yanı, inverter motorlu bir çamaşır makinesi satın almanın daha yüksek bir maliyetidir.

Bir çamaşır makinesi ne kadar tüketir?

Bir çamaşır makinesinin ortalama tüketimi, 40 ° ‘de 4 kg çamaşır yüküyle çamaşır makinesini yılda yaklaşık 250 kez kullanan 3 kişilik bir aile varsayarsak, doğrudan kullanımıyla bağlantılıdır, tahmini ortalama tüketim yaklaşıktır. 40 Euro’luk bir maliyetle 220 KW.

en pahalı çamaşır makinesi , dünyanın en pahalı çamaşır makinesi , çamaşır makinesi en pahalı,

Çamaşır makinesi tamburu nasıl temizlenir?

Tambur contaları boyunca küf oluşumunu önlemek için, contaların kıvrımları boyunca az miktarda sıvı deterjan içeren bir sünger kullanılması ve ardından 40 ° ‘de bir vakumlu yıkama yapılması önerilir. Çok sert su nedeniyle kazanda oluşabilecek kireç kalıntılarını gidermek için, deterjan ve yumuşatıcı tepsilerine de dökmek için bir bardak şarap sirkesi kullanabilirsiniz. Oluşabilecek kötü kokuyu gidermek için 90 ° ‘de yıkayın.

Hangi çamaşır makinesi deterjanı kullanılmalı?

Deneyimsizseniz doğru çamaşır deterjanını seçmek zor bir iş olabilir. Süpermarketlerin raflarında toz, sıvı, kapsül, jel formunda her türlü deterjan bulunmaktadır. Farklılıklar sadece kokuda değil, yıkanacak kumaşın türünde ve hatta bazı çamaşır makinesi modelleriyle uyumluluğunda da yatmaktadır. Hangi deterjanı seçeceğinizi öğrenmek istiyorsanız, satın alma rehberimi okuyun . en pahalı çamaşır makinesi , dünyanın en pahalı çamaşır makinesi , çamaşır makinesi en pahalı,