En iyi elektrikli battaniye

Yine sırtında o küçük römorkör mü var? Yoksa sıcacık bir yatağa girmenin zevkinden vazgeçmek mi istemiyorsunuz?

Sorununuzun çözümünün elinizde bir elektrikli battaniye olması çok olasıdır .en iyi elektrikli battaniye , elektrikli battaniye en iyi marka,

Ve sadece kas ağrıları için değil : ısı, adet krampları gibi diğer rahatsızlıklarda size yardımcı olur veya çok soğuk günlerde vücudu ısıtmanıza, rahat ve sabit bir sıcaklığı korumanıza yardımcı olur.

Buna ek olarak, tutarlı, sıcak bir yatak sıcaklığının daha derin ve daha dinlendirici bir uykuya yardımcı olduğu gösterilmiştir .

Bu gönderiyi yapmak için, piyasadaki çok çeşitli elektrikli tekstil ürünleri arasında gezindik ve size en ilginç bulduğumuz modellerin bir seçimini ve ayrıca size en uygun elektrikli battaniyeyi seçmenize yardımcı olacak bir satın alma rehberi sunuyoruz


1-Thermolex Lüx Çift Kişilik Elektrikli Battaniye

2-Thermolex Lüx Tek Kişilik Elektrikli Battaniye

3-Nefnef Home Golden Daisy Çift Kişilik Elektrikli Battaniye

4-OMAK Tek Kişilik Elektrikli Battaniye

5-Meltem Battal Boy Çift Elektrikli Battaniye Ekstra Özel Ebat

6-Prado Elektrikli Battaniye Çift Kişilik – Lüks

7-Nefnef Home Golden Daisy Çift Kişilik Elektrikli Battaniye

8-Meltem Tek Kişilik Elektrikli Battaniye

9-Yaşam Dünya Çift Kişilik Elektrikli Battaniye

10-OMAK Çift Kişilik Elektrikli Battaniye
Elektrikli Battaniye kategorisinde tavsiye ettiklerimiz
Elektrikli battaniye en iyi marka
Beurer
Dünya
Isıtel
İmbat

Klarstein
Meltem
Palmiye
PeakBays
Prado
Princess
Seçkin
Taç
Wildlebend
Yaşam Dünya
Yıldız

BU KILAVUZDA NELER BULACAKSINIZ

ELEKTRİKLİ BATTANİYE SEÇMENİN 5 ANAHTARI

Vereceğiniz kullanıma bağlı olarak, satın alırken bakmanız gereken temel özellikler şunlardır:

 Boyut: yerel terapötik uygulamalar için küçük veya bir yatakta kullanacaksak veya kanepede TV izlerken kendimizi örteceksek daha büyük. Burada kullanacağınız kullanım kuralları nelerdir.

 Güç: Ne kadar fazla olursa, o kadar hızlı ısınır ve daha fazla sıcaklık alırsınız, vücudun belirli bir bölgesine uygulayacaksanız ilginç bir şey.

 Sıcaklık: normalde, bir elektrikli battaniyenin kontrolü sıcaklık seviyelerine sahiptir. Güne göre seçim yapmanıza izin veren iyi bir aralık sunması ilginç.

 Kumaş veya dış kaplama: Dokunmanın hoş olduğuna bakın ve kas ağrınızı gidermek için battaniyenizi veya pedinizi kullanıyorsanız, biraz krem ​​de kullanmanız çok olasıdır. Bu durumda kılıfın yıkanabilir olup olmadığını kontrol edin.

 Güvenlik: Sonuçta, elektrik şebekesine bağlı bir cihazdır, bu nedenle sizi yanıklardan veya kısa devrelerden kaynaklanan olası kazalardan korumalıdır.

EN İYİ 10 ELEKTRİKLİ PED, ISITICI VE BATTANİYE

 Kuru veya ıslak ısı uygulamak için büyük bir ısıtma yastığı

Boyut: 30 x 60 cm

Güç: 100W

Sıcaklık seviyeleri: 6

Normalde elektrikli battaniye deyince aklımıza rahat bir kuru ısı kaynağı gelir. Bu MaxKare biraz daha ileri gider ve bize alışılmadık bir seçenek sunar: nemli ısı için de kullanın .

Islak prize takabileceğimizden değil: elektrik sistemini korumalıyız. Ancak, yıkanabilir olduğu için, hafifletmek istediğiniz yaralanmanın türüne bağlı olarak ilginç olan bu ıslak etkiyi elde etmek için ıslak bir havluyla birleştirebiliriz.

Dürüst olmak gerekirse, minimum kalınlıkta bir kumaşa sahip herhangi bir yıkanabilir battaniyeyle yapabileceğimiz bir şey, ancak MaxKare’nin bize a priori, olağan olmayan bir kullanım önerdiği kabul edilmelidir.

Bir ısıtma yastığı için, MaxKare standart boyuttan daha büyüktür ve ayrıca gövdeye sabitlemek için iki lastik bant içerir. Bunu aklınızda bulundurun, evet, eğer bir seyahate çıkarsanız, çünkü aynı zamanda daha fazla yer kaplar.

Hatta 50 x 60 cm ölçülerinde satın alma şansınız da var . Kanepe battaniyesi olarak kullanmak isterseniz kullanışlı olacaktır.

Kılıf

Evet, onu koruyacak bir kılıfının olmadığını özlüyoruz . Kas ağrıları için kullanırsanız leke yapabilen bir kremle birleştirmek kolaydır. Her durumda battaniyeyi çamaşır makinesine atabilirsiniz .

İşlevleri arasında özellikle birkaç dakika içinde ısınmasını seviyoruz. Ayrıca kablonun 2,3 metre uzunluğunda olması , fişe bağlı olmasanız bile kullanımını kolaylaştıran bir özellik.

Ayrıca bize sunduğu tüm güvenlik sistemlerini de avantajları arasına ekliyoruz :

 • Bir buçuk saatte otomatik kapanma
 • Daha fazla güvenlik için kablo üzerinde PVC izolasyon
 • Çeşitli sertifikalar: CE, GS güvenlik sertifikası ve Oeko-Text® Standard 100

Kısacası, MaxKare, boyut ve performans açısından harika bir ısıtma yastığıdır .Artıları

 • Kuru ve nemli ısı
 • İyi ölçü
 • Sertifikalar ve güvenlik sistemleri
 • Uzun kablo

Eksileri

 • Çıkarılabilir kapak yok
 • zamanlayıcı yok

2. ENTİL BATTANİYE

 Soğuk ve ılıman iklimler için büyük bir elektrikli battaniye

Boyut: 130 x 180 cm

Güç: 180W

Sıcaklık seviyeleri: 10

 fiyatı gör Bu Entil elektrikli battaniye, on sıcaklık seviyesi arasında seçim yapmanızı sağlar . Açarken hızlı ısınması için bir süre H (Sıcak) seviyesinde bırakabilir ve ardından bakım seviyesine indirebiliriz.

Pek çok ayar seçeneği sunduğu için, kışın soğuğuyla savaşmanın yanı sıra, neredeyse tüm yıl boyunca yatağımızda tek battaniye olarak bırakabileceğimiz ve dinlenmeyi sağlayabileceğimiz daha serin ilkbahar ve sonbahar günleri için faydalıdır. her zaman uyumamıza ve rahatlamamıza yardımcı olan ısı seviyesinde.

Battaniye üç saatte otomatik olarak kapanacak olsa da, zamanlayıcının seçebileceği önceden programlanmış dokuz zamanı vardır .

Aşırı ısınmaya karşı koruma sağladığına dikkat etmek önemlidir . Bu kadar nefes alabilen battaniyelerde etkinleştirilmesi zordur, çünkü ısıyı da kolayca dağıtırlar .

Doku

Gri renk uzun süre acı çeker ve sağduyuludur, bu nedenle her şeyle uyumludur. Dokunuşu gerçekten hoşumuza gitti: mercan yünü yumuşak ve hoştur ve battaniye kapalıyken bile sıcak hissettirir .

Kabul ettiği 30ºC’de yıkamaya çalıştık ve orijinal rengini kaybetmediğini, deforme olmadığını veya top yapmadığını doğruladık.

Doğru satın alma işlemini yaptığınızdan emin olmak için 30 günlük bir deneme süreniz vardır. Eğer bir şey sizi ikna etmezse, hiçbir yükümlülük altına girmeden iade edebilirsiniz.

Boyut

Bu Entil elektrikli battaniyenin boyutu, geniş bir kanepede bizi örtecek kadardır ve 1,50 m’lik bir çift ​​kişilik yatağa sığar, bu sayede çift kişilik kullanım sağlayabiliriz .Artıları

 • Yıkanabilir
 • Birçok sıcaklık ve zamanlayıcı seçeneği
 • 30 günlük deneme süresi

Eksileri

en iyi elektrikli battaniye
,En iyi telsiz telefon 
elektrikli battaniye en iyi marka,
 • Sıcaklık, derecelerle değil, seviyelerle düzenlenir
 • Maksimum üç saat sürekli kullanım

3. BEURER BATTANİYESİ

 İki bağımsız kontrole sahip büyük bir battaniye

Boyut: 130 x 180 cm

Güç: 180W

Sıcaklık Seviyeleri: 10

 fiyatı gör Sizinle aynı konfor sıcaklığına sahip olmayan başka biriyle yatmak , bu Beurer battaniye ile çözülebilecek bir problem olabilir .

Yatağın her iki tarafı için bağımsız kontrole sahiptir . Böylece her biri kendi beğenisine göre kendi sıcaklığını kişiselleştirir; hatta bir taraf açıkken diğer taraf kapalı olabilir. İkinizin de pes etmesine gerek kalmadan sizin ve eşinizin dinlenmesini sağlamanın en iyi yolu budur.

Kontrol basittir , analog ve tercih yapmaya yarayan üç sıcaklık seviyeleri . Battaniye açıkken ekran aydınlatmalı kalır, böylece karanlıkta bile ne kadar ısıyı etkinleştirdiğinizi bilirsiniz.

Emniyet

İçiniz rahat olsun diye, aşırı ısınmayı önleyen elektrikli sensör teknolojisi ile üreticinin kendi güvenlik sistemine sahiptir.

Ancak, otomatik kapanma olmamasına şaşırdık . Bütün gece battaniyeyle uyumak çok kolay.

Doku

Isıtıcının dokusu her iki tarafta da dokunmamış kumaştır, bu nedenle geri dönüşümlüdür ve en önemlisi hijyen sağlamak için nefes alabilir. Tekstil malzemesinin ekolojik olarak işlenmesini sağlayan Oeko-Tex® Standard 100 sertifikasına sahiptir .

Yıkamanız gerektiğinde, iki kontrolün fişini çekin ve battaniyeyi maksimum 30⁰C sıcaklıktaki çamaşır makinesine koyun.

Bu ısıtıcının tüm özellikleri sizi ikna ediyor, ancak tek kişilik bir yatak için bir modele ihtiyacınız varsa , o zaman Beurer TS15’i seçin . Aynısını size tek kumanda ile sunar ve yatağa sabitlemek için sabitleme şeritleri içerir.Artıları

 • İki tarafta bağımsız sıcaklık
 • İyi güvenlik sistemi
 • Eko-sertifikalı mikrofiber tekstil

Eksileri

 • Otomatik kapanma özelliği yok

 Dijital kontrol ve çeşitli karartma seçeneklerine sahip bir ısıtma yastığı

Boyut: 34×46 cm

Güç:  110W

Sıcaklık seviyeleri : 4

Daga markası bir elektrikli battaniye klasiğidir . Bu (biraz) fiyatta değil, aynı zamanda kalitede de kendini gösterir: Bir ömür boyu evde kalan tipik bir peddir.

Daga, 1921’den beri ilk İspanyol tekstil ısı üreticisidir . Ve ürünü rafine etmek için zamanları oldu: battaniyeyi kutudan çıkardığımız ve ayrıntılarını görmeye başladığımız anda kendini gösteriyor.

 • Hipoalerjenik ve yıkanabilir tekstil ile çıkarılabilir kılıf
 • 3 boyutta mevcuttur
 • Isıyı eşit olarak dağıtan akıllı sıcaklık regülasyonu
 • çok hızlı ısınıyor
 • Çok işlevli kontrol: 4 ısı seviyesi ve 3 kapatma programlama süresi
 • Saat 8’de otomatik kapanma

Kontrol kullanımına çok basit, dijital : ısıyı seçin ve 45, 60 veya 90 dakika arasında bir zaman seçin. Ve gösterge ışıkları sayesinde seçilen seçeneği kontrol edebilirsiniz.

Bu tür ısıtma yastığıyla ilgili sorunlardan biri, özellikle herhangi bir kas rahatsızlığını tedavi etmek için onları çok yüksek bir sıcaklıkta açma eğiliminde olmamızdır. Hançer , yanıkları önlemek için bir buçuk saatlik kullanımdan sonra ısı seviyesini otomatik olarak düşürür .

Bir İspanyol markası olarak, bu Daga’yı Avrupa’da satın alırsanız, iyi, verimli ve hızlı bir müşteri hizmetine sahip olursunuz. Bu ısıtma yastığı lehine bir nokta daha.Artıları

 • Zaman ve sıcaklık seçimi ile kontrol
 • Çıkarılabilir ve yıkanabilir kılıf
 • Arka arkaya 8 saate kadar ısı

Eksileri

 • Fiyat
 • Yıkanmaz ped

5. MAXKARE BATTANİYESİ

 Yorgan olarak çift taraflı elektrikli battaniye

 • Boyut : 130 x 180 cm
 • Güç : 160 W
 • Sıcaklık seviyeleri: 6

Elektrikli battaniyede dokunuşa yumuşaklık ve sıcaklık önemlidir ve bu MaxKare’de bu noktada özel dikkat göstermişlerdir.

İlk bakışta, battaniyenin her iki tarafında farklı bir kumaşın olması dikkat çekici , alışılmadık bir şey. Dışa doğru koyulması önerilen tarafına yumuşak bir pazen, bize doğru ise beyaz kürkü koyacağız.

İki farklı doku olmasının nedeni, flanel sıcaklığı korurken, havalandırmayı teşvik ederken ve ısıyı eşit olarak dağıtırken, ısıyı koyun yüzüne yaymaktır .

Bakım gelince, MaxKare’de ayrı olarak yıkayabileceğiniz bir kılıf yok, ancak battaniyeyi çamaşır makinesine koyabilirsiniz.

Bu boyuttaki bir battaniye için güç oldukça yüksektir. Bu, açtığınız andan istenen ısı noktasına ulaşana kadar hızlı bir şekilde ısınmasını sağlar.

Termostat dereceleri göstermez, bu nedenle altı sıcaklık seviyesini yükseltmeye ve düşürmeye çalışarak konfor seviyenizi bulmanız gerekecektir .

Emniyet

Eğer kafa karışıklığı nedeniyle elektrikli battaniyeyi üzerinde bırakanlardansanız ve güvenlik kaygınız varsa endişelenmeyin: Mekanizmanın aşırı ısınmaya karşı koruması vardır . Ayrıca üç saatlik kullanımdan sonra kendini kapatıyor.

Kanepeden çok bir yatak için tasarlanan MaxKare, gece veya şekerleme saatlerinde üşümeden dinlenmenize ve kaslarınızı gevşetmenize yardımcı olur.Artıları

 • Makinede yıkanabilir
 • Çift tekstil, dokunuşa hoş
 • çok hızlı ısınıyor

Eksileri

 • İç yüz beyaz ve az acı çekiyor
 • Derecesiz termostat

6. MEDİSANA BATTANİYE

 Bir gece dinlenmesini kolaylaştırmak için bireysel bir battaniye

 • Boyut : 150 x 80 cm
 • Güç : 60 W
 • Sıcaklık seviyeleri : 3

 fiyatı gör Yatağa sabit bir elektrikli battaniye takmak istiyorsanız, her zaman Medisana’dan olduğu gibi yarı sert bir battaniyeyi tercih edin.

Nedeni çok basit: Yatak ile çarşaf arasına yerleştireceksiniz ve uyurken sizi rahatsız etmesin diye hareket etmesini ya da kırışmasını istemiyorsunuz.

Alt sayfaya da yerleştirebilirsiniz, ancak bu ideal değildir. Bu battaniye yıkanabilir olmasına rağmen, yatağı çok sık açmak zorunda kalmamak için biraz korumak istersiniz.

Sıcaklık

Her zaman olduğu gibi, bu ısıtıcının üç sıcaklık seviyesi vardır – dörtlü ve altılı olarak satın alınabilse de – çok fazla dereceye ulaşmaz.

Amacı, size uzun süre ılıman ve ılık bir sıcaklık sağlamaktır, bu gece boyunca kalır. Örneğin sabahın erken saatlerinde, dış hava sıcaklığı düştüğünde bile , kendinizi kaybetmeden rahat bir şekilde dinlenebilmeniz için mükemmeldir .

Buna karşılık, istediğiniz şey dakik ve daha yoğun bir sıcak çarpmasıysa, bu listede gördükleriniz gibi bir ısıtma yastığı tercih edin.

Buna karşılık, bu tür battaniyenin avantajı, vücuda nasıl bağlandıkları , ısının yorgan olarak bir ısıtıcı battaniye seçmenizden daha fazla doğrudan size ulaşmasıdır .

Sıcaklık üç seviyeye kadar düzenlenir. Tabii ki, bir zamanlayıcı olmaması üzücü. Buna karşılık 180 dakikada otomatik kapanması vardır . Daha fazla zaman istiyorsanız, tekrar manuel olarak açmanız gerekecektir.

Emniyet

Ayrıca, özellikle bir ısıtıcıda önemli olan aşırı ısınmayı da önler. Uyuyorsak ve sıcaklık çok yükseliyorsa, bunu bilmeyebiliriz, bu yüzden bu korumaya sahip olmak daha iyidir.

Medisana’nın ölçüleri tek kişilik yatak olsa da çift kişilik yatak üzerinde yatay olarak da kullanabilirsiniz, ısıyı sırt bölgesine odaklayabilirsiniz.Artıları

 • Yarı sert yapı
 • Otomatik kapanma
 • Yıkanabilir

Eksileri

 • zamanlayıcı yok
 • Arka arkaya sadece üç saat ısı
 • Tek kişilik yatak için

7. COSİ EV BATTANİYESİ

 Yatak için tasarlanmış elektrikli battaniyede 9 saat sürekli ısı

 • Boyut : 180 x 130 cm
 • Güç : 100-120W
 • Sıcaklık seviyeleri: 9

Cosi Home elektrikli battaniye, bir kış öğleden sonrasını kanepede geçirmeyi düşündüğünüzde hayal ettiğiniz şeydir. Ama aynı zamanda 180 x 130 cm ebadında, yatakta ısıtıcı battaniye olarak kullanmak için de aynısı geçerlidir .

Bu muhtemelen en mantıklı kullanımıdır, çünkü bir gece uykusu için mükemmel olan 9 saate kadar sürekli ısıya izin verir . Bu seçeneği seçerseniz, yanıkları önlemek için termometreyi minimumda bırakmayı unutmayın.

Sıcaklık ve zaman , çok sezgisel dijital uzaktan kumandasıyla kontrol edilir . Led ekranda sıcaklığı kırmızı, seçilen zamanı yeşil olarak görüyoruz.

Emniyet

Seçilen süre sonunda otomatik kapanma devreye girer . Bu, güvenlik konusunda endişelenmenize gerek kalmadan yatmadan önce de önemlidir.

Ayrıca Cosi Home markası tüm modellerinde battaniyeyi açtığınız andan itibaren devreye giren bir aşırı ısınma koruması entegre ediyor .

Sıcaklık

Burada dokuz seviyeye kadar ısı elde ediyoruz . Battaniyenin hızlı bir şekilde ısınmasını sağlamak için – boyutu nedeniyle çok kullanışlı bir şey – bir saat boyunca olabileceği H seviyesini ( Sıcak ) seçeceğiz .

Bu süreden önce başka bir sıcaklık seçmezsek, otomatik olarak L seviyesine (Düşük, İngilizce) geçecektir. Yine, kaza olmaması için bir güvenlik önlemidir .

Bu tür battaniyelerin maksimum düzeyde bile olsa çok fazla güce sahip olmadığını elbette unutmayın. Aksine, nazikçe ısınmak, dinlenmeye eşlik etmek ve uyurken üşümenizi önlemek için tasarlanmıştır.

Kumaş mikropolar makinede maksimum 40°C’ye kadar yıkanabilir . Evdeki çamaşır makinesine rahatça sığmıyorsa, tamburda çok fazla sıkmamak için endüstriyel bir çamaşır makinesine götürmek daha iyidir. Özellikle kumaş çok ince (belki çok fazla) olduğu için ve bükerken iç kablolara zarar verebilirsiniz. .

Özetle Cosi Home , özellikle geceleri ısınmadan tasarruf etmenizi sağlayacak güvenli ve etkili bir elektrikli battaniyedir .Artıları

 • çok güvenli
 • Arka arkaya 9 saate kadar ısı
 • çok hızlı ısınıyor

Eksileri

 • Düşük güç
 • Çok ince kumaş, kablolar dokunulduğunda fark edilir

8. TM ELEKTRON PEDİ 

  Alt sırt ve karın bölgesi için tasarlanmış bir ısıtma yastığı

 • Boyut : 29 x 69 cm
 • Güç : 100W
 • Sıcaklık seviyeleri: 3

Bel bölgeniz zayıf noktanızsa veya adet krampları çekiyorsanız, bu Electron TM aradığınız çözüm olabilir.

Aslında , bir cırt bant kullanarak ayarladığınız bir kemer gibidir , bu bize belirli bir hareket özgürlüğü verir (bir soketin yakınında olduğunuz sürece). Vücudu sarması ve aynı zamanda sağlam kalması için esnekliği doğru noktada bulduk.

Yumuşak, nefes alabilen malzemeden üretilmiştir ve çıkarılabilir kablo çıkarıldıktan sonra elde veya makinede yıkanabilir .

Kontrol manuel ve son derece basittir: sadece üç sıcaklık seviyesi arasında seçim yapmanıza izin verir . O kadar küçüktür ki çok çabuk ısınır, ancak aksine, kapatmayı programlamaya izin vermez (sadece bir açma / kapama düğmesi vardır). Buna karşılık, 90 dakikalık kullanımdan sonra kendi bağlantısını kesiyor .

Ayrıca , her zaman ilginç olan aşırı ısınmaya karşı korumaya sahiptir .

Kötü olan şu ki, örneğin omuzlar için başka bir kullanım vermek isterseniz, şekli sizin için kolay olmayacak. Bu TM Electron’u yalnızca bel bölgesinde kullanacağınızdan çok eminseniz alın .Artıları

 • Kemer bölgesi için özel tasarım
 • İyi form
 • Basit kullanım
 • Yıkanabilir

Eksileri

 • Vücudun diğer bölgelerinde kullanılmak üzere tasarlanmamıştır.
 • Otomatik kapanma yok

9. ATMOKO PEDİ

  Sırtınızın ve omuzlarınızın şekline uyan ısıtma yastığı

 • Boyut : 60 x 85 cm
 • Güç : 120 W
 • Sıcaklık seviyeleri: 3

Amotko, tipik kare battaniye yerine , omuzları şal olarak da koruyan, arkaya hareket etmeden mükemmel uyum sağlayan bir yapı sunuyor .

Bu nedenle, terapötik bir işlev için açıkça tasarlanmıştır: sırt rahatsızlığınız veya yaralanmalarınız varsa, bu harika bir seçenektir.

Ancak boyun bölgesinde ısı direnci olmadığını unutmayın . Yani battaniyenin hareket etmesini engellediği için ısınır ama orada elektrik ısısı yoktur.

Üreticinin mantığı, bu şekilde aşırı ısınmadan kaçınılmasıdır, ancak bunu çok net   görmesek de: Bu seçeneğe sahip şal şeklinde başka modeller de var. Bununla, evet, sırtın geri kalanını ısıtmak için vazgeçiyorsun.

Bu ısıtma yastığı , üç ayar pozisyonuna izin veren tokalarla boyna ve bir bornozunkine benzer 60 cm’lik bir kemerle kalçalara sabitlenir .

Çıkarılabilir güç regülatörüne bağlantı parçasının bulunduğu yer de pek inandırıcı değil: Alt kısmın bir tarafında, uzanırsanız can sıkıcı olabilir. Her neyse, bu soruna iyi bir çözüm yok çünkü o parça çok önemli.

Konfor

Her durumda, örneğin oturarak çalışmak çok rahat . Tamamen açarsanız, aynı zamanda bir şekerleme için, sırt ortasından uyluk ortasına kadar uzanan veya bacak bölgesini ısıtan bir elektrikli battaniye görevi görür.

Kısacası Amotko, belirli durumlarda daha fazlasını elde edebileceğiniz sırt ve omuz bölgesi için özel bir battaniyedir.Artıları

 • Sırt ve omuzlar için özel tasarım
 • Iyi kavrama
 • Aşırı ısınma koruması

Eksileri

 • Yatarsanız can sıkıcı adaptör
 • Servikal bölgede ısı yok

10. MİSİKİ PEDİ

 Kuru ve ıslak ısı uygulamak için iyi boyutta bir ısıtma yastığı

Boyut: 30 x 60 cm

Güç:  100W

Sıcaklık seviyeleri : 4

 fiyatı gör Bu Misiki pedinin kumaşı , elektrikli battaniyelerin tipik kuru ısısına ek olarak nemli ısıyı kullanmamızı sağlar ; Sırf bunun için bile bir göz atmaya değer.

Islak versiyonu kullanmak için önerilen sistem çok basittir: battaniyeyi ıslatmadan nebulize etmek için bir sprey kullanın , flanelinizin bundan zarar görmeyeceği konusunda gönül rahatlığıyla.

Diğer özelliklere bakalım:

 • 40⁰ ile 60⁰ arasında açma / kapama düğmesi, zamanlayıcı ve 4 sıcaklık seviyesi ile dijital kontrol
 • Isının tüm yüzeye ulaşması için kablolamanın iyi dağılımı
 • İstenilen sıcaklığa hızlı erişim
 • Vücudun herhangi bir bölgesinde kullanılabilecek iyi boyut

Güvenliğe bakarsak, yalıtkan bir PVC katmanımız (battaniyeyi ıslakta kullanırsak ilginç), iki saat içinde otomatik kapanma (tek dezavantajımız bu: daha fazla olabilir) ve aşırı ısınmaya karşı korumamız var.

Ve daha net görebilmeniz için CE, GS ve RoHS sertifikalarına sahiptir.

Misiki’yi her türlü yaralanma veya rahatsızlıkla kullanılabilecek çok yönlülüğü nedeniyle çok seviyoruz : iki tür ısı, iyi boyut, kullanım kolaylığı ve yeterli güvenlik önlemleri.Artıları

 • Islak veya kuru ısı ile kullanım için
 • İyi ölçü
 • Kalite ve güvenlik sertifikaları
 • Yıkanabilir
 • Dijital uzaktan kumanda

Eksileri

 • Sadece iki saat sürekli ısı
 • Çıkarılabilir kapak yok

ÖNERİLEN MODELLER

EN İYİ KALİTE-FİYATLI ELEKTRİKLİ BATTANİYE: ENTİL

 fiyatı görBu Entil elektrikli battaniyeyi gerçekten seviyoruz çünkü hem kanepe hem de yatak için iyi bir boyut .

Ayrıca, birçok sıcaklık seviyesi arasında seçim yapmamızı sağlar ve bir zamanlayıcı içerir.

Renk, onu az yıkamamız gerektiği anlamına gelir . Çamaşır makinesine koyabilirsiniz, ancak yıkanabilir olmasına rağmen, üreticiler bunu beş defadan fazla yapmanızı önermezler.

Satış sonrası hizmet de bir artı çünkü battaniyeyi test etmek için 30 gününüz var ve sizi ikna etmezse sorunsuz iade edebilirsiniz. Buna tipik iki yıllık garantiyi ekliyoruz ve bu alanda zaten kapsanıyoruz.

Boyutuna ve performansına göre uygun fiyatıyla Entil elektrikli battaniye bu kategoride kazananımız oldu.

EN İYİ ELEKTRİKLİ BATTANİYE : BEURER TS26

 fiyatı görTüm istediğiniz sizi dışarıdan korumak için rahat yatağınızı bulmaksa, bu Beurer gibi bir elektrikli battaniye en iyi seçenektir.

Isıtıcının dokunduğu mikrofiber taze, yumuşak ve iyi nefes alır ve iyi bir güvenlik sistemine sahiptir, geceyi üzerinde yatarak geçirdiğimiz için çok değerli bir şeydir.

Ama gelelim bizi en çok ilgilendiren ve bunu bizim tavsiyemiz yapan şey: Yatağın her iki tarafında sıcaklığı bağımsız olarak düzenleme imkanı .

Beurer battaniye ile kendinizi birçok tartışmadan kurtaracaksınız ve herkes ideal sıcaklığında rahat bir şekilde uyuyacak.

Alt sırt, tüm sırttan en çok acı çeken bölgelerden biridir. Genellikle orada ağrınız varsa, ihtiyacınız olan şey TM Electron’un bu modelidir.

Ve sorun sırt değil de karın ise (örneğin adet sancısı çekiyorsanız) bundan da faydalanacaksınız.

Onun geniş bant şekli ve cırt ayarı belli hareketlilik korurken mümkün, sabit bir ısı kaynağı sağlamak için yapmak.

Aşırı ısınmaya karşı koruma ve otomatik kapanma, kafamız karışması durumunda da takdire şayandır, çünkü bu tip pedler her zaman vücuda çok yakın kalmaktan dolayı pek hava almaz.

TM Electron, belirli bir soruna özel bir çözüm sunar : kas rahatsızlığını önlemek için alt sırtınızı gevşetin.

EN İYİ SERVİKAL PED: 

Mobiclinic ısıtma yastığı, kablonun kenar boşluklarında özgürce hareket edebilmeniz için çıtçıtlı düğme ayarıyla omuzları ve boynu kaplayacak şekilde tasarlanmıştır . Dokunma çok yumuşak ve daha da rahat hale getirmek için yastıklı.

Isıyı bu kadar merkezileştirerek, o bölgedeki kasları aşırı yükleme eğilimindeyseniz, örneğin bilgisayar başında saatlerce oturuyorsanız, harikadır.

Özellikle bir krema ile birleştirirseniz, kontraktürleri veya kamçıyı hafifletmek için de iyi olacaktır. Bu durumda  yıkanabilir olduğunu unutmayınız , regülatör düğmesinin fişini çekmeniz yeterlidir.

Ayrıca açarsanız, belinize veya karnınıza yerleştirmenize yardımcı olur.

Kumanda sadece ısı seviyelerini (sıfırdan üçe) ayarlamanıza izin verir ve 90 dakika sonra otomatik olarak kapanır .

Tipik “her ihtimale karşı” elektrikli battaniye istiyorsanız, Mobiclinic aradığınız şey olmayabilir. Ancak zayıf noktanız sırtın üst kısmı ve boyun ise, bundan çok şey çıkarabilirsiniz.

EN İYİ ELEKTRİKLİ PED:

 • Para için iyi bir değer
 • Büyük beden
 • Altı sıcaklık seviyesi (normalden daha yüksek)
 • çok hoş bir dokunuş
 • Hareket kabiliyetini kolaylaştıran oldukça uzun kablo

Bir zamanlayıcıya sahip olmadığı doğrudur, ancak otomatik kapanması vardır ve genel olarak, küçük bir elektrikli battaniye için işlevini fazlasıyla yerine getirir … ve bize diğerlerinden biraz daha fazlasını verir . MaxKare, en iyi ısıtma yastığı için bizim seçimimizdir.

EN İYİ ELEKTRİKLİ BATTANİYELERİN KARŞILAŞTIRILMASI

Aşağıdaki tabloda, bu kılavuzda analiz edilen en iyi elektrikli ped ve battaniyelerin tam bir karşılaştırmasını bulacaksınız.

EN İYİ ELEKTRİKLİ BATTANİYEYİ SATIN ALMA REHBERİ

Isı vücudumuzda vazodilatör ve analjezik etki yaratır ve ayrıca kan basıncını düşürür. Bu nedenle, bir elektrikli battaniyenin işlevi, ısı üretmekten terapötik kullanım için kullanmaya kadar uzanır . Kullanımına bağlı olarak, bir model veya diğerini seçeceğiz.Biliyor musun…Elektrikli battaniyeniz on yıldan daha eski ise yenilemeniz tavsiye edilir.   Birleşik Krallık’ta yapılan bir araştırma , elektrikli battaniyenin neden olduğu yangınların %99’unda bunun eski bir model olduğunu belirtiyor.Ya elektrikli battaniyenizi yenilemek istiyorsunuz ya da evinizde yok diye bu satın alma rehberini sizin için en uygun olanı seçip daha sonra bakımını yaparak uzun ömürlü olması için hazırladık. zaman.

ELEKTRİKLİ BATTANİYE ÇEŞİTLERİ

Aradığınız şeye bağlı olarak, birkaç elektrikli tekstil seçeneğiniz var:

Elektrikli pedler

Elektrikli battaniyeler de denir ve muhtemelen bir tane almayı düşündüğünüzde aklınıza gelen ilk şeydir: bir yatak battaniyesinden daha az yüzeye sahipler, genellikle dikdörtgen şeklindedirler ve genellikle belirli bir alana ısı vermek için tasarlanmıştır. sırt, karın veya bacaklar.

Elektrikli battaniye

Tipik yatak örtüsü, ancak daha fazla ısı vermek için dahili bir dirence sahiptir. Bir olarak kullanabilirsiniz geceleri kapağında veya koltukta kendinizi kapsayacak şekilde .

Elektrikli battaniye

Yatak ve alt çarşaf arasına yerleştirilerek yatağa girdiğinizde sizi saran sıcak bir yüzey oluştururlar. Battaniyelerden daha az ısınma eğilimindedirler, çünkü amaçları düşük bir ısı kaynağı sağlamak, sadece siz dinlenirken sıcaklığı korumaktır.

Yumuşaktırlar, ancak aynı zamanda hareket etmelerini veya üzerinde yatarken rahatsız eden kırışıklıklar oluşturmalarını önlemek için diğer elektrikli battaniyelerden daha serttirler.

Lomber veya servikal pedler

Belirli yaralanmalar veya rahatsızlıklar için. Vücudun ısınmak istediğiniz bölgesine uyum sağlar ve hareket etmemesi için ayarlanabilir kayışlarla sabitlenir.

Normalde üç tip görülür:

 • Bel , kemer şeklinde. Karın bölgesinde ısı istiyorsanız da uygundurlar.
 • Boyun ve omuzlara uyum sağlamak için şal şeklinde servikal .
 • Lomber ve servikal, sırtın şekline uyum sağlarlar ve omuzlardan alt kısma kadar örterler.

ELEKTRİKLİ BATTANİYE SATIN ALMAK İÇİN NELERE DİKKAT ETMELİSİNİZ?

Birkaç temel faktör vardır:

Emniyet

Elektrikli battaniye ancak vücuda takılırsa etkilidir ve üzerinde saatlerce kalabilir, bu nedenle güvenliğimizi garanti eden maksimum sayıda elemanla seçmek önemlidir.

En azından, aşırı ısınma korumasına ve açıkken uykuya dalarsanız kendini kapatmasını sağlayan otomatik bir kapanmaya sahip olmalıdır .

Bazı modellerde daha kısa çalışma sürelerine izin veren bir zamanlayıcı bulunur ; örneğin, cildiniz ısıyı kötü bir şekilde tolere ederse önemlidir.

Özellikle nemli ısıya ihtiyacınız varsa, kablo daha da güçlendirilmelidir (bazılarında bir PVC yalıtım tabakası vardır). Elektrik ve suyun iyi bir kombinasyon olmadığını zaten biliyorsunuz.

Güç

Genellikle 60 ile 180 W arasında değişir . Elektrikli battaniyeyi düşük güçlü bir ısı kaynağı olarak düşünün: Kendinizi yakma riskini almak istemiyorsanız daha fazlasına ihtiyacınız yok.

Güç fark edilir, evet, battaniyeyi açtığınızda istenen sıcaklığa daha hızlı ulaşmak söz konusu olduğunda.

Her durumda, bir elektrikli battaniye çok az kullanır (geleneksel bir ampul gibi), bu nedenle elektrik faturası hakkında endişelenmeden özgürce seçim yapın.

Sıcaklık

Önceki argümanda ısrar ediyoruz: çok yoğun bir ısıya ihtiyacınız yok . Aslında uzun süre vücudunuza uygularsanız size zarar verebilir.

Bazı pedler 65⁰’ye kadar çıkarken, daha büyük battaniyeler tipik olarak 20 ile 45 between arasında değişir. Sayıdan çok kullanım hissine kapılmayın: zorlamadan rahat olmaya çalışın.

Aslında, çoğu model size notları düzenleme seçeneği sunmaz, sadece birkaç seviye sunar .

Elbette direncin battaniyenin tüm yüzeyine dağıldığına dikkat edin ; basit modeller bunu sadece merkezde yapar.tavsiyeElektrikli battaniyenizin artık eşit derecede ısınmadığını fark ederseniz, şimdi değiştirme zamanı.

Komut ve programlama

Elektrikli battaniyeler genellikle çok basit bir kontrole sahiptir : açma / kapama düğmesi, sıcaklık seviyeleri ve varsa kapatma programlaması.

Evet, dijital ve analog arasında seçim yapabilirsiniz .

Bir çift kişilik yatak için ise, her iki yanında birer bağımsız kumanda bulunan battaniyeyi satın alma seçeneğiniz vardır. Böylece her kişi sıcaklığı beğenisine göre düzenler.

Dış kumaş

Şu anda, yalnızca bazı küçük elektrikli pedler, belirli bir anda herhangi bir rahatsızlığınız olduğunda kullandığınız bir kılıfla birlikte gelir.

Bunun nedeni, genellikle kumaşı lekeleyen kremlerin kullanımıyla birleştirilmesidir . Boyutu ne olursa olsun, vereceğiniz olağan kullanımsa, yıkanabilir kılıflı bir tane bulmak daha iyidir. Isının geçmesine izin vermek genellikle iyidir ve hoş bir dokunuşa sahiptir.

Kılıfı yoksa en normal olanı çamaşır makinesine atabilmenizdir (önce elektrik kablosunu çıkararak), ancak yıllarca dayanmasını istiyorsanız yıkama sayısını sınırlamak daha iyidir.

İstediğiniz geleneksel bir kanepe veya yatak örtüsü ise, ancak elektrik direncine sahipse, çıkarılabilir kapağı olan bir tane bulmanız nadirdir. Mantıklı: Battaniye ile vücudunuz arasına ne kadar çok eşya koyarsanız, o kadar çok ısı kaybedersiniz.

Bu nedenle büyük battaniyeler , dokunuşa hoş gelen sıcak kumaşlar , koyun derisi tarzı veya şeftali teni kullanır. Bazıları çift dokuya sahiptir: dışta daha estetik ve içeride daha sıcak.

Bu tür büyük battaniyeler, kapatıldıklarında bile kendilerini ısıtırlar.

Tekstile bakıldığında nefes alabildiğini, kullanımla top yapmadığını, bakımının kolay olduğunu ve deforme olmadığını veya renginin solmadığını teyit etmekte fayda var.

Kenarların yuvarlatılmış olduğunu ve dikişlerin iyi bittiğini de dikkate almalıyız.

Her durumda, battaniyenin yıkanabilir olmasıyla ilgileniyoruz evet veya evet . En azından elle, ama çamaşır makinesinde daha iyi. Hemen hemen tüm modeller bu seçeneği sunar. Battaniye çok büyükse, tamburda çok sıkı olmaması için endüstriyel bir çamaşır makinesine götürmekte fayda var. Bu şekilde kullanım ömrünü uzatacaksınız.

Daha sıcak bir şey arıyorsanız estetik önemli değil, bu yüzden üstte sıcak bir kumaş olması yeterli. Arada bir sayfa olacağını düşünün.

ELEKTRİKLİ BATTANİYENİZİ SEÇERKEN DİKKAT ETMENİZ GEREKEN DİĞER DETAYLAR

İspanyolca talimatlar

Elektrikli battaniye talimatları karmaşık değildir, ancak doğru kullanım için bunlara bir göz atmak her zaman iyidir .

Genellikle size sıcaklık seviyesini bir süre maksimuma ayarlamanızı ve ardından istediğiniz sıcaklığa düşürmenizi söylerler.

Talimatlara uymazsanız, battaniyenin iyi çalışmadığını veya ısınmasının uzun sürdüğünü düşünebilirsiniz.

Kablo bağlayıcı konumu

Kablo, battaniyeye dikilmiş küçük bir adaptöre takılır: nerede olduğuna iyi bakın. Bazı dönüşler uzanırken rahatsızlıktan kaynaklanır .

Battaniye çift ve çift topuzlu ise yatağın her iki yanında birer dantel olmalıdır.

Kablo uzunluğu

Uzatma kablosu koymaktan kaçınmak istiyorsak, ortalama iki metre makul . Çok gibi görünüyor, ancak bir kanepeye götürürsek, fişin düşündüğümüz kadar yakın olmadığını çabucak anlayacağız.

Ağırlık ve boyut arasındaki ilişki

Bu özellikle büyük battaniyeler için önemlidir. Üzerinde biraz ağırlıkla uyumayı sevenler ve hafifliğe çok değer verenler var.

Yatağın altına giren yarı sert elektrikli battaniyeler için kriter genellikle tam tersidir. Biraz ağırlık onu daha dengeli hale getirecek ve daha az hareket edecektir.

Sessiz ol

Elektrikli battaniyeler genellikle dinlenme ile ilişkilendirilir ve sessizlik hoş karşılanır.

Bazı kontroller , açıldığında, sıcaklığı değiştirdiğinizde veya zamanlayıcıyı ayarladığınızda bip sesleri içerir . Eğer öyleyse, çok yumuşak olmalılar: can sıkıcı olmadıklarını kontrol edin.

El cebi

Çok yaygın değil ama bazı battaniyelerde var.

Özellikle vücut ısısını düzenlemekte güçlük çeken yaşlı insanlar için ilginçtir .

ELEKTRİKLİ BATTANİYENİZİN BAKIMI NASIL YAPILIR?

Bir termal battaniyenin kullanımı çok basit olmasına rağmen, ondan en iyi şekilde yararlanmak ve kullanım ömrünü uzatmak için bazı ipuçlarını takip etmeniz önerilir. Bunlar bazıları:

 Hızlı bir şekilde ısınması için on dakika yüksekte açın, ardından düşük ayarda tutun .

 Sıcaklık seçimini tekrar tekrar değiştirmeyin . Birincisi, kumanda bir oyuncak olmadığı için ve ikincisi, bu şekilde kumandalar daha uzun süre dayanacağı için. Ayrıca, ısı dirençlerini zorlamayın.

 Denetleyiciyi battaniyenin altına koymaktan kaçının . Böylece fazla ısınmaz. Yüklerseniz yedek parça bulmanın çok zor olduğunu düşünün: muhtemelen tüm battaniyeyi değiştirmeniz gerekecektir.

Katlanmış elektrikli battaniyeye oturmazsınız . Bunu yaparsanız, iç ısıtma kablosunun bozulması, aşırı ısınmaya karşı korumanın etkinleştirilmesi ve battaniyenin çalışmamasına neden olma riskiyle karşı karşıya kalırsınız … bazen sonsuza kadar.

Güç regülatörünü serbest bırakırken veya takarken her iki bağlantı parçasını parmaklarınızla tutun . Her şeyden önce, bağlantı portuna zarar vermemek için kabloyu kuvvetle çekmekten kaçının.

Mümkün olduğunca az ve düşük devirde yıkayın . Bu şekilde size çok daha uzun süre dayanacaktır.

Kurutma makinesini kullanmayın. Battaniyenizi yıkadıktan sonra en kısa sürede çamaşır makinesinden çıkarın ve mümkün olduğu kadar gergin (sarkmadan) havaya kaldırın. Fişi prize takmak için tamamen kurumasını bekleyin.

Dolapta katlanmış veya yuvarlanmış olarak saklayın. Orijinal ambalajını ve üstüne ezecek bir şey olmadan kullanmaya çalışın. Ne kadar az buruşuk olursa, iç dirençler o kadar çok takdir edecektir.