AirPods Max Spatial Audio

En İyi AirPods Max Özellikleri

AirPods Max'in En İyi Özellikleri

Apple bugün, birinci sınıf kulak üstü kulaklıkları olan AirPods Max’i duyurdu. Diğer tüm Apple ürünleri gibi, AirPods Max de gerçekten devrim niteliğindedir ve diğer premium kulaklıklarda bile nadir bulunan bir dizi yeni özelliği barındırır. Aşağıda, AirPods Max’in en iyi özelliklerinden bazılarına bir göz atın.

AirPods Max sadece ağız sulandıran 549 dolarlık bir fiyat etiketi ile gelmiyor. Ayrıca, Sony WH-1000XM4, Bose QC 35II ve daha fazlası gibi diğer popüler kulak üstü kulaklıklardan çok daha iyi olmalarını sağlayan bir dizi benzersiz özellikle birlikte gelirler. Birçok yönden Apple, AirPods Max ile birinci sınıf kulak üstü kulaklıkların sınırlarını zorladı. Nasıl? Aşağıdaki benzersiz özelliklerinden bazılarına göz atın.

AirPods Max’in En İyi Özellikleri

Otomatik Açma / Kapama

AirPods ve AirPods Pro gibi, AirPods Max de otomatik kulak algılama özelliğine sahiptir. Kulaklıkları kılıfından çıkarın, başınızın etrafına koyun ve otomatik olarak açılacaktır. Benzer şekilde, kulaklıklar çıkarılıp birlikte verilen kasaya yerleştirildiğinde, pil ömürlerini korumak için ultra düşük güç moduna gireceklerdir. Kulaklıklardan birini kafasından çıkardığınızda, müzik çalma da otomatik olarak duraklatılacaktır.

Aktif Gürültü Engelleme

AirPods Pro ve diğer birçok birinci sınıf kulak üstü kulaklık gibi, AirPods Pro da Aktif Gürültü Engelleme özelliğine sahiptir. Apple’ın ANC teknolojisinin AirPods Pro’da ne kadar iyi olduğu göz önüne alındığında, AirPods Max’te daha da iyi olacak. Bu, kulaklığı taktığınızda çevredeki tüm gürültüyü engelleyeceği ve iptal edeceği anlamına gelir, böylece kendinizi dinlediğiniz müzikte tamamen boğabilir ve keyfini sonuna kadar çıkarabilirsiniz. Uzun mesafeli uçuşlar yapma eğilimindeyseniz, AirPods Max’teki ANC kesinlikle işe yarayacaktır.

Şeffaflık Modu

AirPods Pro serisinin bir başka özelliği de AirPods Max’te var. Kulaklıklar, Şeffaflık moduna sahiptir, böylece kullanıcıların müzik ve çevrelerindeki ortamdan gelen sesleri de dinlemelerine olanak tanır. Bu mod, caddede yürürken veya çevrelerinden haberdar olmaları gereken bir ortamda mükemmeldir.

Özel Gürültü kontrol düğmesi kullanılarak AirPods Max’te ANC ve Şeffaflık modu arasında hızla geçiş yapılabilir.

AirPods Max Uzamsal Ses

Uzaysal Ses

Apple, iOS 14 güncellemesiyle AirPods Pro’ya birçok kişi tarafından kara büyü olarak nitelendirilen Mekansal ses desteği ekledi. Spatial Audio ile AirPods Max, 3 boyutlu bir alanda kafa hareketini izlemek ve sesi sanal olarak buna göre yerleştirmek için jiroskop ve ivmeölçerden gelen verileri kullanır.

AirPods Max, sesleri bir alanda hemen hemen her yere yerleştirmek için dinamik kafa izleme özelliğine sahip uzamsal sesi kullanarak 5.1, 7.1 ve Dolby Atmos olarak kaydedilen içerik için etkileyici, sinema benzeri bir deneyim sunar. AirPods Max ve iPhone veya iPad’de jiroskop ve ivmeölçeri kullanarak, uzamsal ses bir kullanıcının kafasının ve cihazın hareketini izler, hareket verilerini karşılaştırır ve ardından ses alanını yeniden eşler, böylece kullanıcı bile olsa cihaza bağlı kalır. kafa hareketleri.

Uzamsal sesi kelimelerle tarif etmek zordur ve onu bir kez deneyimledikten sonra ne kadar büyülü olduğunu anlayacaksınız.

Mükemmel Ses Kalitesi

AirPods Max’in incelemeleri henüz çıkmamış olsa da, kulaklıkların Apple tarafından olağanüstü ses kalitesi sağlayacak şekilde tasarlandığı açık. Kulaklıklar, zengin ses ve bas sağlayabilen 40 mm dinamik sürücüye sahiptir. Daha da etkileyici olan şey, Apple’ın benzersiz bir çift neodim halkalı mıknatıs motoru sayesinde AirPods Max’in tüm duyulabilir aralıkta tam ses seviyesinde yüzde 1’den daha az bir toplam harmonik distorsiyon sağlayabileceğini iddia etmesidir.

Son derece Rahat

Üst düzey kulak üstü kulaklıklarla ilgili sorunlardan biri, uzun süre takmaktan rahatsız olmalarıdır. Apple, AirPods Max ile bu konuya azami özen gösterdi. Baş bandını saran, nefes alabilen örgü ağdan yapılan ve kişinin kafasındaki baskıyı eşit olarak dağıtmaya yardımcı olan bir kanopi vardır. Paslanmaz çelik çerçeve, rahat bir deneyim için yumuşak dokunuşlu malzeme ile sarılmıştır. Kulaklıklar ayrıca, düzgün bir şekilde uzanabilmeleri ve istenen pozisyonda oturabilmeleri için teleskopik kollara sahiptir.

Her bir kulak kabı anotlanmış alüminyum ile kaplanmıştır ve birinin birbirinden bağımsız olarak döndürülmesine izin veren bir mekanizmaya sahiptir. Son olarak Apple, “yastığa benzer yumuşaklık” sağlamak için kulak kapaklarının içinde ağ örgülü bir kumaş kullanıyor.

Dijital Taç

Çoğu üst düzey kulak üstü kulaklıkta, kullanıcılar hareketleri kullanarak veya dokunmatik düğmelere dokunarak ses seviyesini ve müziği çalmayı kontrol edebilir. Bununla birlikte, kulaklıkların hareket etmesine neden oldukları veya sadece sezgisel olmadıkları için gerçekten ideal bir mekanizma değildir. Apple, AirPods Max’te Apple Watch’ta görülenle aynı Digital Crown’u kullanarak bu sorunu çözüyor. Digital Crown’u kullanarak ses seviyesini hızla değiştirebilir, müzik parçalarını atlayabilir, aramaları cevaplayabilir veya Siri’yi etkinleştirebilirsiniz.

AirPods Max Digital Crown

Yıldırım bağlantısı

AirPods Max’in bir USB-C konektörüne sahip olmasını umuyorsanız, hayal kırıklığına uğramaya hazırlanın. Kulaklıklar, şarj amacıyla bir Lightning konektörüne sahiptir. Burada, kulaklıkların form faktörü göz önüne alındığında anlaşılabilir bir kablosuz şarj yoktur.

Hızlı şarj

Apple, ANC açıkken AirPods Max için 20 saatlik müzik çalma süresinden alıntı yapıyor. Bununla birlikte, kulaklıkları düşük güçte bulursanız, yalnızca 5 dakika şarj edebilirsiniz ve 1,5 saatlik müzik çalma sağlayacak kadar iyi olacaktır.

Beş Renk

AirPods ve AirPods Pro’nun aksine Apple, AirPods Max’i beş çarpıcı renkte sunuyor. Buna Uzay Grisi, Gümüş, Gök Mavisi, Yeşil ve Pembe dahildir.

Android Desteği Yok

AirPods Max, Bluetooth 5.0 özelliğine sahipken, Apple dışındaki diğer cihazlarla çalışmayacaktır. Bu, AirPods Max’i Android cihazınız veya Windows tabanlı PC’nizle kullanamayacağınız anlamına gelir.


AirPods Max hakkında ne düşünüyorsunuz? Yukarıdaki özelliklerin 549 dolarlık fiyat etiketini haklı çıkardığını düşünüyor musunuz? Yoksa Apple’ın fiyatlandırması konusunda aşırıya kaçtığını mı düşünüyorsunuz? Bir yorum bırakın ve bize bildirin!