Edge’in InPrivate Modunda Bir Uzantı Nasıl Etkinleştirilir

Mor Üzerinde Microsoft Edge Logosu

Varsayılan olarak Microsoft Edge, istenmeyen gizlilik sızıntılarını önlemek için InPrivate modunda uzantıları devre dışı bırakır. Ancak bazen gizli kalırken bir uzantı kullanmanız gerekebilir. Öyleyse, özel tarama modunda etkinleştirmek ve genişletmek kolaydır. Nasıl yapacağınız burada.

İlk önce Edge’i açın. Herhangi bir Edge penceresinde, menü düğmesini (üç nokta) tıklayın ve “Uzantılar” ı seçin.

Edge'de, üç nokta düğmesini tıklayın ve ardından "Uzantılar."

Uzantılar sekmesinde, yüklediğiniz her uzantının bir listesini göreceksiniz ve her birinin kendi kutusu olacaktır. InPrivate modunda etkinleştirmek istediğiniz uzantıyı bulun ve uzantı açıklamasının hemen altında bulunan küçük “Ayrıntılar” bağlantısını tıklayın.

Edge uzantıları listesinde, "Detaylar" bağlantı.

Uzantının ayrıntılar ekranında aşağı kaydırın ve “InPrivate’ta İzin Ver” in yanındaki kutuyu işaretleyin. Bu, uzantının özel tarama sırasında kullanılmasını sağlayacaktır.

Uyarı: Bu kutuyu işaretledikten sonra, uzantı potansiyel olarak tarama geçmişinizi toplayabilir ve üçüncü bir tarafla paylaşabilir, bu nedenle bu özelliği açmadan önce uzantıya kesinlikle güvendiğinizden emin olun.

Edge uzantısı ayrıntılarında, yanındaki kutuyu işaretleyin. "InPrivate'a izin verin."

Değişiklik hemen yürürlüğe girecektir. Özel göz atarken diğer uzantıları kullanmak isterseniz, Uzantılar ekranına dönmek için bir kez geri basın ve InPrivate modunda etkinleştirmek istediğiniz her uzantı için bu adımları tekrarlayın.

Bitirdiğinizde, Uzantılar sekmesini kapatın. Bir InPrivate penceresini bir sonraki açışınızda, etkinleştirdiğiniz uzantıların artık o pencerede de çalıştığını fark edeceksiniz. Mutlu gezintiler!

İLİŞKİLİ: Windows 10’da Microsoft Edge’i Her Zaman InPrivate Gözatma Modunda Başlatma