Dyo yeni beliz rengi ile boyanmış duvar

Duvarlarınızı Orijinal Bir Şekilde Boyamak için 5 Püf Noktası

Duvarlarınızı boyamak ve dekore etmek söz konusu olduğunda, beliz rengi, dyo yeni beliz, dyo beliz rengi yorumları, beliz rengi duvar boyası iki seçeneğiniz vardır: Birincisi, onları düz ve standart renklerde boyamak için geleneksel yöntemleri takip edin ve diğeri, evinize modern ve farklı bir dokunuş katmak için resme bazı dekoratif teknikler ekleyin. .

Her iki seçenek de eşit derecede geçerlidir, ancak ev ortamını yenilemek ve ikincisini seçmek istiyorsanız, bu makalede evinizi en son modayla dekore etmek için size bazı fikirler vereceğiz. Dikkat edin, başlıyoruz!

beliz rengi, dyo yeni beliz, dyo beliz rengi yorumları, beliz rengi duvar boyası, dyo beliz rengi ile boyanmis duvar, dyo yeni beliz rengi nasıl, yeni beliz dyo, dyo beliz, beliz boya rengi, dyo beliz rengi, dyo yeni beliz rengi ile boyanmis duvar, yeni beliz rengi ile boyanan evler,
 • 1. Duvarlarınızı doku ve efektlerle boyayın
  • 1.1. Dokular oluşturmak için efekt silindirlerini kullanın
  • 1.2. Sünger veya bezle bol dökümlü bir efekt yaratın
  • 1.3. Elyaf süpürge (tırmıklama tekniği) ile rastgele çizgilere dayalı dokular oluşturun
 • 2. Tek bir duvarı şeritler halinde boyayın
 • 3. Duvarlarınızı saten ve mat boya kullanarak boyayın
 • 4. Karton şablonlar kullanarak dekorasyon desenleri oluşturun (geri dönüştürülürse o kadar iyidir)
 • 5. Tek bir duvarı başka bir renge boyayın
 • 6. taki en iyi plastik boyaları ve emayeleri keşfedin

1. Duvarlarınızı doku ve efektlerle boyayın

Pürüzsüz ve tekdüze yüzeyler size göre değilse, bezler, paçavralar veya süngerler gibi günlük eşyaları kullanmak , duvarlarınıza doku eklemek ve onlarla oynamak için iyi bir fikirdir . Bu nesneleri, güzel özel efektler yaratan desenlerde “duvarı boyamak” için kullanabilirsiniz.

Göreceğimiz farklı durumlarda, duvarı açık renklerle dekore etmek istediğiniz bir varsayımdan başlayacağız. Neden bunu söylüyoruz? Çünkü efekti yaratmadan önce, duvarı , efekt için arka plan görevi görecek plastik bir boya ile düzgün ve eşit bir şekilde boyamalısınız . Duvarınızda hakim olmasını istediğiniz tonlara bağlı olarak bu arka plan açık renkler (beyaz, bej, krem ​​vb.) Veya daha koyu renkler (mavi, yeşil, gri vb.) Olabilir. Arka plan için seçtiğiniz plastik boya, elde etmek istediğiniz bitişe ve parlaklığa bağlı olacaktır.

Öte yandan, arka planda etki yaratmak için, çok çeşitli renklerde mevcut olduğundan ve boyama sırasında size çok yönlülük sağlayacak olan kullanmanızı tavsiye ederiz.

1.1. Dokular oluşturmak için efekt silindirlerini kullanın

Arka plan zaten beyaza boyanmışken, efekti yaratacağınız boyayı dozlamak için bir kova kullanın. İdeal olarak, beyaz arka planla kontrast oluşturan bir renk seçmelisiniz , böylece efekt kayda değerdir. 

Bir saç rulosu alarak, çok fazla yüklemeden boya ile emprenye etmek için kovaya yerleştirin. Ardından tek geçişte duvarı boyayıp arka planın görünmesine izin vereceğiz . Yani tek bir rengin kalmasına izin vermeyin, bunun yerine bir bakıma “yarı saydam” bir görünüme sahip olun.

Duvar halihazırda boyanmış ve boya kurumadan, istediğimiz efekti veren dekoratif desenleri oluşturmak için bir efekt silindiri alma zamanı gelmiştir. Önceden yapılmış olan bu silindirleri satın alabilir veya örneğin kumaşlarla kendiniz yapabilirsiniz. Bu stilde bir rulonuz yoksa başka bir seçenek, rastgele ve düzensiz desenler oluşturmak için bir fırçayla oynamaktır . İşte bu yöntemle oluşturulmuş bir doku örneği:

1.2. Sünger veya bezle bol dökümlü bir efekt yaratın

Bu tekniği kullanmak için, sabırlı olmanız ve elinizde geniş gözenekli bir sünger veya kumaş olması gerekir (olukların boyutu ne kadar değişkense, etkimize o kadar fazla “rastgelelik” verecektir).

Önce süngeri veya bezi suyla nemlendirin, ardından tek katmanlı boyayla ıslatarak efekt oluşturmaya başlayın . Duvara hafif dokunuşlar yapacağız ve işi duvar tamamen süslenene kadar tüm yüzeye dağıtacağız. Bu sonucun bir örneğini görmek ister misiniz?

1.3. Elyaf süpürge (tırmıklama tekniği) ile rastgele çizgilere dayalı dokular oluşturun

Bu teknikle, sadece bir fiber süpürge veya sert kıllı bir fırça kullanarak çizgili dokular oluşturabilirsiniz. Devam etmenin yolu öncekilere çok benzer. Arka plan istediğiniz renge boyanır ve arka planla iyi kontrast oluşturan bir renk kullanılarak tek kat boya uygulanır. Kurumadan önce, çizgileri oluşturmak için süpürgeyi kullanın. Onlara dikey veya yatay bir his verebilirsiniz, bunu beğeninize bırakıyoruz. 

Bu dokuya bir örnek şu olabilir:

2. Tek bir duvarı şeritler halinde boyayın

Duvar dekorasyonunda en çok kullanılan tekniklerden bir diğeri de çizgili bir motifle tek bir duvarın boyanmasıdır. Bu vesileyle, renkler arasındaki zıtlığı aramak yerine, dokular ve yönler arasındaki zıtlık aranır.

Bu tekniği kullanmak, odanıza daha büyük bir ferahlık hissi vermenize ve ev dekorunuza taze ve avangart bir dokunuş katmanıza yardımcı olabilir .

Bunu yapmak için tek yapmanız gereken, çizgileri sınırlandırmak için maskeleme bandı, bir rulo (boyamada daha hassas olması için küçük olmasını öneririz) ve en sevdiğiniz renkte tek kat boya kullanmaktır. 

3. Duvarlarınızı saten ve mat boya kullanarak boyayın

Bu teknik , aynı duvardaki vurgular arasında bir kontrast sağlamayı amaçlamaktadır Bunu yapmak için, aynı boya rengini iki farklı parlaklık derecesinde birleştirmelisiniz: mat ve saten.

Bu teknik için, çok çeşitli renklerde ve parlaklık derecelerinde mevcut olduğundan, Novolack Sentetik Enamelimizi kullanmanızı öneririz . 

Zaten rengi seçtiyseniz ve her iki yüzeyde de boyaya sahipseniz, duvarı farklı listelere veya çizgilere (maskeleme bandı kullanarak sınırlandırabilirsiniz) bölmeniz ve her birini birbiriyle değiştirerek parlak bir şekilde boyamanız gerekir. vurgular arasında kontrast oluşturmak için.

4. Karton şablonlar kullanarak dekorasyon desenleri oluşturun (geri dönüştürülürse o kadar iyidir)

Uygulanması en kolay tekniklerden biridir. Yapılması en zor şey, kartonu dekorasyon desenini oluşturmak istediğiniz şekilde kesmektir.

Nedeni bulduğunuzda, kalıbı duvara koyun ve üzerinde boya yüklü silindiri geçirin . Rulo ile ulaşılması daha zor olan alanlar için (örneğin, karton şablonunuzun kenarları) küçük bir rulo kullanmanızı ve bir fırça kullanmanızı öneririz. 

Kartonun şekli ne kadar karmaşıksa, boyayı uygularken o kadar çok dikkat etmeniz gerekecektir, bu nedenle tavsiyemiz, izini sürmenin en basit ve en kolay yollarını seçmenizdir.

Ayrıca bir kalıp yapabilir ve bir fırça yardımıyla taslağını boyayabilirsiniz, ancak bu bir önceki yönteme göre çok daha fazla teknik ve darbe gerektiren bir iştir. Ancak, aynen geçerlidir.

5. Tek bir duvarı başka bir renge boyayın

Bir öncekiyle birlikte, uygulanması en basit yöntemlerden biridir. Odanın derinliğini azaltmaya ve sözde koridor veya tünel etkisinden kaçınmaya yardımcı olduğu için özellikle dikdörtgen ve uzun odalarda kullanılır, bu nedenle normalde rengi uygulamak için ön duvar seçilir. Daha fazla bilgi edinmek isterseniz , oturma odanızı boyamak için birkaç ipucu verdiğimiz gönderide bu konuyu daha ayrıntılı olarak tartışıyoruz , bu her tür oda için geçerli.

Dene! Odanızda harika görünecek!

6. en iyi plastik boyaları ve emayeleri keşfedin

Gördüğünüz gibi, az bir parayla ve çok fazla hayal gücüyle, evinize farklı bir dokunuş katmak ve onları rahatlatıcı ve güzel bir yer haline getirmek için bu püf noktalarını birleştirebilirsiniz. Dyo yeni beliz rengi ile boyanmış duvar

Ne kadar yaratıcı olabileceğinizin yanı sıra, kaliteli bir boya seçmek kötü bir sonuç ile profesyonel bir sonuç arasındaki farkı yaratacak temel faktördür . Bu bağlamda, geniş bir yelpazede dahil boya odaları , değişen en yüksek kalitede plastik resimlerinde , hatta mono tabakaları resimlerinde iç dekorasyon için ideal . Bu kategorilere bir göz atın ve projenize en uygun olanı seçin! beliz rengi, dyo yeni beliz, dyo beliz rengi yorumları, beliz rengi duvar boyası, dyo beliz rengi ile boyanmis duvar, dyo yeni beliz rengi nasıl, yeni beliz dyo, dyo beliz, beliz boya rengi, dyo beliz rengi, dyo yeni beliz rengi ile boyanmis duvar, yeni beliz rengi ile boyanan evler