Dürüst ebeveynler hakkında kısa bir hikaye

Ebeveynlerin doğruluğu hakkında bir kısa hikaye gerçekçi, bugün ebeveynlerin doğruluğu hakkında kısa bir hikaye hakkında konuşacağız, çünkü ebeveynlerin doğruluğu yapılması gereken en önemli şeylerden biridir, çünkü ebeveynler cennete giden yoldur, çünkü Yüce Allah, Kur’an-ı Kerim’de doğruluk ihtiyacından bahsetmiştir ve biz de bunu bileceğiz. Kısa bir hikaye aracılığıyla makalede öğreneceğiz.

Kişinin anne onurlandıran

Ebeveynleri onurlandırmak itaatsizliğe aykırıdır, bu yüzden İbnü’l-Mandur, tıpkı ebeveynlerin çocukları üzerinde büyük bir erdeme sahip olması gibi, doğruluğun itaatsizliğe aykırı olduğunu söyledi, bu nedenle, ebeveynleri onurlandırmanın erdemine ek olarak hadisler ve Kuran ayetlerinin yanı sıra, Yüce Tanrı’dan büyük bir ödül almak için onları onurlandırmaları gerektiğini söyledi. Onlara iyi davranın.

Ayrıca izleyin: Referanslar ve Kaynaklarla Ebeveyn Katılımı Araştırması

İslam’da ebeveynlerin doğruluğu

 • İslam, Kutsal Kitabında Her Şeye Gücü Yeten Allah’ı söylediği ve Rab’bi, O’ndan başkasına ibadet etmediğinizi ve anne babanıza sadık kalmayı geçirdiği anne babanın doğruluğunun gerekliliğini teşvik etmiştir. Ve ebeveynleri onurlandırmanın en iyisi.
 • Aynı şekilde Yüce Allah, Kur’an-ı Kerim’de anne-babaya teşekkür etme görevinden bahsetmiştir, burada Yüce Allah’ın “Bana ve anne babanıza kader için şükretmek” dediği gibi, soylu hadiste anne-babanın doğruluğundan bahsedildiği gibi Abdullah bin Mesud – Allah razı olsun – dedi ki: (Peygamber’e sordum, Allah onu korusun). Allah onun üzerine olsun: Allah’ın en çok sevdiği iş hangisidir? O, vakti için dua dedi: Sonra ne dedi: Sonra anne babaya doğruluk dedi: Sonra ne dedi: Tanrı aşkına Cihad dedi: Bana onlardan bahsetti ve beni arttırmasını isteseydim. “

Ebeveynler nasıl onurlandırılır?

 • Ebeveynlerin doğruluğu, İslam dininin teşvik ettiği birçok şeyle yapılabilir ve Kur’an-ı Kerim’de anne babanın ve ayrıca Sünnette doğruluğu teşvik eden ayetler geldi.
 • Anne babaya itaat yoluyla doğruluk, ancak bu itaat Rabbimizi rahatsız eden bir konuda olmamalı, O, oğlunun oruç tutmasını veya farz bir vazifeyi yerine getirmesini engelleyebilsin, yüceltilsin ve yüceltilsin, bu durumda anne babayı onurlandırmak mümkün değildir.
 • Ebeveynler, çocuklar onlara para harcadığında sevindikleri için, onlara ve onların ihtiyaçlarına yapılan harcamalar, yoksul olmasalar bile karşılanmalıdır.
 • Rahatlıkları için onlara yardım etmeye çalışın ve onlarla kibarca konuştuğunuzdan ve sizinle konuşurken sesini yükseltmediğinizden emin olun.
 • Ölümleri üzerine, oğulları anne babasına bağışlamaya davet ederek ve onlar için dua etmeleri gerekir ki, Yüce Allah onları bağışlasın ve onlara sadaka vermeye çalışsınlar, çünkü bu onlar için Yüce Allah’ın rahmetine çalışır.

Ebeveynleri onurlandırmak hakkında dürüst sohbetler

 • Peygamber, Allah’ın duaları ve esenliği onun üzerine olsun, anne babayı onurlandırmanın gerekliliğini vurguladı ve onun erdemi cihadın erdemi kadar açıktır ve bunun en büyük itaat olduğunu da göstermiştir. Dedi ki: Annen dedi ki: Öyleyse kim? Dedi ki: Sonra annen dedi ki: Öyleyse kim? Dedi ki: Sonra annen dedi ki: Öyleyse kim? “Öyleyse baban” dedi.
 • Anne babanın doğruluğundan bahseden bir başka şerefli hadiste, “Allah Reslüne bir adam geldi, Allah’ın duaları ve esenliği onun üzerine olsun ve şöyle dedi:“ Sana hicret ve cihat için biat ediyorum. Allah’tan mükâfat istiyorum, dedi ki: Anne babanız yaşayan mı? Evet dedi, ama ikisi de dedi, öyleyse Tanrı’dan ödül istiyor musunuz? Evet dedi, dedi, ailene geri dön ve onların arkadaşlığını geliştir.

Ayrıca izle: Ebeveynleri onurlandırmakla ilgili en güzel dua yazılmıştır

Kur’an-ı Kerim’de Anne-Babanın Doğruluğu

 • Yüce Allah, Kur’an-ı Kerim’de anne-babayı şereflendirmenin gerekliliğini onaylayarak, “Ve bir kimse bizi ana babasına nezaketle emretti” ve Yüce Allah, “Ve Allah’a ibadet edin ve O’ndan hiçbir şeyi paylaşmayın” dedi.
 • Yüce Allah’ın Aziz kitabında söz ettiği gibi, onlarla Nezakete ve onlarla konuşurken alçak sese ihtiyaç duyduğu için, “ve Rab’bi O’ndan başkasına ibadet etmediğinizi ve anne babanıza sadık geçirdiğinizi geçirdiler, ya size yaşlılık geldi, biri ya da ikisi de onlara söylemezler, F ve Tnehrhma iki kelime cömert * söyler ve indirir. Aşağılamanın kanatları merhametlidir ve deyin ki, Rabbim onlara merhamet et, aynen Rabbim küçükse.
 • Ebeveynlerin doğruluğu özellikle bizim milletimiz değildi, sadece önceki milletlerin anne babalarının Yüce Allah’ın doğruluğundan bahsetmek zorunda, Tanrı şöyle dedi: “İsrailoğullarının şartını almak Allah’tan başkasına ibadet etmeyin ve anne babanıza saygılıdır” dedi Yüce “ve doğruluk, annem beni güçlü Hqia yapmadı.”
 • İbrahim, babasının iman etmesi için onları arardı ve bu Kur’an-ı Kerim’de zikredilirdi: “Selam sana. Rabbim, o bendeydi.” Dedi.

Dürüst ebeveynler hakkında kısa bir hikaye

 • Bir gün babasının ölümünden sonra annesiyle birlikte yaşayan genç bir adam vardı ve annesi çalışmalarını tamamlamaya ve masrafları karşılamaya kararlıydı ve oğlu için ve ayrıca çalışmalarına harcayan ve onu çalışmalarına adamak için çalıştırmayan kişi oldu.
 • Bu genç adam büyüdüğünde her zaman bu güzelin küçük bir kısmını doldurmak için çalışacağını ve annesine onun yerine onu tercih ettiğini ve onun rahatı için ona yardım edeceğini düşünüyordu, ancak annesi bundan önce öldü ve genç adam çalışmalarını tamamlıyordu, ayrılığına çok üzüldü ve sonra Yüce Tanrı’ya yemin etti. Annesine maaşından sadaka ödemek.
 • Ayrıca genç adam, annesine namaz kılmadan secdeyi veya farz namazı kaçırmayacağına, cami yapmak ve mükafat için sadaka yapmayacağına yemin etti.Çünkü annesi onun için çok çalışmış, Allah rahmet etsin.
 • Günler geçti ve bu genç evlendi ve bir oğul doğurdu ve ona Muhammed adını verdi ve bir gün bu genç adam dışarıda namaz kıldı ve camiye su soğutucu koyduğunu gördü, bu yüzden onları selamladı ve o sırada göğsü daraldı ve camiyi unuttuğunu ve bu cami dışındaki tüm camilere niye buzdolabı koyduğumu söyledi.
 • Ve o düşünürken, cami imamı ayağa kalktı ve onu çağırdı ve ona dedi ki, Allah seni kutsasın ve bu buzdolabına bir iyilik versin, adam hayretle Şeyh’e, “Buzdolabı benden değil. Babam, size ödülünü vermek için ve Yüce Tanrı’ya sizi Cennet yolundan sulaması için dua ediyorum.
 • Bu adamın gözleri ağladı ve oğluna dedi ki, “Fiyatını nereden aldın oğlum ve hiçbir şey yoktu ve hala çalışmıyorsun ve gelir elde etmek için çalışmıyorsun.” Buzdolabını satın alarak, onunla kutsanmak için, Yargıçınıza Tanrı’nın merhametini bulduğum bir doğruluğu sunduğum gibi, ben de sizin yaptığınız gibi yaptım Peder.
 • Baba, oğlunun sözlerine gülümsedi ve doğruluğun bir din olduğunu, çünkü çocukların babalarının yaptığı gibi davrandığını ve eğer anne babasına karşı dürüst olurlarsa, çocukları onlara karşı dürüst olur, ancak ana babalarına engel olurlarsa çocukları da bunu yapar.

Ayrıca izleyin: Ebeveynleri onurlandırma, giriş, sunum ve sonuç üzerine bir makale

Ebeveynlerin doğruluğu ile ilgili kısa bir öykünün sonunda, ebeveynlerin doğruluğu ve Yüce Tanrı ile ödül ve ödüllerinden bahsettiğimiz için gerçekçidir ve ayrıca bir oğlun ebeveynlerine ne yapacağını, çocuklarının onunla yapacağını gösteren gerçeklerden ebeveynlere doğruluk hikayesini tanıdık, bu yüzden katılımınızı ve bununla ilgili yorumlarınızı bekliyoruz. makale.