Dünyanın en güzel ve en büyük futbol stadyumları

Futbol için dünyanın en güzel ve en büyük stadyumları olan futbol, ​​iki yüz elli milyon kişi tarafından uygulandığı için dünyanın en ünlü sporlarından biri olarak kabul ediliyor, bu nedenle ülkelerin bunlara özen gösterdiğini ve uluslararası özelliklere sahip stadyumlar kurduğunu görüyoruz ve bugün sizlere bu konuda dünyanın en güzel ve en büyük futbol stadyumlarını göstereceğiz.

Dünyanın en güzel ve en büyük futbol stadyumları

Allianz Stadyumu dünyanın en güzel stadyumu olarak kabul ediliyor, Allianz Stadyumu Almanya’nın Münih şehrinde bulunuyor, Allianz Stadyumu yetmiş bine kadar taraftarı ağırlayabiliyor, stadyumda takımların giydiği renge göre renk değiştiren üç bin elektrik panosu var, Allianz Stadyumu iki bin beşinci yılda açıldı, 2006 yılında burada Dünya Kupası maçları yapıldı.

Ayrıca izleyin: Sıfırdan Profesyonelliğe Çocuklara Futbol Becerilerini Öğretmek

Arap dünyasının en büyük stadyumu

Mısır Arap Cumhuriyeti İskenderiye’deki Burj Al Arab stadyumu, Arap dünyasında altmış sekiz bin seyirci kapasiteli stadyumlar arasında birinci sırada yer alırken, Kahire Uluslararası Stadyumu yetmiş dört bin koltuk kapasitesi ile üçüncü sırada yer alıyor.

Stadyum inşaat standartları

  • FIFA, yapılacak uluslararası ve yerel maçlar için dünya çapında futbol stadyumları inşa etmek için özel şartnameler belirlemiştir. Hedef kırk metre uzunluğunda olmalı ve yatay üst direğin genişliği yedi metre otuz santimetre olmalıdır.
  • Stadyumda en az üç yüz bin taraftar için bir yer olmalı, stadyumun yüzeyi yüz beş metre olmalı, etrafı çitle çevrilmemeli, üç televizyon stüdyosu bulunmalı ve en az yirmi beş oyuncu için giyinme odası bulunmalıdır. Her takım için.
  • Uluslararası standartlara göre stadyum inşa etmenin gereklilikleri arasında, bin beş yüz kişiyi ağırlayabilen VIP’ler için bir platform ve en az iki yüz kişilik gazeteciler için özel bir platform içermesi ve topuğun güvenlik gözetimi için bir oda içermesi ve stadyum içindeki ve dışındaki olayları izlemek için gözetleme kameralarının olması gerekiyor .
  • Stadyumların inşası için önemli koşullar arasında, bir ilk yardım odası, doping tespit yeri ve bir takım temsilcisi için bir yer içermesidir.

Ayrıca bakınız: Futbol Sahası Projesi, Ayrıntılı Fizibilite Çalışması + Fantezi Kar

Dünyanın en güzel futbol stadyumlarının listesi

  • Dünyadaki tüm ülkeler en büyük ve en güzel futbol stadyumlarını inşa etmek için yarışıyor, Kuzey Kore’de Rongrado Myd Stadyumu, Avustralya’da Melbourne Stadyumu ve Meksika’da Azteca Stadyumu, Hindistan’da Salt Lucky Stadyumu ve Barselona, ​​İspanya’da Camp Nou stadyumu var.
  • Güney Afrika’nın Johannesburg kentinde Futbol Şehir Stadyumu, Tahran’da Azadi Stadyumu, Londra, Wembley Stadyumu ve İskenderiye’de Burj Al Arab Stadyumu, Malezya, Bukit Jalil Ulusal Stadyumu ve Fransa, Amerika Pasadena’da Saint Denis Stadyumu, Rose Bowl Stadyumu var.
  • Avustralya’da bir Sidney stadyumu, Madrid’de bir Santiago stadyumu, Almanya’da bir stadyum Signal Iduna Park ve İran’da bir stadyum, Sahand stadyumu ve ayrıca İtalya’da Giuseppe Meazza ve Türkiye’de Atatürk stadyumu, Mısır’da Kahire Uluslararası Stadyumu ve Pekin, Çin’de Ulusal Stadyum bulunmaktadır.
  • Kuzey Kore’de Kim Il-Sung Stadyumu var, Brezilya’da Brasilia’da bir stadyum var ve ayrıca Ukrayna’da bir stadyum, Olympsky ve Seul’un Güney Kore’de bir oyunu var.

Stadyumların devletler için önemi

Ülkeler, uluslararası standartlara göre stadyumlar inşa etmek için aşırı harcamalar yapıyorlar. Stadyumlar turizm için bir çekim kaynağı ve ülkeler için ekonomik bir kaynak. Ülkeler, çok sayıda hayranı barındıran büyük stadyumlar inşa etmek için yarışıyor.

Ayrıca bakınız: Hussein Sports City for Youth nerede

Futbol için dünyanın en güzel ve en büyük stadyumları konusunu tamamladıktan sonra, dünyanın en güzel stadyumların listesini netleştirdiğimiz ve stadyumların inşa edildiği koşulları netleştirdiğimiz için konunun beğeninizi kazanmasını umuyoruz.Yeni konularda bizi bekleyin.