Dörtlü sonar ve hataları | Kültürel bilgiler

Bebeğin cinsiyetini tespit etmek için yeni dörtlü ultrason, bebeğin cinsiyetini ve görsel şeklini doğru ve doğru bir şekilde belirleyebildiği gibi, bebeğinizin de hareket ettiğini görebileceğiniz ve bu nedenle her hamile kadının bu tür ultrason yapması gerektiği için, anne ve baba için hamilelik sırasında net bir şekilde muazzam ve harika bir tekniktir Dört boyutlu, tüm bunların ayrıntılarını ve daha fazlasını dört boyutlu sonar ve her zaman seçkin sitemiz olan kültürel bilgilerdeki hataları hakkındaki sonraki konumuzda bizimle takip edin.

4D sonar

Hiç şüphe yok ki yeni 4D ultrason harika ve yararlıdır, ancak genel olarak her tür ultrason, hamile kadınlar için büyük miktarda faydada büyük bir rol oynar, sadece fetüsün cinsiyeti için önemini durdurmaz, aynı zamanda bununla ilgili çeşitli diğer konularda da büyük ölçüde faydalıdır. Hamile kadın.

4D ultrason, fetüsün rahim içindeki hareketini görüntülemede büyük ve net bir role sahiptir, çünkü çocuğun içinden doğru ve net bir şekilde görülebilmekte ve çocuğun vücudunda ve şeklindeki deformiteler ve doğum kusurları gibi çocuğun herhangi bir belirtisi tespit edilebilmektedir.

Ayrıca izleyin: Üçüncü ayda sonarlı bir erkek ve bir dişi fetüs arasındaki fark nedir?

Hamile kadınlar için 4D ultrasonun önemi

 • Çocuğun pozisyonu ve stabilitesi sırasında çocuğun canlı ve son derece doğru bir resmini daha doğru ve güvenli bir şekilde, anne rahmindeki fetüsün yaşamını doğrudan ve net bir şekilde anlatır.
 • Fetüsün hamileliği sırasında tüm organlarının ayrıntılı bir şekilde incelenmesi, bu organların doğru ve sağlıklı bir şekilde tanımlanması.
 • Hamilelikten önce annenin kanındaki rahimde herhangi bir anatomik anormallik olup olmadığını tespit etmek.
 • Hem konjenital hem de edinilmiş genetik anormalliklerin erken tespiti.
 • Anne veya fetüsün enfekte olabileceği hastalık tipini belirleyerek anne ve fetüsün durumunu incelemek erken tanı ve tedavi sürecine katkı sağlar.
 • Sık düşük yapan veya fetüste doğum kusurlarına yol açan belirli ilaçları alan ve aynı zamanda onları her türlü radyasyon riskine ve bunun anne ve fetüs üzerindeki olumsuz etkisine maruz bırakan gebelerin düzenli ve periyodik takibi.

Üç tür sonar arasındaki fark

Genel olarak, iki boyutlu, üç boyutlu ve dört boyutlu ışınlarla temsil edilen üç tip ultrason veya ultrason vardır, ancak bu söylentilerin her birinin davranışı için belirli bir zamanı vardır ve ayrıca tıbbi olarak yapılması gereken nedenlere sahiptir.

Üç boyutlu ve dört boyutlu ışınların detaylarını anlatmadan önce, hem üç boyutlu hem de dört boyutlu ışınlara başvurmanın gebeliğin 18. ve 20. haftalarında olduğunu bilmeliyiz ve ondan önce değil, çocuğu etkileyebilecek, doğuştan kusurlar olan herhangi bir hastalık veya doğumsal anomalinin varlığını öğrenene kadar. Beyinde Down sendromu, çocuğun beynine ulaşan kan eksikliği, hatta kalp ve böbrek sorunları, özofagus tıkanıklığı ve doğum kusurlarına bağlı beyinde atrofi.

2D ışınlar

Hamileliğin ilk aylarında yapılan röntgen filmleri, fetüsün doğasını, yani tek çocuk, iki çocuk, hatta üç çocuk, cinsiyeti ve rahim içindeki veya dışındaki konumu ile net bir şekilde bilinmesine yardımcı olan ve böylece bu fetüsün doğası tespit edilebilen röntgenlerdir. Ve annesinin rahmindeki yeri.

3 boyutlu ışınlar

Anne rahminde cenin iken çocuğu etkileyebilen doğum kusurlarının tespiti ile fetüsün boyutlarını ve ayrıca anne rahmindeki yaşını bilmek için kullanılan röntgenlerdir, ancak bu ışınlar da sabit ve stereoskopiktir ve içinden tespit edilebilmektedir. Üç boyutlu filmlerde olduğu gibi, fetüsün üç boyutlu olarak uzunluğu ve genişliği.

4D ışınları

Bu hamilelik döneminde fetüsü görmek için en iyi ve en doğru tekniklerden biridir, çünkü çocuğun boyuna göre hareketli bir biçimde görüntülenebilir ve anne rahmindeyken fetüsü etkileyebilecek herhangi bir yaralanma tespit edilerek görüntülenir.

Ayrıca bakınız: Hamile kadınlar için ultrason yapmadan önce ipuçları

Dörtlü sonar ve hataları

 • Ultrasonun, özellikle dört boyutlu, fetüsün cinsiyetini tanımlamadaki ve hareketinin ayrıntılarıyla ve ayrıca uzunluğunun ve genişliğinin doğru bir şekilde belirlenmesindeki önemine rağmen, bu röntgenleri ve bu ultrasonu yapan annelerin bir grup farklı deneyimine dayanarak birçok durumda yanlış olabilir.
 • Bu röntgenlerde bulunmayan, fetüsün genital organını göstermeye ve böylece ne erkek ya da dişi olduğunu belirlemeye yardımcı olmayan ayırt edici bir işaret vardır.
 • Genital organ aracılığıyla erkek ve dişi ayırt etmek mümkün olduğundan fetüsün genital organının görünmemesi mümkündür, bu nedenle kızın sandviç şeklindeki labia ve klitoris yoluyla, özellikle hamburger aracılığıyla kendi organını gösterdiğini görürüz.Erkekte ise üyesi, açık organ şeklinde görünebilir. Ve testisler de.
 • Yenidoğanın cinsiyetini belirlemede netlik eksikliğine neden olabilecek durumlar vardır ve bu hususlardan en önemlisi, çocuğun doktorun cinsiyetini tanımlamasına imkan vermeyen ve organlarını kolayca göremeyen belirli bir pozisyon alması ve bu nedenle doktorun anneden tekrar röntgen çekmesini istemesi ancak belirli bir süre sonra yapılmasının ardından Çocuğun pozisyonunu değiştirdiği ve cinsel organları çoktan ortaya çıktığı için doktor, bu uzman tarafından belirlenmesi.
 • Hamile bir kadının midesinin büyük olduğunu bulduğu ve rahim içindeki çocuğun büyüklüğünün büyük olduğuna inandığı durumlar vardır, ancak bu yaygın bir hatadır çünkü annenin karnının büyük olması, sıkışmış gazların varlığından kaynaklanan bağırsak şişkinliğinin yanı sıra hamilelik sırasında oluşan şişkinlik ve kabızlığın sonucudur.
 • Hamile kadının karın büyüklüğünün büyütülmesi, bu da fetüsün büyüklüğünün annenin karnında da büyümesine neden olur, ortaya çıkan sonuç ise kişinin hamilelik sırasında şeker hastası olması ya da fetüste assit olması yani doğum kusurları ya da kırılmaya neden olan antikorların varlığı sonucu su ile şişmesidir. Fetal kan.
 • Dört boyutlu ışınlar genel olarak hamile anneye ve hatta fetüse hiçbir şekilde zarar vermez çünkü tamamen güvenli oldukları ve her ikisi için de zararlı yan etkileri yoktur ve doğumdan sonra kalıcı olarak olumsuz etkilemezler ancak dört boyutlu ışınlar kalıcı olarak iki boyutlu ışınların yerini almaz.
 • Bundan özetleyebiliriz ki, bu dört boyutlu ışınları gerçekleştirmenin birincil amacı çocuğun yüz hatlarını kesin olarak tespit etmek değil, aynı zamanda anne karnındaki fetüsün sağlığını kontrol etmek ve hamilelik sırasında fetüsü etkileyebilecek herhangi bir genetik sağlık problemini çözmek için çalışmaktır.

Ayrıca bakınız: Sonarda Moğol bir çocuğun belirtileri

Dörtlü sonar ve hatalarıyla ilgili konuşmamızın sonunda, 4D sonarın en önemli özelliklerini şüphesiz fetüsün doğru ayrıntılarını belirlemede büyük ve net bir role sahip olduğu için sunduk, özellikle çocuk tarafından keşfedilen hastalıklar varsa daha sonra fayda sağlar, bu nedenle fayda sağladığınızı umuyoruz. Bu konudan geniş ve net bir şekilde.