Dördüncü şiirdeki sonar kız ve erkek arasındaki fark nedir?

Teknolojik gelişme, dördüncü ayda fetüsün cinsiyetini ayırt ettiği ve fetüsün iyi durumda olup olmadığını veya bazı sorunları olup olmadığını bildiği için sonar ultrasonu denilen yöntemi yaparak birçok anne ve babanın cenini rahatlatmasına yardımcı olmuştur ve sonunda problemler düzeltilebilir. Ve hızlı doğum öncesi tedavinin kullanımı.

Dördüncü ayda sonar kız ve erkek arasındaki fark nedir?

Dördüncü aydaki bir kız ve erkek sonar arasındaki fark, doktorun her birinin cinsel organını belirleyebilmesi, böylece kızın vajina ve kadın cinsel organlarını oluşturması ve erkek organı da ortaya çıktığı için çocuğun testislerinin pelvisinden biraz inmesidir.

Ayrıca izleyin: zayıf hamilelik ile kimyasal hamilelik arasındaki fark

Hamile kadınlar için sonar nedir?

Bir kişinin fetüsün cinsiyetini keşfetme konusundaki eski alışkanlıklarından vazgeçmesi için, içinde ne olduğunu bilmek için çalışmak üzere, suya ve dokulara nüfuz edebilen ses dalgaları temelinde tasarlanıp üretilmesi için yapılmış bir cihazdır.

Sonar cihazı, aşağıdaki gibi üç farklı tipten oluşur:

 • Sonar Aktif Sistemler.
 • Sonar etkisiz sistemler.
 • Sonar ses iletişim sistemleri.

Önceki tipler sayesinde doktor, karnına hareket ettirmek için özel bir cihaz yerleştirerek, hamile bir kadının rahim ve karnının içinde ne olduğunu, fetüslerin özelliklerini ve sayılarını bilebilir.

Katılan hekim yeterli tecrübeye sahipse, dördüncü ayda kızın sonarı ile oğlanın sonarı arasında ayrım yapabilir ve cinsiyeti kolaylıkla belirleyebilir.

Sonar’ın türü tespit etme mekanizması

Ve fetüsün cinsiyeti, doktorun bu dalgaları annenin rahmine yönlendirdiği sonar cihazından kaynaklanan ultrasonla tespit edilir ve bu dalgalar annenin iç dokularına ulaşır, fetüse vurduklarında tekrar zıplarlar.

Bu süreç, sonar cihazının içindeki ekranda belirir ve bu dalgaları, fetüsün cinsiyetini onlar aracılığıyla belirleyen siyah beyaz noktalara çevirir.

En az yarım saatten fazla süren ultrason seansı sırasında anne, fetüste herhangi bir anormallik olup olmadığını veya Down sendromundan muzdarip olup olmadığını da bilebilir, böylece çok geç olmadan sorunu gidermek için önlem ve tedavi alınır.

Sonar cihazının mucitlerinin içine yerleştirdiği, yani bebeğin kalp atışını duyduğu bir özellik vardır.Çocuğun nabzı 140’tan fazla yüksek ise fetüsün kız olduğu belirlenir.

Ancak kalp atışı dakikada 140 atıştan azsa, bu anne rahmindeki fetüsün erkek olduğunu gösterir, dolayısıyla bu cihaz dördüncü ayda sonar ve sonar arasındaki farkı tanımlayan cihazların iyi örneklerinden biridir.

Bilim adamlarının bakış açısından sonar ile kız arasındaki fark

Ultrasonda dördüncü ayda bir kız ve erkek arasındaki farkı açıklayan birçok teori var, sanki cinsiyetin görünür bilgisinden net değil, o zaman doktorun fetüsün cinsiyetini bulmak için kullandığı başka işaretler var.

Ayrıca izleyin: Hamileliğin ilk aylarında vajinal ultrason kullanmanın riskleri

Ramsey teorisi

 • Bilim adamı Ramsey, ultrasonda bir erkek ve bir kız arasındaki farkı plasentanın pozisyonuna göre anlayabildi.
 • Fetüs doğmuşsa, plasenta anne rahminin sağ tarafındadır.
 • Fetüs kız ise, plasenta anne rahminin sol tarafındadır.

Kafatası ve çene teorisi

 • Bilim adamı, bir erkek ve bir kız arasındaki farkın kafatasının dış şekli tarafından bilinebileceğini keşfetti.
 • Çeneler düzse ve kafatası düzse, fetus doğar.
 • Çeneleri yamuksa ve kafatası düzensizse, fetüs kızdır.

Dördüncü ayda sonarın önemi

Dördüncü ay, hamile bir kadının hayatındaki kritik aylardan biri olarak nitelendirilir, çünkü doktorlar, fetüs kısmen tamamlandığı için kadınların kürtaj yapmasını engeller ve bir şey olursa, anne ve fetüse birlikte zarar verir, bu nedenle şimdi hatırlayacağımız bu şeylerden kaçınmak için bir sonar cihazı ile fetüsün kalıcı muayenesinin yapılması tavsiye edilir. :

 • Ultrason, fetüsün kalp atışının düzenlenip düzenlenmediğini bilmeyi sağlar.
 • Sonar, doktorun anne ve fetüsü birlikte kurtarmak için hızlı çözümler bulmaya çalıştığı için, rahim ağzında kusur olup olmadığını bilmesini sağlar.
 • Doktor ayrıca sonar sayesinde dördüncü aydaki kız ve erkek sonar arasındaki farkı herhangi bir sorun veya engel olmadan bulabilir.
 • Ultrason, plasentanın iyi durumda olup olmadığını anlamaya yardımcı olur.
 • Ultrason ayrıca doktorun anneyi veya fetüsü etkileyebilecek herhangi bir iç kanama olup olmadığını bilmesine yardımcı olur.

Sonarda erkek ve kadın genital organları arasındaki fark

Her biri için ayrı işaretler olduğundan ve doktorun bu işareti görerek onları gözlemleyebildiği dördüncü aydaki bir kız ve bir erkek sonarı arasındaki fark açıktır.

Doktor, cinsel organının önünde bir kaplumbağa gördüğü için türünü bilebilir, çünkü penis, testisler veya skrotum, bazıları ile birleşirse bir kaplumbağa şeklini oluşturabilir.

Kıza gelince, doktor onu hamburger işaretinin ortaya çıkmasıyla tanımlıyor ve bu işaret, vajinal labiaların yakınsaması ve klitoris ile genişlemesi nedeniyle doktorlar tarafından çıkarıldı ve bu şekli oluşturmaya çalıştı.

Fetüsün cinsiyeti hakkında bazı efsaneler

Bebek sahibi olmak ile kız çocuk sahibi olmak arasındaki fark hakkında eski zamanlarda insanlar arasında yaygın olan pek çok efsane vardır ve bu efsaneler arasında şunlar yer almaktadır:

 • Bir kadının sağlıklı saçları ve taze bir cildi varsa, o zaman bazıları bir kızı olan hamile bir kadının sivilce görünümünden muzdarip olduğuna ve saç ve cilt problemlerinden muzdarip olduğuna inanır, ancak kadın bir erkeğe hamile ise görünümünde hiçbir şey değişmez, ancak gerçek şu ki hamilelik sırasında hormonların değişmesi bunun sebebidir. Fetüsün cinsiyeti ne olursa olsun.
 • Duygudurum dalgalanmaları, erkeklere hamile olan kadınların herhangi bir duygudurum dalgalanması yaşamadıklarını ve bunun tersine, kadınlarda ruh hallerinde gözle görülür değişiklikler yaşadıklarını, ancak aslında çoğu kadının hamilelik sırasında ve özellikle ilk üç ayda ruh hali değişimleri yaşadığını göstermektedir.
 • Asitli yiyecekler ve narenciye suları içme arzusunun sürekli olarak fetüsün erkek olduğunu gösterdiği düşünüldüğünden, tatlı ve şekerli yiyecekler yemek bir kadın gebeliğinin kanıtı olduğu için de bir efsanedir, bunu destekleyecek bilimsel bir kanıt yoktur.

Sonar olmadan fetüsün cinsiyetini bilmek

 • İdrar testi: Fetüsün cinsiyetini belirlemeye yönelik idrar testleri doğru değildir ve genellikle sonuçların sorumluluk reddi beyanları içerir.
 • Genetik testler: Bu ev testleri, annenin kanının bir örneğinin alınmasına bağlıdır ve eğer DNA’da Y kromozomundan yoksun bulunursa, bu bir erkek hamileliğini gösterir ve bunun tersi de geçerlidir ve sonuçların yüzdesi% 95’tir.

Ayrıca izleyin: Vajinal ultrason ile harici ultrason arasındaki fark

Bu yazıda dördüncü ayda fetüsün cinsiyetini ultrasonla nasıl bileceğimizi, doktorun bunu nasıl yaptığını ve fetüsün cinsiyetini bulmak için diğer yöntemleri öğrendik ve bazı toplumlarda fetüsün cinsiyeti ile ilgili mitleri ele aldık.