Doaa kaygısız ve üzüntü | Endişeden kurtulmak için 20 dua

Doaa kaygısız ve üzüntü | Endişeden, üzüntüden ve üzüntüden kurtulmak için 20 dua Üzüntü bir insanın yaşayabileceği en kötü duygulardan biri olduğu için endişe, keder ve gönül rahatlığından kurtulmak için 20 dua ve Müslüman bir köleyi endişe ve üzüntüden kurtaran en önemli şeylerden biri Allah’a gidip kesinlik ve sebatla dua etmektir ve aşağıda size görgü kuralları ile endişe ve üzüntü yalvarışlarını gösteriyoruz. Yalvarma ve yanıt süreleri ve sıkıntının giderilmesi ve endişenin ve üzüntünün giderilmesi için en iyi duaların sunulması.

Yalvarma görgü kuralları ve yanıt süreleri

Her zaman ve her koşulda yalvarmak, bir Müslüman hizmetçinin sarılabileceği en önemli şeylerden biridir.İnsanın Allah’ın her şeye gücü yettiğine dair kesin ve bilerek dua etmesidir ve insanın Allah’a teslim olması ve onu aşağılaması zorunludur çünkü o zayıf hizmetkârdır ve Allah güçlü ve her şeye kadirdir. Karşılık vaktlerinden biri, gecenin ölüsüdür, ezanla ikamah arasında, yolcunun duası ve mazlumun duası Allah dilerse cevaplanır.

Ayrıca izleyin: Endişeleri gidermek ve dini ortadan kaldırmak için yalvarma

Duanın kaygısız ve üzüntünün önemi | Endişeden kurtulmak için 20 dua

Üzüntü ve üzüntü anında dua, Elçiye göre sünnettir, Allah’ın duaları ve esenliği onun üzerine olsun. Bu dünyadaki her insan endişeye maruz kalır ve bu sırada dua, kefaretin en önemli nedenlerinden biridir. Endişe ve üzüntü dua etmek, müminin endişelerini aşmasını sağlar ve müminin üzüntüyle ilgili tövbe ve mutluluğa kapıyı açar ve kalbini mümin için düşünmekten uzak tutar. Geçti, bir kişi sorunları çözemeyince, endişelerini dile getirebildiği için Tanrı’ya dönmesi gerekiyor.

Endişe ve üzüntüden kurtulmanın en iyi yolları

Endişe ve üzüntüyü hafifletmeye yardımcı olan şeylerden biri de çok fazla hatırlama, affetme taahhüdü, olumlu düşünme ve önceki hatalar ve geçmiş hatalar gibi değiştirilemeyecek şeylerden pişmanlık duymamaktır, tıpkı günahlardan ve günahlardan kaçınmanın kalbi ve bedeni rahatlatması ve mutluluk ve rahatlığın kapılarını açması gibi, kişinin anlamalıdır. Dünya, kâfirlerin cenneti ve müminin hapishanesidir ve ıstırabın yurdudur ve her insan sabırlı ve tahammül etmelidir.

Doaa kaygısız ve üzüntü | Endişeden kurtulmak için 20 dua

Endişe ve hüzün duası, endişenin giderilmesinde ve bir kişinin bu dünya ve cennetteki statüsünün yükseltilmesinde büyük rol oynar Endişeden kurtulma duaları, kalbi rahatlatan harika sözlerdir.Aşağıda bir endişe ve üzüntü duası sunuyoruz | Endişeden kurtulmak için 20 dua:

 1. Ey Tanrım, ben senin kulunum, kulunun oğlu, milletinin oğlu, önsezim senin elinde, yargılarında devam ediyor, yargılarını değiştiriyor, sana adını verdiğin her isimle soruyorum ya da ona yarattığından birini öğrettin ya da kitabında vahyettin ya da seninle görünmeyenin bilgisiyle mazur görüyorum ki, Sen Kur’an’ı kalbimin pınarı, kalbimin ışığı, üzüntümün temizliği ve dikkat dağınıklığımı yapıyorsun.
 2. Ey sıkıntı ve kaygıları fark eden, büyük sıkıntıyı dindiren ve kim bir şey isterse, ona der ki: Olun, Rabbi olsun, günahlarla ve günahlarla çevriliyim, bu yüzden kimseden merhamet ve ilgi görmüyorum, öyleyse onu bana verin.
 3. Aman Tanrım, sana endişe ve üzüntüden, çaresizlikten ve tembellikten, cimrilikten ve korkaklıktan, dinin ribodisinden ve insanların üstünlüğünden sığınırım.
 4. Tanrım, Tanrım, Rabbim, onunla hiçbir şey paylaşmıyorum.
 5. Aman Tanrım, rahmetin, umarım, beni bir göz kırparak kendime emanet etme ve işlerimi benim için düzelt, Senden başka tanrı yok.
 6. Ey Tanrım, sana övgü diliyorum, göklerin ve yerin Harikası olan Senden başka Tanrı yoktur, ey sen, en görkemli ve en şerefli, ey yaşayan ey Qayyum.
 7. Büyük ve Adil Olan Tanrı’dan başka tanrı yoktur, Tanrı’dan başka tanrı yoktur, göklerin ve yerin Rabbi ve Büyük Tahtın Rabbi.
 8. Ey Lord alsmvat Orb earth Orb Throne, rabbanā orb şey, falq love valnvy, vmnzl altvrah valanjyl valfrqan, search hungry minds kötü şey bağırsaktan türetilmiş bnasyth, O intestine Awal qblk şeyden kaçar, Le paso işlemlerden kaçar, Le alzahr fvqk kaçar Öğe, وَنْتَ البَاطِنُ فليسَ دَنَكَ şey
 9. Tanrım, benim için önemli ve sıkıntılı her şeyden, ister bu dünyada olsun, ister ahirette olsun, bir çıkış ve bir çıkış yolu yap ve beni saymadığım yerden korusun.
 10. Aman Tanrım, kralın sahibi, kralı istediğin kişiye getirirsin ve istediğin kralı alırsın, istediğin kişiyi besler ve istediğini küçük düşürürsün, elin iyidir, her şeyi yapabilirsin.
 11. Dünyanın ve ahiretin rahmetini ve rahmetini sizden başkalarının rahmetinden zenginleştiren bir rahmetle, onlara dilediğinizi verirsiniz, dilediğinizden alıkoyarsınız, bana merhamet edin.
 12. اللَّهُمَّ ِّنَي أَعوذُ بكَ مَن زوَالِ نِعْمَتِكَ, وَتَحَوُّلِ عَافِيَتِكَ, وَفُجَاءَةِ نِقْمَتِكَيَيَيَيَ, عِجَخَطَِخَطِمِك.
 13. Ey Tanrım, benden her talihsizliği açıkla, Ey her sırrı bilen, her felaketi dağıtan, bana yardım et, seni sertleştiğin, fakir olduğun ve gücün zayıfladığın kişiye yalvarmaya davet ediyorum ve onun hilesini, kompulsif boğulmanın duasını, Ey Tanrım, bana merhamet et ve bana yardım et, bana yardım et ve bana yardım et.
 14. Aman Tanrım, beni umursayan ve umursamadığım şeyleri karanfile.Allah, bana dindarlık ver, günahım için beni affet ve nereye gidersem gideyim beni sonsuza kadar yönlendir, Tanrım, lütfen bana solu ver ve beni sıkıntıdan kurtar.
 15. Ey Tanrım, sana cimrilikten sığınırım, sana korkaklıktan sığınırım ve hayatın en alt noktasına döndürülmekten Sana sığınırım ve bu dünyanın cazibesinden Sana sığınırım ve sana kabir azabından sığınırım.
 16. Aman Tanrım, yasakladığınızdan izin vermenizle beni yumuşatın ve başkaları adına lütfunuzla beni zenginleştirin.
 17. Saymadığım yerden bana bağışla, günahlarımı bağışla, ve senin umudun kalbimde tesis edildi ve senden başka kimseyi umursamıyorum ki, tüm yaratımına yetecek ve hiç kimse onun yaratımından memnun kalmasın, Ey bir, senden başka ümidi olmayan kimse kesilir .
 18. Ey Tanrım, Sana yıkımdan sığınırım ve alçalmaktan Sana sığınırım ve boğulmaktan ve ateşten sana sığınırım ve Şeytan beni ölümle çırpınan Sana sığınırım ve senin yolunda öleceğim için sana sığınırım.
 19. اللَّهُمَّ ِّنِّي أعوذُ بكَ مِن الهَمِّ والحَزَنِ, وَعَجْزِ والكَسَلِ, والبُخْلِ والجُبْنِ, وضَجَعِ الدَّيْبَنِ الدَّيِّبَة, َنِّمِ والحَزَنِ.
 20. Ey Tanrım, sana yalvarıyorum, tek adınla, sadık kişi ve yüce adınla, yaşadıklarımdan uzaklaşıp onun içinde olayım ki, sanrılarımın düşünceleri senden başka korkunun tozunda durmasın ve umudun etkisi beni senden başka kimseden, ödülümden, ödülümden, ödülümden başka kimseden aldırmasın.
 21. Ey Tanrım, felaketin sıkıntısından, sefaletin sıkıntısından, kötü yargılamadan ve düşmanların alayından Sana sığınırım.

Ayrıca izleyin: Tövbe ve Tanrı’ya dönüş duası yazılır

Kaygı ve sıkıntıyı gidermek için bir dua

İnsan olumsuz duygulara boyun eğmemeli, kendisine karşı nazik olması ve kendisine zor şartlar geçmesi için Allah’a dua etmemelidir, çünkü hayat bir ıstırap evidir ve içinde mücadeleyi sürdürmek ve Allah’a yönelmek arzu edilen şeyler arasındadır.Burada endişeyi gidermek için en güzel duayı sunuyoruz:

 • Resl-i Ekrem, Allah onu korusun ve esenlik versin – bir gün Esma bint Umais’e dedi ki, Allah ondan razı olsun: (Sıkıntıda veya sıkıntıda olduğunuzda söylediğiniz sözleri size öğretmiyor muyum? Allah, Allah benim Rabbimdir, onunla hiçbir şey paylaşmıyorum).
 • Ey Tanrım, Rabbimsin, senden başka ilah yok, beni bir Müslüman olarak yarattın ve beni bağırsakların karanlığından çıkardın, ne kendime ne zarar verdim, ne ölüm, ne hayat, ne yayın ve bana verdiğin gibi beni korusun ve bana verdiklerinle beni korusun, istediğini yapabilirsin.
 • Resl-i Ekrem, Allah’ın duaları ve esenliği onun üzerine olsun, dedi: “Zül-Nun’un çağrısının Senden başka bir tanrısı yoktur, şükürler olsun, çünkü ben zalimlerden biriydim.
 • Rab beni hakikatin girişine getirdi ve samimiyetin çıktısını çıkardı ve beni senden bir yardımcı yaptı.
 • Abdullah bin Mesud’un yetkisi üzerine – Allah ondan razı olsun – Peygamber’in yetkisi üzerine, Allah’ın duaları ve esenliği onun üzerine olsun: (Üzüntü ve üzüntü ona indiğinde şöyle dedi: Ey yaşayan, ey insanlar, rahmetinle yardım istiyorum).
 • Tanrım, yeryüzüne kâfirlerden bir yuva ayırmayın, eğer onları terk ederseniz, kullarınızı aldatacaklar ve sadece ahlaksız kâfirler doğuracaklar.
 • Resl-i Ekrem, Allah onu kutsasın ve huzur versin, dedi: (Sıkıntılıların duaları: Ey Allah, sana merhamet et, umarım beni bir göz açıp kapayıncaya kadar yutmazsın ve bütün işlerimi bana düzeltirsin, senden başka tanrı yoktur ve onlardan bazıları arkadaşına ekler).

Dualar endişe ve üzüntüden ölür

Endişe ve üzüntünün ortadan kalkması için dualar, keder ve yorgunlukla yüzleşmeye yardımcı olan en önemli silahlardan biridir ve kişi, yalvararak ve Allah’a yakınlık göstererek, üzüntü ve endişeden kurtulma yolunda tüm gücüyle yorgunlukla yüzleşmelidir:

 • Ey Tanrım, senden sonsuzluğun cennetinin tepesinde, geri dönmeyen bir iman ve geçmeyen ve Muhammed’e eşlik eden bir lütuf, barış ve bereket olsun istiyorum.
 • Sen ve Lina, bizi bağışlayın ve bize merhamet edin, siz kâfirlerin en iyisisiniz. Aman Tanrım, sizden aile gününde mutluluk ve korku gününde güvenlik diliyorum ve bize verdiğiniz şeylerin kötülüğünden ve bizi engellediklerinizin kötülüğünden Size sığınırım.
 • Ey Allah, bize imanı sevdirdi ve onu kalplerimizde süsledi ve bizden küfür, ahlaksızlık ve itaatsizlikten nefret etti ve bizi doğru yola iletenler arasına kıldı.
 • Tanrım, beni, ana babamı ve evime mümin olarak, inananlar ve mümin kadınlar için girenleri bağışla ve haksızlık dışında zalimleri artırma.
 • Ey Tanrım, sana büyük, yüce isminle soruyoruz, ki çağrılırsan cevap vereceksin ve sorulursa sana ve tüm güzel isimlerle, onlar hakkında bildiklerimiz ve bilmediklerimizle, dualarımıza cevap vermeni, arzularımızı yerine getirmeni ve ihtiyaçlarımızı yerine getirmeni istiyoruz.
 • Oh Tanrım, senden hafızamı yükseltmeni, yükümü yüklemeni ve işlerimi düzeltmeni, günahımı affet ve sizden Cennetin en yüksek seviyelerini istiyorum Amin.
 • Ey Tanrım, sana soruyorum, Ey Tanrım, Sen, Bir, Bir ve Sonsuz, doğmamış, doğmamış ve hiç kimse yok, günahlarımı bağışla, çünkü sen Bağışlayan, Merhametli sensin.
 • Aman Tanrım, ağlama düşmanlarım ve büyük Kuran’ı şifam ve ilacım yap, çünkü ben hastayım ve sen şifacısın ve sen benim güvenim ve umudumsun.

Sıkıntı duası kısadır

Sıkıntı ve endişe duygusu, kişinin hayatı boyunca bu duyguyu yaşayacağının kanıtı değildir. Üzüntü ve ızdıraba maruz kalan en iyi insanlar peygamberlerdir – hepsine barış olsun – Kaygı ve sıkıntıyı hafifletmek için dua formülleri arasında şunlar yer almaktadır:

 • Aman Tanrım, sana endişe ve üzüntüden, çaresizlikten ve tembellikten, cimrilikten ve korkaklıktan, dinin ribodisinden ve insanların üstünlüğünden sığınırım.
 • Rabbi Ashrafi Sadhiri * وَيسِّرِ لِ مْمِرِي * وَحْلُلْ عُقْدَةً مَةًن لَسَان .ي.
 • رَبَ َنَي أَعوذُ بِكَ ْن ْأَسَلَكَ مَا لَسْ لِي بِهِ عِلْمۖ وَإِلَّا تَغْفْرِ لِي وَتَرْحَمْنِي ُنَنََ مَنَ الْي.
 • Ey Tanrım, felaketin sıkıntısından, sefaletin sıkıntısından, kötü yargılamadan ve düşmanların alayından Sana sığınırım.
 • ل .لَٰهَ .َّلأَا أَنتَ سْبْحَانَكِّ ِّنِّ كُنت. م .ن الظَّالِمِين.
 • اللَّهُمَّ ِّن .ي أَعوذُ بكَ مَن زوَالِ نِعْمَتِكَ, وَتَحَوُّلِ عَافِيَتِكَ, وَفُجَاءَةِ نِقْمَتِكِيَ, عِجَخَطِمَمَخَطِكِ.
 • رَبَّهُ أَنِّي مَسَّنِيَ الضُّرُّ وَأَنتَ ْرْحَمُ الرَّاحِمِينَ.
 • Yüce Allah’tan af dileyin ve O’na tövbe edin.
 • Oh Tanrım, affet beni Oh Tanrım, sen bir afsın, affetmeyi seviyorsun Öyleyse affet beni.
 • رَبأَنَا ْْرِغْ عَلَيْنََ صَبْرًا وَثَبِّتْ أَقْدَامَنَا وانصُرْنَا عَلَى الْقَوْمِ الِكَافِرِينَ.

Ayrıca izle: Sevgili hasta annemin iyileşmesi için bir dua

İşte üzüntü ve üzüntü duasıyla ilgili yazımız sona erdi Endişeden kurtulmak için 20 dua, yazıda dua etmenin görgü kurallarını ve cevap sürelerini gösterdiğimiz gibi, sonra da endişe ve üzüntü dua etmenin önemi hakkında kısaca konuştuk | Endişeden kurtulmak için 20 dua ve sizlere sevgili okuyucular, endişe ve üzüntüden kurtulmanın en iyi yollarını, ardından endişe ve üzüntüden kurtulmak için en güzel duaların bir koleksiyonunu sunduk, herkese cevaplanan bir dua ve endişenin ve üzüntünün giderilmesini diliyoruz.