Doaa evden çıkarken kocasına veda etti

Evden çıktıktan sonra kocaya veda etmek için bir dua, bu yazıda kocaya evden çıkarken veda etmek için bir dua sunuyoruz, çünkü koca, karısı ve çocukları için çaba sarf eden ve hayatın zorluklarına ve baskılarına katlanıyor ve en basit hakkı, karısının evden çıkmadan önce her gün dua etmeye istekli olmasıdır. Çalışmak ve bu dünyanın zorluklarıyla yüzleşmek için, bu yalanın faziletlerini, yanıt zamanlarını ve yanıtı engelleyen nedenleri de sunuyoruz.

Kocanın iyiliği ve rolü

 • Koca, Yüce Allah’tan sonra koruma ve koruma kaynağı, ailenin ayağı ve desteği, karı ve çocukları için şefkat ve güvence kaynağıdır.
 • İşe giden ve geçimini sağlamak için çabalayan koca, ailesinin geri kalanına rahat bir yaşam sağlamak için hayatın zorluklarına ve baskılarına katlanan kişidir.
 • Bu nedenle, karı ve çocuklar kocayı takdir etmeli ve işe gitmek için evden ayrılırken güvenlik ve güvenlik için her zaman onun için dua etmelidir.

Ayrıca izleyin: felaketleri ezberlemek için yazılı bir dua

Dua tepki süreleri

 • Cevap vermek için dua ve ısrarın yoğunlaştırılmasının tercih edildiği belli zamanlar vardır ve bu zamanların en önemlileri arasında Yüce Allah’ın rızası olduğu için yağmur zamanıdır.
 • Ayrıca Cuma, Allah nezdinde ve Müslümanların gönlünde büyük bir yeri olan mübarek bir gün olduğu için dualara cevap verme zamanlarından biridir.
 • Gecenin karanlığında, özellikle son üçte birinde, Hac ve Umre, Ramazan ve diğerleri gibi sıkıntı ve sıkıntı zamanları gibi diğer bazı zamanlara ek olarak.

Yalvarmaya kontrendikasyonlar

 • Bir duaya cevap verilebilmesi için uyulması gereken bazı şartlar olmakla birlikte, dua etmenin istendiği zamanlar da olmakla birlikte cevabın engellenmesine yol açan sebepler vardır.
 • Duaya cevap vermenin önündeki en önemli engellerden biri, Yüce, Yüce Allah’a karşı nazik davranmamaktır ve bunun en belirgin örneği cevap verirken aceleci olmak ve çok fazla dua nedeniyle sıkılmaktır.
 • Günah ve günah işlemek cevabı engelleyen sebepler arasında olup, dua ile başkalarına kötülük ve zarar dilemek de cevabı engeller.

Doaa evden çıkarken kocasına veda etti

Koca, geçim kaynağı aramak ve ailesi için iyi bir yaşam sağlayan helal para peşinde koşmak için her gün işe gidiyor, bu nedenle kocaya emanet edilmesi ve kurtarılması için aşağıdakiler de dahil olmak üzere bazı dualar sunuyoruz:

 • Oh Tanrım, seni adınla, en sevgili terimle çağırıyorum ve seni adınla, Ebedi Sığınağın Pazarıyla çağırıyorum ve seni adınla, En Yüce adıyla çağırıyorum ve seni adınla çağırıyorum, yüce ve aşkın, sütunları dolduran, Ey Tanrım, senden bütün gücünle merhametini genişleten yüzünün ışığıyla rica ediyorum ve sizden tahtın sütunlarını genişletmenizi diliyorum ve sizden İstediğime ulaşmak için tüm işlerimi kolaylaştırmak ve sevdiğin ve tatmin ettiğin şey için bana başarı bahşetmek.
 • Ey Tanrım, ben senin kulunum, kulunun oğlu ve ulusunun oğlu, önsezim senin elinde, yargılarını tam senin yargılarına göre devam ettireceğim.Sana adını verdiğin her isimle ya da kitabında vahyettin ya da ona yaratılışından birini öğrettin ya da ona, görünmezi sizinle birlikte büyük Kuran’ı yapmasını mazur görüyorum Kalbim, gözlerimin ışığı, üzüntümün düzelmesi ve sıkıntım gitti.
 • Ey Tanrım, gözlerime kocamın hidayetini, doğruluğunu ve dindarlığını ver, Allah kalbimize mutluluk giren ve bize doğruluk bahşeden salih soyları gözlerime versin ve merhamet, şefkat ve samimiyet anlamlarını taşıyan güzel isimleriyle Allah’a dua etmeyi tekrar ediyorum.
 • Aman Tanrım, senden sevgili adınla soruyorum, bu benim kocamla olan tüm ilişkilerime yetmem için yeterli, bu da aklımı karıştırıyor ve gözlerimi uyandırıyor.
 • Aman Tanrım beni sana yakın yap, Allah sana yakınlığımı artırsın, Allah sana yakınlığımı artırsın, Allah beni hastalardan biri yap, Allah beni minnettarlar arasında yap, Allah beni gözümde küçült, insanların gözünde büyük yap.
 • Ey Tanrım, aramızda şefkatin ve merhametin en güzelini yap … ve bize sabır ve rüyayı tamamla ve bizi ışığın pullarında yap ve beni bu dünyada ve zevk cennetinde onunla ve yakınlığıyla mutlu et ve bize rehberlik et, Ey Tanrım, iyi ve doğru olana ve bize merhamet et Efendimiz, Ey Merhametli, Ey cömert ve Allah razı olsun Ve ailesi ve arkadaşları üzerine.
 • Ey Tanrım, kocamı iman etsin ve ona sadık kıl.Allah, onu sana itaat etmeye ve Peygamber Efendinin sünnetine uymaya adamış salih kullarından biri yap, Allah onu kutsasın ve ona huzur versin.Allah, onlardan ve içindekilerden onu günahlardan ve ayartmalardan uzak tut, Allah gözlerini ona hürmet et ve paramı ona ver. Bana göre sevdiğim gibi, beni onun sevdiği gibi yap ve sevdiğin gibi bizi senin yap.

Seyahat eden kocaya veda etmek için bir dua

Çocuklara ve karısına rahat bir yaşam sağlamak için iş ve bol geçim için yurt dışına seyahat etmeye zorlanan bazı kocalar var, bu yüzden evden çıkarken kocaya şöyle bir dua sunuyoruz:

 • Ey Tanrım, kocamı kendisine gelebilecek her türlü zarardan ve her türlü kötülükten ve zarardan koru, Ey Tanrım, kocama acı çektirme, Tanrı hastalıktan ve hastalıktan korusun, Ey Tanrım, kocamı ve çocuklarımı ayartmalardan, onlardan görünen ve gizlenenlerden ödüllendir, Ey Tanrım, kocamı ve çocuklarımı hizmetkarlarının iyiliğinden, kitabının koruyucularından ve insanların en iyilerinden yap Ve ibadet ve ahlak ve en mutlu yaşama ve en keyifli yaşama sahip olanlar.
 • Tanrım, bütün günlerimizi mutlu et, Rab üzüntüleri gider, talihsizlikleri iyileştir, geçimi kolaylaştır, merhameti yay ve günahları sil. Ne mutlu ey doğruların efendisi, ey yerin ve göklerin efendisi.Allah’ım, eğer merhametiniz yoksa itaatkârdan başka bir şey yoksa, o zaman itaatsiz olan ve ihmalden başka bir şeyi kabul etmezseniz Allah’ım oruç tutar. Yöneticiler kazandı, samimi olanlar kurtuldu ve biz sizin günahkâr hizmetkarlarınızız, bu yüzden rahmetinizle bize merhamet edin.
 • Rabbimiz, bize iki anma yap, iki şükran var, sen iki yaslısın, ey Tanrım, tövbemizi kabul et, hapımızı yıka, yalvarışlarımıza cevap ver, savımızı sebat et, günahlarımızı yumuşat ve bizi iyileştir ve bizi bağışla … Tanrımız bizi şefaat peygamberinizden mahrum bırakmaz, bize iyilik yapmaz, bize iyilik yapmaz. Ayımızda bu ihmal ve ziyan insanlarından biridir ve kıyametin rahmetinizle geldiği gün korkumuzdan güvendeyiz, ey esirgeyendir.
 • Ey Tanrım, bizi, çalış, çalış, kurtar, kurtarıl, kabul ederler, kabul ederler, kutsanırlar ve kutsanırlar, merhametinizle görürler, Ey En Merhametli … Rab günlerimizi yaratır, Rab dertleri, açık ızdırapları, daha basit rızıkları, görgü kurallarını, merhameti dağıtan, kötü günahları siler. Dünya ve Gökler.
 • Allah’a, işiten, her şeyi bilen, lanetli Şeytan’dan, üflemesinden, üflemesinden ve fısıldamasından sığınıyorum … Yüce Tanrı’ya, şerefli yüzüne ve eski otoritesini lanetli Şeytan’a sığınmak istiyorum … Ey Allah, dünyayı en büyük kaygımız ya da bilgimizin miktarı yapma … Ey Allah, bizi günahla bırakma ve onlar için hiçbir şey affetme. Bu dünyanın ve ahiretin ihtiyaçlarından bize ihtiyaç yoktur, siz ondan hoşnutsunuz ve onu kolaylaştırmanız dışında bizde iyilik var, rahmetinle ey merhametlidir.

Doaa Tanrı kocamı tüm kötülüklerden korusun

Kocaya tüm kötülüklerden korunma, örtünme ve güvenlik için dua etmek, aileyi destekleyen ve sağlayan kişi olduğu için Müslüman eşin bir görevidir ve bunu başarmak için her zaman iş ve geçim arayışı ve evden çıkarken kocaya emanet etmek için dua eder:

 • Ey erdem ve rahmet geniş Rabbimiz, işlerimize iyi bak ve kurtuluşumuzu en iyi şekilde yap, bize koruyucu, yardımcı, yardımcı, yardımcı ol, koruyucularının sana yardımına destek ol, sevdiklerini işgal ederken bizi kullan, seni memnun eden şeylere rehberlik et ve emirlerimizi O’na götür, aramızdaki ve seni kızdıran ve bizden uzaklaşan bir çözüm.
 • Ey Tanrım, işlerimizin yanılmazlığı olan dinimizi bizim için düzeltin, geçim kaynağımızın olduğu dünyamızı ıslah edin ve düşman olduğumuz ahiretimizi yeniden canlandırın ve tüm kötülüklerden bize ölümü dinlendirin, Rabbimiz size, güzelliğinize, heybetimize, büyüklüğümüze ve gururumuza hamd olsun, gücümüzün Rabbi. Kaybımızdan ve kusurlarımızı zorlamaktan, işin uzun süren umut ve düşüşünden Size sığınmak istiyoruz.
 • Ey bu dünyada ve ahirette en merhametli olan, bize merhamet et ve bu dünyada ve ahirette bizden hoşnut ol, bu dünyada bize bir iyilik yaz, sana tövbe ettim, kıyamet günü sana gelecekleri sağlam ve tövbe dolu bir yürekle yap … Ey Allah, nezaketinin saklılarından rica ediyoruz. Onun tarafından, bizim adımıza bizi inciten veya ona zarar veren şey ve onunla birlikte bizden gelen ıstırap ve günaha karşı koyma nezaketi.
 • Allah dininizi, sadakatinizi ve son işinizi size emanet etsin, Allah size dindarlık verdi, günahlarınızı bağışladı ve nerede olursanız olun sizin için hayır yaptı.
 • Ey Allah, ona başarı ver, mutlu et ve durumunu düzelt, ve onu kalıcı bir başarı, kalıcı bir mutluluk ve gönül rahatlığı yap, ey bu dünyada ve ahirette merhamet et bize, bu dünyada ve ahirette bizden hoşnut ol, bu dünyada bize bir iyilik yaz, sana tövbe ettik, kıyamet günü sana yürekten tövbe et. Gerçeğe sevinmemiz, onu sevmemiz, onu tanımamız, tatmin etmemiz ve onaylamamız için yüreklerimizin yönlendirdiği bir nezaket.

Ayrıca izle: Ramazan’da ölen anne için dua

Seyahat eden kocayı kurtarmak için dua

Seyahat eden bir koca, işinde, ülkesinde çalışan ve her an kendini yalnız ve yabancılaşmış hissettiği için sıcak bir aile ortamında yaşayan diğer tüm erkeklerden daha fazla acı çekiyor, bu yüzden bir eşin ona sunabileceği en basit şeylerden biri, evden çıktıktan sonra kocaya veda etmek için yalvarmaktır.

 • Ey Tanrım, kocama sayılmayacak şekilde doğruluk ve geçim sağla ve onu senden bir başkasından zenginleştir ve ona uygun işi yap ve durumunu düzelt.
 • Ah Tanrım, her şeyin Rabbi ve yaratılışın Yaratıcısı, ben senin kullarından biriyim, seni kocama emanet ediyorum ve kesinlikle her şeyi yapabileceğinden eminim.Allah, onu ayartmalardan, onlardan görünen ve saklı olanlardan koru, Ey Tanrım, beyaz giysiyi safsızlıktan arındırırken onu günahlardan ve günahlardan arındır, Tanrı onu bana korusun, dünyanın Rabbi Tüm kötülüklerden, Şeytan’ın kötülüğünden ve zihniyetinden ve bu dünyada zarar veren her şeyin kötülüğünden, Ey Tanrım, onu her zaman bu dünyadaki bağım yap ve onu benden uzak tut, Ey Alemlerin Rabbi, Tanrı Amin.
 • Aman Tanrım, güzel isimlerinizin sayısı, yeteneğiniz ve kullarınızı bağışlamanızla, ben doğuyu Batı’dan ayırdığım için kocamı bu dünyadaki tüm günahlarından bağışlayın ve onu tüm kötülüklerden koruyun ve onu kötülüklerden, günahlardan ve günahlardan uzaklaştırın.
 • Ey Tanrım, sana emanet ediyorum kocamın dilini, aklını, kalbini, işitmesini, görme yeteneğini, elini ve bacağını, vajinasını, düşüncesini, ailesini, parasını, geçimini, işini ve bilgisini ve sahip olduğu her şeyi ve etrafındaki her şeyi, Ey Merhametli, öyleyse onu salih kullarınızın her zaman ve her kötü şeytan kadınlardan koru. Ve tüm cazibelerden, görünen ve gizli olan.

Ayrıca izleyin: Endişeleri ve sorunları gidermek için bir dua

Böylelikle kocanın evden çıkarken yaptığı dualar hakkında kapsamlı bir makale sunmayı bitirdik, dua etmenin esasını ve en önemli cevap zamanlarını, duaya cevabı engelleyen nedenleri ve sıkça araştırılan diğer bilgileri açıkladığımız ve sonunda içeriğin sizi etkileyeceğini ve yazılarda bizi bekleyeceğini umuyoruz. Önümüzdeki birkaç dönemde yardımsever ve yeni dualar.