Dış cephe boya renkleri görseller

Çoğu evin en az üç farklı renk tonu kullandığını düşündüğünüzde boya rengi seçimi kafa karıştırıcı hale gelir: tek dış cephe rengi. Saçaklar, pervazlar, panjurlar ve diğer süslemeler için başka bir renk. Ve kapılar, korkuluklar ve pencere şeridi gibi üçüncü renk vurguları.dış cephe boya renkleri görseller , en güzel dış cephe görselleri , dış cephe boya görselleri , dyo dış cephe boya renkleri görseller,

Ev Boya Renkleri – Harika Kombinasyonlar İçin Bir Kılavuz

Eviniz için hangi renkleri seçmelisiniz? Yolculuğunuza tarihi renklerle başlayın. dış cephe boya renkleri görseller , en güzel dış cephe görselleri , dış cephe boya görselleri , dyo dış cephe boya renkleri görseller, düzeni ve siyah renk düzeni, orijinal Viktorya dönemi renk paletinden yeniden oluşturulmuştur.

Tarihsel renkler

tarzı kitaplardan basit bir renk düzeni ile restore edilmiş Gotik mimarinin en iyi örneğidir. Mercan kaplama, süs erik ve perdeler siyah.

Her tarihi dönemin en sevdiği tablolar vardır. Eski evinize tarihsel olarak uygun renk kombinasyonlarını bulmak için Popüler ve Tarihi renk tablolarına bakın .

Cazibeli renkler

  • Eski boya parçalarını incelemek ve orijinal rengi yeniden oluşturmak için bir profesyonel kiralayabilirsiniz.
  • Geçmiş renk tablolarına başvurabilir ve evinizin inşa edildiği sırada kullanılmış olabilecek gölgeleri tanımlayabilirsiniz.
  • Ya da tarihin karşısında uçabilir ve mimari detayları vurgulamak için parlak modern renkler seçebilirsiniz.

Bu küçük bungalovun sahipleri tüm kuralları çiğnemeyi seçti. Geleneksel bungalov renklerini seçmek yerine, yeşil ve pembenin tropikal tonlarıyla cesur davranırlar. Bazı mahallelerde bu seçim şaşkınlık yaratabilir, ancak bu ev her şeyin gittiği canlı bir alışveriş bölgesinde.

Renkli kulübeler

Evler birbirine yakın gruplandırıldığında tek tip bir renk şeması oluştururlar. Her ev farklıdır, ancak aynı zamanda daha büyük bir resmin parçasıdır.

Bu Viktorya dönemi kır evleri, bir sahil köyünde virajlı bir yol boyunca yer almaktadır. Her ev farklı bir renge boyanmıştır, ancak genel etki uyumludur.

Bu fotoğraftaki üç komşu ev boz, altın ve barut mavisine boyanmıştır. Renkler çakışmaz çünkü her ev, komşusundan en az bir renk ödünç alır. Altın renkli evin sundurma sütunları ve üçgen detayları , yandaki kapı gibi boz renktedir. Üç evdeki saçaklar ve diğer mimari detayların hepsi benzer stiletto renklerine boyanmıştır. Bu tekrarlanan koyu kırmızı dokunuşlar, üç evi birleştiriyor.

dış cephe boya renkleri görseller , en güzel dış cephe görselleri , dış cephe boya görselleri , dyo dış cephe boya renkleri görseller,

Komşu evlerden renk seçimini kontrol etmek, caddenin tamamında mülk satın almak için yeterli bir sebep olabilir!

Doğanın renkleri

Bu renkli bahçe , bu hoş bungalovun dış boya renklerine bakmaktadır . Her manzara zengin bir renk paleti önerir – ağaçlar, ormanlar, çalılar ? Derin yeşiller, yosun renkleri, kahverengiler ve Russets. Su manzarası ? Maviler, yeşiller ve turkuaz. Dağlar, uçurumlar ve vadiler ? Yeşiller, gri ve kahverengi. Çöller ? Turuncu, kırmızı, altın ve kahverengi.

Bu bungalovun boya renkleri, ön bahçede açan sarı ve mavi çiçeklerden çizilmiştir. Peki önce hangisi gelir – manzaralar mı yoksa boya renkleri mi?

Tavan renkleri

Bu kır evinin yeşil bir çatısı vardır, bu nedenle rengin her iki tarafı da gri ve yeşile boyanmıştır.

Yeni bir tavan kurmayı planlamıyorsanız , tavan panellerinizin rengini tamamlayan dış cephe boya renklerini seçmeniz gerekecektir . Yeni boyanın mevcut renklerle eşleşmesi gerekmiyor ama uyuyor. Bazı fikirler:

  • Yeşil çatı? Gri, yeşil veya beyaz ev renklerini deneyin
  • Siyah çatı? Gri, mavi veya beyaz ev renklerini deneyin
  • Kahverengi çatı? Kahverengi, ten rengi, sarı veya beyaz ev renkleriyle gidin
  • Gri çatı? Gri, mavi, yeşil, siyah veya beyaz ev renklerini seçin
  • Kırmızı çatı? Gri, siyah veya kahverengi ev renkleri nasıl?
dış cephe boya renkleri görseller , en güzel dış cephe görselleri , dış cephe boya görselleri , dyo dış cephe boya renkleri görseller,

Bu fotoğraftaki kentsel çiftlik evi, yeşil çatıya uyması için tozlu yeşile boyanmıştır. Mimari detaylar beyaz ve altın renginde koyulaşmıştır. Özellikle, dış cephe kaplaması üzerine Sherwin-Williams Pensive Sky, SW1195 ile boyanmıştır; Üçgen, Sherwin Williams Mystery Green, SW1194; Ve kesim Benjamin Moore AC-1, ayrıntılar için Benjamin Moore Reviewwood ile.

Tuğla ve taş

Bir tuğla kule ve taş temel, bu  için zengin bir renk şemasına ilham verdi Her evin boyanmayacak bazı özellikleri vardır. Burada gösterilen büyük evde, boyalı yüzeyler mevcut tuğla ve taşların doğal renkleriyle harmanlanıyor.

Saçaklar, pencere pervazları ve kulenin tepesi, taş temel ve arduvaz çatı ile eşleşecek şekilde griye boyanmıştır. Tuğlanın kırmızı rengi, pencerenin yapışkan ve nefes alabilen üçgen boya renginde yankılanıyor . Mercan kaplaması tuğla ile iyi gider çünkü mercan ve kırmızı aynı renk ailesindendir.

Wright Reed

Frank Lloyd Wright’ın taş rengi Cherokee Kırmızısı, iç odaları doğal tuğla ve ahşap renkleriyle koordine ediyor. Wright, standardizasyona vurgu yaparak tasarladı. At Zimmerman evin Manchester, New kapalı Hampshire ve açık alanlarda bir araya akar. Her yerde aynı sonbahar renkleri kullanılmıştır.

dış cephe boya renkleri görseller , en güzel dış cephe görselleri , dış cephe boya görselleri , dyo dış cephe boya renkleri görseller,

Tanınmış bir Amerikalı mimar, Cherokee kırmızısı adını verdiği kahverengimsi kırmızı rengi kullanmasıyla ünlüydü . Demir oksitten yapılan Cherokee kırmızısı belirli bir renk değil, sadece bir demet kırmızı, bazıları daha koyu ve bazıları daha canlı. Bu fotoğrafta altın ve kırmızı döşeme, ahşap ve tuğlanın renkleriyle tezat oluşturuyor.

Wright bu rengi ne kadar sevdi? İlk planlara göre, New York City’deki muhteşem Solomon R. Guggenheim Müzesi’nin dış renkleri aslında Cherokee’nin kırmızısının bir tonuydu.

Detay detay

Gri vurgular, Florida, St. Augustine’deki bu güneşli sarı Viktorya dönemine ait eve ayrıntı derinliği katar. Kırmızı dokunuşlara da dikkat edin.

Kaç renk çok fazla? Kaç tanesi yeterli? Cevap sadece evinizin değil, mahallenizin de büyüklüğüne ve karmaşıklığına bağlıdır. Bu fotoğraftaki bu büyük Viktorya dönemi evinde dört farklı boya rengi var – gövde gridir. Üçgen sarıdır; Beyaz süs. Detaylar da fasulyeler gibi koyu kırmızı.

Klasik Beyaz

White, Connecticut, Farmington’daki Collalial Revelt Hill-Stade Müzesi gibi görkemli binalar için klasik bir seçimdir.

Açık renkler, evin daha büyük görünmesini sağlar ve burada gösterilen gibi geniş mekanlar, bir zarafet ve ihtişam havasını belirtmek için genellikle beyaza boyanır. 1901 yılında inşa edilen Hill-Stead, genellikle Amerika’nın en iyi kolonyal mimari örneklerinden biri olarak anılır. Yeşil panjurlar, farklı bir geleneksel detaydır.

İlginç bir şekilde Hill-Stead’in rengi, mimarisinin arkasındaki hikaye belki daha da ilginç. Amerika Birleşik Devletleri’ndeki ilk kadın mimarlardan biri olan Theodate Pope (1867-1946), mülkü ailesi için tasarladı.

Dramatik aksanlar

dış cephe boya renkleri görseller , en güzel dış cephe görselleri , dış cephe boya görselleri , dyo dış cephe boya renkleri görseller,

Koyu kırmızı, yaldızlı bir Viktorya kaplanındaki ayrıntıyı gösterir.

Koyu kıvrımlar veya parça bantları, evinizin daha küçük görünmesini sağlayacak, ancak dikkatleri detaylara çekecektir. Daha koyu tonlar, girintileri aşmak için en iyisidir, daha açık renkler ise bu projenin detaylarını duvar yüzeyinden vurgulayacaktır. Geleneksel dönemi evlerinde, daha koyu boya genellikle pencere dekorasyonları için kullanılır. dış cephe boya renkleri görseller , en güzel dış cephe görselleri , dış cephe boya görselleri , dyo dış cephe boya renkleri görseller,

Dengeli renk

Bu büyük kırmızı, büyük bir evi yenebilir, ancak bu sıcak, dengeli butik için kiraz kırmızısı bir çekiciliği var.

Evinizin bir bölümünde tek bir rengin görünmesi, orantısız görünmesine neden olabilir. Bu kulübede en parlak renk