how connect ipad pro camera

Dijital Kamerayı iPad Pro’ya (2018) Bağlama ve Fotoğrafları İçe Aktarma

2018 sonbaharında piyasaya sürülen iPad Pro modelleri, bir iOS cihazının tescilli olmayan bir şarj yuvasına gittiği ilk kez, Lightning yerine USB-C bağlantı noktalarını ekleyerek birkaç kişiyi şaşırttı. Ancak bu, eski aksesuar sahiplerini biraz rahatsız etse de Apple, yeni bağlantı noktasının hareket halindeki fotoğrafçılar için mükemmel olduğunu ve iPad’e dijital kamera takıp görüntüleri yüksek hızlı bağlantı üzerinden aktarabileceklerini söylüyor.

Bir iPad Pro’yu kameraya nasıl bağlayacağınız aşağıda açıklanmıştır.

Neye ihtiyacın olacak

2018 iPad Profesyonelleri yalnızca tek bir kabloyla (USB-C’den USB-C’ye) gelir ve bu, bir kameraya bağlamanıza yardımcı olması olası değildir. Bunun yerine, bir veya daha fazla adaptör bulmanız, ödünç almanız veya satın almanız gerekir.

İhtiyacınız olan adaptör, kameranızdaki bağlantı noktalarına bağlıdır, ancak esasen “olarak etiketlenmiş bir kablo arıyorsunuz[your camera’s port] Apple, olası varyasyonlardan bazılarını satmaktadır ve diğerlerini (ve genellikle daha ucuz alternatifleri) Amazon’da ve diğer üçüncü taraf perakendecilerde bulabilirsiniz.

İdeal olarak, işi tek bir kabloyla yapmak isteriz, ancak bu pratik olmayabilir. İyi bir geri dönüş, Apple’ın USB-C’den (dişi) USB adaptörüne (19 £ / 19 $), ikinci bir USB-A kablosuyla (başka bir deyişle ‘normal’ USB) birleştirilebilir: USB-A’yı bulmak kolaydır mini USB, mikro USB ve Lightning dahil çok çeşitli standartlar için adaptörler. Veya hemen hemen her şeyi takmanıza izin veren bir USB-C hub’a gidebilirsiniz.

Kablonun diğer ucundaki (veya ikinci kablodaki) standart USB-A gibi daha yavaş bir şeyse, USB-C tarafından vaat edilen veri aktarım hızının yerine getirilemeyebileceğini unutmayın.

USB

Bir dijital kameranın bir tür USB bağlantı noktası olması muhtemeldir: muhtemelen mikro veya mini. Bunların iPad’inize tek bir kabloyla bağlanması oldukça kolaydır.

Amazon, çok çeşitli USB kablolarına sahiptir, ancak üreticiye (veya ürün özelliklerinde) iPad Pro’ya veri aktarımı için uygun olup olmadıklarını kontrol etmenizi öneririz.

Dijital kamerayı iPad Pro'ya (2018) bağlama: USB-C'den mikro USB adaptörüne

Erkek-erkek bir kablo aradığınızı unutmayın, çünkü aramada açılan adaptörlerin çoğunda erkek bir USB-C ucu ve dişi bir mini USB ucu vardır ve bir mini- Bunlara da USB kablosu. UGREEN’in bu adaptörü, kendimiz denememiş olsak da, arayacağınız türden bir şey.

hafıza kartı

Kamerayı iPad’e tam anlamıyla bağlamayı içermeyeceği için bu hile yapmayı düşünebilirsiniz, ancak çoğu durumda bu en kolay seçenektir. Dijital kameranızda bir SD kart varsa, onu çıkarıp fişe takabilirsiniz. o iPad Pro’ya takılı olan bir USB-C adaptörüne.

Apple, önemsiz olmayan bir £ 39 / $ 39 karşılığında USB-C’den SD Kart Okuyucusuna satıyor, ancak Amazon’da birçok başka seçenek var.

(Bu stratejinin Lightning özellikli iPad’ler için de geçerli olduğunu unutmayın. Bu amaçla Apple, Lightning’den SD Kart Okuyucusuna 29 £ / 29 $ ‘a satmaktadır.)

Tescilli bağlantı noktaları

Bu üreticiye özgü tescilli bağlantı noktalarına sahip dijital kameralar bize bir baş ağrısı veriyor ve büyük olasılıkla iki kabloyu veya adaptörü birbirine zincirleme ile sonuçlanacaksınız.

Tescilli standart için bir kablonuz olduğunu varsayarsak (ve muhtemelen diğer ucunda USB-A olduğunu varsayarsak), Apple’ın USB-C – (dişi) USB adaptörü muhtemelen en iyi seçeneğinizdir. Veya daha önce de belirtildiği gibi, bir USB-C hub, pahalı olsa da çok yönlü bir seçenektir.

Kameranızı bağlayın

Artık doğru kite sahip olduğumuza göre, gerisi basit. Doğru kabloları ve / veya adaptörleri kullanarak iPad Pro’yu ve kamerayı (veya SD kartı) bağlayın ve her iki cihazın da açık olduğundan emin olun.

Bu noktada, Fotoğraflar uygulaması otomatik olarak açılmalıdır, ancak açmazsa, manuel olarak açmalı ve İçe Aktar sekmesini seçmelisiniz.

Ardından fotoğrafları tek tek seçebilir ve İçe Aktar’a dokunabilir veya Tümünü İçe Aktar ile tüm partiyi seçebilirsiniz. (Kurulumun başka bir yerinde USB-A darboğazları olmadığı varsayılarak, büyük ölçekli toplu içe aktarmalar, UBS-C bağlantısının faydasını gerçekten göreceğiniz yerdir.)

Sol üstteki açılır menüyü (‘Şuraya Aktar:’ yazan yer) seçip bir albüm seçerek fotoğrafların tam olarak nereye aktarılacağını da seçebilirsiniz. Bu açılır menü ile hiçbir şey yapmazsanız, fotoğraflar sadece film rulonuzda görünecektir.

.