Derinlemesine Merdiven Temizleme Kılavuzu

Bir komşular topluluğunun merdivenleri ve portalları, orada yaşayanların geçiş ve hareket yeri olması nedeniyle daha fazla kirin biriktiği yerlerden biridir. Bu nedenle merdiven temizliği, bir binaya girerken genel bir temizlik ve tazelik hissine sahip olmanın anahtarıdır. merdiven yikama fiyatlari , yürüyen merdiven temizliği , merdiven silme , merdiven silme fiyatları , merdiven yıkama , merdiven temizleme , merdiven yıkama ücreti , merdiven temizliği , apartman merdivenleri , merdiven temizliği ücreti , merdiven temizlikçisi aranıyor,Derinlemesine merdiven temizleme kılavuzu

Doğru merdiven temizliğinin önemi

Merdiven temizliğinin oldukça periyodik olarak yapılması tavsiye edilir, ancak bunu kullanan kişi sayısı ve ayrıca mülk üzerinde asansör bulunmasıyla belirlenecek, bu durumda merdivenlerdeki kir daha az olacaktır. . Bazen kir hissi takdir edilmese de merdiven temizliğinin önemi merdivenlerin bakımı ve muhafazasında yatmaktadır. Periyodik temizliği yapılan merdivenler, alınan bakımdan dolayı önemli bir tazelik gösterecek ve uzun vadede bunların onarımı veya temizliği için herhangi bir masraf olmayacaktır.

Merdiven ve girişlerin temizlenmesi konusu hijyenin ötesinde, güzel kalmaları ve kullanım ömürlerinin uzatılmasıyla ilgilidir. Bir binanın temizliği imajının kapak yazısıdır ve eğer bir evin içindeyse korunması daha da önemlidir.

Merdivenleri temizlerken göz önünde bulundurulması gereken hususlar arasında, çoğu zaman en çok gözden kaçan bir başkahraman vardır: tırabzan. Basamakların temizliği, ayakkabının yapıştığı kirler, biriktirdikleri tiftik ve diğer toz ve atıklar ile darbelerini alan olanlar olduğu için çok iyidir. Bunların hepsi gerekli ama zorunlu olan, mikrop ve bakteri kaynağı olduğu için korkuluğun temizlenmesi. Gün boyunca pek çok elin okşamasını alıyorlar, bu yüzden merdiven temizleme servisinde korkuluğu düşünmemek büyük bir hata ve hijyen konularında enfeksiyonlardan kaçınmak çok önemli.

Topluluk merdivenlerini temizlemek için genel prosedür

Bu bölüm, merdivenleri el değmeden bırakmaktan sorumlu farklı görevlerin yerine getirmesi gereken sıra açısından genel temizliğe atıfta bulunmaktadır. Bir sonraki bölümde, onları oluşturan malzemenin doğasına bağlı olarak merdiven temizliğine uygun teknikler ve ürünlere daha fazla odaklanacağız. Merdiven temizliği üst katlarda başlamalı ve temizliği kirletmemek için aşağı inmelidir.merdiven yikama fiyatlari , yürüyen merdiven temizliği , merdiven silme , merdiven silme fiyatları , merdiven yıkama , merdiven temizleme , merdiven yıkama ücreti , merdiven temizliği , apartman merdivenleri , merdiven temizliği ücreti , merdiven temizlikçisi aranıyor,

  • Korkuluk ve duvarlar: İlk adım, toprakların yere düşmesi için yüksek alanlarda başlamaktır. Küpeşte, daha önce de bahsettiğimiz gibi özel bir öneme sahiptir, bu nedenle dezenfektan bir ürün mikrofiber bir bezle uygulanmalıdır. Duvarlarda biriken toz parçacıklarını temizlemek için bir toz bezi veya bez geçmek yeterlidir.
  • Adım süpürme: Yüzey izin veriyorsa, merdivenleri süpürmek için yumuşak kıllı bir süpürge, toz paspası veya elektrikli süpürge kullanılabilir.
  • Merdiveni fırçalamak: asıl mesele, topluluğun kiracıları ile herhangi bir olaydan kaçınmak için merdivenlerin ıslak olduğuna işaret etmektir. Çift kova yöntemini, bir kova ile ürün ve daha sonra sadece su ile bir geçiş yapabilirsiniz. Çok fazla kir olsaydı yöntem bu olurdu. Paspasın iyice sıkılmasının önemini hesaba katmalıyız, çünkü bir komşular topluluğunda insanların geçişi genellikle önemlidir ve paspas ne kadar boşsa paspas o kadar çabuk kurur ve kazalar ve olası ayak izleri önlenir.
  • Kalıcı lekeler: Merdiven temizleme rutininin sonunda hala bazı lekeler varsa, merdivenin oluşturduğu yüzeyin türüne bağlı olarak bunlar işlemden geçirilmelidir. Açıktır ki lekeye ne kadar erken saldırılırsa, lekeyi çıkarmak o kadar kolay olacaktır.

Gönderiyi beğendin mi sosyal ağlarda paylaş!

Merdivenlerin malzeme cinsine göre temizlenmesi

Merdivenlerin farklı türden malzemelerden yapılabilmesi gibi, merdiven temizleme teknikleri de her duruma uyarlanmalıdır. İsrafı önlemek için ürünler her malzemeye özgü olmalıdır ve kalıcı lekeler olması durumunda malzemeye zarar vermemek için bunları nasıl işleyeceğini bilmelidir.

Ahşap merdiven temizliği

Bir binadaki ahşap merdivenler, mükemmel yüzeyleri nedeniyle bir zarafet görüntüsü verir, ancak aynı zamanda olası bozulma sorununu da beraberinde getirir. Ahşap merdivenlerin temizlenmesi, onları optimum koşullarda tutmak ve kullanım ömürlerini uzatabilmek için belirli temizlik tekniklerinin belirli periyotlarla uygulanmasını gerektirir ve ilk günkü halleri budur.merdiven yikama fiyatlari , yürüyen merdiven temizliği , merdiven silme , merdiven silme fiyatları , merdiven yıkama , merdiven temizleme , merdiven yıkama ücreti , merdiven temizliği , apartman merdivenleri , merdiven temizliği ücreti , merdiven temizlikçisi aranıyor,

Ahşap merdivenlere doğal cilalar uygulamak, onu oluşturan basamakların daha fazla korunmasını sağlar ve ahşabın dayanıklılığını korumaya ve kalitesini korumaya devam eder. Bu cilalar, bu tür merdivenlerin en büyük düşmanına, günlük kullanımlarının çiziklerine karşı yardımcı olur, böylece beslendiklerinde daha dayanıklıdırlar. Doğal bir parlaklığı korumak için merdivenleri her gün temizlemek gerekir.

Ahşap merdiven temizliğinde bir diğer yıldız ürün, büyük miktarda oleik asit içeren ve ahşabı besleyen ve ona harika bir parlaklık veren keten tohumu yağıdır. Merdivenin damar yönünde uygulanmalıdır. Keten tohumu yağı çok iyi kurumalı ve ardından parlaklığı artırmak için silinmelidir. Bu nedenle, topluluk merdivenlerine uygulamak, insanların kullanmaması çok zor olduğu için rahatsızlıklara neden olabilir.

Lekeli ahşap merdivenleri temizlemek için nemli bir bez ve yumuşak sabunla ovularak giderilebilir, ancak leke eskiyse başka yöntemlere başvurmak daha uygun olabilir.

Doğal taş merdiven temizliği

Granit, kumtaşı veya arduvaz gibi doğal taşlarla inşa edilen merdivenler, malzemeye zarar vermemek için nazik temizlik tekniklerine tabi tutulmalıdır. Bu malzeme merdivenlerde kullanıldığında taş işlenir ve cilalanır. Öyle olsa bile, korunmasını iyileştirmek ve bozulmasını önlemek için özen gerektirir. Tozu temizlemek için süpürme durumunda, süpürge çok yumuşak kıllardan yapılmalıdır. Elektrikli süpürge, merdivenin basamaklarını çizmekten kaçınmak için tavsiye edilmez, ancak gerekirse, yüzeyle doğrudan temastan kaçınmak, ancak atık toplaması için yer açmak için kaldırılmış gibi yüzeysel olarak geçilmelidir.

Ovma içeren merdiven temizliği ise, taş merdivenlerin çabuk kuruması için takdir edeceği, tamamen şekillendirilmiş veya biyoalkol içeren ürünlerle yapılmalıdır.merdiven yikama fiyatlari , yürüyen merdiven temizliği , merdiven silme , merdiven silme fiyatları , merdiven yıkama , merdiven temizleme , merdiven yıkama ücreti , merdiven temizliği , apartman merdivenleri , merdiven temizliği ücreti , merdiven temizlikçisi aranıyor,

Merdivenlerdeki taşta herhangi bir leke varsa, nötr sabunla suyla ıslatılmış bir bezle ovulabilir. Suda seyreltilmiş amonyak da kullanılır. Donuk lekelerin oluşmasını önlemek için yumuşak bir bezle çabuk kurutulmalıdır. Asla uygulanmaması gereken ve oldukça yaygın bir hatadır, ağartıcıdır. Bu ürün taşı sararma eğilimindedir.

Mermer merdiven temizliği

Mermeri kendine has özellikleri nedeniyle doğal taş merdivenlerden ayrı bir bölüme yerleştirdik. Kullanım ömrünü uzatan özel bir özenle işlendiği sürece oldukça dayanıklı ve dayanıklı bir malzemedir. Aynı zamanda, özellikle gözenekli bir taş olduğu için hassastır.

Mermer merdiven temizliği, süpürme açısından normal bir şekilde yapılmaktadır. Ovma işlemi, aşındırıcı veya asit ürünlerle temas ettiğinde göze hoş görünmeyen lekelerle reaksiyona girdiğinden, bu tür malzemelere saygılı ürünler kullanılarak yapılmalıdır.

Mermerde leke oluşumunu engellerken narin ve gözenekli yüzeyini korumak için periyodik olarak ağda geçişleri yapılmalıdır. Bu mumlar gözenekleri kapatır, onları kirden korur ve parlatır. Lekeler hala görünüyorsa, yeni oluşmuşsa nemli bir bez ve yumuşak bir sabunla tedavi edilebilir. Kalıcı lekeler olması durumunda, su ile hidrojen peroksit karışımı ile bunlarla savaşabilirsiniz.

Mermer bozulmaya başladığında veya dirençli lekeleri tuttuğunda, ilk günkü parlaklığını geri kazanmak için bir cilalama yapılmalıdır. Mermer parlatma, toz veya granül aşındırıcı ürünler kullanılarak manuel olarak yapılabileceği gibi, ihtişamını geri kazanacağı döner makinelerle mekanik olarak da yapılabilmektedir.

Fayans merdivenlerin temizlenmesi

Fayans merdivenleri çok dayanıklıdır, yalnızca yüzeye zarar verebilecek ağır veya keskin bir nesne düştüğünde zarar görürler. Fayans merdiven temizliği için genel prosedür kullanılabilir, süpürme ve fırçalama, ancak her zaman nötr pH’lı ürünler kullanılır.

Karoların alacağı olası lekeler çok fazla zorlanmadan temizlenebilir, ancak emayesini etkileyen ve parlaklığını kaybetmesine ve aşınmasını hızlandıran güçlü ürünlerin kullanılması tavsiye edilmez. Çok etkili olan bir şey, en dayanıklı lekeleri çıkarmak için karo merdivenleri sıcak su ve sirke karışımı ile temizlemektir.

Fayans merdiven temizliğinin en karmaşık kısmı, özellikle beyaz olduklarında derzlerdir. İlk beyazlıklarını geri kazanmaları için bikarbonat ve su karıştırılıp birkaç dakika dinlendirilerek bir macun kullanılabilir, ardından bu karışımın derzden çıkardığı kirler toplanır. Eczanelerde ve özel mağazalarda oldukça iyi çalışan ağartma ürünleri de satarlar.merdiven yikama fiyatlari , yürüyen merdiven temizliği , merdiven silme , merdiven silme fiyatları , merdiven yıkama , merdiven temizleme , merdiven yıkama ücreti , merdiven temizliği , apartman merdivenleri , merdiven temizliği ücreti , merdiven temizlikçisi aranıyor,

Halı kaplı merdivenlerin temizlenmesi

Halı kaplı merdivenlerin temizliği her zaman elektrikli süpürge ile yapılır. Zemin görünmediği için halı, tüm kiri alan ve bakılması gereken yüzeydir. Günlük vakum fazlasıyla yeterli. Her gün yapılamıyorsa, halının yapısını etkileyen pisliklerden bir yuva oluşturabildiği ve zarar gördüğü ya da deforme olduğu için fazla boşluk bırakılmasına gerek yoktur.

Halının lekeleri varsa, bu amaçla kuru temizleme ürünleri gibi özel ürünlerle işlemden geçirilmeli veya temizlemeye devam edilmelidir, ancak daha büyük kötülüklerden kaçınmak için her zaman bir profesyonel tarafından.

merdiven temizliği

Komşuları temiz tutmak için veya bir evin iç merdivenlerinde merdiven temizliğinin gerekli bir görev olduğunu görüyoruz. Temizleme prosedürü hiç de karmaşık değildir, sadece korunmalarına saygı duymak için merdivenleri oluşturan malzeme türü hakkında net olmanız ve yüzeyde oluşabilecek lekeleri çıkarmanın en etkili yolunu bilmeniz gerekir.

Limpiezas Sil’de, her tür merdiven için en iyi temizliği sağlamak için gerekli bilgiye sahibiz. Tüm yüzeyleri işlemek için özel makine ve araçlara sahibiz.

Sorgunuzu zorunluluk olmadan yapın!

Gönderiyi beğendin mi sosyal ağlarınızda paylaşın!