Dahab Turist Şehri | Kültürel bilgiler

Turistik şehir Dahab، Mısır, farklı şehirler ve turistik köylerle dolu ve her birinde farklı bir yaşam tarzı ve farklı yaş ve ilgi alanları bulacaksın.Sakinlik, rahatlık ve dinlenme arıyorsanız, Mısır’da rahatlıkla bulabilirsiniz ve macera, hız ve gençlik duygusu tercih ediyorsanız, onu da bulacaksınız. Mısır’da çok çeşitli bir ülke olduğu için ve bu yazımızda büyüleyici turistik şehirlerinden biri olan Dahab’dan bahsedeceğiz.

Mısır şehri Dahab

Seyahat etmeyi seviyorsanız ve ikinci varış noktanızı arıyorsanız, o zaman Dahab gitmek için en iyi yerdir ve Mısırlıysanız ve henüz görmediyseniz, özel cazibesi ile dolup sizi yurt dışına seyahat etmekten alıkoyduğu için çok şey kaçırdınız, hadi birlikte tanıyalım:

 • Birçoğu Dahab’ı, deniz suyunun saflığı ve pitoresk çöl kumları ve dağlarının manzarası nedeniyle hayal gücü şehirlerinden biri olarak tanımladı ve bunların hepsi ünlü peri masallarının bir görüntüsünü oluşturdu.

Ayrıca bakınız: San Francisco ve turistik yerler

Dahab konumu

 • Dahab şehri, Mısır Arap Cumhuriyeti’nin Asya kesiminde, Akabe Körfezi’ndeki Sina Valiliği’nin güneyinde, ünlü Şarm El-Şeyh şehrine yaklaşık 100 km ve Mısır şehri Nuweiba’ya yaklaşık 86 km uzaklıkta yer almaktadır.
 • Dahab, turizme dayalı ve birinci sınıf bir şehir olarak sınıflandırılır ve Dahab şehri, şehrin kuzeyinde yer alan bir köy ve ana merkezi, ticari pazarlar, ünlü çarşılar ve çeşitli alışveriş yerleri bulacağınız bir köy ve Dahab’ın ikinci kısmı şehrin güneyinde bir köydür. Ve bu köy Asla köyü olarak biliniyor ve sakinlerinin Bedevi yaşamı ile ünlü.
 • Dahab’da, kaliteli otel hizmetlerinin yanı sıra berrak plajları, güzel saf suları ve güneşin altında parlayan altın kumları ile en iyi turistik otelleri bulacaksınız, böylece lüks bir yaşamın tadını çıkaracaksınız.

Şehrin adı neden Dahab idi?

 • Sahillerdeki çöl kenti Dahab’ın kumları saf sarı renktedir ve seyirci altın gibi olduklarını hayal edebilir ve adıyla da söylenmiştir ki, gün batımının ışınları üzerine yansıdığında sularının berraklığından deniz suyu saf altın gibi görünür.

Turistik Dahab şehrinin iklimi

 • Dahab’ın yıl boyunca sıcaklığı yaklaşık 29 derecedir ve iklimi orta sınıf bir Asya iklimi olarak sınıflandırılır ve Dahab sadece kış mevsiminde sıcak bir atmosferin tadını çıkarabileceğiniz bir yazlık tatil yeri değildir ve kış mevsiminin ortalama günlerinde Güneş yaklaşık olarak Dahab’da parlar. Günde 10 saat, Dahab’ın size verdiği harika özelliklerden biri, kış günlerinde güzel ve sıcak bir atmosferde gün boyu yüzebilirsiniz.

Dahab Tarihi

 • 1967’de Mısır’ın Dahab kenti İsrail tarafından işgal edildi ve 1982’de Mısır hükümetinin yetkisi altında tekrar iade edildi.
 • Mısır hükümeti, Dahab’ı eşsiz ve birinci sınıf bir turizm kenti olmaya hazırlaması için özel önem verdi, birinci sınıf otelleri ve lüks otel hizmetlerini teşvik etti ve ona turistik pazarlar ve pazarlar sağladı.
 • Bedevilerin yaşadığı ve balıkçılar tarafından ziyaret edilen bir şehirden turistlerin uğrak yeri olan turistlere yakışır şekilde turistik köyler kurup plajlarına gitti ve Dahab şehrinin, orada yaşayan yabancı topluluklar, turistler ve ziyaretçilere ek olarak Bedevilerin asıl sakinlerine sahip olduğunu belirtmekte fayda var.

Dahab’ın turistik yerleri

Dahab şehrinin birçok büyüleyici turistik yeri ve ilgi çekici yeri vardır ve turistik Dahab şehrine seyahatinize hazırlanmanıza yardımcı olmak için bunları bu makalede ayrıntılı olarak tanıyacağız:

Nabq Koruma Alanı

 • Nabq Koruma Alanı, Mısır’daki harika rezervlerden biridir ve Nabq Koruma Alanı, Dahab ile Şarm El Şeyh arasında yer almaktadır, Nabq Rezervi Akabe Körfezi’nde yer almaktadır, rezerv alanı yaklaşık 600 kilometre kare olarak tahmin edilmektedir, bir kısmı karada ve 440 km olarak tahmin edilmektedir. Meydan ve ikinci kısmı, yaklaşık 130 kilometre kare olarak tahmin edilen su aralığı içinde yer almaktadır ve Nabq Rezervi resmi olarak 1992’de ilan edilmiştir.
 • Dalmayı, planlamayı ve özel bir safari yapmayı seviyorsanız ya da vahşi hayvanları ve kuşları seyretmeyi seviyorsanız, çöl ve dağlık doğası büyüleyici olduğu için Nabq Reserve’in gitmek için mükemmel bir yer olduğunu ve geyik, yaban tilki, her türden deve ve deve gibi rezervi ziyaretiniz sırasında vahşi hayvanları görebilirsiniz. Nubian, ayrıca kemirgen ve sürüngen türlerini de bulacaksınız.
 • Suya daldığınızda, güzel renkli balıkların, harika mercan resiflerinin ve harika su yaşamının manzarasının tadını çıkaracaksınız.
 • Nabq Rezervinde, dünyada başka hiçbir yerde bulamayacağınız 86 tür de dahil olmak üzere 134 nadir yabani bitki türünün eşdeğerini bulacaksınız ve Nabq Rezervinin meşhur olduğu ve başka yerde bulamayacağınız nadir bitkiler arasında, balıkların ve omurgasız türlerinin çoğalması için önemli bir bitki olan mangrov bitkisi bulunmaktadır. .

Ayrıca bakınız: Turistlere ve ilgi çekici yerlere karşı görevimiz

Abu Gallum Rezervi

 • Abu Gallum Rezervi, Wadi Al-Rasasah olarak da bilinen Akabe Körfezi’nde yer almaktadır ve bu bölgeyi ayıran, oradaki dağ zincirinin kıyılarına olan yakınlığı, kendine özgü ve pitoresk bir şekil veren rezervin harikalarından biri, sularının yaklaşık 100 metre altında bulunan mağara sistemidir, ancak bu mağara sistemi Nispeten dengesiz.
 • İçinde pitoresk mercan otları, harika ve renkli isimler ve deniz otlarının türlerini bulacaksınız ve güzel kuş türlerini fark edeceksiniz ve bitki örtüsü değişiyor, çünkü bu grup arasında dünyanın hiçbir yerinde bulunmayan yaklaşık 44 tür yaklaşık 165 yabani bitki türü var. Bu korunmuyor.

Mavi delik

 • Mavi Delik veya en iyi Mavi Delik olarak bilinen yer, dalgıçlar ve dünya çapında macera yapmayı sevenlerin yeridir ve bu bölgeye, o bölgede sık sık meydana gelen ölümler nedeniyle Dalgıçlar Mezarlığı adı verilmiştir.
 • Kızıldeniz’de derin bir kuyu, derinliği yaklaşık 130 metreye ulaşan ve 6 metre genişliğe kadar eyer denilen sığ bir yer (delik) vardır ve kuyudan su açmak için bir çıkış yeri vardır ve burası uzun bir tünel şeklinde olan kemer olarak adlandırılır. Boyu 26 metreye kadar uzar.
 • Kuyuyu açık denize bağlayan kemer, dalgıçları büyüleyen ve onları sadece görmek için bu yerde dalmaya iten büyüleyici bir manzaraya sahip, mercan resifleri ve pitoresk deniz yaşamı manzarası altında, ışıkla serpiştirilmiş sudaki dağ manzarasıyla onu özel bir zevk haline getiriyor.
 • Buna rağmen dalgıçlar, yerde çok sayıda tehlikeli mağara olduğu konusunda sürekli uyarılmakta ve bu mağaralar onları aldattığı ve orijinal derinliklerinde daha az gösterdiği için kara delik en ünlü dalgıçların birçok boğulma vakasına tanık olmaktadır.Böyle bir maceraya atılırsanız yalnız kalmamalısınız ve gerekli eğitimi almalısınız. ona.

Mercan alanı

 • Haçlılar tarafından yaptırılan Haçlı Seferleri günlerinden beri içinde kale inşa edilen Haçlı Seferleri’nden beri bu bölgenin bir geçmişi var ve kalıntılarını şimdi bile bulacaksınız.

Asla bölgesi

 • Asla Köyü, Dahab’ın orijinal sakinlerinin yaklaşık yüzde 73’ünün yaşadığı, şehrin popüler bir köyü ve üç ana yerleşim mahallesine bölünmüş: Mübarek, El-Zarnouq ve Al-Aslah.

Ayrıca bakınız: İngiltere’nin Turistik Şehirleri

Bazı yerlerin resimleri ve sözleri, onları gerçekte gören birine benzemeyecek ve Dahab’da oradaki tek kumlu plaj olan meşhur Laguna bölgesi gibi pek çok güzel yer var ve ister yazın ister sıcak bir kış olsun harika bir destinasyon olacak.