Çocuklara rehberlik etmek için en iyi dua kısadır

Çocuklara rehberlik etmek için en iyi dua kısadır Çocuklara rehberlik etmek için en iyi duayı sunmak kısadır, çünkü çocuklara bakmak ebeveynlerin sorumluluğundadır ve ebeveynler çocukları büyütmek, onları düzeltmek ve onlara değerleri ve ilkeleri öğretmek için ellerinden geleni yapsalar da çoğu durumda sonuç yeterince tatmin edici değildir. Ebeveynler dua etmeye başvurur ve saygı ve aşağılama içinde Tanrı’ya dönerek ondan çocuklarına rehberlik etmesini ve işlerini yoluna koymasını isterler.

Çocuklara bakma kavramı

 • Çocuklara bakmak babaların görevidir, anne çocuklara evde bakar, onların rahatını gözetir ve derslerini takip eder.
 • Baba da onlarla ilgilenir ve onlara kıyafetlerini, suyunu, eğitim ihtiyaçlarını ve diğerlerini sağlar.
 • Bütün bunlar, İslam dininin esaslarına dayalı sağlam bir eğitimin yanı sıra, onlara yüksek değerler ve güzel ahlak öğretir.
 • Ebeveynlerin doğruluğu denen şey olduğu gibi, babaların çocuklara doğruluğu olarak da bilinen bir şey vardır, burada başlangıç ​​noktası ebeveynlerle başlar, çünkü onlar doğruluk, sevgi ve şefkat biçinceye kadar doğrulukla başlayanlardır.

Ayrıca izleyin: Kişinin ailesini ve sevdiklerini her türlü zarardan korumak için bir dua

Rehberli çocuklar için dua etmenin önemi

 • Allah’ın sevdiği ibadet eylemlerinden biri olduğu için dua her zaman önemlidir ve dua, kulun Yüce Allah ile kalıcı olarak hissetmesini sağlar.
 • Çocuklara dua etmek anne babaların uyması gereken en önemli şeylerden biridir, topluma sağlıklı nesiller yetiştirmek için yetiştirmenin ve çaba göstermenin yanı sıra, kişi de Tanrı’ya yaklaşmalı ve onları yetiştirmek için O’ndan yardım ve yardım istemelidir.
 • Dua, kaderi değiştirir ve duadaki aciliyet, cevap vermenin en önemli nedenlerinden biridir, bu nedenle hizmetkar, sıkılmadan veya cevap vermekte aceleye gelmeden çocuklara sonsuza dek dua etmeye devam etmelidir.

Çocuklar için dua etme görgü kuralları

 • Dua, en önemlisi Tanrı ile kibar bir şekilde konuşmak ve O’nu çağırmak ve O’nun ihtiyaçlarını karşılamasını istemek için uygun kelimeleri seçmek olan belirli görgü kurallarına sahiptir.
 • Kişi, Tanrı’nın duasına cevap verene kadar günah işlemekten ve günah işlemekten kaçınmalı ve dua sırasında alçakgönüllü ve boyun eğici olmalıdır.
 • Hizmetkar, zayıflığını Yüce Tanrı’nın önünde göstermeli, kendine güvenmeli ve Tanrı’nın istediğini başarabilen ve çocuklarını doğru yola yönlendirebileceğinden emin olmalıdır.

Çocukların yol göstermesi için en iyi dua kısadır

Tıpkı babaların çocukların iyiliği ve yol göstermesi için dua ederek Tanrı’ya başvurmaları gerektiği gibi, çocukları büyütmek ve onlara bakmakla ebeveynler sorumludur ve iyilik yapan çocuklar için en güzel dualar şunlardır:

 • Ey Allah, onları kitabınızın bekçileri, yolunuzun savunucuları ve Reslünüzün muhbirleri yapın, ey Allah, büyük Kur’an’ı kalplerinin pınarı, kalplerinin şifası ve gözlerinin nurunu yap.
 • Ey Allah, onlara hikmet ve faydalı ilim ver, ahlaklarını rüyalarla süsle, onları takva ile onurlandır, onları iyilikle güzelleştir, iyileştir, onları affet. Ordu sevgi ve Akram Şarba devletinin içkisini onlara verdi.
 • Aman Tanrım, onları kendi güvenliğinizde, korumanızda, güvenliğinizde, mahallenizde, gözlerinizi, partinizi, korumanızı, nezaketinizi, her şeytanı, adamı, jin’i, kötülüğü, kıskançlığı ve her şeyin kötülüğünden geride bırakın.
 • Ey Tanrım, senden övgüler rica ediyorum, senden başka ilah yok, göklerin ve yerin zarafetinin şefkati, Ey yüce ve şeref Tanrısı, Ey Qayyum, ey Tanrım, çocuklarımı sevdiğin ve hoşnut olduğun şeye yönlendirmeni, onlara geri dönmeni ve onlara bu dünyada ve ahirette onlara fayda sağlayacak şeyleri öğretmeni ve kutsanmış olmanı istiyorum. Destekçi ve barış elçilerin üzerine olsun, şükürler olsun, dünyaların Rabbi Tanrı’ya.
 • Aman Tanrım, çocuklarımda beni korusun ve onlara itaatinize itaat etmelerini sağlayın ve bana doğruluklarını verin.Allah, Musa ve Adem Efendi onlara öğretin ve Süleyman’ın anlayışı onların anlayışıdır ve ey bilgeliğin hikmetini ve konuşmayı ayıran, onlara hikmet ve ayrı konuşma verin. .
 • Ey Tanrım, senden onlara ezberleme gücünü, anlayış hızını ve zihnin açıklığını istiyorum, Ey Allah, çocuklarımı yol gösterici, yanlış yönlendirilmemiş, yol gösterici yap, ey Allah, onları ahlaksızlıktan, talihsizlikten, depremlerden ve ayartmalardan, onlardan görünen ve saklı olanlardan koru, ey Allah, onları zina, eşcinsellik, alkol ve uyuşturucudan koru.
 • Tanrım, bana çocuklarımın hayatta kalmasını ve benim için reformlarını ve onlardan zevk almamı bağışla.

Rehberli çocuklar için bir dua

Dua, kaderi değiştirdikçe ve çocuklara rehberlik için sık sık dua edilmesi aslında koşullarının iyiliği için işe yarayıp onları daha iyiye doğru değiştirdikçe, kısa çocukların rehberliği için en iyi duayı sunun ve bu duaların en güzelleri arasında şunlar yer alır:

 • Ey Tanrım, sana saf, güzel ve mübarek isminizle, en sevdiklerinizle soruyorum, size çağrılırsanız cevap vereceksiniz ve size sorulursa size verilecek ve onunla merhamet dilerseniz merhamet edeceksiniz. Çocuklarımı affetmek ve merhamet etmek.
 • Ey Allah, Ey Merhametli, Ey Merhametli, Ey İşitici, Ey Merhametli, Ey Bağışlayıcı, Ey Kerim … Sizden, dünyanın yaratıldığı günden kıyamete kadar kutsal mabedinizde size secde edenlerden birkaçını rica ediyorum. Çocuklarımın size itaat ederek ömrünü uzatmak, anne babasına merhamet etmek, sevdiklerini korumak, onları paraları ve işleriyle bereketlendirmek, kalplerini mutlu etmek, ızdıraplarını salıvermek ve işlerini kolaylaştırmak, günahlarını bağışlamak ve ruhlarını arındırmak, kalan günlerini kutsamak, sevdiklerinize ve tatmin ettikleriniz Allah Amen’e başarılar bahşetmek.
 • Aman Tanrım, çocuklarımı yol gösterici, rehber yap, kaybolmasın ve aldatmasın.Allah onları ahlaksızlıklardan, talihsizliklerden, depremlerden ve ayartmalardan koru, onlardan görünen ve saklı olanları.Allah onları zinadan, eşcinsellikten, alkolden ve uyuşturucudan koru.Allah, onları ahlaksızlıktan, eşcinsellikten, alkolden ve uyuşturucudan koru onları, onları gecenin kötü gemilerinin kötülüklerinden koru ve onları gecenin kötü gemilerinin kötülüklerinden koru ve günün kenarlarına Gaffar, ey Tanrım, onlara hidayet verdiğin gibi, onların kalplerini henüz çevirme, onları senden rahmet et ve onları akıl işlerinden hazırla.
 • Ey Tanrım, kapıyı açan, kitabın evi, sevdiklerinin toplanması, Ey Tanrım, onlara yağmur gibi rızık versin, onları sevenlerle toplayın, bütün zor günlerini kolaylaştırın, bütün günlerini bir şölen haline getirin, Ey Tanrım, onlara uzun bir ömür verin ve onları tüm dertlerinden kurtarın Yönetmen, Tanrım, canım, ey Jabbar.
 • Tanrım, çocuklarımın hayatta kalmasına izin ver, onları benim için düzelt ve tadını çıkar. Muhammed, seni seven ve onları sevgine yaklaştıran her işi seven herkesi sev.

Ayrıca izle: Sevgili hasta annemin iyileşmesi için bir dua

Yaramaz çocuklara rehberlik etmek için bir dua

Çocuklar isyan, tecrübe sevgisi ve merakla karakterizedir ve bunlar onları kötü durumlara sokabilir, bu nedenle ebeveynler çocuklara rehberlik etmek için dua etmeye devam etmelidir ve kısa çocuklara rehberlik etmek için en iyi dualar arasında şunlar yer alır:

 • Aman Tanrım, bana çocuklarımı bensiz ve güçsüz verdin, bu yüzden seni güçsüz ve güçsüz tutarak onları koru, Allah onları kendilerine zarar veren her türlü kötülükten ve her türlü kötülükten korusun, Allah onları hastalıktan ve hastalıktan korusun, Ey Allah, onların vebamı onlara saldırma, Allah onları kendilerine görünen şeylerden mükafatlandırsın Tanrım, onları kullarının iyiliğinden, kitabının koruyucularından, din, ibadet ve ahlaktaki en iyi insanlardan ve en mutlu yaşamdan ve yaşamaları en hoş olanından yap, Allah onları haramdan izin vermenle ve başkasından sana teşekkürle zenginleştir. Sana saflık ve güven, ey Kadir, ey güçlü varlık, Tanrım, onlardan kalplerin ve bedenlerin hastalıklarından uzak dur ve onlara gücün ve gücün için ümidimin amacına ulaş, ey cömert, ey Manan, efendim, hayatımda onların doğruluğuna dikkat et ve beni öldükten sonra dualarıyla mutlu et.
 • Tanrım, çocuklarım gözlerimin ıskaladığı bir yere kalbimin bir parçasını emanet ediyor, ama gözlerini kaybetmemiş, bu yüzden onları büyüklüğünüze yakışır bir koruma olarak saklıyorum.
 • Aman Tanrım, çocuklarımda beni korusun ve onlara itaatinize itaat etmelerini ve bana doğruluklarını bağışlayın. .
 • Ey Tanrım, çocuklarımı yol gösterici, yol gösterici yap, kaybolmasın, saptırmasın, ey Tanrım, onları ahlaksızlıklardan, sıkıntılardan, depremlerden ve ayartmalardan, onlardan görünen ve saklı olanlardan koru. Siz onlara hidayet verirken, onlara sizden rahmet verin ve onları akıl işlerinden hazırlayın.
 • Ey Tanrım, çocuklarımın hayatını, itaatinde ve tatminde sağlık ve esenlik ile uzat, Ey Allah, bana küçükleri ve zayıflıklarını güçlendir, ey Allah, kalplerini senden ve altındakilere bağlanmaktan temizle ve onları sevdiklerini ve sevdiklerini yap, Allah onları sevginizle, Peygamberinizin sevgisiyle ve sizi seven herkesin sevgisiyle kutsasın. Tığ işi.
 • Ey Tanrım, onları alçakgönüllü yap, böylece onu büyüttün, prestijine razı oldun ve onu sevdin ve sana yaklaşıp sordu ve cevap verdi: Ey Allah, onları sevdiklerinize ulaştırın ey Bağışlayıcı, ey Allah, onlara salih geçiminizin kapılarını en genişinden açın ve onlara haklılığınızı haramdan ve yanınızda olanlara şükredin. Kötü yoldaşlar, Allah onları bedenlerinde, işitme duyularında, gözlerinde, canlarında ve uzuvlarında korusun.Allah, ruhlarına dindarlıklarını ve doğruluğunu ver, sen onların kutsallaşmalarından daha iyisin.
 • Ey Tanrım, onlara bilicilerin fethini aç, Allah onlara hikmet ve faydalı ilimler bahşet, ahlaklarını rüyalarla süsle, onları dindarlıkla yücelt, onları iyilikle güzelleştir, iyileştir, onları affet, Tanrım, onlara doğru hoca ve güzel dostluk ver.

Çocuklara rehberlik edecek daha uygun dua

Dua, Allah’ın sevdiği itaatlerden biridir ve Allah, müminlere aciliyet, dua ve hürmet şartıyla duaya cevap verileceğini vaat etmiştir ve çocuklara rehberlik etmek için en iyi dualar arasında şunlar yer almaktadır: Kısa:

 • Aman Tanrım, onları kendi güvenliğinizde, korumanızda, güvenliğinizde, mahallenizde, gözlerinizi, partinizi, korumanızı ve nezaketinizi yapın ve her şeytandan, insandan, cin’den, kötülükten, kıskançlıktan ve her şeyin kötülüğünden ayrılacaksınız.
 • Aman Tanrım, bana ve babama ihsan ettiğin nimetine şükret ve onu tatmin eden ve benim soyuma hayırlı bir iyilik yapmanı emret, sana tövbe ediyorum ve ben Müslümanlardanım.Allah, beni ve lanetli Şeytan’dan soyumu bağışla.
 • Ey Allah, onlara akılcı olmalarını ve onları doğru, dindar, itaatkar, sana, arkadaşlarına, sevgiye ve düşmanlarına, onlardan nefret eden düşmanlarına itaatkar kılmaları için ilham ver.
 • Ey Tanrım, onları bana itaatkar kıl, itaatsizlik, cezasızlık ya da günahkâr değil, Ey Tanrım, onları eğitmek, terbiye etmek ve doğruluklarını benim için ve onlar için iyi kılmak istiyorum.
 • Ey Allah, onları kitabınızın bekçileri, yolunuzun savunucuları ve Reslünüzün muhbirleri yap, ey Allah, büyük Kur’an’ı kalplerinin pınarı, kalplerinin şifası ve gözlerine bir nur yap.

Ayrıca izleyin: hayatta başarı için bir dua

Böylece, çocuklara rehberlik etmek için en iyi dua üzerine kapsamlı bir makale sunmayı bitirdik, kısaca, dua etmenin görgü kurallarını ve çocuklar için dua etmenin önemini ve bunun esasını açıklamanın yanı sıra, çocukların rehberliği için bir dizi kanıtlanmış yalvarış sunduğumuz kapsamlı bir makale sunmayı bitirdik ve sonunda sunulan içeriğin tüm onurlu web sitesi takipçileri tarafından beğenileceğini umuyoruz. Ve önümüzdeki dönemde yeni ve faydalı makalelerde bizleri bekleyin.