Çil ve çillerin limonla tedavisi | Kültürel bilgiler

Pek çok kadın ve kız çocuğu, bazı genetik ve genetik faktörlerin yanı sıra, en önemlileri melazma ve çiller olmak üzere kadınların hayatlarının bazı dönemlerinde kadınları etkileyebilecek birçok hormonal değişiklik veya güneşe maruz kalma sonucu etkiledikleri birçok cilt probleminden muzdariptir ve bu sorunlar kadınlarla sınırlı değildir Sadece çocukları da etkileyebilir ama bu sorunlar çocuk vakalarında zamanla ortadan kalkar ancak kadın ve erkek vakalarında bu yazı boyunca detaylı olarak sunacağımız bu sorunlardan kurtulmak için birçok tarife uymaları gerekir, öyleyse bizi takip edin.

Melazma ve çillerin limonla tedavisi

Hem melazma hem de çil tedavisi için limon kullanan bir dizi doğal tarif vardır ve bunlar aşağıdaki gibidir:

Ayrıca bakınız: Çiller için Tarifler

İlk önce limon ve bal tarifi

Bal, cildi beslemeye ve rengini açmaya yardımcı olan bir dizi önemli besin maddesi içerdiğinden, bu tarifi kısa sürede uygulayan çok sayıda kişi ile harika sonuçlar çıkardığı için çil ve çillerden kurtulmada büyük etkinliği olan tariflerden biri olarak kabul edilmektedir.

Tarif, bir limonun suyunu bir kaseye koyup, sonra bir çorba kaşığına bal koyarak, daha sonra iyice karıştırarak, sonra bu karışımı bir saatin dörtte birini geçmeyecek şekilde cilde sürdükten sonra cildi soğuk suyla iyice durulayarak hazırlanabilir. .

İkincisi, limon ve şeker tarifi

Limonun üzerine bir miktar şeker konulan bu tarif, hem çil ve çillerden kurtulmaya hem de cildin rengini birleştirip hafifletmeye yardımcı olması ve ayrıca ciltteki çeşitli kirliliklerin giderilmesine katkı sağlaması açısından oldukça kullanışlıdır.

Bu tarifin hazırlanması, yarım limonun suyunu bir kaseye koyup içine bir miktar şeker koyup küçük bir kaşığa kadar iyice karıştırıp bu sirkeyi alıp cildi ovalamaktan ve sakin ve dairesel hareketlerle cildin daha sonra ılık su ile durulanmasından ibarettir ve bu tarifin yapılması tercih edilir günlük.

Üçüncüsü, limon ve tuz tarifi

Bu tarifin cildi pul pul dökerek ölü hücrelerden kurtulması, cildin sağlıklı bir şekilde yeni hücreler üretmesi için uyarılmasına yol açtığı için cilt sorunlarından kısa sürede kurtulmaya katkı sağlayan tariflerden biri.

Bu tarifi iki limonu bir kaseye sıkıp sadece bir çay kaşığı tuz ekleyerek, daha sonra iyice karıştırarak ve daha sonra yarım bardak su ekleyip, tamamen eriyip karışana kadar devam ettirerek hazırlayabilirsiniz, bu tarif yüze sürterek kullanılır, en az Çeyrek saat sonra cildi yıkayın.

Dördüncü, limon ve zerdeçal tarifi

Ciltte görülen siyah ve kahverengi lekelerin yanı sıra çillerin giderilmesinde farklı bir tarif, çünkü cildin ihtiyaç duyduğu bir dizi önemli unsuru içeriyor.

Bu tarifin hazırlanması, bir kaseye bir kaşık limon suyu koymak, ardından bir kaşık zerdeçal eklemek ve bunları kolay bir macun haline gelene kadar iyice karıştırmak, ardından çeyrek saat boyunca cilde sürmek ve ardından cildi suyla durulamaktan ibarettir.

Çil ve çilleri önleme yöntemleri

Cildi hem melazma hem de çil sorunlarına maruz bırakmamak için aşağıdakilerin yapılması gerekir:

  • Her iki saatte bir cilde sürmeye çalışırken dışarı çıkmadan en az çeyrek saat önce güneş kremi sürmeye özen gösterin.
  • Güneşte ayakta durmaktan kaçınamadığınızda şapka takmaya dikkat edin.
  • Sabah saat on bir ile öğleden sonra dört arasındaki yoğun dönemlerde dışarı çıkmaktan kaçınmalısınız.
  • Tahrişe neden olmayan bazı ürünleri kullanmaya çalışın.
  • Sonunda melazmaya yol açan cilt iltihabına neden olabileceğinden, ciltteki tüyleri balmumu kullanarak çıkarmamaya çalışın.
  • Turunçgillerin yanı sıra brokolinin yanı sıra guava gibi C vitamini içeren birçok besinin yenmesi tercih edilmektedir.

Ayrıca bakınız: vücuttaki çiller

Çil ve çillerden kurtulmak için diğer doğal karışımlar

Badem yağı tarifi

Ve bu tarif bir bardak tatlı badem yağı ile bir bardak acı badem yağı koyup iyice karıştırmaktır ve bu tarifin yatmadan önce doğrudan uygulanması ve sabahları cilt şeklinin çok iyi olması tercih edilir.

Kabartma tozu tarifi

Bu tarif, ölü deriden veya koyu renkli deriden kurtulmaya yardımcı olan doğal bir eksfoliye edici olduğu için az miktarda hint yağı ile bir miktar karbonat koymaktır ve bu tarifi günde iki kez tekrarlamak tercih edilir, böylece tarif cilt üzerine yarım saat kadar yerleştirilir, ardından cildi durulayın. .

Zerdeçal ve süt tarifi

Bu tarif, cilde salgılanan melanin yüzdesini önemli ölçüde azaltmaya katkıda bulunur, bu da melazma tedavisine yol açar ve bu tarif, cildi aydınlatmaya neden olan bir dizi antioksidan içeren kurkumin içermesi ve sütün kalsiyum içermesi ve sahip olduğu taktiği ile ayırt edilir. Cildi yorumlamanın yanı sıra üzerinde çalışmanın ve yumuşatmanın rolü.

Tarif, bir kaseye 5 kaşık zerdeçal koyup 10 çorba kaşığı süt ve bir çorba kaşığı un ilave edip hamur oluşana kadar iyice karıştırmak ve bu macun hamur kuruyana kadar yarım saat boyunca deriye sürüldükten sonra cildi yıkamaktan ibarettir.

Aloe Vera tarifi

Aloe vera jeli, cilt renginin tekdüzeliğine katkıda bulunur ve ölü hücreleri temizleme ve yeni hücrelerin üretimini uyarma kabiliyetinin yanı sıra ciltte görülen lekelerin görünümünü azaltmaya katkıda bulunur ve bu tarifi iki haftadan az olmamak üzere günde iki kez kullanmaya başvurmak tercih edilir.

Bu tarifin hazırlanması, bir aloe vera yaprağı getirmek, kabuğunu çıkarmak, jeli kabuğun altına almak ve etkilenen cilde 20 dakika boyunca çiller veya çillerle uygulamak ve ardından yeri suyla yıkamaktır.

Yulaf tarifi

Cildin doğal olarak peeling yapmasında rolü vardır, böylelikle çillerle oluşan lekelerin azalmasına ve cildin ölü tabakalarının giderilmesine katkıda bulunur, cildi aydınlatmaya ve daha sağlıklı hale getirmeye yardımcı olur ve bu tarifi bir hafta boyunca iki kez uygulamak gerekir.

Bu tarifin hazırlanması, iki yemek kaşığı yulaf koyup üzerine iki yemek kaşığı süt koyup, bir çorba kaşığı kadar bal ekleyip iyice karıştırdıktan sonra bu sirkeyi 20 dakikadan az olmamak üzere cilde sürdükten sonra cildi durulamaktır.

Ayrıca bakınız: Yüz Çil Kremi

Böylelikle hem çillerin, çillerin ve diğer çeşitli cilt sorunlarının giderildiği hem de cildin bir parlaklık, renginin standartlaşması ve renginin açılması aşamasına ulaştığı çok sayıda doğal tarif sunduğumuz ilginç makalenin sonucuna ulaştık, Yüce Allah’tan umuyoruz. Bu ilginç bilgiyi sunmanıza yardımcı olduk ve sağlık ve zindeliğinizin devamını dileriz.