Büyük ve Panoramik Pencerelerin Fotoğrafları

Bu tip panoramik pencereler herhangi bir ev için değildir, yerleştirilmesi için bir ortamda gerekli alana sahip olmanız gerekir.

panoramik-pencereler-2

Buna, yapımı için değerli bir manzara ihtiyacını da eklemeliyiz. Zaten diğer ev türlerinin topraklarına girdiğimiz bir bahçe.

büyük pencereler

Teslimatta elimizde bulunanlar ile ilgili olarak hem zemin kattaki evlerde, hem de üst katlarda veya direkt yükseklikte apartmanlarda kullanıldığını göreceğiz.

panoramik pencereler

Bazıları sadece pencere değil, aynı zamanda kapı olarak da kullanılır, genellikle yandan kayma için yuvarlanarak açılan klasik Fransız pencereler.

Büyük pencereler

Büyük bir pencere, belirli bir ölçüyü aşan bir penceredir, genellikle standart 1 × 1 metre ve 1 metrekareye eşdeğerdir. Evlerde görmesi ve bulması da kolay olan 2 metre genişliğinde ve 1 metre uzunluğundaki bu, halihazırda hatırı sayılır bir boyuttadır ve içeri giren geniş bir ışık ve havalandırma akışı sağlar.

panoramik-pencereler-3

panoramik-pencereler-4

Daha da geniş olanlar vardır ve genellikle aralarında çerçeve ayrımları olan birkaç panelden oluşurlar. Ahşap, alüminyum ve aynı demirden yapılmış olsun.

Panoramik pencereler

Panoramik pencereler, aralarında ayırıcı çerçevelerden yoksun ve yalnızca kenarlarında bulunanları tutan, genellikle temperli veya zırhlı cam panellerden oluşmaları ile diğerlerinden veya sadece büyük olanlardan farklıdır.

Ek olarak, her paneli ayrı ayrı desteklemenin bir yolu olarak genellikle yüzer veya görünmez bağlantı elemanları kullanılır. Çoğu zaman zemine giderler ve en az 2 metre yüksekliğinde ve o kadar geniştir.

panoramik-pencereler-5 panoramik-pencereler-7

Panoramik pencereleri desteklemenin yeni yolları ve daha pek çoğu, onları bakılması en temiz hale getirmek için sürekli geliştirilmektedir, böylece yerleşimleri aralarında hiçbir şey olmamasına benzer bir sonuçla sona erer. Bu nedenle sunduğumuz modeller, bu sürekli değişen ve dinamik dünyadaki en son araçları içermiyor olabilir.

Büyük pencereler için cam

Kullanılması gereken camlar küçük pencerelere göre çok daha kalındır, 2 metre yüksekliği ve bir metre genişliği aştığımızda 10 mm’den fazla camları düşünmemiz gerekir. Daha da iyisi ve daha fazla güvenlik için, aynı veya daha fazla kalınlıkta temperli cam kullanmalısınız.

panoramik-pencereler-10

panoramik-pencereler-9

Bunlar size sunmak istediğim panoramik pencereler, şimdiye kadar görmediğimiz bir şey.

Yorumlarda bana söyle:

  • Ne düşünüyorsun?
  • Onları evine koyar mısın?
  • Onları perdesiz kullanır mısın?
  • Komşularınızın bu pencerelerden her geçtiğinizde gözetlemesini seviyor musunuz?