Boyalarda turuncu tonları

Turuncu renk her zaman aktivite, canlılık, hırs ve iyimserlik çağrısı yapan renklerden biri olup, rahatlama, güven, psikolojik rahatlık, neşe ve zevk veren sakin renklerden biridir ve turuncu renk, ev dekorunun güzelliğine yardımcı olan birçok renkle karıştırılabilir ve turuncu renk çoktur. Evdeki dekorun pek çok alanında kullanılabilen derecelerden ve her derecesi diğer dereceden tamamen farklıdır ki bu da evin içinde değişim göndermektedir, bu nedenle boyalardaki turuncu tonları açıklamak ve netleştirmek için bu makaleden geçeceğiz.

Turuncu renk

Turuncu renk ikincil bir renk olup birincil bir renk değildir, kırmızıyı sarı ile eşit miktarlarda karıştırma işleminden elde edilen bir renktir, sonuçta dereceleri değil orijinal turuncu rengiyle sonuçlanır ve adını turuncu meyveden alan bir renktir, ayrıca turuncu renk en önemli modern renklerden biridir. İster boyalarda, ister perde, koltuk minderi, yastık, yatak örtüsü, halı gibi kumaşlarda ve elektrikli aletlerde veya diğerlerinde olsun, modern dekorda birçok kişi tarafından kullanılan parlak nokta.

Oldukça kendine özgü bir renktir ve bir çok insanın sevdiği bir renk olduğu için, ister yemek arzuları, iyimserlik, canlılık, aktivite veya psikolojik rahatlık ve sakinlik olsun, bir insanda pek çok arzuyu gönderen bir renktir.

Ayrıca bakınız: Psikolojide Siyah Renk

Portakal tonları

Daha önce bahsettiğimiz gibi, turuncu bir birincil renk değil ikincil bir renktir ve kırmızıyı sarı ile eşit miktarlarda karıştırmanın bir sonucu olarak ortaya çıkmaktadır, ancak teknolojinin ilerlemesi ve renkleri yüksek doğrulukta, uygun miktarlarda ve çok doğru karıştırmaya çalışan çok hassas cihazların geliştirilmesi ile birçok derece keşfedilmeye başlanmıştır. Turuncu renk için farklı olarak ve birçok kişinin bu rengi tercih etmesi nedeniyle, turuncunun farklı tonları için çok talep başladı ve en önemli ve en popüler turuncu tonları şu şekilde:

Şeftali rengi

Biraz solma eğilimi gösteren ve dış şeftali meyve kabuğunun renginden sonra isimlendirildiği için kimileri tarafından çok hafif tercih edilen, kimileri tarafından tercih edilmeyen çok hafif bir portakal olarak kabul edilir, çünkü bu renge kırmızı ve sarı renkte modern cihazlarla miktarlarda karıştırılarak ulaşılmıştır. Değişen ve alışılagelmiş oranlar bu renk derecesine ulaşana kadar çok doğrudur ve modern cihazların bildiği iki renk karıştırılarak bu renk derecesine ulaşılamaz, bu nedenle bazı kişiler tarafından çıplak gözle karıştırıldığında bu dereceye hiç ulaşamıyoruz.

Kayısı rengi

Bu renk aynı zamanda turuncunun daha açık bir tonudur ve bu derece turuncu adını ünlü kayısı meyvesinden alır ve bu renk beyazla karıştırıldığında modern dekorlarda daha uygundur, çok nezih ve çekici bir görünüm verir ve birçok kişi dekorasyonlarda kullanmayı tercih eder. Modern ve modaya uygun.

Mandalina rengi

Bu portakal derecesi çok farklı ve çok ünlü olup evinize harika ve pitoresk bir görünüm kazandırır ve portakal tonlarından türetilen bu derece, mandalina kabuğunun dış rengine benzediği için bu isimle anılır ve modern boyalarda birçok kişi bu renge güvenir ve tüm dünyaya yayılır. Ahşabın, özellikle çocuk yatak odasının yapıldığı ahşabın boyanması, çünkü bu renk çocuklara mutluluk, neşe ve canlılık getirir.

Çay pembesi

Pembe çay da bir portakal tonu derecesidir, bu derece portakal ve pembe arasında yer alır, bu da çay bitkisinin meyvelerinin başlangıcında pembe renginin olması ve sulu renginin turuncu ile pembe arasında dönmesi nedeniyle isminin sebebi olmuştur. Sadece çok modern renk karıştırma cihazları kullanarak pek çok kişinin tercih etmediği bir derecedir, ancak bazılarının nadir bir renk olması ve çok yaygın olmaması nedeniyle kullanması ve birçok kişinin güvendiği diğer yaygın kolay renklerden çok farklı olduğunu düşünmesi.

Havuç rengi

Havuç turuncusu, portakalın en güçlü ve en güzel tonlarından biridir ve bu portakal rengine çok benzer olması ve havuç bitkisi tarafından keşfedilip ulaşılması nedeniyle bu isimle anılmaktadır, çok keskin, çok güçlü ve çok çarpıcı bir renktir. Bu renk beyaz veya bej gibi başka bir renkle bozulur, böylece renk çok güçlü ve keskin olmaz ve günlük olarak bakıldığında bir miktar zarar verir.

turuncu renk

Portakalın bu tonu, portakalın en meşhur ve en kuvvetli derecesidir, portakalın bu tonu, dıştaki portakal meyve kabuğunun rengine çok benzemesi nedeniyle bu isimle anılır, çok popüler bir renktir ve çok güçlü olması ve aynı zamanda da birçok kişi tarafından tercih edilir. Boyalar, endüstriler, ahşaplar, halılar, yatak örtüleri, yastıklar ve diğerlerinde bu derece kullanıldığından, göze kuvvetli bir şekilde bakıldığında ve görüldüğünde göze zarar vermez, bu nedenle insanlar diğer tonların geri kalanından çok büyük bir oranda bu turuncuya güvenirler.

Ayrıca bakınız: Boyalarda yeşilin tonları

İran rengi

Biraz kırmızı olma eğiliminde olan turuncu tonlarının bir rengidir ve eski zamanlarda bazı kişiler tarafından çok tercih edilen çok farklı bir derece olan ateş olarak anılır ve antik çağları sembolize etmek için tasarlanan dekorasyon ve dekorasyon çalışmalarına, yangında alevin en üst seviyelerine ulaşıldığında ortaya çıkar. Turuncu, bazı insanların cesaret, kurtuluş ve mücadeleyi belirtmeyi tercih ettiği bir gölgedir.

kahverengi

Kahverengi bir derece turuncu renk olarak kabul edilir, ancak birçok kişi bu bilgiyi bilmiyor.Bu renk derecesi, kırmızının sarı ile biraz siyahın karıştırılmasının bir sonucudur.Resimde birçok kişinin tercih ettiği koyu kahverengi derecesine ulaştığımızı görüyoruz. Her türlü mobilya, kapı, pencere ve daha fazlası.

Altın rengi

Çok belirgin bir turuncu ton derecesidir, bu nedenle bu derece, kırmızıyı bej ile sarı ile karıştırmanın bir sonucu olarak gelir, birçok insan için ayırt edici olmayan bir derecedir çünkü orijinal altın renginin bu renk derecesinden çok daha iyi olduğunu görürler, ancak buna bağlı olanlar Daima mükemmeli aramak.

Mercan rengi

Farsça turuncusuna çok benzeyen bir portakal tonudur çünkü çok fazla kırmızı renge sahiptir, ancak İran turuncusundan çok daha sakin.

Ayrıca bkz: Kırmızının Tonları ve Uyumlu Renkler

Sonunda, boyalarda turuncunun tüm tonlarını gösterdiğimiz ve açıkladığımız gibi makaleyi beğeneceğinizi umuyoruz, bu yüzden birçok kişinin yararlanabilmesi için lütfen makaleyi çeşitli sosyal medya sayfalarında yeniden yayınlayın.