Böcekleri ortadan kaldırmak için fümigasyon tabletleri

Bu böcekleri ortadan kaldırmak için çalışan bir grup yöntem olduğundan ve bu yöntemlerden en önemlisi fümigasyon olduğundan, her türlü tahtakuruları ve çeşitli formlarını sorunsuz bir şekilde ortadan kaldırmak için çalışan birçok ve çok sayıda yöntem vardır ve bu yöntemlerden en önemlisi fümigasyondur ve bu nedenle ortadan kaldırmak için fümigasyon tabletleri hakkında bir sonraki konuyu öğreneceğiz. Böceklerle ilgili, her zaman özellikli kültürel bilgi sitemizde tüm bunların ayrıntılarını ve daha fazlasını bizimle birlikte takip edin.

Böcekleri ortadan kaldırmak için fümigasyon tabletleri

Buhar tahtakurularından kuşkusuz büyük ve net bir şekilde kurtulmada büyük ve net bir rol oynadığı için, buharı öldürmek için çok çalışan bir fümigasyon makinesi olduğu için buharla çalışan bir makinenin kullanıldığı tahtakurularından kurtulmanın en iyi ve en önemli mekanizmalarından biridir.

Steam aynı zamanda böceklerden yumurtaları öldürmek ve kalıcı olarak kurtulmak için de çalışmakta, ayrıca buhar makinesi çeşitli mobilyaların yanı sıra kumaş, kanepe ve mobilyalarda da kullanıldığı için bu cihazı bu yerlerden birkaç kez üst üste geçirerek kurtulması için kalıcı olarak tekrar ortaya çıkmamasını ve onlardan kurtulmasını sağlıyoruz. Sadece böcekler değil, çeşitli böcekler.

Ayrıca bakınız: Yatak hatalarının nedenleri evde ortaya çıkıyor

Genel hatalar

Bu tür böcekler, duvarların, deliklerin, hatta dokuların ve mobilyaların arkası gibi dar yerlerde, ahşap ve mobilyaların çeşitli saklama yerlerinde, kapalı yerlerde ve uzun süre dokunulmamış veya kaldırılmamış yerlerde bulunur.

Böcek ve yumurtalarının bulunduğu yerlerin sürekli temizliğinin soğuk ya da sıcak su ile sürekli olarak yapıldığını tespit ettiğimiz için günlük ve sürekli olarak bunlardan kurtulmak için püskürtülerek, ayrıca soğuk ve sıcak hava direkt olarak kullanılmasını tavsiye ederiz.

Tahtakuruları ortadan kaldırmanın çeşitli yolları

Güve topları

Özellikle tahtakuruları ve genel olarak böcekleri ortadan kaldıran en etkili maddelerden biridir, çünkü tek yapmamız gereken, naftalin tabletlerini giysi arasına, dolapların ve çekmecelerin içine, yatakların dibine ve saklanabilecek her yere dağıtmaktır Böcekler ve onun konutu haline gelir.

Damla Sakızı

Tahtakurularından kurtulmanın en etkili ve kesin yollarından biri, kendine has güçlü bir kokusu olan en iyi baharatlardan biri olduğu için sakız kullanmaktır ve özellikle böceklerden ve genel olarak tüm diğer böceklerden kurtulmanın çok kolay bir yolu vardır.

Mastik kullanarak böcekleri yok etme yöntemi, üzerine ve yanına yanan odun kömürü parçalarının yerleştirildiği ve daha sonra tamamen ve tamamen havalandırılması için evlerde tüm ve çeşitli odalara geçirilmek üzere fümigasyon yapılan bir fümigatördür. Sonuçlar anında fark edilir ve test edilir çünkü böcekler kokuyu aldıklarında tamamen kaçarlar.

Caz

Caz veya gazyağı, keskin kokusuyla böceklerden büyük ölçüde kurtulmada büyük rol oynayan dezenfektanlardan biridir, çünkü cazın, evin her yerinde bulunan her yönden ve çeşitli yönlerden püskürtülmesi koşuluyla, dolu bir şişesini bir sprey ile doldurarak kullanılmasını tavsiye ediyoruz. Ve bu böceklerden kalıcı olarak kurtulmak için deliklerin, duvarların ve ayrıca ağaçların arasındaki her yerde.

Sirke

Sirke, ev için doğal bir dezenfektan olduğu için keskin bir koku yaydığı için böcekleri büyük ölçüde yok etmek kaydıyla, iyice karıştırılması şartıyla, çeyrek fincan sirke ile çeyrek fincan bulaşık sabunu konularak bulaşık sabunu ile birlikte kullanılır. Böcek ve mikropları dezenfekte ettiği için hijyenini de arttırır.

Ayrıca bakınız: Mısır’da Pestisitler

Sodyum bikarbonat

Evin her yerinde, odalar arasında ve duvarlarda tahtakuruların varlığından kurtulmaya çalışan en doğal malzemelerden biridir, çünkü yapmanız gereken tek şey evin her yerine ve çeşitli yerlerine, yatağa ve şüpheli tüm yerlere dağılmış miktarlarda sodyum bikarbonat püskürtmektir. Böcekler içerir.

Bu sodyum bikarbonat, kirle birlikte karbonatları emmek ve çıplak gözle görülemeyen ancak bu alanda uzman kişiler tarafından görülebilen böceklerden kurtulmak için elektrikli süpürge kullanılması şartıyla evin çeşitli yerlerine dağıtılacaktır.

Fesleğen

 • Fesleğen doğal bir iticidir ve özellikle böceklerden geniş ve net bir şekilde kurtulabildiği için, ister evde ve balkonda yetişen bir bitki formunda, ister bir kişinin vücuduna boya olarak kullanılmış olsun, böceklere zarar vermez.
 • Yakılacak fesleğenin yapraklarını keskin kokusunu dışarı atmak için, evcil hayvanlara ve hatta mekanda bulunan bitkilere herhangi bir zarar veya zarar vermeden zararlı haşereleri ortadan kaldırmak şartıyla öğütmek mümkündür.
 • Bu böceklere maruz kalabilecek veya hatta yanlarında olabilecek insan vücuduna uygulanacak fesleğen yapraklarını özellikle böcekler keskin kokusundan dolayı bu insan vücuduna çok fazla yaklaşamayacakları için öğütmek mümkündür.

Tahtakuruların varlığını önleme yöntemleri

 • Evin her yönünden ve böceklerin bulunduğu yerden tüm böcekleri emmeye çalışan bir emme cihazının kullanılması.
 • Tüm evin tüm pencerelerini açarak evi periyodik ve sürekli olarak her yönden havalandırdığınızdan emin olun.
 • Evde bulunan evcil hayvanların periyodik olarak temizlenerek temizlenmeye devam edilmesi, bu hayvanların tekrar ortaya çıkmasını kalıcı olarak engellemesi, çünkü bu hayvanlar özellikle tahtakurusu olmak üzere böcekler için en çekici faktörlerden biridir.
 • Duvarlar ve mobilyalar arasında bulunan çatlakların ve ayrıca evin her yerinde bulunan çatlakların veya deliklerin de kapatıldığından emin olun.
 • Açıkta kalan yiyecekleri uygun şekilde örterek emin olun, böylece kalan yiyecekler sürekli olarak atılır.
 • Düzenli olarak oyuncakları ve ayakkabıları kurutmaya dikkat edin.
 • Hem liflerden hem de ince çizgilerden oluşan bir ağ kullanın.
 • Tahtakuruların kurtulmasına büyük ölçüde katkıda bulunan yüksek ısı ve aşırı soğuk kullanımı.
 • Tüm kapakları 120 ° C sıcaklığa ulaşan kaynamış suyla yıkamak
 • Sadece tahtakurularından değil, her türlü böcekten kurtulmak için, rezervde yaygın olarak bulunması gereken böcek öldürücülerin kullanımına güvenmek.

Ayrıca bkz: böcek türleri ve biçimleri

Böcekleri yok etmek için fümigasyon tabletleri ile ilgili konuşmamızın sonunda, böcekleri ve yumurtalarını kalıcı olarak ortadan kaldırmak için bu buhar tabletlerinin önemini sizlere sunduk.Ayrıca, evi içinde ve amaçları arasında tamamen ve önemli ölçüde korumak için çalışan bir grup yöntemden bahsettik. Bu nedenle, iyi olduğunuz sürece bu konudan çok iyi ve net bir şekilde yararlandığınızı umuyoruz.