Bir salonun minimum ölçüleri

Salon veya salon, adından da anlaşılacağı gibi arkadaşları ve aileyi kabul eden veya karşılayan alandır. Bazı salonlar veya salonlar küçük ve diğerleri büyüktür, ancak gelen herkesi karşılamak için aynı amaca sahiptirler. Bu nedenle dekore edilmeli ve orijinal bir dokunuş vermeli, çünkü bu muhteşem alan tüm evi temsil edecek olan alan olacaktır.

Kesinlikle ideal ölçüler yoktur ve açıklığa kavuşturmak için aşağıda detaylı olarak açıklanacak ölçüler referans içindir; Çünkü bir evin alanı veya kapalı alanı, sahiplerine bağlıdır. İhtiyaçlarınız, bütçeniz veya arazinizin büyüklüğü.

salon-medidas-minimas

Ancak, evin alanlarının daha rahat olması için belirli önlemlerin alınması kesinlikle kabul edilebilir.

Yardımcı olan anahtarlar

Salon alanının ne olacağını belirlemeli ve sonra sınırlamalısınız. Bu salon, oturma odası gibi başka bir alana açık olabileceğinden, alanını işaretlemek için bir halı yerleştirilebilir. Ve salona girerken tüm dikkatinizi bir mobilya parçasına veya nötr tonlarla dekore edilmiş bir nesneye odaklamayı unutmayın.

salon

Işıklı bir salon güzel bir salon olacak. Sürgülü cam kapılar, tavana düzgün bir şekilde yerleştirilmiş spot lambaların desteği ve aralarında 90 cm mesafe bırakarak salonunuzun gün boyu aydınlatmasını en iyi şekilde koruyan kapılardır.

salon ölçüleri

Koridoru unutma, çünkü giriş genellikle bir koridor ile bağlantılıdır. Bu 1m genişliğinde veya biraz daha fazla ise, raflar, kitaplık veya alçak masa gibi bazı mobilyaları dekorasyon olarak yerleştirerek bundan yararlanmalısınız.

Anahtar önlemler

Öncelikle salon alanında mobilyası olsun ya da olmasın, yaklaşık 90cm’lik bir geçiş genişliği bırakmak idealdir sorunsuz yürüyebilmek.

asgari ölçüler

Dekorasyon olarak, vardığınızda anahtarları bırakabileceğiniz bir mobilya yerleştirirseniz, bunun için mükemmel ölçü yaklaşık 20 cm derinliğindedir.

asgari ölçüler

Salonun daha pratik, daha konforlu ve hoş bir atmosfere sahip olması için ayna, küçük bir koltuk, alçak bir masa veya portmanto yerleştirmek mükemmel bir dokunuş olacaktır.

Dekorasyon için ipuçları

Salonun boyut olarak oldukça sınırlı olduğu, diğerleri daha geniş olduğu durumlar vardır, ancak her iki durumda da dekorasyon gereklidir.

ölçümler

Yeterli alanınız varsa, çok amaçlı raflar yerleştirebilirsiniz, böylece bir destek alanınız ve ayakkabı, çanta, ceket, şemsiye vb. Koyabileceğiniz bir alanınız olur.

bir salonun minimum ölçümlerini görmek bir salonun minimum ölçümleri nelerdir

Benzer şekilde rafın üstüne yuvarlak, kare, dikdörtgen veya en çok istediğiniz şekilde bir ayna yerleştirmek salona özgünlük katacaktır. Bu alan kişilik taşımalı böylece sizi mutlu edecek resimler, çizimler, fotoğraflar, kesikler, mozaikler ve her şeyi ekleyebilirsiniz.

Bir diğer detay ise duvar kağıdı yerleştirmek olacaktır, bu şekilde dikkati salonda odaklamak olan hedefe ulaşılmış olacaktır.

misal ölçümler nelerdir

Son olarak, bunun son derece önemli olduğu unutulmamalıdır. salon alanını şarj etmeyinne kadar basitse o kadar iyi. Dolapta düzeni, kutuları, sepetleri, çekmeceleri tutmanın bir yolunu bulun. Dağınık bir alan, mekanın küçük ve yapışkan görünmesine neden olur.