how restore iphone ipad backup icloud itunes

Bir iPhone veya iPad’i iCloud veya iTunes Yedeklemesinden Geri Yükleme

Yeni bir iPhone’a geçtiğinizde, uygulamaları, verileri ve ayarları tam istediğiniz gibi almak için her şeyi sıfırdan ayarlamak için yaş harcamak istemezsiniz. Bu yüzden bir yedekten geri yüklemek çok rahat: hızlı bir dokunuş, biraz bekle ve gitmeniz iyi olur.

Aynısı, bir telefon kötü bir şekilde arızalanırsa veya tuğla örülürse, kaybolursa veya çalınırsa da geçerlidir. Fotoğraflarınızı, belgelerinizi ve verilerinizi bir iCloud veya iTunes yedeklemesinden kolayca kurtarabileceğinizi bilmek çok güven vericidir.

Evet, yedeklemeler modern dijital yaşamın önemli bir parçasıdır, bu nedenle iPhone veya iPad nasıl yedeklenir kılavuzumuzu bir araya getirdik. Ancak bir iDevice’i bu yedeklemeden nasıl geri yükleyeceğinizi bilmek de aynı derecede önemlidir. Tam kılavuzumuz için okumaya devam edin.

Yeni bir yedeğiniz var mı?

İlk önce ilk şeyler: geri yükleyebileceğiniz bir yedeğiniz olduğundan emin olun. En önemlisi, bu yedeklemenin saklamak istediğiniz uygulamaları ve verileri içerecek kadar güncel ve / veya düzeltmeye çalıştığınız teknik sorundan önce meydana gelebilecek kadar eski olması gerekir.

İCloud yedeklemelerini görmek için iPhone veya iPad’inizde Ayarlar’ı açın ve üstte adınıza / yüzünüze dokunun. Şimdi iCloud> Depolamayı Yönet> Yedekler’e dokunun. Ne zaman olduğunu görmek için bir yedeğe dokunun.

Mac’inizdeki yedeklemeleri görmek için iTunes’u açın, üst çubukta iTunes’u tıklayın ve Tercihler’i seçin. Aygıtlar etiketli sekmeyi seçin. Her yedeklemenin tarihi ve saati listelenir.

Yeterince yeni bir yedeklemeniz olduğundan emin değilseniz ve yapabiliyorsanız, eski cihazı hemen şimdi başka bir yedekleyerek güvenli bir şekilde oynatın.

İCloud yedeklemesinden geri yükleyin

Apple, hem iCloud’da hem de iTunes’da iDevice yedeklemelerine izin veriyor ve iCloud ile başlayacağız.

İşte bu yüzden kullanılabilir bir yedeğin mevcut olduğundan bu kadar emin olmamız gerekiyordu. Yedeği cihaza yüklemeden önce, şu anda orada bulunan verileri silmemiz gerekiyor, bu geri dönüşü olmayan bir işlem. (Telefonunuz silinmişse veya yeniyse, aşağıdaki paragrafı atlayabilirsiniz.)

Ayarlar uygulamasını açın ve Genel> Sıfırla> Tüm İçeriği ve Ayarları Sil’e gidin. Yapmak istediğiniz şeyin bu olduğunu onaylayın.

Silme işlemi tamamlandıktan sonra iPhone’unuzu güçlendirebilirsiniz. Merhaba ekranını geçtikten ve ilk birkaç adımı geçtikten sonra Uygulamalar ve Veriler başlıklı bir sayfaya ulaşacaksınız.

Bir iPhone veya iPad'i yedeklemeden geri yükleme: iCloud

İlk seçenek iCloud Yedeklemesinden Geri Yükle’dir. Bunu seçin ve Apple Kimliğinizle giriş yapmanız istenecektir.

Bunu yapmak size iCloud yedeklemelerinizin bir listesini sunar. En güncel olanı görmek için tarihi kontrol edin ve ona dokunun. İPhone şimdi seçilen iCloud yedeklemesini otomatik olarak geri yükleyecektir.

Cihazın işlem boyunca Wi-Fi’ye bağlanması gerekecek ve ne kadar verinin geri yüklenmesi gerektiğine bağlı olarak bu biraz zaman alabilir. Ayrıca, App Store veya iTunes’dan satın alınan herhangi bir öğenin indirilebilmesi için tekrar oturum açmanız istenecektir.

Yedeklemenin temel öğeleri tamamlandığında, ahizeyi tekrar kullanabilirsiniz, ancak uygulamaların ve diğer verilerin arka planda yüklenmeye devam ettiğini fark edebilirsiniz. Bu tamamen normaldir.

İTunes yedeklemesinden geri yükleyin

iTunes, bir zamanlar olduğu gibi iPhone deneyiminin önemli bir parçası olmayabilir (bu nedenle en iyi iTunes alternatiflerine ilişkin tavsiyemiz) ve macOS Catalina 2019 sonbaharında piyasaya çıktığında tamamen kullanımdan kaldırılacak ve aşağıdaki işlevler tarafından ele alınacaktır. Bulucu. Ancak şimdilik yerel bir yedek oluşturmanın veya geri yüklemenin harika bir yolu olmaya devam ediyor.

İPhone’unuzu hızlandırmak için önce onu iTunes çalıştıran bir Mac veya PC’ye bağlamanız gerekir. Cihazı daha önce bu bilgisayara bağlamadıysanız, ‘Yeni iPhone’unuza Hoş Geldiniz’ sayfasını göreceksiniz.

Yedeklemeden bir iPhone veya iPad nasıl geri yüklenir: iTunes

Devam et’i tıklayın ve ardından iPhone’unuzu iTunes ile eşzamanlamayı kabul edin. Bu tamamlandıktan sonra, aygıtınızı yedeklemek ve geri yüklemek için çeşitli seçenekler içeren iTunes’daki aygıt özeti sayfasına yönlendirileceksiniz.

Yedeklemeden bir iPhone veya iPad nasıl geri yüklenir: iTunes

Yedeklemeler bölümünde, Yedeklemeyi Geri Yükle olarak işaretlenmiş bir düğme göreceksiniz. Buna tıkla.

İPhone’umu Bul açıksa, devam etmeden önce kapatılması gerektiğini söyleyen bir mesaj görürsünüz. Bunu yapmak için iPhone’unuzda Ayarlar’ı açın ve ekranın üst kısmındaki adınıza / yüzünüze, ardından iCloud’a dokunun. İPhone’umu Bul’u görene kadar aşağı kaydırın, ona dokunun, geçiş anahtarını kapalı konuma getirin, onaylamak için parolanızı girin, ardından Mac veya PC’nizde iTunes’a geri dönün.

Yedeklemeyi Geri Yükle’yi tıkladıktan sonra, mevcut yinelemelerin bulunduğu bir açılır pencere görünmelidir. İstediğinizi seçin ve ardından Geri Yükle düğmesini tıklayın.

Yedeklemeden bir iPhone veya iPad nasıl geri yüklenir: iTunes

Artık iPhone’unuz otomatik geri yükleme sürecinden geçecek. iTunes, güncelleme tamamlandığında size haber verir, ardından iPhone’un bağlantısını kesebilir ve verilerinizle güvenli bir şekilde gemide işinize devam edebilirsiniz.

.