Bir iPhone Uygulamasının Uygulama İçi Satın Almalarını İndirmeden Önce Nasıl Görülür?

Mavi Arka Planda Apple App Store Simgesi

İPhone ve iPad App Store’daki birçok uygulama, indirdikten sonra uygulama içinde ek özelliklerin kilidini açmanıza veya bunları satın almanıza olanak tanıyan Uygulama İçi Satın Alma seçeneğini içerir. Bir uygulamayı indirmeden önce hangi Uygulama İçi Satın Alımların mevcut olduğunu nasıl kontrol edeceğiniz aşağıda açıklanmıştır.

İlk önce iPhone veya iPad’inizde App Store’u açın. Bulamazsanız, Ana ekranda bir parmağınızla aşağı kaydırın ve “uygulama mağazası” yazın, ardından göründüğünde “App Store” simgesini tıklayın.

Spotlight Aramasını ve stype'ı açın "uygulama mağazası" ardından App Store simgesine dokunun.

App Store’a girdikten sonra, bir uygulama Uygulama İçi Satın Alımlar sunarsa, fiyatın yanında “Uygulama İçi Satın Alımlar” veya “Al” düğmesini göreceğinizi fark edeceksiniz.

Bir uygulamada Uygulama İçi Satın Alımlar varsa şunu göreceksiniz: "Uygulama içi satın alma işlemleri" fiyatın yanında yazılı veya "Almak" buton.

Uygulama için hangi Uygulama İçi Satın Alımların mevcut olduğunu görmek için, mağaza sayfasına gitmek için bir listedeki uygulamanın adına dokunun. Ardından listedeki “Bilgi” bölümüne gidin. “Uygulama İçi Satın Alımlar” başlığını bulun ve ona dokunun. (Uygulama İçi Satın Alımlar mevcutsa, “Evet” yazar ve yanında aşağı doğru işaret eden bir karat bulunur.)

App Store'da, hangi Uygulama İçi Satın Almaların mevcut olduğunu görmek için "Uygulama içi satın alma işlemleri" başlığı "Bilgi" Bölüm.

Girişe dokunduktan sonra, uygulamanın tüm Uygulama İçi Satın Alımlarını ve her birinin fiyatını gösteren bir liste açılacaktır.

İPhone veya iPad uygulama mağazasında, uygulama için kullanılabilen Uygulama İçi Satın Alımların bir listesini göreceksiniz.

Artık bir satın alma (veya indirme kararı) vermenize yardımcı olacak bir bilgiye daha sahip olacaksınız. Çocuklarınızın cihazı kullanmasına izin veriyorsanız, Uygulama İçi Satın Alımları devre dışı bırakmak için Ekran Süresi’ni kullanmak yararlı olabilir, böylece çocuklarınız çok büyük bir fatura toplamaz. İyi şanslar ve mutlu alış verişler!

İLİŞKİLİ: İPhone veya iPad’inizde Ekran Süresi Nasıl Kullanılır ve Yapılandırılır