Bir departmanın standart ölçümleri

Daireler genç çiftler, bekarlar, küçük bir aile, öğrenciler veya emekliler için mükemmel bir seçenektir çünkü aşırıya kaçmadan her şey için yeterli alana sahiptir. Artı, çok daha samimi bir ortama ve çok fazla güçlük çekmeden güvenebilirsiniz bir evin aksine.

Bölümünüzün ölçülerini bilmek çok önemlidir, çünkü ya hareket edeceksiniz, inşa edeceksiniz, dekore edeceksiniz ya da sadece o bölümdeki mobilyaları yeniden düzenlemek isteyeceksiniz.

ölçüm departmanı

Standart ölçüler departman türüne bağlıdır, çünkü bir odalı, iki, üç veya daha fazla odalı departmanlar vardır.

Tek yatak odalı daire

Bu tip dairelerin ölçüleri oldukça basittir ve bu da mekana hoş bir dokunuş verir.

İlk olarak, mutfak 5.06m², çamaşır alanı yaklaşık 2.32m², oturma odası ve yemek odası 11.50m², banyo yaklaşık 2.46m² ve ​​son olarak da en önemlisi, oda 8.31m2.

minimum önlemler departmanı

Alanlar biraz sınırlı olabilir, ancak ekonomik ve kompakt bir tasarımdır, genç bir çift, bekar veya öğrenci için mükemmeldir, çünkü sadece bir yatak odası vardır.

Bölüm

İki yatak odalı apartman

İki yatak odalı dairelerde biraz daha fazla alan var, küçük aileler veya genç çiftler için mükemmel misafirler için ikinci yatak odasını kullanabilirler.

bir departmanın standart ölçüleri

Bu tip dairelerin standart ölçüleri 9,6 m² büyüklüğünde ebeveyn yatak odası, 7,8 m² misafir veya ikinci yatak odası, yaklaşık 20,4 m² oturma odası ve yemek odası, 5 mutfak ile başlar. 4 m2 ve 2,6 m2 banyo.

ölçümler

Bu, tek yatak odalı bir daireye göre biraz daha geniştir.

Üç yatak odalı daire

Üç yatak odalı bir daireye atıfta bulunduğumuzda, köklü bir aile için mükemmel bir yuva, çünkü daha iyi konfor ve daha iyi bir yaşam tarzı sağlamak için gerekli alanlara sahiptir.

Ölçüleri yemek odası ile birlikte oturma odası ile başlar, 16.50m² alana, ana banyo 2.67m², mutfak 8.37m², ebeveyn yatak odası yaklaşık 12.42m², içeride banyo 3.81m² olan ana yatak odası ve iki ikincil oda aynı ölçülere sahip, 12.20m².

Daha önce açıklandığı gibi, rahat ve güvenli yaşamak için doğru alana sahip oldukları için daireler bir ev olarak harika bir seçenektir; tek başına, bir çift olarak veya bir aile olarak yaşama durumunda. Bakım yapılacak çok fazla alanı olmadığı için temizlik için idealdir. Ayrıca çok fazla harcamanıza gerek kalmaz ve mükemmel güvenlik sağlar.

Atmosfer güzel çünkü samimi ve rahatsız edici gürültüden uzak ve mahremiyete sahip olabilirsiniz. Zirvede olmanın havanın mükemmel olduğunu ve günün sıcaklığının içeri girmediğini belirtmekte fayda var. Tüm bu nedenlerden dolayı, bir apartman dairesinde yaşamak her tür insan için en iyi seçenektir.

Yukarıda belirtilenler sayesinde, bu evlerin standart ölçülerinin, satın almak, inşa etmek, kiralamak veya sadece en çok istediğiniz şey olduğu için çok yardımcı olacağı biliniyor.