Bir daire kaç metrekareye sahip olmalı

Şu anda ve birkaç on yıl boyunca, çok sayıda alanı ve odası olan apartmanlar var, bu da onları büyük aileler için mükemmel kılıyor, içlerinde günlük kullananlardan daha iyi konfor bulabilirsiniz. Özellikle büyük aileler içindir, çünkü tüm ihtiyaçlarını karşılar.

minimum kaç m2 olmalıdır

Bazı makaleler önce bu bilgiyi belirtmiştik, ancak tekrar incelemeye değer. Farklı ülkelerin yönetmeliklerine göre asgari boyutları üç yatak odalı bir daire 60 ile 80 m² arasında olmalıdır.

Yukarıda belirtilenlerin tümü nedeniyle, üç yatak odalı bir daire için minimum ölçümler veya boyutlar:

İle başlayan salon veya salonGirişin bir parçası olduğu için burası en az 1,20 ila 1,50 m² olmalıdır. O zaman bizde mutfakBu alanda buzdolabı, ocak, tezgah ve diğerleri olması gerektiğinden bu nedenle en az 5m² olmalıdır. Yemek odası eklenirse minimum 12 m²’dir

Yemek odası için optimum boyutlar 8 ila 10 m²’dir. Öte yandan, oturma odası kanepe, TV ve masa için yeterli alana sahip olmalıdır, bu nedenle yaklaşık 12 m² idealdir.

Banyo minimum 5m², ana oda 10-12m² gerektirir; iki yatak alanı olan çift kişilik oda 8 ile 12 m² arasında boyutlara sahip olmalıdır.

Öte yandan, tek kişilik olan tek kişilik oda 6 ila 8 m² olmalıdır.