how to clean apple card main

Bir Apple Kartı Nasıl Temizlenir: Bozulmamış Olsun

Apple Kartı şimdi ABD’ye geldi ve yakında Avrupa’da ve başka yerlerde görünmesi bekleniyor. Bir Apple kullanıcısının dijital cüzdanına yapılan bu yeni eklenti, yalnızca titanyumun işleyeceği maddi anlar için fiziksel bir kartla birlikte geliyor. Ancak, parlak yeni kartın kot cebinizde veya çantanızda kalması gerektiğinde temiz ve sade kalmasını nasıl sağlayabilirsiniz? Apple Kartınızı eski haline getirmenin hızlı ve kolay yollarını gösteriyoruz.

Bu yeni hizmete henüz kaydolmadıysanız, Apple Card nedir ve Birleşik Krallık’a ne zaman gelecek? neler sunabileceğine derinlemesine bir bakış için makale.

Apple Kartınızı temizleme

Apple Kartınızı temizleme yönteminin tam olarak roket bilimi olmadığını bilmek sizi şaşırtabilir. Bununla birlikte, Apple’ın size kaçınmanızı önerdiği bazı temizlik maddeleri var.

Öğeler Apple Kartınızı temizlemek için kullanmamak pencere temizleyicileri (merdivenlerden yukarı ve aşağı giden neşeli adamlar yerine konsantre sıvıdır), ev deterjanları, çözücüler, aerosol kutuları, aşındırıcı malzemeler, amonyak, endüstriyel zımpara kağıdı, hidroklorik asit ve alev püskürtücüler içerir. Tamam, son üçü bizimdi, ama genel resmi anladınız.

Kullanılacak temizlik malzemeleri

Bunun yerine, tüy bırakmayan bir beze, birkaç damla suya ve biraz izopropil alkole ihtiyacınız olacak. Bunların tümü, Amazon’da hızlı bir arama yaparak, 9.99 dolara altı paket SecurOMax Mikrofiber temizlik bezini ve 4 dolara Solimo 10 fl. Oz. İzopropil alkol şişesini çevirerek çevrimiçi olarak edinilebilir.

Hafif lekeler ve genel günlük kir için, tüy bırakmayan bezinizi alın ve hafifçe nemlendirin, ardından kir yok olana kadar kartın üzerine nazikçe sürün. Bu yeterince etkili olmazsa, beze birkaç damla izopropil alkol ekleyin ve tekrar deneyin.

Apple, kot ve deri gibi belirli malzemelerin kartlarda çıkarılması zor veya imkansız olan bir renk solmasına neden olabileceği konusunda uyarıyor. Çoğu cüzdan, cüzdan ve kot pantolon bu kumaşlardan yapıldığında bu bir sorundur. Bu durumdan kaçınmak için ilk etapta meydana gelebilecek herhangi bir hasarı önlemek için atabileceğiniz bazı adımlar vardır.

Apple Kartınızı nasıl koruyabilirsiniz?

Mümkünse, Apple Kartınızı yumuşak malzemeden yapılmış bir cüzdan veya çantada taşıyın. Bu, deri veya benzeri bir maddenin karta sürtünmesine ve hasara neden olmasına yol açabilecek yüzeyde daha az baskı yapılmasını sağlar. Ayrıca, kartı diğer kartlara sürtebileceği veya anahtarlar ve bozuk paralarla temas edebileceği bir yerde saklamaktan kaçının. Bu, kaşınmanın oluşma potansiyelini sınırlayacaktır.

Son olarak, Apple Kartınızı mıknatıslardan uzak tutun, çünkü bunlar manyetik şerit üzerinde olumsuz bir etkiye sahip olabilir ve çalışmamasına neden olabilir. İşte, Apple Kartınızı parlaklığını korumak için temizlemenin ve taşımanın birkaç mantıklı yolu.

Apple’ın mali teşviklerinin yeterli olduğundan veya Birleşik Krallık’ta yaşadığından emin değilseniz ve gelmesini beklemekten yorulduysanız, İngiltere’deki En İyi Apple Kartı alternatifleri derlememize bir göz atın.

.