Bebeklerde garip hareketler ve tedavileri

Sizi bebeği izleyerek ve takip ederek, hareketlerinin gelişimi ve zaman içindeki değişimleri başlangıçta fark edilir, eller kapanır ve hareket etmez, elini onlara tutmak için parmaklarınızı aradığını veya benzeri şeylerin başında bedeninin her zaman küçüldüğünü fark edersiniz. Ağlamak ellerini ve ayaklarını serbest bıraktığında tüm bunlar bebeklerin doğal hareketleri arasında yer alır ancak aniden ortaya çıkan ve bebeğinizde fark eden anormal hareketleri fark edebiliriz ve bu yazımızda çocukların bazı anormal hareketlerini, tedavi yöntemlerini ve bunlardan kaçınmanın yollarını sunacağız.

Bebekler için anormal hareketler

Bazı bebekler bebeklerde anormal hareketler üretirler ve anne bunları çok fark edilir şekilde fark edebilir, örneğin çocuğun boyun veya el ve ayaklardaki spazmlar yoluyla bebeğin üzerinde ortaya çıkan ani kasılmalar veya bir bütün olarak çocuğun hareketinde spazmlar gibi istemsiz hareketler yaptığında, tüm bu hareketler uzman çocuk doktorları tarafından açıklanmıştır. Bazıları normal, diğerleri anormal bir reaksiyondur.

Bu nedenle, tüm annelere bebeklerinde herhangi bir anormal hareket fark ettiklerinde, çocuklarına yönelik herhangi bir işlem yapmadan önce bir doktora danışmaları gerektiğini tavsiye ediyoruz.

Ayrıca bakınız: Bebeklerde Soğuk Algınlığı Tedavisi

Bebeğin normal hareketleri ile patolojik hareketleri arasındaki fark

Bebeğin bezini değiştirirken veya uykudan uyandığında bebeğin hareketinin normal mi anormal mi olduğunu nasıl ayırt edebiliriz? Çocuğun vücudundaki bariz kasılmalardan sonra gevşediğini fark edebiliriz ki bu çok normal bir şeydir ve aynı hareketlerin belirli bir süre boyunca tekrarlandığını fark edebiliriz. Tüm bu kasılmalar, Doğaldır ama bahsettiğimiz gibi doğaldır ve çocuğa zarar vermez.

Ancak bu hareketler, çocuğunuzu sakinleştirme girişiminizle aynı anda ellerin birbirine kramplanması veya ayakların kramplanması gibi vücudun belirli bölgelerinde önemli ölçüde ortaya çıkarsa, bu tür hareketler yapmasa da işe yaramaz. Bu hareketlerin normal mi yoksa anormal mi olduğunu belirlemek için uzman doktora gitmelisiniz.

Durumun doğru bir şekilde teşhis edilmesi ve bu hareketlerin tedavi gerektirip gerektirmediğini belirleyebilmek için bu istemsiz hareketleri ilgili doktora göstermek için video teknolojisi kullanılarak filme çekilmelidir.

Bebeklerde anormal hareketlerin nedenleri

Çocuğunuzun doğal olmayan davranışlarda bulunmasının pek çok nedeni vardır, ancak bunlardan en önemlilerini göstereceğiz:

  • Hamilelik sırasında çocuğa verilen zarar ve doğum döneminde çocuğun başına gelen boğulma.
  • Çocuk doğduğunda erken yaşta karaciğer fonksiyonlarının düzensizliği nedeniyle çoğu yenidoğanda ortaya çıkan sarılık, çocuklar için çok yaygın bir hastalıktır.
  • Çocuğun kaslarını ve büyümesinin doğasını ve beyin felci gibi çocukların sinirlerini ve hareketlerini önemli ölçüde etkileyen diğer hastalıklar.

Bebeklerdeki anormal hareketleri tedavi etmek mümkün müdür?

Uzman doktorların çoğunluğu, çocuklarda anormal hareketleri tedavi etmenin mümkün olduğu konusunda hemfikir oldular ve bazı hareketlerin zamanın geçmesi ve çocuğun yaşı ilerlemesi ile sona erdiğini ve vakayı gözlemleyen doktor aracılığıyla herhangi bir müdahaleye ihtiyaç duymadığını, çünkü daha önce de belirttiğimiz gibi bu hareketlerin çoğunluğunun hareket olduğunu kabul ettiler. Doğaldır, ancak bebeklerin vücudunda göründüğünde, bazı annelerin kafasını karıştırır ve çocuklarının sağlığını güvence altına almak için doktora gitmekle ilgilenmelerini sağlar.

Çocukların belirli bir bölümünde sürekli tekrarlanan ve zamanla artan, açıkça farkedilen anormal eylemlere gelince, uzman doktor, çocuğun durumunu tedavi edebileceği ve vücudun başka hiçbir yerine zarar vermeyeceği ilaç ve kimyasal bileşiklerin dozlarını belirlemek için müdahale etmelidir. Tüm anneler, bir uzmana danışmadan çocuklarına herhangi bir kimyasal bileşik vermemelidir.

Ayrıca bakınız: Bebekler için Vitaminler

Çocuğunuzun yaptığı anormal hareketler

Çocuğunuzun yaptığı birçok istemsiz hareket var ve bunlar açıkça fark ediliyor ve en önemli hareketleri aşağıdaki gibi göstereceğiz:

Dans hareketi

Annenin birdenbire bebeğin düzensiz ve anlaşılmaz hareketler yaptığını ve eylemini tahmin etmediğini fark etmesi ve ayrıca bunları sürekli tekrar etmesi ve uzman doktorların çoğunluğunun bunları bir tür hiperaktivite olarak sınıflandırması ve ayrıca çocuğun kendisini önemli ölçüde etkileyen bazı ağrı hissinden (enfeksiyonlar veya enfeksiyonlar gibi) kaynaklanıyor olabilir. Çocuğu etkileyen diğer şeyler. Bu nedenle çocuğun bu tür hareketler yapmasına neden olan hiçbir şey olmadığından emin olmak için çocuğun iyi muayene edilmesi gerekir.

Kaslı koyların hareketi

Bu hareket, bebek için vücut kaslarının bir kısmının şişmesi veya epilepsiye veya benzerine maruz kalması nedeniyle ve ayrıca vücut iltihabı, zehirlenme veya çocuk için kötü beslenme veya anne sütünden çocuğun kaslarını etkileyen tam besin ve tam besinleri alamaması nedeniyle aniden ortaya çıkar. Ve kaslı koylar hissetmesini sağlayın.

Kötü tendon denen bir hareket

Ve bazı uzman doktorlar buna burulma spazmı adını verdiler, çocuklarda hiperaktiviteye yol açan en önemli nedenlerden biridir ve çocuğun hareketlerini önemli ve net bir şekilde etkileyen bazı ilaçlar alırken önemli ölçüde görünebilir.

Kramp hareketi, anormal spastisite ve diğer hareketler gibi başka hareketler de var ama sürekli ortaya çıkan en önemli hareketleri sunduk.

Kahkaha, ağlama ve çağrışımları

Çünkü bebek her zaman mutludur ve çoğu bebek sebepsiz yere gülümser ve sürekli güler, gülmek veya ağlamak bebeğin sağlığı için bir işaret değildir çünkü tepkileri beklenmediktir.

Bebeklerde ortaya çıkan anormal hareketler nasıl tedavi edilir?

Her çocuğu tedavi etme yöntemleri, ilgili hekimin belirlediği prosedürlerle ayrı ayrı belirlenir ve doktorun muayene edilen duruma göre dozları belirlemesi nedeniyle vaka sonrasında doktor tarafından karar verilen spesifik dozlar belirlenir.

Uzman doktorlar, annelerin büyüme sürecinde onlara yardımcı olmak ve kanın vücudun tüm hücrelerine ve vücut kısımlarına akmasına yardımcı olmak ve aynı zamanda bebeğin vücuduna herhangi bir zarar vermemek için çocuklara eğittikleri egzersizlerden bazılarını belirlediler, ancak egzersizler gibi sadece büyüme ve vücudu düzgün bir şekilde inşa etme sürecinde ona yardımcı oldular. Çocuk için uzuvları uzatma veya fiziksel denge egzersizleri ve çocukların büyümesine yardımcı olan ve vücudun tüm bölümlerini ve işlevlerini oluşturmalarına yardımcı olan uzman doktorlar tarafından reçete edilen bazı vitaminler vardır, ancak vitaminler yalnızca doktor tarafından belirlenir.

Ayrıca izleyin: Bebeklerde Diş Çıkarma Ne Zaman Başlar?

Makalenin sonunda, bebeklerde ortaya çıkan anormal hareketler hakkında konumuzla ilgili her şeyi sunduğumuzu umuyoruz, bu yüzden çocuğunuzun hareketleri hakkında her şeyi göstermeye çalıştık ve gerçekleştirdiği hareketlerin normal mi anormal mi olduğunu, tedavi yöntemi ve bu hareketlerden kurtulmak için uygun egzersizler, lütfen tekrarlayın Yazı sosyal medyada yayınlandı, böylece birçok kişi bundan faydalanabildi.