Başkaları için sıkıntı, endişe ve üzüntüyü çözmek için bir dua

Başkaları için sıkıntı, endişe ve üzüntüyü çözmek için bir dua, başkaları için üzüntü, endişe ve üzüntüyü çözmek için bir dua, biri için sevgi ve şefkatin bir işaretidir, çünkü sağlıklı bir kalbi olan kişi kendini başkalarını sever ve acı ve üzüntüye düşerken onu çağırır, acı ve üzüntü ruh için zor olan olumsuz duygulardır. Ancak Allah’a başvurulduğunda zayıflar ve yok olur, dua ile şartlar değişir, kader değişir ve tüm zor şeyler yumuşar.

Aşırı sıkıntı, endişe ve üzüntü

Aşırı üzüntü, endişe ve üzüntü her insana geçen duygular arasındadır.Olumsuz duygulardır, ancak bunlar kaçınılmazdır ve yaşam bir sıkıntı olduğu için bunlardan geçmek zorundayız ve bu zamanlarda yapılabilecek en iyi şey, bir kişi talihsizliğe maruz kaldığında, sıkıntıyı dindirebilecek ve endişeyi ortadan kaldırabilecek tek, boyun eğdiren Tanrı’ya gitmek olacaktır. Kendi çabasıyla çözemediği dünya felaketlerinden Allah onları çözebilir çünkü o insanlığın yaratıcısı, sıkıntıların yaratıcısı ve rahatlamanın yaratıcısıdır.

Ayrıca izle: Karısı ve çocukları için yazılmış bir dua

Başkaları için sıkıntı, endişe ve üzüntüyü serbest bırakmak için dua etmenin önemi

Başkaları için acıyı, endişeyi ve üzüntüyü kırmak için yalvarmak, kişinin yapabileceği en güzel şeylerden biridir, çünkü görünmeyen bir kişinin sırtındaki dua kalbe ulaşır ve bir kişiye sevgi ve takdir duygularını taşırken göğe yükselir, bu felaketlerin en güzel sonucu olan yaşamdan, geçiminden sıkılan herkes için sıkıntı ve üzüntü yalvarması çözümdür. Zor zamanlardan kurtulabileceğimiz şey, Allah’a yakınlığımız ve çokça ibadet etmektir.

Sıkıntı ve endişeden kurtulmak için dua etmenin en iyi zamanı

Kendi içinde üzüntü ve sıkıntı zamanında yalvarmak büyük bir ibadettir, çünkü insan karşılaştığı tüm sorunlarda, kederde ve engellerde Tanrı’ya yönelir, bu da kulun Tanrı’nın yüceliğini anladığı, yeteneklerine güvendiği ve Tanrı’nın bize inanmamızı emrettiği her şeye inanması anlamına gelir, tıpkı Tanrı’ya dua edebileceğimiz gibi. Müdahale saatleri gecenin son üçte biri gibi, ezan ile İkama arasında, yolculuk sırasında, yağmur yağarken, Arafa günü ve Ramazan ayında.

Başkaları için sıkıntı, endişe ve üzüntüyü çözmek için bir dua

Yalvarma bir gecede koşulları değiştirir, durumunu değiştirebilecek kimse yoktur, ancak Tanrı her şeyi yapabilen kişidir, bu yüzden endişeleri gidermek ve kasveti gidermek için kendimiz veya sevdiklerimiz için dua etmeye başvururuz:

 • Ey Tanrım, ben senin kulunum, kulunun oğlunun, ulusunun oğlunun. Sen Kuran’ı yüreğimin pınarı yapıyorsun, yüreğimin nuru, üzüntümün boşaltılması ve sıkıntım yok oluyor.
 • Aman Tanrım, ey Munis, her yabancı, her yalnızlığın sahibi ve tüm korkunun sığınağı ve tüm ıstırabı açığa vuran sizden, sizden başka bir endişem veya çalışmama için yüreğime ümidinizi atmanızı istiyorum ve sizden bana bir rahatlama ve her şeye muktedir olmanın bir çıkış yolu sunmanızı istiyorum.
 • Peygamber Efendimiz, bu hadis-i şerifte hep zikredilmiştir: “Ey Allahım, ben sana dert ve üzüntüden, çaresizlik ve tembellikten, cimrilik ve korkaklıktan, borcun kaburga kemiğinden ve erkeklerin üstünlüğünden sığınırım.”
 • Karanlığın parladığı yüzünüzün ışığına sığınırım, dünya ve ahiret meselesi, üzerime düşen öfkenizden ya da bana olan öfkenizden onunla barışır. Kararınız, davanızı düzeltin.
 • Ah Tanrım, beni uyumayan gözlerinle koru ve tamam olmayan göbeğine sarıl, çünkü kalbim senden başka tanrı olmadığından ve senin ailen olmadığımdan ve benimle olduğumdan emin oldu, aman umarım, benim üzerimdeki gücünle bana merhamet et, Ey büyük, her büyük için umut et.
 • Kendinize verdiğiniz her isimle ya da ona yarattığınız bir kişiyi öğrettiniz ya da kitabınızda size vahyettim ya da görünmeyeni sizinle birlikte Kur’an’ı yüreğimin pınarı, kalbimin ışığı ve üzüntümün düzelmesi için mazur görüyorum ve peygamber’e söylediği için üzüntülerim gitti – Allah onu korusun Ve kutsamalar.

Sıkıntı ve endişeyi çözmek için dua

Allah’ın Kuran’ın pek çok ayetinde peygamberlerin hikâyelerinden bahsederek bahsettiği ilahi çözüm ve dua ile sıkıntı ve üzüntünün deşifre edilmesinde dürüst olan dua, sıkıntıyı gidermek için sihirli bir çözümdür.

 • Büyük ve Adil Olan Tanrı’dan başka tanrı yoktur, Tanrı’dan başka tanrı yoktur, göklerin ve yerin Rabbi ve Büyük Tahtın Efendisi
 • Ve Resl-i Ekrem, bir kimse sıkıntıya uğradığında, şu duayı çağırdığını söyledi: “Aman Allahım, sana merhamet et, lütfen beni bir göz açıp kapayıncaya ve işlerimi bana ver, senden başka tanrı yoktur.”
 • Aman Tanrım, sana gücümün zayıflığından, hilelerimin eksikliğinden ve insanlara karşı bencilliğimden şikayet ediyorum, Ey Merhametli, Sen mazlumların Rabbisin ve bana güvenenlere, benden uzakta veya emrime mal olan bir düşmana sen benim Rabbimsin.
 • Ey Allim, ey Halim, sen benim halimdesin, Her Şeyi Biliyorsun ve benim kurtuluşum yeterli ve onun yerine gelmesine inan bana, Ey en cömert, Ey en kıymetli ve hesap makinelerinin en hızlısı, Ey alemlerin efendisi, bana merhamet et ve tüm Müslümanlara merhamet et, her şeyin üstündesin.
 • Aman Tanrım, kapasitesinin ötesinde bir ruh taşımıyorsun, bu yüzden beni gücümün olmadığı hayatın sıkıntısından taşıma ve Doğu ile Batı’yı ayırırken beni dünyanın talihsizliklerinden ve olaylarının dalgalanmasından ayırma.
 • Oh Tanrım, sana güveniyorum, bu yüzden bana destek ver ve bana yet ve seninle memnun oldum, bu yüzden beni inciten şeyden kurtar.
 • Ey Tanrım, sen benim gerçek gerçek Tanrımsın, O parlak kanıt, Ey direklerin güçlüsü, O’na her yerde, zamanda ve bu yerde merhamet edenler.
 • Ah Tanrım, senden ondan sonra barış, üzüntü, ondan sonra memnuniyet, öfke ve bundan sonra neşe dilerim.Aman Tanrım, kalbimi benim için iyi olan her şeyle doldur.Aman Tanrım, yolumu kolaylaştır ve önümüzdeki günlerim öncekilerden daha güzel.
 • Tanrım, yardım arıyorum ve güvenmelisin, Tanrı beni işlerimin zorluğunu aşağıladı, zorluklarımı kolaylaştırdı ve beni istediğimden daha fazla iyilikle kutsadı ve tüm kötülükleri benden dağıt, Tanrım, kalbimi bana açıkla ve işlerimi benim için kolaylaştır, Karim.
 • Ey Tanrım, sana soruyorum, meselelerle kafası karışmayan, işitmekle dikkati dağılmayan, Ey ısrarcının aciliyeti ile belirlenmeyen, Ey Allahım, felaket çabasından ve sefalet algısından, kötü yargılamadan ve düşmanların yüceltilmesinden Sana sığınırım, Ey Allah bütün Müslümanların bütün sıkıntılarını, sıkıntılarını ve ızdıraplarını açıkla .

Ayrıca izleyin: Kaygı ve ıstırabı gidermek için yalvarma

Şiddetli sıkıntıyı çözmek için dua

Sahih Sünnet’te, ıstırabı ve üzüntüyü ortadan kaldırdığı kanıtlanmış dualar vardır, bu duaya ek olarak, insanı rahat ve sakin kılan şeydir.Aşağıda sizlere, bazıları endişeyi gideren, bazıları da sıkıntıyı gideren bazı dualar sunuyoruz:

 • Aman Tanrım, merhametin, umarım, beni göz açıp kapayıncaya kadar kendime emanet etme ve işlerimi benim için düzeltme, senden başka tanrı yok.
 • Ey Tanrım, sana endişe ve üzüntüden, çaresizlikten ve tembellikten, cimrilikten ve korkaklıktan, borcun kaburgalarından ve insanların meydan okumasından sana sığınırım.
 • Büyük ve Cömert Arşın Efendisi olan Tanrı’dan başka tanrı yoktur, Büyük ve En Merhametli Tanrı’dan başka tanrı yoktur, Tanrı’dan başka tanrı yoktur, göklerin Rabbi ve Yeryüzünün Efendisi, Büyük Tahtın Rabbi, Yüce Tahtın Rabbi Tanrı’dan başka tanrı yoktur.
 • Aman Tanrım, yasak davranışlarınızdan izin vermenizle bana yeter ve sizden başkalarının lütfuyla beni zenginleştirin.
 • Ey canlı, ey kayyum, ey nur, ey kutsal, ey yaşayan, ey Allah, ey merhametli, tövbe doğuran günahları bağışla, pişmanlığa yol açan günahları affet, yemin eden günahları affet ve seni saptıran günahları affet beni.
 • Ey Tanrım, Ey Faraj Al-Hamm, Ey Hüzün Detektörü, Dünyanın ve Ahiret’in Sıkıntılı, Merhametli ve Şefkatli Çağrısına Cevap Veriyorum.
 • Tanrım, bana merhamet et ve beni rahatlat, bana nazik ol ve lütfen yardımınla.
 • Ey kim ona bir şey söylemek isterse: Ol, ve olacak, Rabbi, günahlarla ve günahlarla çevriliyim, bu yüzden kimseden merhamet ve ilgi bulamıyorum, bu yüzden bana verdi.
 • Bana yardım et, bana yardım et, canım Hamid, Ey şanlı Taht, her inatçı ve kudretli zorbanın kötülüğünü benden, ey Tanrım, benim istismara, zulmüme ve savurganlığıma karşı olduğumu biliyorsun. Sevgili Bilge.
 • Ey Tanrım, beni önemseyen ve umursamadığım şeyleri yonca, Tanrı bana dindarlık sağladı, günahımı bağışla ve beni her nereye gidersem iyiliğe götür, Tanrı beni soldan memnun etti ve sıkıntıdan kurtardı. Sanırım.

Bir sıkıntı, endişe ve ihtiyaç duası

Sıkıntı ve refah zamanlarında yalnızca O’na ihtiyacımızı karşılamak için Tanrı’ya dua etmeliyiz, çünkü hizmetçiye duyulan ihtiyaç, insanları aşağılanmış ve aşağılanmış hissettiren zor durumlardan biri iken, Tanrı’ya duyulan ihtiyaç gurur ve şereftir.

 • Ey Tanrım, ihtiyacımız geri döndürülemez hale geldi ve bu sadece senin için, bu yüzden ortaya çıkar, ey endişelerden kurtul, senden başka tanrı yok, şeref senin için zalimlerden biriydim.
 • Aman Tanrım, beni umursayanları durdur beni, Ey Allah, İbrahim’in elini oğlunu kesmekten alıkoyan, Ey Yusuf’un kardeşlerine ve ailesine karşı statüsünü yükselten
 • Aman Tanrım, sana gücümün zayıflığından, hilelerimin eksikliğinden ve insanlara karşı bencilliğimden şikayet ediyorum, Ey Merhametli, sen mazlumların Rabbisin ve sen benim Rabbimsin, benden çok uzakta veya mülkiyeti emrim olan bir düşmana bana güvenenlere.
 • Ey Tanrım, ben zayıfım, bu yüzden bana acı çektir ve aşağılan, bu yüzden beni rahatlat ve ben de fakirim, böylece beni kutsayabilirim ve senden her şeyin en iyisini, iyilik yüzüklerini ve kutsamalarını isteyebilirim.
 • Oh Tanrım, Sende şarkı söylüyorum, sonra Sende şarkı söylüyorum ve sonra başka kimseye ihtiyacım kalmasın diye Sende şarkı söylüyorum.
 • Tanrım, hiçbir şeyden rahatsız olmayan, neyi boşalttığı ve temize çıkardığı hakkındaki bilgisini çevreleyen, meselelerin sırlarının, sayılan ve küçümsenenlerin farkındasın ve sen en yüksek evdesin ve en yüksek evdesin.
 • Ey Yardım edin, yardım edin, ailelerimi kurtarın ve talihsizliklerimi açıklayın, Ey Merhametli.
 • Rabbim, beni kimseye emanet etme, sen de kimseye ihtiyacın yok ve beni her biri için zenginleştir, ey belgesel olan ve onun üzerinde onaylanan ve o sabreden, ortağı ve çocuğu olmayan, hatadan erişkinliğe elimi tutturan ve beni her sıkıntıdan ve sıkıntıdan kurtar.

Ayrıca izleyin: Merhum için Kuran ve Sünnet’ten ölüler için dualar

Burada Peygamberimizin Sünnetinden gelen keder ve dualar hakkında söylenen en önemli şeyleri makalede tartıştığımız gibi, başkaları için ızdırap, endişe ve üzüntüyü kırmak için dua eden yazımızın sonuna geldik. Kendiniz ve başkaları için, web sitemiz aracılığıyla her zaman en önemli ve en güzel dilekleri sunacağınıza söz veriyoruz.