Baron Sarayı hakkında içeriden ve dışarıdan 25 bilgi

25 Baron Sarayı hakkında içeriden ve dışarıdan bilgi sevgili okur, bugün Baron Sarayı’na fikir yolculuğuna çıkacağız, çünkü Mısır’daki saraylardan biri olan ve hakkında çok az şey bilinen pek çok eski eser var, bu yüzden bugün tüm bu sırları öğreneceğiz.

Baron’un sarayı hakkında içeriden ve dışarıdan 25 gerçeğe giriş

Baron Sarayı, Hint mimarisinin yanı sıra İslam mimarisinin pek çok biçimini alan çok sayıda anıt içerir, bu nedenle Baron Sarayı hakkında dışarıdan pek çok bilgi öğreneceğiz.

 1. Sarayın tepesinde, her saat dönen bir kaide üzerine inşa edilmiş bir kule var, bu yüzden bu kulenin içinde oturan, sarayın çevresindeki tüm sakinleri dört bir yandan izliyor.
 2. Dışarıdaki sarayın etrafı Kahire’nin doğusunda yer alan çöl arazisi ile çevrili, tesis ve hizmetlerin olmadığı bir arazi, izole edilmiş ve kimsenin oraya gitmesi imkansız.
 3. Baron Mısır’a yerleştikten sonra, hükümete çölde bir mahalle inşa etme fikrini önerdi, ancak hükümet ona şöyle dedi: Araziyi alın ve istediğinizi yapın, böylece baron araziyi bir dönümlük araziyi satın aldı.
 4. Baron, insanların bölgeye gelmesini kolaylaştıran bir metro inşa etti ve ayrıca sarayı dışarıdan çevreleyen tüm güzel Belçika stilini ve mimarisini içeren çok sayıda konut inşa etti.
 5. Baron, inşa etmek istediği mahalleyi inşa edip daha sonra “Güneşin Şehri” olarak adlandırarak bugün Heliopolis’te bulunan ve bu mahalle Baron’un sarayını dışarıdan kuşattı.

Ayrıca bakınız: Luksor ve Asvan tapınaklarında iç turizm

Baron kim

 • “Edward Empain” adında Belçikalı bir adamdır ve Paris metrosunu sonuna kadar tamamladığı için baron tarafından çevrilir, bu nedenle Fransa Kralı ona başarılarından dolayı bu ismi verdi.
 • Gayrimenkul ve inşaat tesisleri inşa etme konusunda dünyanın en büyük mühendislerinden biridir.
 • Bir ülkeden diğerine seyahat etmeyi ve dolaşmayı severdi, bu yüzden baron tüm parasını alıp karısını ve eşyalarını alıp Mısır’a gitti.
 • Baron, ilk Süveyş Kanalı’nın açılmasından sonra Mısır’a girdi ve Mısır’dan ve onun sakin atmosferi ve ılıman iklimi olan Muammer’den çok etkilenerek Mısır’a yerleşmeye karar verdi.
 • Meşhur sarayını inşa ederek ölünceye kadar Mısır’da kalacağına karar verdi ve Mısır’ın içine ve dışına gömülmesi için bir irade verdi Baron, birçok Mısır bahçesi ve tesisi inşa etmeye başladı.

Baron Sarayı’nın Sırları

 1. Bu saray, gün boyu güneş ışınları altında kalacak şekilde inşa edilmiştir ve Baron’un sarayını diğer saraylardan ayıran şey de budur çünkü tüm odaları gün boyu güneş almaktadır.
 2. Sarayı dışarıdan gören, içeriden göreninden farklıdır çünkü dışarıdan bakıldığında pek çok heykel içeren ve geniş bir bahçe ile çevrili olan büyük, lüks ve süslüdür.
 3. Baron Sarayı, Fransız uyruklu ünlü mimar “Alexandre Marcel” tarafından inşa edilmiş ve Mısır’daki birçok önemli mimari enstalasyonu inşa etmesiyle ünlü bir mimardır.
 4. Baron Sarayı, içindeki arkeolojik saraylardan biri olduğu için Mısır Arap Cumhuriyeti içinde bulunan Kahire Valiliği’ne bağlı Heliopolis’in kalbinde yer almaktadır.
 5. Saray, uluslararası havalimanına ulaşmak için yürünen Al-Orouba Caddesi’ne ve Bin Battuta Caddesi, Hassan Sadiq Caddesi ve diğerleri gibi birçok caddeye bakmaktadır.

Ayrıca bakınız: Mavi Delik Diyetinde 4 Eğlenceli Dalış Turu

Baron Sarayı’nın sırları içeriden

 • Baron’un sarayında sırlarla dolu birçok gizemli dar oda bulunduğu rivayet edilirken, ani ve tuhaf bir ölüm yaşadığı da söylenir.
 • Birçok kitap, Baron’un karısının asansörden düşerek ölümüne yol açtığını ve bir süre sonra baronun da öldüğünü ve sarayın kapatıldığını anlattı.
 • Bu andan itibaren kimse kalkıp sarayı almak için ayağa kalktı, ne akrabaları ne de çocukları olduğu söylendi, bu nedenle Dicle ve işadamlarının sarayı kontrol altına almak için yaptıkları birçok girişimden sonra devlet sarayı aldı.
 • Baron’un sarayı 12.500 metrekaredir, ancak sadece yedi odası vardır.
 • Saray, sahipleriyle birlikte oynamak için kullanılan, birinci katta bulunan bilardo salonunu ve ikinci katta her biri kendi banyosuna sahip dört odadan oluşmaktadır.

Baron’un sarayına girerken ne görüyorsunuz

 • Baronun yatağının üzerinde üzüm suyunun nasıl yapıldığını açıklayan büyük bir levha var.
 • Baron’un sarayında içeriden dört oda ve üst katta bir salon, birinci katta ise baronun arkadaşlarıyla oynadığı ve eğlendirdiği geniş bir odası olan üç oda vardır.
 • Üst katta dört ayrı banyo, her odanın içinde bir banyo bulunmaktadır.
 • İçeriden Baron’un sarayı, eski Belçika tarzında dekore edilmiş masif ahşaptan yapılmış merdivenler içeriyor.
 • Birinci katta Baron’un misafir kabul etmek için belirlediği iki yatak odası var.

Baron Sarayı ve Kan Odası

 • Birçoğu, Baron’un sarayının içinde kanla dolu bir oda olduğunu söyledi, pek çoğu bulunan bu kanın masallarını yazdı.
 • Bir yazarın Baron’un sarayı ve içindeki her şey hakkında bir kitap yazdığı ve bu yazarın kan odasından baronun kız kardeşi değil bir mülk olduğundan ve o odada öldüğünden, odanın sahibi için yas tuttuğundan ve kana dönüştüğünden bahsettiği söylenir.
 • Ve ondan sonra, baronun bütün oğulları o odada öldürüldü ve içinde bol miktarda kan bulunan bir duvara dönüştü.
 • Bu deccal, sihir için kullandığı tüm hayvanları öldürmek için bu odayı kullanıyordu ve bu odadaki kanın varlığının nedeni de budur.
 • Devlet kurumları o odadaki kan örneklerini alıp analiz etti ve Satanist denen bu şarlatanın kullandığı hayvanların kanı olduğu ortaya çıktı.
 • Antik çağlardan beri, bu saraydan gelen gürültüye komşulardan gelen birçok sorun ve şikayetlerden sonra hükümet, sarayı koruyan ve devletin eski eserleri arasına dahil eden Eski Eserler Bakanlığı’na sarayı satmıştır.
 • O zamandan beri, Baron Sarayı, birçok turistin ve birçok sanatçının sanat eserlerini fotoğraflamak için akın ettiği eski bir saray haline geldi.

Baron sarayının içinden hikaye olayları

 1. Doksanlı yıllarda, bir grup genç adam her gün Baron Sarayına sızdı ve onlar müzik ve renkli ışıklar içinde çok sayıda gürültülü parti ve dans yaptılar.
 2. Bu genç adamlar her gün kutlama yapmıyorlardı ama günler kaçırılıyorlardı ve parti gecenin son saatlerinde başlıyor, garip müzikle dans ediyorlardı ve çoğu rock ile ilgiliydi.
 3. Bu, komşulara sarayın perili olmasına yol açtı, bu yüzden Baron’un sarayının şeytanlar ve hayaletlerle dolu olduğuna dair birçok masal yazdılar.
 4. Bir gün içinde yaşadıkları dehşetten ve aslında polisin gelip şaşırdığı sunuldu.
 5. Polis saraya baskın yaptıktan sonra, çocukları taciz edici eylemlerde kullanan büyük bir grup genç erkek ve kadın buldular, polis onları aldı ve onlar için şeytana tapanların adını taşıyan tüm kamuoyunu meşgul eden bir dava açtı.
 6. Baron’un sarayıyla ilgili çok az şey bilinen en büyük sır, o sarayı satmak ve çok para kazanmak için pek çok girişimde bulunan Belçikalı mirasçılarının olması, ancak hükümet onlarla savaşıyordu.

Ayrıca bakınız: eski Mısır medeniyeti ve etkileri

Baron’un sarayı hakkında içeriden ve dışarıdan 25 bilgi üzerine sonuç

25. makalenin sonunda Baron Sarayı hakkında içeriden ve dışarıdan bilgi Baron Sarayı hakkında ihtiyacınız olan tüm bilgileri sizlere vermiş olmayı umuyor ve sizi web sitemde birçok önemli makaleyi görmeye davet ediyorum.