Bahçe çim ekimi bilgileri

Bitkiler, ağaçlar ve çiçekler genellikle özel evlere, topluluklara, şehirleşmelere, çiftliklere veya küçük parklara mükemmel bir estetik getirir. Bitki yaşamı, günlük yaşamınızda size eşlik etmek veya bir evi veya apartman bloğunu önemli ölçüde iyileştirmek için idealdir.teraryum bakımı sulama , bahçede gül bakımı , bahçe gülü bakımı , teraryum bakımı , serme çim bakımı , çim bakımı , çim ekimi ve bakımı , bahçe bakımı bilgileri , çimlerin bakımı , peyzaj bakım , teraryum kaktüs bakımı , bakım istemeyen çim , kışın çim bakımı , çim bakımı ve gübreleme,

Ancak cennet gibi bir ortam yaratmanın mükemmel olduğu gibi, kendimize aleyhimize dönmemesi için bahçeyi de doğru bir şekilde korumak gerekir. Bir peyzaj hizmeti, ağaçların, bitkilerin ve çiçeklerin görünümünü ve sağlığını garanti edebilmelidir.

Bu makalede, iyi bir bahçecilik hizmetinin sahip olması gereken ve genellikle toplum temizlik hizmetlerine entegre edilen tüm yönleri ve özellikleri analiz edeceğiz. MÜKEMMEL BAHÇE HİZMETİ

En yaygın bahçıvanlık hizmetleri nelerdir?

Bahçe bakım ve bakım şirketleri, bahçenin tüm unsurlarının iyi durumda ve güvenli olmasını sağlayan bir dizi hizmet sunar.

Bahçe Servis Örnekleri

 • Sulama sistemlerinin yerleştirilmesi, kontrolü, programlanması ve revizyonu
 • Bitkilerin, çalıların, ağaçların ve palmiye ağaçlarının budanması. Yabancı otların yok edilmesi.
 • Ağaçları ve bitkileri etkileyen zararlılar için farklı tespit sistemleri aracılığıyla haşere kontrolü.
 • Bitki sağlığı işlemlerinin yürütülmesi. Bitki yaşamını etkileyen diğer haşere türlerinin yanı sıra böcekleri, akarları, mantarları veya bakterileri önleyen veya yok eden bir maddenin uygulanmasına dayanan bir yöntemdir.
 • Tüm bitkilerin sağlıklı ve yeterli büyümesini garanti eden abone.
 • Suni çimlerin montajı, onarımı ve denetimi.
 • Bahçe hizmetinin mükemmel bir örneği olarak çim biçme.

Bahçe bakımında temel hususlar

Bahçe hizmeti içinde, ister özel bir ev, ister bir topluluk içinde, bir şehirleşme veya diğer binalar ve kamuya açık yerlerde olsun, bir bahçenin bakımı için bazı temel ortak yönler bulmak çok yaygındır.

1. Bahçe Hizmeti: Yabancı Otları Ortadan Kaldırın

Peyzaj şirketleri yabancı ot kontrol ve temizleme sistemi sunar. Yabani otları kontrol etmek için kullanılan sistemlerden bazıları, damla sulama tesisatı, zemini çam kabuğu veya çakılla kaplamak veya bitkileri bir sezon boyunca körfezde tutmak için yabani otlara karşı bir ağ yerleştirmektir.

2. Bahçe hizmeti: Bahçe gübresi

Özellikle kışın sonu ve sonbaharın başında her tür bitkinin beslenmesi gerekir. Kompost, toprağın kalitesini artıran ve bitkileri beslemek için kullanılan herhangi bir unsuru ifade eder. Peyzaj şirketleri, iyi kompostlanmış kompost veya yavaş salınan granüller kullanabilir. En yaygın organik gübre türleri arasında: Turba, Kompost, Gübre, Solucan humusu, Yeşil gübre, Guano, Kemik unu veya Kül. Kimyasal gübreler, basit olanları (azotlu, fosfat ve potasyum) ve iki veya daha fazla besin türüne sahip bileşik gübreleri içerir.

3. Zararlıları kontrol etmek için bahçecilik hizmetleri

Bitkiler hastalık veya parazit kazanabilir ve bu genellikle bitkilerin kalitesine ve bahçecilik firmaları tarafından yürütülen ışık, toprak, gıda ve sulama koşullarına bağlıdır. İyi bir bahçe bakım şirketi, haşereleri nasıl kontrol edeceğini bilmelidir.

peyzaj hizmetleri
teraryum bakımı sulama , bahçede gül bakımı , bahçe gülü bakımı , teraryum bakımı , serme çim bakımı , çim bakımı , çim ekimi ve bakımı , bahçe bakımı bilgileri , çimlerin bakımı , peyzaj bakım , teraryum kaktüs bakımı , bakım istemeyen çim , kışın çim bakımı , çim bakımı ve gübreleme,

4. Çim bakımı ve bakımı

Bahçeler, özellikle halka açık yerlerdekiler, çimin ayrıntılı bakımını gerektirir. Örneğin, çok uzun sürmemesi ve her seferinde üçte birinden fazlasını kesmemesi önemlidir.

Çimlerin kalınlaşmasına yardımcı olduğu için çimin düzenli olarak toplanması çok önemlidir. Bu, az olması gereken, ancak alışılmış ve sabit bir şekilde kesme tekniğini ifade eder. Peyzaj hizmeti kapsamında kesimin yönünü ve desenini değiştirmek önemlidir. Buna karşılık, optimum büyüme için ek besinlerin sağlanması gerekir. Çimleri her dört ila beş haftada bir gübrelemeniz önerilir.

Sulamanın, bölgenin kendisinin sıcaklığına ve nemine bağlı olan bir sıklığı olmalıdır. Sadece ihtiyaç duyulduğunda sulamak için peyzaj şirketinin durumuna dikkat etmesini gerektirir. Yabani otları ortadan kaldırmak ve çimleri havalandırmak, çimleri iyi durumda tutan prosedürlerden bir diğeridir.

5. Ağaçları ve çalıları ne zaman budamak gerekir?

Her yıl bir budama yapmak gerekir – ideal zaman kışın sonudur – ancak ağaçta yapılan işlem ve kesimlerin doğru olması çok önemlidir. Bakım budaması, ağacın kuru, kıvrık dallarının veya gerekli ışığı almayan taçlarının temizlenmesi amacıyla yapılır.

Bahçe hizmetinde sulama sistemleri

Bahçecilik hizmetinde bitkilerin, ağaçların, çiçeklerin ve çalılıkların bakımını garanti ettiği için sulamanın dikkate alınması çok önemlidir. Uzmanlar, bahçeyi sulamak için en iyi zamanların, su daha yavaş buharlaştığı için şafak veya alacakaranlık zamanları olduğunu garanti ettiler. Bahçecilik hizmetinde dikkat edilmesi gereken bir diğer husus ise bahçemizde olmasını istediğimiz ve iyi bir bakımı garanti eden sulama sistemidir. Bahçecilikte var olan ve aralarında karar vermemiz gereken sulama sistemleri şunlardır:

peyzaj hizmetleri
teraryum bakımı sulama , bahçede gül bakımı , bahçe gülü bakımı , teraryum bakımı , serme çim bakımı , çim bakımı , çim ekimi ve bakımı , bahçe bakımı bilgileri , çimlerin bakımı , peyzaj bakım , teraryum kaktüs bakımı , bakım istemeyen çim , kışın çim bakımı , çim bakımı ve gübreleme,

Yağmurlama ile sulama

Bu sulama sistemi, basınca ve nozul tipine bağlı olarak değişebilen 6 metreye kadar menzile sahiptir. İki türe ayrılabilirler: pop-up sprinkler – sulama sistemi başladığında yerden yükselen ve bittiğinde tekrar kaybolanlar – ve mobil sprinkler – geleneksel bir hortumun bir ucuna takılı olanlar ve bunlar Bir taraftan diğerine hareket ederler.

Difüzörlerle sulama

Sprinklere göre daha kısa erişime sahiptirler ve benzerlikleri olmasına rağmen daha küçüktürler. Difüzörler genellikle kapsamı değiştirmek için bir vidaya sahiptirler, her zaman açılırlar ve küçük ve dar alanlar için kullanılırlar.

Damla sulama

Her tesisin dibine yerleştirilir ve doğrudan boruya entegre edilebilir veya daha sonra yerleştirilebilirler. Düğmeli damlalıklar olarak adlandırılan dikenli damlalıklar, bitkilerin birbirine yakın yerleştirilmediği bahçeler için genellikle çok pratiktir. Damla sulama sayesinde sudan tasarruf edebilir ve sabit bir nem seviyesini koruyabilir, ancak su basmasını önleyebilirsiniz. Bu sulama bahçe hizmetinde mineral tuzları uygun su seviyesi ile karıştırarak veya çözünmüş gübre uygulayarak hafif tuzlu sular da yerleştirebilirsiniz.

Yeraltı sulama

Bu sulama sistemi, çimler için kullanılan bir bahçe hizmetidir. Bakımını yapmak istediğiniz 5 ile 50 santimetre arasında yüzeye gömülü küçük delikli borulardan oluşur. Bu sulama sistemi ile havaya maruz kalmayarak daha az su kaybedilir, bahçedeki boruları görmeyerek alanda estetik kazandırılır. Ancak, su çıkış noktalarının tıkanması çok kolay olduğundan, yer altı sulaması daha önce yapılan bir çalışma ile doğru şekilde yapılmalıdır.

Gönderiyi beğendin mi? Sosyal Ağlarda paylaşın!

Kanama bantları veya gözenekli borularla sulama

Sürekli nem olan bir şerit oluşturulmuş bir bahçe hizmetidir. Bu sulama sistemi çevrim içi yetiştirme yerlerinde kullanılır ve bahçelerde daha az görülür. Kumlu topraklarda yaygın olarak kullanılırlar.

Hortumla sulama

Önceden kurulum gerektirmeyen en ucuz sistemdir, ancak ayırması daha fazla zaman alır. İlginç bir bahçıvanlık hizmetidir, ancak bu tür sulamayla ilgili birçok görüş vardır. Hortumla bitkiye ne kadar su atıldığını ve en çok kullanılan teknikleri bilirsiniz. Ek olarak, her şeyi sulamak biraz zaman alsa da, daha geniş bir alan kaplanabilir. Bahçıvanlık hizmetini sunan firma hangisinin en iyisi olduğunu bilecektir.

Bahçecilik ve Peyzaj: Bir Bahçe Nasıl Planlanır

Evimizde veya kentleşmede sıfırdan bir bahçe başlatmak istiyorsak, hata yapmamak ve büyümesini ve doğru bir şekilde sürdürülmesini sağlamak için bir dizi unsuru dikkate almak önemlidir.

peyzaj hizmetleri

Uzay: Bahçenin büyüklüğü her zaman gerekli bakımı etkileyecektir. Küçük bir bahçe daha az bakım gerektirir ve genellikle büyük bir bahçede kontrol edilmeyen küçük ayrıntılar için daha fazla zaman harcanabilir veya çok daha fazla paraya ihtiyaç vardır.

Planlama: İnşa etmeye başlamadan önce, küçük arazinizde elde etmek istediğiniz şeyi planlamanıza yardımcı olan ilginç bir bahçecilik hizmetidir. Size mekanın temel bir tanımını vermesi için bir uzmanın yardımına sahip olmak çok faydalıdır.

Koşulların bir değerlendirmesi: Planlamayla aynı şekilde, bir bahçe inşa etmeye başlamadan önce, sahip olduğunuz toprağın türünü, hava koşullarını, güneşe maruz kalmayı, çevrenin özelliklerini ve türünü değerlendirmenize yardımcı olacak bir bahçe hizmetinin kiralanması ilginçtir. bahçenizde iyi karşılanabilecek bitkiler, ağaçlar ve çiçekler.

Bahçecilik ve Peyzaj: Bahçe Türleri

Madrid’de mükemmel ve eksiksiz bir bahçecilik hizmeti almak için bahçe tipini hesaba katmak gerekir. Bunlar en yaygın olanlardır:

 • Sürdürülebilir bahçeler: Türleri iklime ve bitkilerin organizasyonuna göre koruyarak çevreye saygılı olanlar yerleşim düzenine uyum sağlar.
 • Yağmurla beslenen bahçeler: Servi, fıstık çamı, karaağaç, sedir veya palmiye ağaçları gibi ağaçlar, büyük problemler olmadan büyümelerine ve bakımlarına izin veren Akdeniz iklimlerine uygundur.
 • Su bahçeleri: Yeterli büyüklükteki evler için oldukça özgün ve estetik açıdan yeterince hoş olan bir bahçe türü. Küçük bir gölet içinde bir bahçedir. Göze çarpan bitkiler nilüferlerdir. İyi bir bahçe hizmetine ihtiyacınız var.
 • Tropik bahçeler: yemyeşil bitki örtüsü ve egzotik çiçekler. Çok güzel bir bahçe ama 30 derecenin üzerinde sıcaklık gerektirir. Kendi evinizde veya şehirleşmenizde olması çok zor.
 • Dikey bahçeler: Kendine ait verandası veya terası olan yarı müstakil evlerde en çok beğenilen ve en çok dikkat çeken bahçelerden biridir. Bir ortam yaratırlar ve evde yakınlaşırlar. İç mekanlar için mükemmeldir ve peyzaj hizmeti gerekli olsa bile bakımı zor değildir.
 • Doğu bahçeleri: Şu anda en çok ilgi gören ve popülaritesini katlanarak artıran bahçe türlerinden biridir. Feng Shui bahçesi, çiçek bitkileri, su ve dairesel şekillerin karışımına dayanmaktadır. Japon bahçesi ise bambu, çakıl ve bonsai ile dikkat çekiyor. Diğerleri kadar popüler olmadıkları için genellikle daha özel bir bahçecilik hizmeti gerektirirler.

Bahçeleri korumak için ihtiyacınız olan her şeyi zaten biliyor musunuz?

Peyzaj hizmeti ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa bizimle iletişime geçmekten çekinmeyin.

Gönderiyi beğendin mi? Sosyal Ağlarda paylaşın!