Badana Boya Lekesi Nasıl Çıkar

 

Bir evi veya herhangi bir alanı boyarken, lekelere neden olmamak için zeminler ve kenarlar ne kadar dikkatli bir şekilde örtülür ve örtülürse yapılsın,mobilyadaki boya lekesi nasıl çıkar , sprey boya elden nasıl çıkar , elden yağlı boya nasıl çıkar , duvar boyası elden nasıl çıkar , yağlı boya elbiseden nasıl çıkar , yağlı boya elden nasıl çıkar , akrilik boya elden nasıl çıkar , badana boya lekesi nasıl çıkar , boya çıkarma,

badana boya lekesi nasıl çıkar

bundan kaçınmak zordur ve sık sık bir sıçramanın boya ürününü ara sıra görürsünüz. . Bu yazıda öğreneceksiniz yerden boya nasıl temizlenirhızlı ve etkili bir şekilde.

Zeminde boya lekesi sorunu göre karmaşıklaşıyor boya türü, ya akrilik (sıcak suyla çıkan) ya da solvent gerektiren yağ bazlı bir boya ise. Her halükarda, boya kuruyken değil, taze ve sıvı olduğunda hemen algılanırsa çözülmesi daha kolay olacaktır. Toprak türü de belirleyici bir faktör olacaktır En uygun temizlik yöntemini seçmek için.

Açıkçası, öğrenmeye ek olarak yerden boya nasıl temizlenirhepsini almak en iyisidir Bu rahatsızlıkları olabildiğince önlemek için olası hükümler boya lekelerinden kaynaklanır. Bunun için boyama yapılırken zemin ve mobilyaların koruyucu plastik, karton, tekstil keçe ve / veya yapışkan bant ile kaplanması uygun olacaktır.

karton rulolar Boya ve ayak izlerinden gelen neme dayanıklı bir malzeme olduğu için boyama yaparken zemini kaplamak ve korumak için çok faydalı olacaktır. Aynı zamanda çok pratiktir ve korumanız gereken yüzeye uyarlanabilir: sadece istediğiniz boyutta kesmeniz gerekir.

keçe battaniye ruloları Ayrıca, son derece emici, kaymaz ve en önemlisi yeniden kullanılabilir olduklarından, zeminleri boyarken kaplamaları ve korumaları da şiddetle tavsiye edilir, bu nedenle ihtiyaç duyduğunuz kadar kullanabileceğiniz mükemmel bir yatırımı temsil ederler.

Herhangi Bir Çözücü Kullanmadan Önce Dikkatli Olun ve uygulayacağınız malzeme üzerinde, ancak göze çarpmayan bir alanda test edin, böylece zeminin lekelenmesini, renginin solmasını veya bozulmasını önleyebilirsiniz.

Bu kolay adımlar ve ipuçları ile zemindeki boyayı nasıl temizleyeceğinizi öğrenin

Zeminde boya lekesini bulduğunuz bir durum varsa kuruduğunda, aşağıdaki ipuçlarını takip edebilirsiniz:

Zemini temizlemek için gerekli araçları edinin

Gibi aletlere ihtiyacınız olacak lateks eldivenler, fırça, çözücü, bez ve spatula.

Yağ bazlı boya lekesi

Spatula yardımıyla şu adıma geçin: boyayı zeminden çok dikkatli bir şekilde kazıyın ve fazlalığı bir fırça ile temizleyin. O zaman önerilen şey olacak lekenin geri kalanını nemlendir bir çözücü ile. Birkaç dakika etki etmesine izin vermelisiniz ve boyanın yumuşadığını gördüğünüzde, lekeyi nemli bir bezle çıkarıntamamen çıkıncaya kadar kuvvetle ovalayın.

Zeminden boya nasıl temizlenir
mobilyadaki boya lekesi nasıl çıkar , sprey boya elden nasıl çıkar , elden yağlı boya nasıl çıkar , duvar boyası elden nasıl çıkar , yağlı boya elbiseden nasıl çıkar , yağlı boya elden nasıl çıkar , akrilik boya elden nasıl çıkar , badana boya lekesi nasıl çıkar , boya çıkarma,

Lekenin su bazlı boyadan gelmesi durumunda

Kuru olduğu için boyayı olabildiğince dikkatli bir şekilde çıkarılana kadar spatula ve fırça ile kazıma işlemini gerçekleştirmelisiniz. Ardından boya kalıntılarını gevşetmek ve seyreltmek için bölgeyi su veya alkol yardımı ile nemlendirebilirsiniz. Fazlalığı nemli bir bezle alın ve ılık su ve yumuşak sabunla temizleyin.

Zeminin parke ise

Hassas bir malzeme olduğu için daha dikkatli olmalısınız. herhangi bir aşındırıcı ürüne direnmez. Talep lekeyi yumuşat çıkarmayı kolaylaştırmak için boya.

Bunun için yapmalısın ısı kullan ve daha sonra, uygun bir çözücü uygulayın tüm lekeyi çıkarmak için nemli bir bezle bu malzemeye sürün. Zeminin yüzeyini bir spatula ile kazımanız gerekiyorsa, zemini çizmemek için nazikçe yapmalı ve aynı yöne bakmalısınız.

Ahşap evleri boyarken dikkat edilmesi gereken bazı noktalar

Beton zeminler için

Gözenekli bir malzeme olduğu için, boyayı çabuk emecek. Bu nedenle, yağ çözücü, leke çıkarıcı ve hatta kabartma tozu uygulayan sert kıllı bir fırça kullanmalısınız.

Alanı nemlendirin lekeyi içeren maddeyi birkaç dakika hareket ettirin ve boyayı fırça ile çıkarın. Hedefe ulaşıldığında, uygulanan ürünün kalıntılarını gidermek için ılık su uygulayın.

Fayans zemin ise

Beton zeminler için belirtilen prosedürün aynısını uygulayın. Her lekeyi çıkardıktan sonra ılık suyla durulamak çok önemli olacaktır.. Bu prosedür ile karolarınız yeni olacak ve herhangi bir leke izi kalmayacaktır.

Taze ise zemindeki boya nasıl temizlenir?

Boyanın taze olduğu durumlarda şu ipuçları uygulanabilir:

Akrilik boya ise

Bu yeterli olacak bir paspas veya nemli bez bulundurun boya damlalarını hemen çıkarmak için. Bu, maddenin kurumasını ve zemin yüzeyine yapışmasını önler. İstenmeyen boya dökülmelerine karşı tetikte iseniz, bu çok basit bir prosedür olacaktır.

İster sentetik boya ister yağ bazlı vernik olsun

Yağdan yapılmış emayeler olarak, yapmalısınız Zemine zarar vermemek için, zemininizin malzemesi için uygun bir çözücü ile nemlendirilmiş bir paspas veya bez bulundurun. Yakın zamanda yapılmış herhangi bir yağlı boya lekesini tespit ederken, lekenin kaybolana kadar olduğu yeri birkaç kez ovmanız veya paspaslamanız gerekecektir.

Yukarıda belirtildiği gibi, Bu rahatsızlıklardan kaçınmanın anahtarı önleme olacaktır. Boyanacak alanda genel olarak zemin ve nesneler için gerekli koruma önlemlerini kullanmak.

Zeminden boya nasıl temizlenir
mobilyadaki boya lekesi nasıl çıkar , sprey boya elden nasıl çıkar , elden yağlı boya nasıl çıkar , duvar boyası elden nasıl çıkar , yağlı boya elbiseden nasıl çıkar , yağlı boya elden nasıl çıkar , akrilik boya elden nasıl çıkar , badana boya lekesi nasıl çıkar , boya çıkarma,

Evimizde iyi boyanmış ve şartlandırılmış alanların keyfini çıkarmak gerçek bir zevktir, gözlerimiz ve duygusal sağlığımız için tamamen zevklidir. Bu yüzden, boyama işleminin uyumumuzu bozmasını engelleyelim ve evde hüküm sürmesi gereken rahatlama: Evin estetiğini etkileyen rahatsızlıklara neden olmadan, gerekli detaylara dikkat ederek boyama sürecinin tadını çıkarmaya çalışalım.

Bisiklet boyası, bisikletinizi boyamak için sprey

Temizlik sonunda tablonun restorasyonunun ardından evin ne kadar güzel olduğunu misafirlerin önünde gösterme fırsatı doğacaktır.

Bu yazıyı bitirmek için yerden boya nasıl temizlenirtemizlemeye cesaretiniz yoksa veya vaktiniz yoksa sizi davet ediyoruz. bizimki gibi profesyonel bir temizlik şirketinin hizmetlerini almak. Eğer ilgileniyorsanız veya herhangi bir sorunuz varsa, Bize Ulaşın.

badana boya lekesi nasıl çıkar