Babil’in Asma Bahçeleri neden bu kadar isimlendirildi ve yıkılmalarının nedenleri

Neden Babil’in Asma Bahçeleri bu isim ve yıkılma nedenleri olarak adlandırıldı, bu yazıda Dünyanın Yedi Harikasından birini öğreneceğiz, tanımını öğreneceğiz ve yıkılmasına neden olan nedeni de öğreneceğiz ve Babil’in Asma Bahçeleri hakkında birçok bilgi öğreneceğiz.

Babil’in Asma Bahçeleri’nin neden bu kadar adlandırıldığına ve yıkılmalarının nedenlerine giriş

 • Babil bahçeleri, Samaritanların bahçeleri olarak bilinirler.Geçmişte Babil bahçeleri, taşıdıkları ihtişam ve güzellikten dolayı “Dünyanın Yedi Harikası” ndan biri olarak biliniyordu ve en büyük sanatsal şaheserler arasında yer alıyordu.
 • Babil’in Asma Bahçeleri, palmiye dallarından kullanılan çok sayıda sütun tarafından havada asılı kaldığı ve bahçenin yapısına tutabilecek kadar sağlam asfaltlanmış toprak sağlandığı için bu şekilde adlandırılmıştı.
 • Çok çeşitli ağaçlar ve birçok meyvenin yanı sıra büyük bir hassasiyet ve özenle ekilen birçok sebze dikti ve bu bitkilere ekilebilir su sağlamak için pompalar kullanıldı.

Ayrıca bakınız: Sevimli Küçük Ev Bahçeleri Nasıl Yapılır

Babil Bahçeleri açıklaması

 • Babil Bahçeleri Irak eyaletinde, özellikle Babil kentinde inşa edildi.Eski zamanlarda Babil Kralı “Nebukadnetsar II” nin eşi kocasından bu bahçeleri kendisi için yaptırmasını istedi ve kral onun isteğini geri çevirmedi ve bahçelerin yapılmasını emretti.
 • Babil şehri, tarım için kullanılan su eksikliğinden büyük ölçüde acı çekiyordu, bu yüzden şehrin topraklarının çoğu kuru ve perişan haldeydi. Babil şehri, yeşil mahsullerin büyümesi için yağmura güveniyordu, bu yüzden kral, kuru topraklarda hiçbir yeşil renkten yoksun yeşil bitkileri barındırmak için bu bahçeleri kurmaya karar verdi.
 • Böylece mühendisler, ekilebilir toprağı döşeyip içine ağaç ve birçok bitki ekebilsinler diye içeriden boş taş sütunları diktiler.
 • Birçoğu ayrıca Babil Bahçelerinin yüksek, kademeli bir arazi üzerine inşa edildiğini ve bu nedenle Babil’in Yüksek Bahçeleri olarak adlandırıldığını bildirdi.

Babil bahçelerinin yıkılmasının nedenleri

 1. Yıllar geçti ve Babil’in Asma Bahçeleri’nin ortadan kaybolmasının gerçek nedenini kimse bilmiyor, çünkü Babil Bahçeleri yakınlarında yaşayan birçok insan, doğadan dolayı yıkılırlarsa kimsenin müdahalesi olmayacağına dair güvence verdi.
 2. Pek çok bilimsel kitap, güçlü bir depremin Babil şehrine çarptığını ve birçok Babil medeniyetinin ve tarihi eserin çökmesine neden olduğunu doğruladı ve birçoğu Babil bahçelerinin deprem kurbanlarından biri olduğunu doğruladı.
 3. Pek çok araştırmacı, deprem geldiğinde Babil bahçelerini büyük bir kum ve kaya fırtınasının altına gömdüğünü de söyledi.
 4. Tarım yapılacak ve hiç su bulunmayan bir çöl topraklarında var olan en büyük vahaların çökmesine yol açtı.

Babil’in Asma Bahçeleri şimdi var mı?

Babil Bahçeleri’nin tarihi bir efsane olduğunu ve varoluş için hiçbir temele sahip olmadığını iddia eden birçok araştırmacı ve akademisyen var, bu nedenle Babil’in Asma Bahçeleri’nin varlığını doğrulayan birçok araştırmacıdan en önemli kanıtları öğreneceğiz:

 • Pek çok bilimsel araştırma, Babil Bahçeleri’nin aslında Irak’ın Babil şehrinde olduğunu doğruladı ve bu konu, İtalya’dan gelen ve Babil Bahçeleri hakkındaki gerçeği ortaya çıkaran bir araştırma ekibi tarafından ortaya çıktı.
 • Daha sonra araştırma ekibi, bitkileri yüksek irtifadan sulayabilmek için karmaşık bir teori içeren, dağlardaki bölgelerden su dağıtımının izlerini keşfetti.
 • Babil bahçelerinin varlığını doğrulamak için araştırma yapmak üzere iki bin on üçüncü yıllarında Oxford Üniversitesi’nde doktor olarak çalışan araştırmacı “Stephanie Daley”, Babil bahçelerinin aslında inşa edildiği ve yıkıldığı ortaya çıktı.

Babil’in Asma Bahçelerini inşa eden kral kimdir?

 • Bahçeleri kendisine atfedilen ve adını alan büyük Babil kralı “Nebukadnezzar II”, Babil’in egemenliğini ele geçiren krallardan biri, Nabopolassar’ın en büyük oğlu ve “Mezopotamya” yönetimini ele geçiren en güçlü krallardan biri.
 • Bu yüzden bu kral, İranlı karısı “Sia Khreis” adlı kralın kızı “Amedia” yı onurlandırdı ve bu bahçeleri onun içinde eğlendirmek için inşa etti ve Nebuchadnezzar da depremle yıkılan birçok Babil tapınağı inşa etti.
 • Nebukadnetsar, depremden kurtulan ve halen Babil Meydanı’nda lüks bir şekilde ayakta duran ünlü “Babil Aslanı” heykelini de yaptırmış ve güneşin kanunu olarak bilinen birçok hukuk şeriatı yazan krallardan biridir.
 • Kral II. Nebuchadnezzar, güçlü zekası ve ülkelerine giren ve işgal eden birçok halktan olabildiğince çok yararlanma konusundaki büyük yeteneği ile biliniyordu ve hoşgörülü ve açık fikirli olduğu biliniyordu.

Ayrıca bakınız: Mısır’da toplanan Kutsal Vadi’nin kutsallığı hakkında bilgi

Neden Dünyanın Yedi Harikası bu isimle anıldı?

 • Dünyanın Yedi Harikası, sofistike sanatsal yaratıcılığın yanı sıra, onu izleyen ve hayranlığını kazananları şaşırtacak, kalbine ve ona olan büyük bağlılığına girecek olan mühendislik yaratıcılığının da tadını çıkardı.
 • Dünyanın Yedi Harikası, Babil’in Asma Bahçeleri ve ayrıca Zeus heykeli, Diana Parphosus Tapınağı, Halikarnas Mozolesi, Rodos Helios heykeli ve İskenderiye Feneri’dir.
 • Antik çağlardan beri, Giza piramitleri birçok bilim insanı tarafından Dünyanın Yedi Harikası’na dahil edilmiştir.Binlerce yüzyıl önce inşa edilmiş ve hala Mısır piramitlerinin içinde bugün hala mevcut olan birçok mezar görmüşlerdir.

Ayrıca izleyin: Mısır’da seralarda patlıcan yetiştiriciliği

Babil’in Asma Bahçeleri’nin neden bu kadar adlandırıldığına ve yıkılmalarının nedenlerine dair sonuç

Babil’in Asma Bahçeleri’nin neden bu isimle adlandırıldığına ve yıkımlarının nedenlerine ilişkin bu makalenin sonunda, Umarım Babil’in Asma Kalesi’nin neden adlandırıldığı konusunda ihtiyacınız olan birçok bilgiyi size sağlamışımdır ve sizi sitemde daha fazla makale görüntülemeye davet ediyorum.